Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.057
|
čitano: 14.586.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svi u sebi imaju isti panel od LG-a. Razlike su zbog ugrađene elektronike i načinu obrade signala, pa tako očekivano Sony ima najbolji prikaz sdr signala i pokretnu sliku, Pany uniformnost i preciznos boja, LG OS i gaming ... Vjerojatno bi cijena + garancija dosta utjecala na konačni odabir u mom slučaju. Onako na prvu 1. Sony, 2. Panasonic, 3. LG ali opet jaaako tjesno
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Here are the results of our 2017 TV shootout, including category winners, runners-up & corresponding scores. Panasonic EZ1002 was voted "Best TV of 2017", while LG B7 OLED took home "Best Gaming TV" & "Best HDR TV" awards. :-)

 

https://m.youtube.com/watch?v=W8cN-549F4E

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam uzeo LG B6 jer me nov dosao samo 1600eu i vrijedi po mom misljenju i vise od toga a to je ono najbitnije.
Kada pokrenem Rezident Evil 7 i mrak je uistinu mrak bez obzira sto lampe i prozori bljeste....to je to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Ja sam uzeo LG B6 jer me nov dosao samo 1600eu i vrijedi po mom misljenju i vise od toga a to je ono najbitnije.
Kada pokrenem Rezident Evil 7 i mrak je uistinu mrak bez obzira sto lampe i prozori bljeste....to je to.

 

Jesi se probao poigrat, zanima me dal se telka vidi u mrklom mraku? Tj, da na ekranu svjetli samo jedan piksel dal bi se tocno tako i vidjelo?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po noci kada je recimo crni ekran u nekoj igri izmedju scena ili loadinga to je kao da sam ugasio tv...nikad prije nisam vidio nesto takvo.Ali dobili smo nedavno bebu i moja zena poludi kad ju po noci ide hranit a ja gejmam pa se to desi jer je onda mrkli mrak....
Sto se tice samo jednog piksela to nisam vidio ali vidio sam recimo samo jedan simbol ili rijec loading na crnom ekranu pa to izgleda malo cudno kad mi je u sobi mrkli mrak jer vidis samo ta slova ili simbol u mraku
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

nazalos da...napisao sam ti sto da napravias stranicu prije 

 

ja skidam ovaj 77giga!

 

The.Revenant.(2016).BluRay.2160p.HDR.MULTI.x265.10bits-JOYSTICK-

 

Pitao sam u drugoj temi al ništa. 

 

Dal je moj laptop uopće sposoban vrtiti te filmove? 

 

I5 7200U, GTX 950M GDDR5 4GB v2, 8GB DDR4. Nemam pojma koji je to HDMI gore, dal je on od grafičke ili od matične? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Both the GTX 950 and 960 support full HW decoding for 10bit HEVC at 4K. I myself prefer using Intel CPUs for HTPCs (more powerful + lower power consumption for 24/7 usage).

 

e sad nez jel moze HDR probaj  

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 22:55 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

roby27

 

Evo još jedna preporuka za podešavanje MadVR-a - link.

 

Postoje i link 1 / link 2. Malo su stariji, ali možda pomognu s dodatnim objašnjenjima.

 

Jedino što kolega kaže, MadVR je stvarno zavisan o snazi grafičke kartice tako da dolazak do optimalnih postavki može zahtijevati dugotrajna podešavanja.

 citiram kolegu kako namjestiti 

 

p.s tu cekiraj isto

 

https://www.youtube.com/channel/UCPkKTw1MlCAnlQzSgNJq81w

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 23:14 (4mal).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...

 Neznam dal si me skuzio nisam usporedivao pojacala izmedu njih nego opcenito mislim da taj reciver nije nesto i daba sto je velik kad je prazna kanta najnizi razred koji imaju sigurno kad se pogleda cijena sveg skupa.... jer ja ispod Denona X1300 i njegovih pandana drugih proizvodaca nebih isao, a zvucnici isto nevjerujem da mogu parirati cak ni Z906 kamoli z5500.... govorim o najvecem dobitku za najmanje para...cak i bez recivera samo zvucnici.... ako se ima para naravno ide druga prica....

Prazna kanta? 7.7kg ima resiver, podrzava manje vise sve novije standarde premda je i to izdrkavanje jer vecini ljudi treba DD i DTS, jednostavno je kud i kamo bolja kupovina
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji TV je najbolji izbor za 400 ± 20 eura?

 

Ekran 40-43'', ne mora biti smart. Bitno je da ima sto bolju sliku.

 

Ja sam nasao ove modele, pa me zanima koji je od njih najbolji, ili mozda savetujete neki drugi model u ovom cenovnom rangu?

 

Sony KDL-40WD650B

LG 43LH630V

Samsung UE40K5502

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na preporuci, ali to mi je vec previse za TV, posto nisam neko ko mnogo vremena provodi gledajuci TV. 

TV mi je najvise potreban za pracenje sporta i povremeno gledanje filmova.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Može hitno preporuka 32 do 40 inča Full HD televizija za gledat skinute filmove i serije, cca 2000kn, po mogućnosti u Emezzeti.

 Ovdje imaš.

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/52486/samsung-ue32k5102akxxh-full-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/52400/lg-43lh500t-full-hd-led-tv/

 

 Hvala na preporukama. Nažalost LGa nisu imali a ovaj Samsung mi je ipak premalen tako da sam odlučio ići na 40+ inča i mislim uzet ovaj Philips

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/60070/philips-43pfs413212-full-hd-led-tv/

+ Google Chromecast pošto ovaj Philips nije smart. Sad ima li tko iskustava s Chromecast, vidim na netu da on podržava HBO Go, Netflix, Youtube ali sve to ide preko aplikacije za mobitel, jel cucla to previše baterije ako ja pokrenem seriju s Netflixa preko moba a gledam preko Chromecast na TVu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 8:48 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ja taj model ne bi nikom preporučio:) Problemi sa probijanjem osvetljenja (slika), sa mutnom slikom i po podešavanju televizora,neprepoznavanjem raznih 4k sadržaja koji su jako kompresirani, brzi pokreti cukaju itd..Od 5 televizora koji smo isprobali, tri su imali to osjetno prebijanje osvetljenja..

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 8:55 (garfield1).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz, 

molim pomoć oko tva. Dvojba je oko :

 

Sony xd 7005 49' ( nije mi jasno dal se kod njega još koristi oznaka xd70?? pošto je teško naći dobar review pod xd7005). 

 

Lg 7507 49' i sad 3. opcija nakon što sam čitao postove ovdje (do sad sam bio skeptičan jako oko kvalitete) Phillips 6501 49'. 

 

Tv mi treba 1. ps4

         2.film/serija

         3.gledanje sporta/nogomet

         4.max tv

 

Čitam da ovaj Sony ima jako mali motion blure bez obzira na samo 50hza. LG i Phillips imaju 100..Brojke me nikad nisu zanimale na papiru nego samo u praksi. Što mislite jeli Sony lošiji izbor radi tih 50hza? 

 

Trenutno je ok akcija u Elipsu za 5300 i 5 godina garancije na Sony i Phillips. Lg ima samo 2god garancije.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DexusOne kaže...

Pozz, 

molim pomoć oko tva. Dvojba je oko :

 

Sony xd 7005 49' ( nije mi jasno dal se kod njega još koristi oznaka xd70?? pošto je teško naći dobar review pod xd7005). 

 

Lg 7507 49' i sad 3. opcija nakon što sam čitao postove ovdje (do sad sam bio skeptičan jako oko kvalitete) Phillips 6501 49'. 

 

Tv mi treba 1. ps4

         2.film/serija

         3.gledanje sporta/nogomet

         4.max tv

 

Čitam da ovaj Sony ima jako mali motion blure bez obzira na samo 50hza. LG i Phillips imaju 100..Brojke me nikad nisu zanimale na papiru nego samo u praksi. Što mislite jeli Sony lošiji izbor radi tih 50hza? 

 

Trenutno je ok akcija u Elipsu za 5300 i 5 godina garancije na Sony i Phillips. Lg ima samo 2god garancije.

 

 

Lg ovdje odpada, zbog 50Hz WRGB panela i zbog ne najbolje pokretne resolucije. Sony jeste ima isto 50Hz osvežavanje panela, ali ima bolju pokretnu resoluciju. I što se tiče Philipsa i Sonya dosta slična modela. Philips ima prednost zbog 100Hz osvežavanja panela. A ovdje si pogledaj testove, pa se sam odluči.

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d

https://www.avforums.com/review/philips-6501-49pus6501-uhd-4k-hdr-tv-review.12949

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno o Phillipsu nisam do sada uopće razmišljao kao opciji no dok čitam ovo ispada da je bolji od Sonya radi tih 100hz. Jedino za input lag ( 33 u game modu)nisam ziher. Piše da je ok za večinu gamera.. Što bi to trebalo značiti. Sony ima 32 bez obzira na game mode..

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@DexusOne
Na oba radita igre veoma dobro..Jer nije sve u input lagu, več i u samom odazivu panela, gdje su IPS paneli veoma dobri, i samom procesiranju..
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Molim savjet.

Kupujem TV, do 2700kn, gledat će se na 3 - 3.5 m udaljenosti, primarno za gledanje domaće TV, filmovi/serije što se skine, nema gaminga, smart mislim da ne (mišljenja sam da neki android box i na to KODI je bolja opcija ili se varam ?), iz svega ovoga mislim da mi je FullHd sasvim dovoljan ? Ekran 80 - 105 cm max ?

Može neki savjet za ove novce (znam da nije mnogo [ili ću morati malo više potegnuti] ali eto ...) koji panel / ekran da gledam, koji su noviji modeli ?

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 11:02 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav društvo,

 

planiram si kupiti novu telku pretežito za gledanje filmova. 

Budžet mi je do kojih 3k kuna, uspio sam pronaći jedan koji mi je dosta zanimljiv Samsung UE49K5102AKXXH ima li možda tko iskustva s tom telkom?

Hvala :)

Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto puštaš preko laptopa? Mislim da ti ta kartica nema HDMI 2.0.

Meni Kodi čita sve 4k HDR formate.

Čak mi streama manje više sve.

Baš sam pogledao planet earth 2 preko Quasar addona.

Epizode imaju od 15-20 GB HDR x265 hevc 10bit DTS.

Bolesna slika i zvuk. Jedino što mu treba jedno 5 min buffering, 

Ako nemaš tako brz net stavi na prijenosni hard.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji model bi mi ti preporucio?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Ja taj model ne bi nikom preporučio:) Problemi sa probijanjem osvetljenja (slika), sa mutnom slikom i po podešavanju televizora,neprepoznavanjem raznih 4k sadržaja koji su jako kompresirani, brzi pokreti cukaju itd..Od 5 televizora koji smo isprobali, tri su imali to osjetno prebijanje osvetljenja..

 Koji model bi mi preporucio?

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

 

savet za kupovinu:

 

1) LG 43UH668v

2) Samsung 43KU6072

3) Sony KDL-43WD755

 

ili 

4) Panasonic 40DX600

 

rastojanje od sofe ~3.5m

 

Namena: primarno SD (DVB) TV, onda smart (youtube: Pepa prase), nazalost filmovi na zadnjem mestu :(

 

LG je jedini koji ima native 100Hz panel i HDR, Sony jest "samo" FullHD al slika je stvarno dobra (bar u prodaznim salonima :) 

 

Hvala na pomoci

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@johny753

Ja bi ti preporučio taj model Sony-a KDL-40WD650B Ili Lg model.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 13:27 (garfield1).
 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na preporuci.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tdejan kaže...

Pozdrav svima

 

savet za kupovinu:

 

1) LG 43UH668v

2) Samsung 43KU6072

3) Sony KDL-43WD755

 

ili 

4) Panasonic 40DX600

 

rastojanje od sofe ~3.5m

 

Namena: primarno SD (DVB) TV, onda smart (youtube: Pepa prase), nazalost filmovi na zadnjem mestu :(

 

LG je jedini koji ima native 100Hz panel i HDR, Sony jest "samo" FullHD al slika je stvarno dobra (bar u prodaznim salonima :) 

 

Hvala na pomoci

 

 

 Za tvoje potrebe, Sony KDL-43WD755. Lg ti ima 50Hz osvežavanje panela. A što se tiče HDR-a ima i Samsung, a Panasonic nema.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Ja taj model ne bi nikom preporučio:) Problemi sa probijanjem osvetljenja (slika), sa mutnom slikom i po podešavanju televizora,neprepoznavanjem raznih 4k sadržaja koji su jako kompresirani, brzi pokreti cukaju itd..Od 5 televizora koji smo isprobali, tri su imali to osjetno prebijanje osvetljenja..

 vidiš vraga nisam ni čitao review, znam da je sa samsungom uvijek lutrija oko panela ali ako kupi preko weba moze zamjenit u roku 14 dana

 

moja preporuka je onda ovo

http://www.makspro.hr/index.php/led-tv-panasonic-tx-40ds630e-3d-400hz.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je odlican TV, samo je problem sto sam ja iz komsiluka (Srbija), a kod nas je najniza cena ovog TV-a 575 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 14:54 (johny753).
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa

Kupujem televizor od 5000kn, koristit cu ga za gledanje filmova, ponekad igranje na ps4. Pozeljno je da bude sto veći :)

Hvala na pomoći unaprijed
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice