Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.127.987
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa, pozdrav svima :)

Gledam TV-e veličine 55'' do 4k kuna, nije mi bitno jesu li 4k.
Sad ima tu dobrih ponudi Grundiga, LG-a i Samsunga.

Ako imate neki prijedlog izvan ovih, slobodno me uputite.
Jedini kriterij 55'' i do max 4k kuna
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po ovome kaj citam, TCL bi mogao postati novi Huawei sto se tice prisluskivanja. Naravno, AKO je tocno sto se pise. Ne mogu staviti link, koga interesira neka baci oko na tomsguide
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 19:55 (BigD_Cro).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Nakon dugo vremena kupuje se novi TV i volio bi kupiti nešto što će izdržati par godina.
Buđet je skroman, maksimum 3 000 kn.
Gledao sam malo u Elipsu i ova dva su mi zapela za oko po cijeni, iako ne vidim razliku u modelima.


https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7B/
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A7500F/


Da li ima netko iskustva sa ovim brendom Hisense pa da ih podijeli samnom ?
Vidio sam ih uživo i svidjeli su mi se u trgovini.


Na netu sam našao i ovaj od LG, pa stavljam link za neki komentar.
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50UN70003LA/

Otvoren sam i za neku preporuku, ali do stvarno max 3k?

TV ide na zid, i gleda se sa kauča u manjoj dnevnoj sobi, cca 3m mi se čini, i nara.vno 'što veći to bolji'.
Nismo sad baš previše zahtjevni, ali kad već se kupuje, mora biti Smart, tj. da se može povezati na internet i gledati YT i možda Netflix ako se užica nekoga acc., i HDMI standard da se spoji latop za neki film.

Nisam noob za tehnologiju ali nisam upućen u TV stvarno.

Hvala na pomoći,nadam se.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jako se puno ljudi necka izmedju 7500 i U7b. Ja sam osobno uzeo 7500 radi manjeg input laga i game moda, novije verzije OSa i zbog toga sto je ovogodisnji model. Ali mislim da neces fulati ni ako uzmes u7b. Imam i 7100 koji ima tu stariju verziju OSa (Vidda U 3.0) i meni osobno valjaju obje, cak mi je starija malo preglednija. Za svakodnevno gledanje su to skroz OK televizori. I Netflix i Youtube rade odlicno. Po meni bi bitnu razliku u kvaliteti slike primjetio tek kod duplo skupljih tva.
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovana ekipa,

Upravo sam naletio na LED TV Samsung UE65TU8502 UHD 5799kn u SD. Ima li netko taj TV ili barem iskustva, s obzirom da je trenutno svugdje oko 8tk isplati li se uzeti za te novce.
Općenito mislim na allround tv za svakodnevnu upotrebu.
Hvala i poz svima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 10:05 (oceans12).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
Jako se puno ljudi necka izmedju 7500 i U7b. Ja sam osobno uzeo 7500 radi manjeg input laga i game moda, novije verzije OSa i zbog toga sto je ovogodisnji model. Ali mislim da neces fulati ni ako uzmes u7b. Imam i 7100 koji ima tu stariju verziju OSa (Vidda U 3.0) i meni osobno valjaju obje, cak mi je starija malo preglednija. Za svakodnevno gledanje su to skroz OK televizori. I Netflix i Youtube rade odlicno. Po meni bi bitnu razliku u kvaliteti slike primjetio tek kod duplo skupljih tva.

 7500f ima manji input lag 7500 nema, da se nebi neko zajebo slucajno

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam kupio starcima novi Quadro 40" FullHD za 1250kn u Intersparu - slika perfektna a ako mi rikne imaju u ponudi sve rezervne dijelove....

p.s. kolega kupio neki za 4000kn i čudi se kako je slika na ovome quadru čišća od njegove ;)  ....ko ima previše treba ga i ošišati ;)

 

a evo baš sam danas popravio i jedan stari Telefunken 32" i radi ko zmaj 

 

Koji god da se odlučite kupiti informirajte se tko će vam ga popraviti kad rikne...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 10:54 (Margo-I).
 
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Ja sam kupio starcima novi Quadro 40" FullHD za 1250kn u Intersparu - slika perfektna a ako mi rikne imaju u ponudi sve rezervne dijelove....

p.s. kolega kupio neki za 4000kn i čudi se kako je slika na ovome quadru čišća od njegove ;)  ....ko ima previše treba ga i ošišati ;)

 

a evo baš sam danas popravio i jedan stari Telefunken 32" i radi ko zmaj 

 

Koji god da se odlučite kupiti informirajte se tko će vam ga popraviti kad rikne...

 

 

 

PSN: Muskarcina77
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Ja sam kupio starcima novi Quadro 40" FullHD za 1250kn u Intersparu - slika perfektna a ako mi rikne imaju u ponudi sve rezervne dijelove....

p.s. kolega kupio neki za 4000kn i čudi se kako je slika na ovome quadru čišća od njegove ;)  ....ko ima previše treba ga i ošišati ;)

 

a evo baš sam danas popravio i jedan stari Telefunken 32" i radi ko zmaj 

 

Koji god da se odlučite kupiti informirajte se tko će vam ga popraviti kad rikne...

 

 

Bokte ti si jos debelo u 20. stoljecu. 80-te godine recimo...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

 7500f ima manji input lag 7500 nema, da se nebi neko zajebo slucajno

 Točno. Ali čovjek pita za modele koji su Elipsu s cijenom 2999 Kn, a to je 7500f. Stari 7500 više ni nije u ponudi tamo.

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Quadro iz mojeg iskustva uopće nije loš tv, 2 CRT-a stara po 15tak godina još rade, i jedan quadro hd ready LCD 82cm star deset godina koji radi po cijeli dan.

al da bi kupio za sebe Quadro ne bi sigurno.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Al ne mislite valjda da je Quadro neka firma ono koja ima kontinuitet razvoja i proizvodnje?

 

To je brand ko i Vivax, Tesla, itd.. i svi ostali koji kelji oznake na one tv-e koje su te godine pogodili s kinezima.. druge godine već pogode liniju s nekim drugim kinezom i ide van nova serija...

 

Ko i Končar sa aparatima, pa ništa se kod nas ne proizvodi osim bojlera, a možda više ni oni...

 

Pa Gorenje sa suđericama.. nikad ih ni nisu radili, nego kupovali od talijana, pa nakon par godina promijenili dobavljača...

 

 

Sorry zaboravio sam da Vivax ima kod nas "proizvodnju"

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo kupio u Elipsu hisense 58f7100 i mogo reci da je tv dobar, ocekivao sam manje za taj novac, slika je dobra za youtube i netflix :)
 
0 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji modeli i koja dijagonala bi bili optimalni za ovu nezahvalnu sobu koja ima sve mane, sirok kut gledanja, veliku udaljenost i jak izvor svijetla (ogroman prozor/ balkonska vrata u donjem desnom kutu koji gleda prema jugozapadu? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ispričavam se što je post no bio bi zaista zahvalan kada bi netko imao bilo kakvu inf o mojem problemu.

Naime radi se o Samsung Smart TV (UE50JU6472 UHD) točno prije tjedan dana (odnosno u subotu) gledao sam kao i svaki dan YT preko aplikacije.

Da bi idući dao isto otišao na YT aplikaciju i primjetio da velika većina strimova mi ide maksimalno u 720p (HD) rezoluciji (a isti taj strim idem otvorit na kompu ide sasvim uredno u FULL-HD ili 4K).

 

Ne samo strimovi već i velika većina naših "balkanskih" jutjubera ide mi u rezoluciji prikaza 720p.

Dok recimo strani jutjuberi gledam posve normalno u 4K ili FULL-HD rezoluciji.

 

 

Pokušao sam restartat tv, povezati se na drugu WiFi mrežu ali isti problem, jučer je bilo tjedan dana od kako se s time mučim.

Da bi naletio na sličan problem na Samsungovom forumu kao što imam i ja.

 

Zaista bi bio zahvalan ako netko ima isti navedeni model kao i ja da  proba otvoriti neki live-strem ili nekoliko videa pa da pogleda dali se i njemu dešava isto.....

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Predator003 kaže...

Koji modeli i koja dijagonala bi bili optimalni za ovu nezahvalnu sobu koja ima sve mane, sirok kut gledanja, veliku udaljenost i jak izvor svijetla (ogroman prozor/ balkonska vrata u donjem desnom kutu koji gleda prema jugozapadu? 

 Samsung q85T na dalje, q85r/q90R (da se nac na akcijama za dobru cijenu)

minimalno 65"

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 20:02 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gale92 kaže...

Pozdrav, ispričavam se što je post no bio bi zaista zahvalan kada bi netko imao bilo kakvu inf o mojem problemu.

Naime radi se o Samsung Smart TV (UE50JU6472 UHD) točno prije tjedan dana (odnosno u subotu) gledao sam kao i svaki dan YT preko aplikacije.

Da bi idući dao isto otišao na YT aplikaciju i primjetio da velika većina strimova mi ide maksimalno u 720p (HD) rezoluciji (a isti taj strim idem otvorit na kompu ide sasvim uredno u FULL-HD ili 4K).

 

Ne samo strimovi već i velika većina naših "balkanskih" jutjubera ide mi u rezoluciji prikaza 720p.

Dok recimo strani jutjuberi gledam posve normalno u 4K ili FULL-HD rezoluciji.

 

 

Pokušao sam restartat tv, povezati se na drugu WiFi mrežu ali isti problem, jučer je bilo tjedan dana od kako se s time mučim.

Da bi naletio na sličan problem na Samsungovom forumu kao što imam i ja.

 

Zaista bi bio zahvalan ako netko ima isti navedeni model kao i ja da  proba otvoriti neki live-strem ili nekoliko videa pa da pogleda dali se i njemu dešava isto.....

 

Nemam taj tv, jel ti da rucno dignut rezoluciju. Yt zna spustit default rezu  radi stednje bandwidtha

 

update

sad vidjeh na videu de nema opcije za vecu rezu

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 20:07 (Pixel).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislis da 65" nece biti overkill? Trenutno imam 40" TV (koji je stvarno premali), a kad sam isao u trgovinu usporedjivati velicine 60" mi se cinio ogroman, a 65" nisam ni gledao. Ali s druge strane, nikad nisam cuo da se netko zalio da je kupio prevelik TV  

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Nemam taj tv, jel ti da rucno dignut rezoluciju. Yt zna spustit default rezu  radi stednje bandwidtha

 

update

sad vidjeh na videu de nema opcije za vecu rezu

 ne ne ovo govorim i za ručno.

Kažem do prošle subote bilo sve ok i u nedelju idem gledat i strimovi max 720p
većina naših jutjubera 720p

strani idu na full-hd 4k...

kažem pronašao sam da još nekog muči ovaj problem gdje on navodi kako videa u 60fpsa ne idu više od 720p

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Predator003 kaže...

Mislis da 65" nece biti overkill? Trenutno imam 40" TV (koji je stvarno premali), a kad sam isao u trgovinu usporedjivati velicine 60" mi se cinio ogroman, a 65" nisam ni gledao. Ali s druge strane, nikad nisam cuo da se netko zalio da je kupio prevelik TV  

 

Neće ti biti prevelik. Moja soba je skoro istih dimenzija i 55" mi je bio OK prvih tjedan dana (do tada sam koristio 42"). Nakon tjedan dana je efekt veličine nestao, a ja čekam da uleti nekakva dobra ponuda za 65" ili čak više.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 7500 u elipsa kupljen za 2700 kn,kad se izvadi iz kutije  te uključi ima mutnu sliku,prenaglašene boje ,nizak raspon tona,čak i pogrešan omjer slike 4:3 te su potrebna naknadna podešavanja u postavkama nakon kojih se  dobije pristojan zvuk i slika.

Samsung 7172 je plug and play uključiš i ne trebaš ništa dirati, super slika i ton,tako da ko nema volje s tim se baviti preporuka samsung a i konačni rezultat ide tome u prilog.Inače riječ je televizorima istog cjenovnog ranga.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense ima 2+3 godine garancije što uključuje padove,razbijanja čak i krađu televizora,sad neznam ni sam da li je to stvarna garancija ili marketing.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim vas treba mi pomoc... treba mi best buy samsung televizora u veličini 55" qled. Sad su akcije kako se bliži crni petak ja bi išao do 7500kn. Hvala vam puno. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hm, imam 7100, 7500f i jedan 42" kupljen prije dvije godine i na nijednom mi pri prvom paljenju format nije bio 4:3.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tako je bilo,možda je i do evo tv receivera,uglavnom dok se slika nije podesila ,mislio sam da je kupnja ovog tv velika pogreška.

Tvornički iznimno loše kalibriran tv.

Kod paljenja  tv sporo se podiže ,potrebno je gotovo deset sekunditalođer nije neka brzina ni kod promjene kanala,samsung se podigne kod paljenja za dvije sekunde a brži je i kod promjene kanala

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 0:44 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Predator003 kaže...

Mislis da 65" nece biti overkill? Trenutno imam 40" TV (koji je stvarno premali), a kad sam isao u trgovinu usporedjivati velicine 60" mi se cinio ogroman, a 65" nisam ni gledao. Ali s druge strane, nikad nisam cuo da se netko zalio da je kupio prevelik TV  

Neće biti nikakav overkill, dapače. 65" je stvarno minimum minimuma za tu udaljenost. Tebi treba barem 75".

Vidi ovo i iznenadit ćeš se - https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad ste me s tim velicinama pokolebali, jer  cijelo vrijeme pratim cijene  da kupim 55q80t, i sad za vidim da je za moju udaljenost gledanja(3m) preporucena dijagonala preko 60" 😳 pa dal se moze za 1000€ kupiti nesto takve velicine da bacim pogled ili da ostanem

pri samsungu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno ne, ali strpi se još malo do BF-a pa će biti i Samsunga i Sonya.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel može neko mišljenje za LED TV Samsung UE65TU8502 UHD.
Hvala!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice