Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.346
|
čitano: 14.153.143
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
i na samsungu imas bixby,alexu i google assistant.
mozes sebi birati koji zelis koristit
BiH__Snowflake BF4,CS:GO
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Q80T je dobar i pod kutem s obzirom da je VA panel.
Sad baš ako se TV gleda sa strane.. al ko bi uopće želio tak gledati TV..

Onda Oled jedino.

Edit. Ja se po stanu derem Hi Bixby, a sve mi je Samsung. Mogu preko moba doma palit gasiti Tv i ostalo preko Smart things .

Znači od paljena ujutro TV-a, pitanja prognoze, prebacivanja na neki Picture mode... Star trek doma. Sve samo voice command
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 13:47 (Nick_Diamond).
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima.
Očekivao sam ove godine da će LG ponuditi bolju verziju UM serije. No ovogodišnja UN serija ispada da je lošija.
Osim one Alexe... ako sam dobro shvatio ništa novo.
Imao sam priliku u dućanu usporediti UM7100 i UN7100. I na golo oko primjetio sam da UM ima prirodniju boju i vidno bistriju sliku.
I na Rtingsu su UN ocijenili lošije od UM serije.

E sad molim pomoć.
Na Rtings recenzijama (UM7300 i UN7300) stoji rubrika Postcalibration. I ispada da nakon kalibracije kvaliteta slike sa 6.8 ide na 9.5.
Može objašnjenje !

Jel to znači da nakon kalibracije umjesto 6.8 TV-a imamo TV 9.5 kvalitete slike ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr. jo kaže...
Pozdrav svima.
Očekivao sam ove godine da će LG ponuditi bolju verziju UM serije. No ovogodišnja UN serija ispada da je lošija.
Osim one Alexe... ako sam dobro shvatio ništa novo.
Imao sam priliku u dućanu usporediti UM7100 i UN7100. I na golo oko primjetio sam da UM ima prirodniju boju i vidno bistriju sliku.
I na Rtingsu su UN ocijenili lošije od UM serije.

E sad molim pomoć.
Na Rtings recenzijama (UM7300 i UN7300) stoji rubrika Postcalibration. I ispada da nakon kalibracije kvaliteta slike sa 6.8 ide na 9.5.
Može objašnjenje !

Jel to znači da nakon kalibracije umjesto 6.8 TV-a imamo TV 9.5 kvalitete slike ?

 Ne, to je samo ocjena preciznosti prikaza boja, ne ocjena cijele slike.

znaci prije kalibracije su bile poprilicno neprecizne, dosta odstupaju. 
Ali nakon kalibracije su ok. Pitanje je hoces li platiti nekome da ti odradi kalibraciju s opremom koja ti za to treba ?

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, pošto sam prilično zelen što se tiče poznavanja TV-a, molio bih nekakvu preporuku za TV do 6.000 kn, da je čim veći ekran (razmišljao sam između 140 i 165), naravno da je nekakav smart i da podržava youtube, te da se da montirat na zid. Korištenje za TV, filmove, IPTV, PS-5 te isto tako i ponekad igrice preko PC.

Pa ako postoji nešto takvo ili barem približno, molio bih preporuku... 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

aa

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 21:10 (mr. jo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
mr. jo kaže...
Pozdrav svima.

E sad molim pomoć.
Na Rtings recenzijama (UM7300 i UN7300) stoji rubrika Postcalibration. I ispada da nakon kalibracije kvaliteta slike sa 6.8 ide na 9.5.
Može objašnjenje !

Jel to znači da nakon kalibracije umjesto 6.8 TV-a imamo TV 9.5 kvalitete slike ?

 Ne, to je samo ocjena preciznosti prikaza boja, ne ocjena cijele slike.

znaci prije kalibracije su bile poprilicno neprecizne, dosta odstupaju. 
Ali nakon kalibracije su ok. Pitanje je hoces li platiti nekome da ti odradi kalibraciju s opremom koja ti za to treba ?

 

A,šteta ja se ponadao :)
Ali otkud sad to? Kakvo plaćanje,kakva oprema ?
( shvaćam da postoji i takvo napredno podešavanje)

Ali zar se to ne riješava sa uputama koje se preuzimaju i svatko može podesiti boje i kvalitetu slike na TV-u.
I ako može malo objašnjenja dal' se takvim kalibriranjem može dobiti bistrija i prirodnija boja na lošijem tv-u ?

Hvala na odgovoru inače.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko ja shvaćam, a vjerujem da dobro shvaćam - oni rade kalibraciju skupom opremom, itd., i kad postignu najbolji rezultat, taj isti podijele da si svatko može isti ručno podesiti kroz postavke tv-a.
Primjer za LG UN7300: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300/settings
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
truki kaže...
Imate sony 55' xh90 na 30% u extreme digitalu za 5350kn, i LG CX za 8850 to su odlicne cijene

Sad su oba rasprodana, ja uzeo Sony-a...

 

Odlično kupio si ga u "pravoj" trgovini.Nedo Bog da ćeš trebati reklamaciju.

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zokisan kaže...
Koliko ja shvaćam, a vjerujem da dobro shvaćam - oni rade kalibraciju skupom opremom, itd., i kad postignu najbolji rezultat, taj isti podijele da si svatko može isti ručno podesiti kroz postavke tv-a.
Primjer za LG UN7300: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300/settings

 Valjda si pročitao disclamer?

 

The following are the results of the white balance and colorspace calibration on our unit. They are provided for reference, and should not be copied as the calibration values vary per individual unit even for the same model and same size as the TV we reviewed due to manufacturing tolerances. If you want to try them you will need to enter all values shown, as all of them are active at the same time. If you end up with worse picture quality, simply reset them to the default values.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moja poanta je da se kroz postavke tv-a može podešavati izgled slike, ne s nekakvom famoznom skupom opremom za kalibriranje; njihove preporuke treba shvatiti kao dobar savjet i vodič za manje snalažljive.
Disclaimer kao disclaimer, služi čisto da se ograde od onih nezadovoljnih prčkanjem po slici; pa nije da će se zapaliti tv.
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju jučer ipak uzeo Samsung QE55Q60TA
a sad jesam li pogodio vidjeti će se kroz neko vrijeme, mada nisam nešto zadovoljan sa izgledom naših antenskih programa al dobro.E sad sinoć nisam baš uspio se snaći u preslagivanju programa na pozicije koje želim (pojavila mi se hrpa programa iz glupog Evotv a, koje neznam kako maknuti), pa ako može koji hint od vlasnika sličnih modela kako ga najbolje prilagoditi. A i ovaj Samsung daljinski mi je nekako bezveze.
Ugl ako ima kakvih korisnih savjeta od vlasnika istog modela bilo bi super (podešavanje programa, slike i ostalog)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 11:00 (hrcak24).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
ansha kaže...
truki kaže...
Imate sony 55' xh90 na 30% u extreme digitalu za 5350kn, i LG CX za 8850 to su odlicne cijene

Sad su oba rasprodana, ja uzeo Sony-a...

 

Odlično kupio si ga u "pravoj" trgovini.Nedo Bog da ćeš trebati reklamaciju.

Lol, nikakve veze nema gdje sam kupio sa postupkom reklamacije, ne pada mi na pamet njima slati...

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko iskustva sa Xiaomi Mi Smart TV 4S 65"?
Možete il ga preporučiti ili ima neki razog za zaobilaženje, te koja bi u tom slučaju bila alternativa?
Hvala.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zokisan kaže...
Koliko ja shvaćam, a vjerujem da dobro shvaćam - oni rade kalibraciju skupom opremom, itd., i kad postignu najbolji rezultat, taj isti podijele da si svatko može isti ručno podesiti kroz postavke tv-a.
Primjer za LG UN7300: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300/settings

 Krivo, oni daju grneralnu preporuku kako dobiti sto bolju sliku i do dosta pomaze, ali kalibracijske postavke jednog tva se nikad ne bi trebale koristiti na dtugom tvu jer nisu svi paneli isti i na kraju mozes dobit jos goru sliku.

To i je smisao kalibracije, da se konkretan panel podesi da prijazuje najprecizniju sliku sto moze. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Naravno, zato u njihovim preporukama i piše na koji model i panel se odnose; kako se proizvođač ograđuje od odstupanja u kvaliteti panela, tako su i oni stavili napomenu da rezultat može i ne mora biti najbolji mogući.
Osobno sam na par tv-a koristio preporučene postavke (koje sam našao na par web mjesta i svaka od njih je malo odstupala od drugih) - i uvijek ih dodatno sitno izmijenio jer mi se činilo da slika izgleda bolje; da sam sam išao isprobavati jednu po jednu vrijednost, još uvijek bi isprobavao sve moguće kombinacije.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala svima na savjetima...uzeo sam na kraju QE55Q80TATXXH, u Mallu za 6900kn. Cini mi se ok cijena zato nisam ni cekao BF, cekam sad da mi jave kad ga mogu skupit.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo slikano stvarno nerealno sa strane.

Slika je smanjena i kompresirana al generalno da se vidi da nije isprano ..
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 14:41 (Rax23).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Hvala svima na savjetima...uzeo sam na kraju QE55Q80TATXXH, u Mallu za 6900kn. Cini mi se ok cijena zato nisam ni cekao BF, cekam sad da mi jave kad ga mogu skupit.

Odlican tv i jos mozes koristit freesync i gsync ako ga spojis na pc.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobar dan
Trebala bi mi pomoc oko kupovine tv
Prosjecan korisnik znaci ps4(mozda ps5) netflix i igranje sa airplayom
cijena 3500 +-200 kuna
55'
naisao sam na :
HISENSE H55U7B i HISENSE 55A7500F za 3000
LED TV Samsung UE55TU8072 UHD za 3600
i LED TV LG 55UN71003
zanima me ako netko ima iskustva sa nevedenim modelima , te da li ima neki bolji tv za taj cjenovni rank lp
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam uzeo Hisense 7500 umjesto 7b bas zbog manjeg input laga kod gaminga. Skroz pristojan TV, mislim da bi se neke bitnije razlike u slici vidjele tek kod tv-a od 6000+ kn (osjetno vecasvjetlina, local dimming u puno zona, 120 hz)
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E da ekipa, kad uopce pocinje to black friday razdoblje?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

 82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala puno na odgovoru, ako nekoga zanima cijena QE55Q82TA u Harvey Normanu je 6800 mislim ista je kao i za QE55Q80TA na Mall.hr
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manticorex kaže...
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

 82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

Bolji kut gledanja i malo losiji kontrast...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dali bi ga preporučili prije QE55Q80TA? Najviše se koristi za 75% vremena Tv i Netflix ostatak Playstation.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ekipa razbijam glavu sa ovime vec par dana, ne mogu jednostavno odabrati između dvi veličine tva. Zid je širok 127 cm pa tako tv velicine 55 incha bi taman sjea na taj zid. Problem je šta kauč mora biti udaljen od zida 3,8 m pa samim time pita i veću dijagonalu ekrana. Ako uzimam 65'' tv onda on strsi jedno 17ak cm na profil staklene stijenke, a jedno 2 cm na samo staklo. Nešto sam izbrlja u 3d projekciji i sa zavjesama na staklenoj stijenci 65tica ne izgleda toliko nakaradno. Ali više san lud od ovog i neman pojma da li da idem na estetiku i simetricnost ili na veci televizor. TV bi se koristija za Netflix, filmove i gaming i gledan q80t-ku jer će sad valjda biti na nekom popustu.

65''+sa+zavjesama 65''+sa+zavjesama
65'' 65''
55'' 55''
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 17:19 (MilkoLP).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice