Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.734
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Znam da je offtopic no trebam pomoc.Kod pretrage kanala pomocu kucne antene,pod NAPAJANJE ANTENE treba postaviti na ukljuceno ili iskljuceno?Ima li kakva stranici da vidim gdje je najblizi odasiljac da znam u kojem smjeru postaviti antenu.Vrtim se ko debil po sobi,signal stalno na 0.Zivim u Petrinji.

 Napajanje antene u postavkama trebaš isključiti.

DVB-T odašiljače možeš potražit na stranicama OiV-a.

 

Tražim preporuku za TV od 109 cm do 2500 kn:

kao dobar odabir čine se Samsung UE43TU7072 i LG 43UM7050PLF koji se u Elipsu trenutačno nude uz jamstvo 2+3.

Važna je dobra slika pod kutom, a na VA panelu ovog Samsunga gledao sam samo demo materijale pa ne mogu ocijeniti kakvo je normalno gledanje pod kutom, ali čini se dosta dobar. Nažalost nema činčeve za neke legacy potrebe.

 

LG bi trebao biti IPS i dobar iz kuta, ali čini se da nema Bluetooth pa ništa od zvučnika bežično ni Magic Remotea.

S obzirom na gledanje s udaljenosti i iz kuta, možda bi bilo bolje uzeti ujedno jeftiniji 43LM6300 (FHD, ali za ovu namjenu mislim da je UHD overkill) koji ima i činčeve i Bluetooth i gledljiv je pod kutom (iako čitam da i LG zna stavit VA panel tu i tamo na te manje dijagonale).

Hisense ponuda ima dobru cijenu, lijep dizajn, ali jako se mijenja slika pod kutom.

Jedan Grundig mi je čak dobro izgledao u trgovini, ali ne bih ulazio u to...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Quaresma kaže...

Jedan Grundig mi je čak dobro izgledao u trgovini, ali ne bih ulazio u to...

Grundig 43'' 7500 su čini mi se s LG IPS panelima, nisam ti sad 100% ziher, plus daju pravih 5 god jamstva a ne muljaže s osiguranjima, tako da bi vrijedilo malo oko toga pogledat..

ansha: Pomelo te
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Quaresma kaže...

 

LG bi trebao biti IPS i dobar iz kuta, ali čini se da nema Bluetooth pa ništa od zvučnika bežično ni Magic Remotea.

S obzirom na gledanje s udaljenosti i iz kuta, možda bi bilo bolje uzeti ujedno jeftiniji 43LM6300 (FHD, ali za ovu namjenu mislim da je UHD overkill) koji ima i činčeve i Bluetooth i gledljiv je pod kutom (iako čitam da i LG zna stavit VA panel tu i tamo na te manje dijagonale).

 

Tebi bi onda baš odgovarao 43UM7450, kunu ispod predviđenog budgeta:)

 

https://www.emmezeta.hr/lg-43um7450pla-ultra-hd-led-tv-ceramic-black-631084.html

 

Ako ih nema tam onda prolistaj po nabavi, nađe se još sličnih. Može i UM7500/751C jer sve je isto kao i na 7450 (MR, BT) osim stalka.

 

43UM

 

 

Nije overkill posebno ne po cijenama. Realno 1080p tv onaj najosnovniji basic prag danas a pitanje je da li uopće ima ovogodišnjih FHD lg, svi su već napustili taj segment..Ako kupiš taj LM6300 i recimo nova ili netko drugi najavi 4K prijenos neke tekme a ti to na tom lg ili bilo kojem drugom 1080p tv-u onda nećeš moć gledat preko dvb-t2

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja steta jer se u ovom segmentu LG trudi daleko vise i nudi daleko vise nego ijedan drugi tv brand ukljucujuci Samsung.

Samo LG vec od prosle godine nudi 4x hdmi 2.1 utora

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/09/02/lg-acknowledges-oled-tv-vrr-issuesbut-cant-promise-a-quick-fix/#22965e7313af

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

PHILIPS-55PUS7304

 

4100 u elipsa, 5 godina garancije? ima li išta bolje od toga za tu cijenu? 4100 je zadnja granica, da je dostupno u Splitu, idem sutra po to.

Jedino 130+ cm dolaze u obzir

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Naravno da ima boljih.
LG50UM7450 - VA
LG55UM7450 - IPS

Potrazi i Samsung, prelistaj par stranica unazad.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crucifixion kaže...

PHILIPS-55PUS7304

 

4100 u elipsa, 5 godina garancije? ima li išta bolje od toga za tu cijenu? 4100 je zadnja granica, da je dostupno u Splitu, idem sutra po to.

Jedino 130+ cm dolaze u obzir

 Ako philips, radije 58pus7304, sa va matricom. Ima i boljih televizora za te novce.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam nedavno skočio sa 55 na 82 incha, iako sam išao klasu i pol niže i sa serije 9000 55inch prešao na seriju 7500, razlika u tih gotovo 30 incha za igranje playstationa i gledanje bluray filmova je strašna. Zaista nije sve u kvaliteti slike i iskreno iako sam i sam brijao na te brojeve kod serije televizora mogu reći kako moraš dati duplo više novca da bi uopće primjetio razliku na 1080 filmovima, a na 4k niti je nema. Marka LG serija 9000 55inch, a sada imam 2god noviju seriju 7500, ali 82 incha, na 4k filmu ne vidi okom ništa drugačije osim daleko bolji pregled filmova. Jedino što primjetim je mala razlika u zvuku zbog nedostatka atmosa.

 

 

Pa eto, možda da netko tko se dvoumi izmešu 55 i 65 ili 75 incha malo da razmisli jer recimo Samsung 7800 ili 8600 nema neka razlike, isto i kod LG-a, a uštedom dobijete na 20-tak incha razlike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 10:52 (crocro23).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,
trenutno imam ovaj model tv: https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7000PLC
Radi se o 4K IPS modelu od 55" koji je kupljen prošle godine u 11 mjesecu po cijeni od 3000 kn.

Zadnjih par mjeseci sve više i više igram PlayStation 4 na njemu, prvenstveno pucačine i sve više i više sam razočaran u sliku, jednostavo mi nešto fali, čini mi se da fali "brightnesa" a kad ga pojačam onda se boje "iskrive" odnosnu budu preizražene, ne znam ni sam kako bi to opisao, jednostavno mi nešto fali. Zadnjih tjedan dana istražujem i možda bih uzeo nekakav kvalitetniji model. Najveći problem sam primjetio u filmovima i igricama koje imaju puno tamnih i mračnih scena, tu mi se čini kao da je sve u magli i da se sve slabo vidi, jednostavno mi fali svjetlosti i razlike u sceni između tamnog dijela i lika koji ide kroz scenu ili bilo čega svjetlog u sceni što bi se trebalo prepoznati i vidjeti.

U prvi tren kad sam uzeo TV sam bio zadovoljan jer sam na njega prešao sa neke Bravie 32" stare sigurno preko 5-6 godina tako da je ovo bio preporod, ali kako vrijeme prolazi sve sam ne zadovoljniji sa TV-om, nisam radio nikakve live usporedbe sa nekim skupljim televizorima tako da me jako zanima jel na tim skupljim modelima slika stvarno toliko bolja ili će ispast da ću dati duplu ili troduplu razliku u cijeni naspram ovog modela a da skok u kvaliteti slike neće biti proporcionalan cijeni.

Uglavnom, za budžet sam spreman izdvojiti cca. 10000 kuna, najviše mi nekako leži OLED serija od LG-a, čini mi se da bi to stvarno bio skok u kvaliteti naspram sadašnjeg TV ali nisam zaluđen OLED tehnologijom a ni bilo kojom drugom (nije mi to bitno i nisam fanboy neke tenologije), htio bi samo TV sa što kvalitetnijom slikom za moje potrebe.
Najviše u zadnje vrijeme igram igrice na Playstationu, od pucačina do RPG, nogometa, čeg god, ostale situacije za koje koristim tv su gledanje filomova i serija u 4K formatu koje skidam sa raznih kajmak servisa, youtube u 2K i 4K rezama i to je to, naše antenske kanale gotovo ni ne gledam i nemam ni nešto plaćeno tipa Netflix ili HBO gdje bi radio stream u 4K, sve filmove i serije skidam u 4K formatu ili gledam putem IPTV streaminga (što znam da nije jednako kvaliteti streamanja sa Netflixa ili nekog takvog servisa).
Što se tiče dimenzija tu bih se zadržao na 55" jer udaljenost gledanja je cca 2m a 55" modeli su često najpovoljniji a imaju iste specifikacije kao veći modeli iz iste serije.

Ovo su modeli koji su mi upali u oko:

https://www.mall.hr/oled-tv/lg-oled55b9sla-televizijski-prijamnik - Model iz 2019 godine, jako blizu C9 modelu, najviše me privlači cijena - 8500 kn
https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55cx3.html - Model iz 2020, nasljednik C9 modela, po većini testova jedan od najboljih tv-a općenito a pogotov za tu cijenu - cca 10500 kn
https://www.smartson.hr/artikl/58860-tcl-qled-tv-55-55c815-android-tv - Navodno TCL ima ok sliku, QLED panel od Samsunga ako se ne varam, ima Android za koji sam čuo da ne baš i ne leti na tom modelu ali s druge strane je cijena jako primamljiva - 5500 kn
Od ostalih opcija su tu Samsung, Panasonic, Sony, Hisense, Vizio i što god smatrate da spada u kvalitetu gore navedenih.
U Samsungove modele se apsolutno ne razumije stoga je tu pomoć dobro došla, također prihvatio bi sve savjete pa čak i da me neko razuvjeri da mi se ne isplati prelaziti na nešto bolje jer razlika u slici neće biti toliko izražena.

PS: Nisam neki expert ali nisam ni ne znalac, na kompu imam 24 Dell IPS koji je tvornički kalibiran te imam AOC 4K IPS sa 8+2 FRC bit matricom i kada njih spojim i usporedim sa TV-om slika je puno bolja, boje su točnije a svjetlina je jača i ne izobliči toliko boje.
Unaprijed hvala svima na pomoći.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 1:15 (Ivsa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

https://www.smartson.hr/artikl/58860-tcl-qled-tv-55-55c815-android-tv - Navodno TCL ima ok sliku, QOLED panel od Samsunga ako se ne varam, ima Android za koji sam čuo da ne baš i ne leti na tom modelu ali s druge strane je cijena jako primamljiva - 5500 kn
Od ostalih opcija su tu Samsung, Panasonic, Sony, Hisense, Vizio i što god smatrate da spada u kvalitetu gore navedenih.
U Samsungove modele se apsolutno ne razumije stoga je tu pomoć dobro došla, također prihvatio bi sve savjete pa čak i da me neko razuvjeri da mi se ne isplati prelaziti na nešto bolje jer razlika u slici neće biti toliko izražena. 

 Hisense 55u8qf je trenutno dostupan za <4900kn (edigital), bolji tv od navedenog TCLa. Nije savrsen, ali u ovom rangu cijena mislim da je trenutno bez konkurencije. Black friday bi mogao biti vrlo zanimljiv ove godine :D

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, molim vas preporuku TV-a do 3.500 kn, dijagonala 49-55”. TV je za osvijetljenu sobu, većinom dnevni program + sport (izvor MaxTV). Poželjan dobar kut gledanja s obzirom na konfiguraciju boravka. Gledao sam ovih nekoliko spominjanih par stranica unazad:

 

LG50UM7450

LG55UM7450

HISENSE H50U7B

SAMSUNG UE50RU7412

 

Uz iznimku 55" LG-a (IPS) svi su VA paneli i 50/60 Hz. Ima nešto bolje (za sport) u tom cijenovnom rangu? Hvala unaprijed. Lp.

My redemption lies in your demise
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ivsa , ono sto tebe zeza na sadasnjem tvu he ocajan kontrast, kad je kontrast los, sve ostalo je lose i ne moze se dobro podesiti.

Oled je neusporedivo bolji od toga sto sad imas. Vezano uz razne modele oleda, razlika u kvaliteti slike je u nijansama i vecina ne bi niti znala koji je model u pitanju. Ima sitnih razlika koje znaju cijeniti filmofili, ali ostalima nebitne. Ako ides na oled i zelis ustedjeti, slobodno uzmi jeftiniji.

Od opcija, dobri su samsung Q7,8,9 serije ili sony 9 serija

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

https://www.smartson.hr/artikl/58860-tcl-qled-tv-55-55c815-android-tv - Navodno TCL ima ok sliku, QOLED panel od Samsunga ako se ne varam, ima Android za koji sam čuo da ne baš i ne leti na tom modelu ali s druge strane je cijena jako primamljiva - 5500 kn
Od ostalih opcija su tu Samsung, Panasonic, Sony, Hisense, Vizio i što god smatrate da spada u kvalitetu gore navedenih.
U Samsungove modele se apsolutno ne razumije stoga je tu pomoć dobro došla, također prihvatio bi sve savjete pa čak i da me neko razuvjeri da mi se ne isplati prelaziti na nešto bolje jer razlika u slici neće biti toliko izražena. 

 Hisense 55u8qf je trenutno dostupan za <4900kn (edigital), bolji tv od navedenog TCLa. Nije savrsen, ali u ovom rangu cijena mislim da je trenutno bez konkurencije. Black friday bi mogao biti vrlo zanimljiv ove godine :D


Gledao sam i navedeni model ali nisam ga baš imao kako usporediti sa TCL C815, za Hisense u8qf sam pročitao da ima dobru sliku ali jako kaska sa bržim scenama i da je to čak dosta primjetno i u sportovima tipa nogomet i slično ali ako je TCL još gori od toga onda definitivo ispada iz izbora, ispada da bi tak kupio malo bolji tv od ovog što sad imam za duplu lovu, onda bolje da uložim još pa da kupim nešto s čim ću biti zadovoljan na duže vrijeme.
Vjerojatno ću i ja čekati BF ili neku akciju da uzmem novi TV, iako me nervira nije da umirem od potrebe da zamijenim TV, idealno bi bilo kad bi ovaj B9 pao za tipa 1000-1500 kn, to bi kupio odmah bez razmišljanja.

Pixel kaže...

Ivsa , ono sto tebe zeza na sadasnjem tvu he ocajan kontrast, kad je kontrast los, sve ostalo je lose i ne moze se dobro podesiti.

Oled je neusporedivo bolji od toga sto sad imas. Vezano uz razne modele oleda, razlika u kvaliteti slike je u nijansama i vecina ne bi niti znala koji je model u pitanju. Ima sitnih razlika koje znaju cijeniti filmofili, ali ostalima nebitne. Ako ides na oled i zelis ustedjeti, slobodno uzmi jeftiniji.

Od opcija, dobri su samsung Q7,8,9 serije ili sony 9 serija

 
I sam pretpostavljam da je do toga, zato i naginjem najviše ka nekom OLED modelu a tu mi se čini da LG prednjači po omjeru cijene i kvalitete.
Koliko sam istraživao prošlogodišnje modele C9 je bio jedan od najkvvalitetnijih modela, razlika između njega i B9 modela doslovno u procesoru koji obrađu sliku i tu je kao za dlaku slabiji od C9.
Uspređivao sam sam i C9 i ovogodišnji CX model i to su praktički isti modeli osim update-anog procesora slike što znači da ni B9 i dalje nije puno lošiji a cijenom od 8500 kn se stvarno čini kao neko logično budžet riješenje ali ipak veće kvalitete od TV-a slične cijene.
Kad bi bio nekakav popust na taj model odmah bih ga upikirao. :)

Istraživao sam malo i QLED modele od Samsunga, za top modele po testovima kažu da imaju u nekim situacijama čak i bolji prikaz slike od OLED-a, većinom su to scene sa velikom svjetlinom i širokim rasponom boja te da imaju bolju kontrolu svjetline u tamnim scenama gdje se može vidjeti više detalja (bez obzira što i dalje ne mogu prikazati sve što može OLED u pojedinim tamnim scenama sa svijetlim točkicama, tipa zvjezdano nebo) a upravo me svjetlina najviše muči sa trenutnim modelom i onda me sve spomenuto navlači na QLED ali mi logika govori da je OLED i dalje bolja opcija, ne znam ni sam šta bi :D

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...


Gledao sam i navedeni model ali nisam ga baš imao kako usporediti sa TCL C815, za Hisense u8qf sam pročitao da ima dobru sliku ali jako kaska sa bržim scenama i da je to čak dosta primjetno i u sportovima tipa nogomet i slično ali ako je TCL još gori od toga onda definitivo ispada iz izbora, ispada da bi tak kupio malo bolji tv od ovog što sad imam za duplu lovu, onda bolje da uložim još pa da kupim nešto s čim ću biti zadovoljan na duže vrijeme.
Vjerojatno ću i ja čekati BF ili neku akciju da uzmem novi TV, iako me nervira nije da umirem od potrebe da zamijenim TV, idealno bi bilo kad bi ovaj B9 pao za tipa 1000-1500 kn, to bi kupio odmah bez razmišljanja.

I sam pretpostavljam da je do toga, zato i naginjem najviše ka nekom OLED modelu a tu mi se čini da LG prednjači po omjeru cijene i kvalitete.
Koliko sam istraživao prošlogodišnje modele C9 je bio jedan od najkvvalitetnijih modela, razlika između njega i B9 modela doslovno u procesoru koji obrađu sliku i tu je kao za dlaku slabiji od C9.
Uspređivao sam sam i C9 i ovogodišnji CX model i to su praktički isti modeli osim update-anog procesora slike što znači da ni B9 i dalje nije puno lošiji a cijenom od 8500 kn se stvarno čini kao neko logično budžet riješenje ali ipak veće kvalitete od TV-a slične cijene.
Kad bi bio nekakav popust na taj model odmah bih ga upikirao. :)

Istraživao sam malo i QLED modele od Samsunga, za top modele po testovima kažu da imaju u nekim situacijama čak i bolji prikaz slike od OLED-a, većinom su to scene sa velikom svjetlinom i širokim rasponom boja te da imaju bolju kontrolu svjetline u tamnim scenama gdje se može vidjeti više detalja (bez obzira što i dalje ne mogu prikazati sve što može OLED u pojedinim tamnim scenama sa svijetlim točkicama, tipa zvjezdano nebo) a upravo me svjetlina najviše muči sa trenutnim modelom i onda me sve spomenuto navlači na QLED ali mi logika govori da je OLED i dalje bolja opcija, ne znam ni sam šta bi :D

 

Kad več kupuješ opet, razmisli i o večoj dijagonali...

Al i po onome što pišeš, nekako mi se čini da nečeš biti prezadovoljan OLED-om, te mislim da ti treba FALD visoke kvalitete sa kojih >=300 zona..

 

Uglavnom, džep ti ne omogučava to što želiš...

 

A što se tiče plejke.. opusti se i uživaj...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigo jučer tv, odličan je.

ne samo slika nego je o zvuk jako dobar. Sve osim smart platforme koja nije najidealnija, no to nije toliko bitno. 

Netflix izgleda odlično na njemu, hbo go je jedva gledljiv.

Hdr je odlična stvar, itekako se promijeti bolje i prirodnije osvjetljenje na netfliksu i aplikacijama u koje je hdr dobro implementiran.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

https://www.smartson.hr/artikl/58860-tcl-qled-tv-55-55c815-android-tv - Navodno TCL ima ok sliku, QOLED panel od Samsunga ako se ne varam, ima Android za koji sam čuo da ne baš i ne leti na tom modelu ali s druge strane je cijena jako primamljiva - 5500 kn
Od ostalih opcija su tu Samsung, Panasonic, Sony, Hisense, Vizio i što god smatrate da spada u kvalitetu gore navedenih.
U Samsungove modele se apsolutno ne razumije stoga je tu pomoć dobro došla, također prihvatio bi sve savjete pa čak i da me neko razuvjeri da mi se ne isplati prelaziti na nešto bolje jer razlika u slici neće biti toliko izražena. 

 Hisense 55u8qf je trenutno dostupan za <4900kn (edigital), bolji tv od navedenog TCLa. Nije savrsen, ali u ovom rangu cijena mislim da je trenutno bez konkurencije. Black friday bi mogao biti vrlo zanimljiv ove godine :D


Gledao sam i navedeni model ali nisam ga baš imao kako usporediti sa TCL C815, za Hisense u8qf sam pročitao da ima dobru sliku ali jako kaska sa bržim scenama i da je to čak dosta primjetno i u sportovima tipa nogomet i slično ali ako je TCL još gori od toga onda definitivo ispada iz izbora, ispada da bi tak kupio malo bolji tv od ovog što sad imam za duplu lovu, onda bolje da uložim još pa da kupim nešto s čim ću biti zadovoljan na duže vrijeme.
Vjerojatno ću i ja čekati BF ili neku akciju da uzmem novi TV, iako me nervira nije da umirem od potrebe da zamijenim TV, idealno bi bilo kad bi ovaj B9 pao za tipa 1000-1500 kn, to bi kupio odmah bez razmišljanja.

Pixel kaže...

Ivsa , ono sto tebe zeza na sadasnjem tvu he ocajan kontrast, kad je kontrast los, sve ostalo je lose i ne moze se dobro podesiti.

Oled je neusporedivo bolji od toga sto sad imas. Vezano uz razne modele oleda, razlika u kvaliteti slike je u nijansama i vecina ne bi niti znala koji je model u pitanju. Ima sitnih razlika koje znaju cijeniti filmofili, ali ostalima nebitne. Ako ides na oled i zelis ustedjeti, slobodno uzmi jeftiniji.

Od opcija, dobri su samsung Q7,8,9 serije ili sony 9 serija

 
I sam pretpostavljam da je do toga, zato i naginjem najviše ka nekom OLED modelu a tu mi se čini da LG prednjači po omjeru cijene i kvalitete.
Koliko sam istraživao prošlogodišnje modele C9 je bio jedan od najkvvalitetnijih modela, razlika između njega i B9 modela doslovno u procesoru koji obrađu sliku i tu je kao za dlaku slabiji od C9.
Uspređivao sam sam i C9 i ovogodišnji CX model i to su praktički isti modeli osim update-anog procesora slike što znači da ni B9 i dalje nije puno lošiji a cijenom od 8500 kn se stvarno čini kao neko logično budžet riješenje ali ipak veće kvalitete od TV-a slične cijene.
Kad bi bio nekakav popust na taj model odmah bih ga upikirao. :)

Istraživao sam malo i QLED modele od Samsunga, za top modele po testovima kažu da imaju u nekim situacijama čak i bolji prikaz slike od OLED-a, većinom su to scene sa velikom svjetlinom i širokim rasponom boja te da imaju bolju kontrolu svjetline u tamnim scenama gdje se može vidjeti više detalja (bez obzira što i dalje ne mogu prikazati sve što može OLED u pojedinim tamnim scenama sa svijetlim točkicama, tipa zvjezdano nebo) a upravo me svjetlina najviše muči sa trenutnim modelom i onda me sve spomenuto navlači na QLED ali mi logika govori da je OLED i dalje bolja opcija, ne znam ni sam šta bi :D

 

Hisense je navodno rijesio probleme sa motionom sa novim firmwareom, ako je vjerovat forumima.  

 

Jucer sam navratio u elipso (buzin) bacit oko na q80t, i vidio da imaju 65Q90r za 9900kn. Tko je spreman toliko dat za tv, mislim da je to to :) Q85R je nekih 1000kn manje, no ja bi se radije rastegnuo do q90r. Jedini tv na kojem se vrtio hrt u niskoj rezoluciji, a da je izgledao zbilja dobro. Izuzetak je oled, ali njega sam prekrizio zbog burn-ina. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...

Stigo jučer tv, odličan je.

ne samo slika nego je o zvuk jako dobar. Sve osim smart platforme koja nije najidealnija, no to nije toliko bitno. 

Netflix izgleda odlično na njemu, hbo go je jedva gledljiv.

Hdr je odlična stvar, itekako se promijeti bolje i prirodnije osvjetljenje na netfliksu i aplikacijama u koje je hdr dobro implementiran.

 I ja sam ga uzea al ova kurirska služba intime nije u stanju ga preuzet od petka tako da ga još čekan. Ima li plex u saphiu?

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, molim Vas za pomoć pri dvojbi oko ova dva modela Sony 55XH8077- 5600kn ili Sony 55AG8- 11.000 kn.

Uvjet je da bude android zbog gledanja IPTV-a, i da bude tanji jer ide na bočni zid.

Uglavnom dvojba je dali se isplati kupiti OLED za te novce, odnosno hoće li cijena puno pasti, ili je ovaj XH sasvim dobar?

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav...skoro da sam kupio samsunga  75 8 K 950r za 28000 kuna ali onda na mall  vidim sony oled 77 ag9 za 34 000 kuna, to je kako tako, jedini dostupan oled od 77 cola,  lg su preko 40000....vrijedi li se rastegnuti ili je to perververzija već...kakva slika mora biti bolja za 6000 kuna...na stranim forumima sam čitao da sony oledi imaju manje burn ina zbog nijansu slabije svjetline od lg a...ili ipak  75 q95t sa saunbarom za 22500 kuna u sd-u---

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj je došao iz Pule u Zg.

 

Plex nisam vidio u aplikacijama. Probao sam instalirati hbogo iz playstorea preko browsera pa nisam uspio. Danas vidim da se može instalirati na samo par smart tv sustava.

 

Pokrenuo sam sa ps-a netfliks i hbogo, oba u fullhd, te dok netfliks izgleda odlično, hbo je slika mutna i loša.

 

Također sam pokrenuo netfliks i sa smart platforme, te opet tv javlja da je fullhd rezolucija.

 

Još nisam otkrio u čemu je problem. Paket je 4k, kaj netfliks sad svima u Europi daje samo fullhd signal, zbog onoga što su ih napadali da zagušuju promet?

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kruhvuk kaže...

Pozdrav, molim Vas za pomoć pri dvojbi oko ova dva modela Sony 55XH8077- 5600kn ili Sony 55AG8- 11.000 kn.

Uvjet je da bude android zbog gledanja IPTV-a, i da bude tanji jer ide na bočni zid.

Uglavnom dvojba je dali se isplati kupiti OLED za te novce, odnosno hoće li cijena puno pasti, ili je ovaj XH sasvim dobar?

 

55XH8077 je nekakv mid range,sony serija 9 ti ne dolazi u obzir?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakav je input lag na Hisense U8?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

XH je dosta tanji od 9, a to mi je bitno jer ide na zid.

onda bi radije AG8 od 9, samo ne znam hoće li cijena drastično pasti od 11000 kuna?

Pozdrav.

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 

Kad več kupuješ opet, razmisli i o večoj dijagonali...

Al i po onome što pišeš, nekako mi se čini da nečeš biti prezadovoljan OLED-om, te mislim da ti treba FALD visoke kvalitete sa kojih >=300 zona..

 

Uglavnom, džep ti ne omogučava to što želiš...

 

A što se tiče plejke.. opusti se i uživaj...

 
Već dijagonala mi čak i ne paše zbog samog prostora, udaljenost kauča od tv-a je cca 2m ako se približim na rub kauča onda je čak i manje a veća dijagonala od 55 ne bi stala na ormarić osim ako stalak nije na sredini.
A i meni se čini da bi mi najbolje pasao kvalitetni QLED sa FALD-om ali tako nešto je preko 10 tisuća kuna, eventualno Samsung Q80T koji je ispod 10 tisuća, od ostalih mi se ništa ne čini dovoljno kvalitetno.

A pleyka me uopće ne zamara po specsima ili nešto slično (ove 4K 120 hz fore ili šta god) nego sam ju spomenuo zbog slike, u zadnje vrijeme često igram Apex (pucačina) i tamo je dosta bitno da na vrijeme primjetim neprijatelja a s obzirom da je na trenutnom tv-u svjetlina banana teže uočim prtivnike a kad pojačam svjetlinu onda se boje iskrive i sve je narančasto i prebrijano a to nije ništa bolje od ovog kad smanjena svjetlina.

andrtejkr kaže...

 

Hisense je navodno rijesio probleme sa motionom sa novim firmwareom, ako je vjerovat forumima.  

 

Jucer sam navratio u elipso (buzin) bacit oko na q80t, i vidio da imaju 65Q90r za 9900kn. Tko je spreman toliko dat za tv, mislim da je to to :) Q85R je nekih 1000kn manje, no ja bi se radije rastegnuo do q90r. Jedini tv na kojem se vrtio hrt u niskoj rezoluciji, a da je izgledao zbilja dobro. Izuzetak je oled, ali njega sam prekrizio zbog burn-ina. 

 
Provjeriti ću ovo što si napisao za Hisense iako sumnjam da je to nešto što bi mogli popeglati sa firmware-om, moguće je al vjerujem da je to dosta i do samog procesora za obradu slike koji se može tek kolko-tolko korigirati sa firmware-om.

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za q90r maksimalne maksimalne preporuke. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

Pozdrav,
trenutno imam ovaj model tv: https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7000PLC
Radi se o 4K IPS modelu od 55" koji je kupljen prošle godine u 11 mjesecu po cijeni od 3000 kn.

Zadnjih par mjeseci sve više i više igram PlayStation 4 na njemu, prvenstveno pucačine i sve više i više sam razočaran u sliku, jednostavo mi nešto fali, čini mi se da fali "brightnesa" a kad ga pojačam onda se boje "iskrive" odnosnu budu preizražene, ne znam ni sam kako bi to opisao, jednostavno mi nešto fali. Zadnjih tjedan dana istražujem i možda bih uzeo nekakav kvalitetniji model. Najveći problem sam primjetio u filmovima i igricama koje imaju puno tamnih i mračnih scena, tu mi se čini kao da je sve u magli i da se sve slabo vidi, jednostavno mi fali svjetlosti i razlike u sceni između tamnog dijela i lika koji ide kroz scenu ili bilo čega svjetlog u sceni što bi se trebalo prepoznati i vidjeti.

U prvi tren kad sam uzeo TV sam bio zadovoljan jer sam na njega prešao sa neke Bravie 32" stare sigurno preko 5-6 godina tako da je ovo bio preporod, ali kako vrijeme prolazi sve sam ne zadovoljniji sa TV-om, nisam radio nikakve live usporedbe sa nekim skupljim televizorima tako da me jako zanima jel na tim skupljim modelima slika stvarno toliko bolja ili će ispast da ću dati duplu ili troduplu razliku u cijeni naspram ovog modela a da skok u kvaliteti slike neće biti proporcionalan cijeni.

Uglavnom, za budžet sam spreman izdvojiti cca. 10000 kuna, najviše mi nekako leži OLED serija od LG-a, čini mi se da bi to stvarno bio skok u kvaliteti naspram sadašnjeg TV ali nisam zaluđen OLED tehnologijom a ni bilo kojom drugom (nije mi to bitno i nisam fanboy neke tenologije), htio bi samo TV sa što kvalitetnijom slikom za moje potrebe.
Najviše u zadnje vrijeme igram igrice na Playstationu, od pucačina do RPG, nogometa, čeg god, ostale situacije za koje koristim tv su gledanje filomova i serija u 4K formatu koje skidam sa raznih kajmak servisa, youtube u 2K i 4K rezama i to je to, naše antenske kanale gotovo ni ne gledam i nemam ni nešto plaćeno tipa Netflix ili HBO gdje bi radio stream u 4K, sve filmove i serije skidam u 4K formatu ili gledam putem IPTV streaminga (što znam da nije jednako kvaliteti streamanja sa Netflixa ili nekog takvog servisa).
Što se tiče dimenzija tu bih se zadržao na 55" jer udaljenost gledanja je cca 2m a 55" modeli su često najpovoljniji a imaju iste specifikacije kao veći modeli iz iste serije.

Ovo su modeli koji su mi upali u oko:

https://www.mall.hr/oled-tv/lg-oled55b9sla-televizijski-prijamnik - Model iz 2019 godine, jako blizu C9 modelu, najviše me privlači cijena - 8500 kn
https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55cx3.html - Model iz 2020, nasljednik C9 modela, po većini testova jedan od najboljih tv-a općenito a pogotov za tu cijenu - cca 10500 kn
https://www.smartson.hr/artikl/58860-tcl-qled-tv-55-55c815-android-tv - Navodno TCL ima ok sliku, QLED panel od Samsunga ako se ne varam, ima Android za koji sam čuo da ne baš i ne leti na tom modelu ali s druge strane je cijena jako primamljiva - 5500 kn
Od ostalih opcija su tu Samsung, Panasonic, Sony, Hisense, Vizio i što god smatrate da spada u kvalitetu gore navedenih.
U Samsungove modele se apsolutno ne razumije stoga je tu pomoć dobro došla, također prihvatio bi sve savjete pa čak i da me neko razuvjeri da mi se ne isplati prelaziti na nešto bolje jer razlika u slici neće biti toliko izražena.

PS: Nisam neki expert ali nisam ni ne znalac, na kompu imam 24 Dell IPS koji je tvornički kalibiran te imam AOC 4K IPS sa 8+2 FRC bit matricom i kada njih spojim i usporedim sa TV-om slika je puno bolja, boje su točnije a svjetlina je jača i ne izobliči toliko boje.
Unaprijed hvala svima na pomoći.

Brightness ne smiješ podizat, to ostavi na 50 pa dalje podesi ovako.

 

Backlight, to je jačina pozadinskog osvjetljenja i tu podešavaš prema želji.Ja to večinom držim na 50, a kad gledam film dižem na 90, ili prebacim na Game Mode gdje več imam sve podešeno.

 

Colour, po defoltu na 50 i to je preporučeno podešenje.Ja sam na 45, i to zato jer više volim malo prirodnije boje.

 

Contrast, povuci na 95.

 

To sve podesi u Standard Modu slike, ili odma odi u Game Mode gdje imaš nizak Input Lag za gejming.Ne zaboravi potvrdit podešenja slike na sve ulaze, pa javi kakva je situacija.

Pixel kaže...

Ivsa , ono sto tebe zeza na sadasnjem tvu he ocajan kontrast, kad je kontrast los, sve ostalo je lose i ne moze se dobro podesiti.

Oled je neusporedivo bolji od toga sto sad imas. Vezano uz razne modele oleda, razlika u kvaliteti slike je u nijansama i vecina ne bi niti znala koji je model u pitanju. Ima sitnih razlika koje znaju cijeniti filmofili, ali ostalima nebitne. Ako ides na oled i zelis ustedjeti, slobodno uzmi jeftiniji.

Od opcija, dobri su samsung Q7,8,9 serije ili sony 9 serija

Kontrast je ok na LG IPS LCD panelu, ali pod uvjetom da nema jačeg probijanja pozadinskog osvjetljenja.Na mojem TV primjerku(vidi pod Moj PC), realno pa nema nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvjetljenja.Dobio sam dobar primjerak to je vrlo očito, i da čak je i zaslon okvirno vrlo ravnomjerno osvjetljen ili Panel Uniformity je bez prigovora.

 

U slučaj da LG ima RGBW LCD panel(IPS ili VA nebitno), dakle jeftinija opcija u tom slučaju dobit češ opčenito lošiju sliku.Žuto se od milja zove Fejk 4K, ili bolje je reč 3K ili takvi paneli često se koriste na najeftinijim modelima manje bitnih TV brendova.

 

https://www.techhive.com/article/3104880/how-lg-uses-fuzzy-math-to-label-some-of-its-lcd-tvs-as-4k.html

 

Da bi bilo još gluplje, eto smotani LG taj žutanjak reklamira kao nekaj posebno ili vrjedno za istaknut.Inače video je iz 2015 godine, ali neki kupci su u 2018 ali i u 2019 godini dobil RGBW panel na određenim jeftinjim modelima.

 

 

Dakle nikakvo čudo neviđeno, da su i u 2019 godini na LG ubacili ovo žuto i to očekivano na jeftinije 4K televizore.Zato se prije kupnje informiraš, ili prvi dolnji link kako izgleda tipičan RGB LCD panel(IPS) na mojem LG-u.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1059&jumpto=6182111&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1052&jumpto=6178230&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 14:10 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da se ispravim, neke serije se na netfliksu emitiraju u 4k, a nke samo u fullhd.

 

Po ovom što sam dosada vidio dolby vision mi izgleda najbolje. Ova umbrella academy izgleda fenomenalno.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad sam malo gledao, jedino te dolby vision emitiraju u 4k, ostale sve u fullhd. Zato i izgledaju bolje. Znači ipak se kuži razlika između 4k i fullhd rezolucije na ovolikom ekranu kada se gleda sa 2-3 metra. Zanimljivo.

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...

pozdrav...skoro da sam kupio samsunga  75 8 K 950r za 28000 kuna ali onda na mall  vidim sony oled 77 ag9 za 34 000 kuna, to je kako tako, jedini dostupan oled od 77 cola,  lg su preko 40000....vrijedi li se rastegnuti ili je to perververzija već...kakva slika mora biti bolja za 6000 kuna...na stranim forumima sam čitao da sony oledi imaju manje burn ina zbog nijansu slabije svjetline od lg a...ili ipak  75 q95t sa saunbarom za 22500 kuna u sd-u---

 

Dobra cijena za 2019 77AG9, ali imaš i novi LG 77CX u SD na akciji za 33999 kn + 5 godina garancije.

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled77cx3.html

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...
Zver kaže...

 

Kad več kupuješ opet, razmisli i o večoj dijagonali...

Al i po onome što pišeš, nekako mi se čini da nečeš biti prezadovoljan OLED-om, te mislim da ti treba FALD visoke kvalitete sa kojih >=300 zona..

 

Uglavnom, džep ti ne omogučava to što želiš...

 

A što se tiče plejke.. opusti se i uživaj...

 
Već dijagonala mi čak i ne paše zbog samog prostora, udaljenost kauča od tv-a je cca 2m ako se približim na rub kauča onda je čak i manje a veća dijagonala od 55 ne bi stala na ormarić osim ako stalak nije na sredini.
A i meni se čini da bi mi najbolje pasao kvalitetni QLED sa FALD-om ali tako nešto je preko 10 tisuća kuna, eventualno Samsung Q80T koji je ispod 10 tisuća, od ostalih mi se ništa ne čini dovoljno kvalitetno.

A pleyka me uopće ne zamara po specsima ili nešto slično (ove 4K 120 hz fore ili šta god) nego sam ju spomenuo zbog slike, u zadnje vrijeme često igram Apex (pucačina) i tamo je dosta bitno da na vrijeme primjetim neprijatelja a s obzirom da je na trenutnom tv-u svjetlina banana teže uočim prtivnike a kad pojačam svjetlinu onda se boje iskrive i sve je narančasto i prebrijano a to nije ništa bolje od ovog kad smanjena svjetlina.

andrtejkr kaže...

 

Hisense je navodno rijesio probleme sa motionom sa novim firmwareom, ako je vjerovat forumima.  

 

Jucer sam navratio u elipso (buzin) bacit oko na q80t, i vidio da imaju 65Q90r za 9900kn. Tko je spreman toliko dat za tv, mislim da je to to :) Q85R je nekih 1000kn manje, no ja bi se radije rastegnuo do q90r. Jedini tv na kojem se vrtio hrt u niskoj rezoluciji, a da je izgledao zbilja dobro. Izuzetak je oled, ali njega sam prekrizio zbog burn-ina. 

 
Provjeriti ću ovo što si napisao za Hisense iako sumnjam da je to nešto što bi mogli popeglati sa firmware-om, moguće je al vjerujem da je to dosta i do samog procesora za obradu slike koji se može tek kolko-tolko korigirati sa firmware-om.

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Osim q9 serije ovi ostali nemaju sto raditi u usporedbi s oledom.

Sto se tamnih scena tice i kontroke svjetla, zasicrnost boja u tamnim scenama, tu je oled u prednosti, ne znam na sto si mislio da tu qled bolje odradi, qled tu mize izgledati isprano u odnosu na oled.

Jedino sto se cini da qled tu bolje rjesava sum u tamnim scenama jer niti ne moze ici tako tamno kao oled pa zaoravo izbjegava problem.

Oledu je tu problem prikaz u podruvju tik iznad prikaza crne, ali to je vec id serije 8 na dalje dobro rijeseno.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice