Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.300.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja jos uvjek imam. Ali, skuzio sam da mi je jako bitno istezanje tricepsa i bude puno manje a ponekad niti mi nema prisutne boli pri radjenju sklekove. Ako nisi krenuo sa istezanjima, bilo bi dobro da ubacis to prije vjezbi.😀Meni je uvelike pomoglo.

U vezi proteina, vidim da neki kazu da je skupo. Jel mj mozete neku preporuku dati? Posto ovaj tjedan idem u Rijeku u Tower centar, pa bi prosao malo dechatlon-om i opcenito centru. Pa ako ima netko kakav prijedlog?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 7:29 (Endymon).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo da stavim update malo  i  ruku... laik objasnjenje  da vidim napredak u separaciji  ramena bicepsa itd... Puno jos  posla  ima  tu ofc ali eto,mozda  nekoga motiviram mozda ne....Krenula je  radit teretana pa  idemo dalje jako 💪

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
4 godine
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja odkad sam se osusio prije skoro 4 i po godine,nikako da se naćeram na trening... kad sam imao 23-24 bilo je puno lakse i treniralo se i po 5 sati dnevno...a sad jedva i 30 minuta, em sto skoci body temperature i jake varijacije, em sto udari secer,a i zdeblja sam se,

tek 30 godina a mislim da je to jer sam onda ima profi tijelo a ipak nisam nist povalio na kraju... to me razocaralo u zivotu pa sam odusta i od treninga...

eh... sad vi shvatite kako hocete

5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja sam shvatio da si ti toliko lijen i kilav da ti se ne da ni opisati ljudski svoj slučaj, a obračaš se svima ovdje. O trenigu onda nemamo što ni pričati.

6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

E sad, ovo je pravo mjesto za mene, 1.80m visok, 66kg. Planiram nabacit nekih 10kg, ali evo ne ide mi bas. Trenirao sam uvijek, six-pack imam cijeli zivot, trening mi nije problem.

Gledam poceti sa kreatinom, ne znam sto mi se isplati kupiti, a ni kako se koristi, koliko dnevno i na koji nacin. Neke detaljne upute su dobrodosle.

Trust nobody, become the best !
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.ddevil kaže...

Trenirao sam uvijek, six-pack imam cijeli zivot, trening mi nije problem.

Trebao bi objasniti na koji način si trenirao.

 

Ovako napamet, dalo bi se prepostaviti da nisi radio progressive overload i nisi dovoljno jeo, pogotovo proteina (kile neće same gore, bilo da se radi o mišićima ili salu - ljudi se ne debljaju od zraka, koliko god nas neki s viškom kila pokušavali uvjeriti u to ), a možda si radio i previše kardia ili ga radio u krivo vrijeme (npr. prije treninga).

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

5god juda, ovu zimu na benchu dizao 70kg, trcao jako puno. Problem mi je jedino jest 🤣. Mislim sve eto, kratin uzimat kao dodatak prehrani. Meni nije cilj bodybuilding, nego eto nabaciti malo misicne mase, nista pretjerano.

Trust nobody, become the best !
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.ddevil kaže...

5god juda, ovu zimu na benchu dizao 70kg, trcao jako puno. Problem mi je jedino jest 🤣.

Ako sam dobro shvatio tvoj komentar, moja pretpostavka je bila 3 od 3! 

 

Mr.ddevil kaže...

Problem mi je jedino jest 🤣. Mislim sve eto, kratin uzimat kao dodatak prehrani. Meni nije cilj bodybuilding, nego eto nabaciti malo misicne mase, nista pretjerano.

Nema rasta mišića ako unosiš premalo kalorija i proteina! Mišići se izgrađuju iz proteina, a kalorije koje uneseš, potrošiš. Zato nema napretka. Ne treba ti kreatin - trebaš više jesti. Nadam se barem da piješ proteinske šejkove - ako ne piješ, onda počni s tim - dvaput dnevno po jedan šejk, to ti je ekstra oko 50 grama proteina i nekog napretka mora biti. Ako ti fale kalorije, to si lako pojačaš.

 

Mislim, prema tvom opisu tvog stanja, neke mišiiće imaš, a ako ti se vide trbušni, znači ida imaš jako malo sala. Energija mora od nekud doći - iz prehrane. Ako unosiš malo kalorija, onda i dio proteina potrošiš za energiju, umjesto za izgradnju mišića.

 

Od vježbi radiš samo bench? Pull-upove ne radiš? Deadlift? Bitno za igradnju leđa. S tim da moraš s vremenom napredovati - ako stagniraš, mišići će narasti na neku veličinu, ali neće rasti dalje, jer nema dovoljnog opterećenja mišića.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
09jer90 kaže...

ja odkad sam se osusio prije skoro 4 i po godine,nikako da se naćeram na trening... kad sam imao 23-24 bilo je puno lakse i treniralo se i po 5 sati dnevno...a sad jedva i 30 minuta, em sto skoci body temperature i jake varijacije, em sto udari secer,a i zdeblja sam se,

tek 30 godina a mislim da je to jer sam onda ima profi tijelo a ipak nisam nist povalio na kraju... to me razocaralo u zivotu pa sam odusta i od treninga...

eh... sad vi shvatite kako hocete

 tipičan mentalitet gubitnika...najbolje da zaljaš to sve velikom pivo i legneš spavati, jer jebeš trening, nije to dobro, vele da se možeš i ozljediti.

 

30 god imam i pucam od snage, i tek sad dolazim polako do platoa, još rastem mentalno i fizički u gymu. Nije svijet stao na 30god, neke stvari tek sad počinju kako spada.

 

Shvati to kako hoćeš, ili nemoj. Najbolje nemoj, ne mogu, ne znam, i neću ti je nit vodilja super u životu.

 

 

Mr.ddevil kaže...

Trenirao sam uvijek, six-pack imam cijeli zivot, trening mi nije problem.

 

Ja nemam sikspek, oće ljudi znat da ja treniram ili? Kako da dobijem sixpek šortkat?

 

Počni trenirati, pravilno spavaj i jedi. Od suplemenata prvo protein, onda kreatin max 10r dnevno.

I rokaj jake treninge, a ne kamilica težine pa se čudit kako ne ide i ne dobivaš se. Ne se lomit jasno, spoznat granice, i polako ih pomicati. Easy.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.ddevil kaže...

E sad, ovo je pravo mjesto za mene, 1.80m visok, 66kg. Planiram nabacit nekih 10kg, ali evo ne ide mi bas. Trenirao sam uvijek, six-pack imam cijeli zivot, trening mi nije problem.

Gledam poceti sa kreatinom, ne znam sto mi se isplati kupiti, a ni kako se koristi, koliko dnevno i na koji nacin. Neke detaljne upute su dobrodosle.

 Ovo je površno napisano, a kamo li kakva ti je tek izvedba. Kada bi to zaista htio onda bi morao pratiti prehranu (treba ti za lagano aktivnog cca 2300 kcal za održavanje). Znači na taj iznos dodati još par stotina kalorija (ako si lagano aktivan), recimo da po danu pucaš oko 2700 kcal.  Utezi recimo 5x5 stronglift (još podići kalorije za taj trening)i ne možeš promašiti. Naravno pojačati proteine i zaboraviti na cardio (ti pišeš puno trčanja, a htio bi masu?).

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 

Ovo sa 30 g., kao puno godina....baš mi je simpatično.  Sa 58 g bez beda derem 60 min. cardio (više me ne zanima, ali nije problem) ili koji god trening utezima (zadnju godinu sam popustio i prešao više na utege). Godine su priča za "malu decu". Moj susjed ima 14g i 100 kg, a pretrčati 100 m mu je nemoguća misija. Zamisli - 14g, a već invalid i nikada neće biti mlad?? Hoće li sa 20 g već imati dijabetes tipa 2? Sport je kao cijeloživotno učenje, ništa manje već za cijeli život. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 22:16 (bananaman1).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Izgovori bilo kakvog tipa osim stvarno legitimnih; teške ozljede i bolesti su ionako samo za slabiće i gubitnike 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Želi li netko preuzeti studentsku članarinu u gyms4you automatska naplata, ugovor istekao?

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Izgovori bilo kakvog tipa osim stvarno legitimnih; teške ozljede i bolesti su ionako samo za slabiće i gubitnike 

 Apsolutno!

 

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Vratio sam se ovaj tjedan u gym prvi put nakon korone, mogu reći snaga pala sigurno nekih 30% a kile ostale iste.. treba se vratiti u formu

 

I upala cijelog tijela prisutna, a to nisam stvarno jako dugo imal 

 

Kako vi, jel vjezbate u gymu ili ste jos uvijek home workout?

16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja sam se zadnjih deset godina dosta zbucao i krenuo sma aktivno raditi na kardiu za skidanje masnoce.

 

Ono što me muči je manjak energije, bez obzira što vježbam aktivno i odmaram nemam ni približno energije kao nekad.

 

Uz kardio radim i na rukama jer su mi kao čačklaice, tijelo ko medo a ruke tanke.

 

Imate kakve preporuke za kakve proteine ili nešto da dobijem na energiji i da raste mišična masa?

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
amd freak kaže...

Imate kakve preporuke za kakve proteine ili nešto da dobijem na energiji i da raste mišična masa?

Ostavi se kardia i primi utega uz složene vježbe i progressive overload.

 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
amd freak kaže...

Imate kakve preporuke za kakve proteine ili nešto da dobijem na energiji i da raste mišična masa?

Ostavi se kardia i primi utega uz složene vježbe i progressive overload.

 

 NIje problem dizat tegove, daj mi rađe preporuku kaj pit uz to? My protein klasiku možda iz neke vitamine? Slabo jedem povrce.

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
amd freak kaže...
NIje problem dizat tegove, daj mi rađe preporuku kaj pit uz to? My protein klasiku možda iz neke vitamine? Slabo jedem povrce.

To što tražiš je ekvivalent kad dođeš doktoru i onda tražiš da ti da tabletu koja će te izliječiti od umora. A to ne postoji. (osim, naravno, u smislu da je nešto jako specifično u pitanju, a onda opet ne može ti dati ništa prije nego li se utvrdi što specifično je u pitanju)

 

Deset godina si ostario u zbucao se! Kak nećeš biti umorniji? Em si stariji, em moraš vući veću masu. Masu možeš riješiti mršavljenjem, ali godine ne. Nisi naveo godine - nije svejedno jel imaš 30, 40 ili 50 godina.

 

Protein ko protein - neće ti pomoći za dobivanje energije, ali će ti pomoći za dobivanje mišićne mase ako ne uzimaš dovoljno proteina kroz prehranu.

 

Za očekivati je da ćeš imati više energije kad se stešeš.

 

Jedeš puno slatkog? Izbaci slatko, osim eventualno oko treninga - prije da imaš energije za treniranje, poslije da ti se napune zalihe glikogena u mišićima. Ali ako te j*be šećer, onda radije to radi sa složenim ugljikohidratima.

 

Jel dobro spavaš? Odspavaš svojih 7-8 sati u komadu? Spavaš do podne ili se dižeš nekad ujutro?

 

Kak ti je stvar sa stresom? Anksioznost, depresija?

 

Konzumiraš kofein? Neki su ljudi osjetljiviji na kofein i konstantno konzumiranje kofeina uzrokuje im kronični umor. Izbaci kofein iz života. Recimo meni je izbacivanje kofeina bila jedna od najboljih životnih odluka.

 

Od "preparata" osobno, uz proteine (koji su jeftini, koji su na akciji - koga briga koji?), uzimam samo tirozin (tyrosine), primarno zato jer je tirozin nužan za proizvodnju dopamina (a dopamin je ono što čovjeka pokreće), jer sam svjestan da mi fali dopamina pa da budem siguran da razlog tome nije nedovoljan unos tirozina.

 

Što konkretno je kod mene rezultiralo time da sam općenito gledano manje umoran i imam više energije - ne mogu uperiti prstom na jednu stvar - rekao bih da je to rezultat svega što sam napravio u zadnjih pet ili koliko već godina, a to je počelo s izbacivanjem kofeina (konkretno, nisam pio kave nego puno kole), pred skoro dvije godine drastično mi se promijenio svjetonazor u pogledu ljudi (saznao sam za narcisoidnost i za to kako užasno negativno može djelovati na čovjeka - pogotovo prikrivena narcisoidnost - ono što "alter" sajtovi nazivaju energetskim vampirima, dakle toksične osobe u okolini; također, promijenilo mi se viđenje muško-ženskih odnosa), pred godinu i pol počeo sam vježbati utezima (fakat sam se trebao natjerati da to uopće krenem i ustrajem raditi, čudo što nisam od toga odustao), prehranu nadopunjujem proteinima i tirozinom.

 

Uglavnom, nema tablete.  Kreni u pravom smjeru, mic po mic i stvari će krenuti na bolje s vremenom. Prestani aktivno raditi na kardiu, jer to nije recept za skidanje masnoće, barem ne u ovoj fazi - kardio radi jednom tjedno, idealno nakon treninga. Recept je prvo nabiranje mišićne mase i povećanje snage, zatim korekcija kalorija (do 500 kalorija u minus od potrebnog), uz adekvatan unos proteina (pogotovo povećan unos proteina kad skidaš kile).

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
amd freak kaže...

 NIje problem dizat tegove, daj mi rađe preporuku kaj pit uz to? My protein klasiku možda iz neke vitamine? Slabo jedem povrce.

 Proteini su ti samo dodatak prehrani,ako nemas slozenu prehranu neces postic s njima nesto posebno.

Pripazi malo sta jedes,izbaci pizdarije,vise mesa i povrca,proteine nakon vjezbanja,ja sam skinio 8kg u roku mjesec dana,s tim da sam 3 puta tjedno isao na trening,ali prehrana ti puno znaci.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ok puno hvala obojici...

 

Javim se nakon nekog vremena :)

10 godina
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jel ide tko od vas na šalatu u sporting gym? Dosad sam isao u Gyms4You, ali ovo na šalati mi je nešto bliže. Zanimame jel jako mala teretana i kako stoje sa opremom?
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
amd freak kaže...
My protein klasiku možda iz neke vitamine? Slabo jedem povrce.

BTW jesi to pitao zato jer je sad na akciji na myprotein.hr? Nisam još kupovao od njih, skočila mi sad reklama na fejsu da imaju rođendan i da je popust do 44% uz upisivanje promo-koda (konkretno trenutno je 42%).

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
amd freak kaže...
My protein klasiku možda iz neke vitamine? Slabo jedem povrce.

BTW jesi to pitao zato jer je sad na akciji na myprotein.hr? Nisam još kupovao od njih, skočila mi sad reklama na fejsu da imaju rođendan i da je popust do 44% uz upisivanje promo-koda (konkretno trenutno je 42%).

 Našao sam na njuškalu ima neki lik koji vec duze vrijeme prodaje...ima 5kg sa okusom za 449 što je ispod 100kn/kg i čini mi se ok..

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
5 kg s okusom na myproteinu.hr bude za 420 kad je 40% off+ bespl dostava, zna biti tako otprilike svaka 2 mjeseca
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Bori li se tko s išijasom?

Savjeti su dobrodošli.

 

Meni se javlja čim prestanem trenirati na cca dva tjedna, povratak treninzima pomaže.

Know your limits.
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako si u mogućnosti bazeni leđno plivanje, vježbe za trbušni zid i gluteus svaki drugi dan barem - pravilno istezanje zadnje lože i općenito predjela zdjelice. 

 

Već 3 godine vodim borbu sa istim - jako je važno jačati muskulaturu jer je ona potpora diskovima. Meni se upali jednom svakih par mjeseci pa uzimam jače tablete par dana i koncentriram se na istezanje.

 

Isto tako pazi kako radiš mrtva, čučanj, leg press - ali nemoj ih izbjegavati. Išijas nisam imao dugih godinu dana sve dok nije došla korona pa je većina nas zasjela za računala i u fotelje.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
amd freak kaže...
NIje problem dizat tegove, daj mi rađe preporuku kaj pit uz to? My protein klasiku možda iz neke vitamine? Slabo jedem povrce.

To što tražiš je ekvivalent kad dođeš doktoru i onda tražiš da ti da tabletu koja će te izliječiti od umora. A to ne postoji. (osim, naravno, u smislu da je nešto jako specifično u pitanju, a onda opet ne može ti dati ništa prije nego li se utvrdi što specifično je u pitanju)

 

Deset godina si ostario u zbucao se! Kak nećeš biti umorniji? Em si stariji, em moraš vući veću masu. Masu možeš riješiti mršavljenjem, ali godine ne. Nisi naveo godine - nije svejedno jel imaš 30, 40 ili 50 godina.

 

Protein ko protein - neće ti pomoći za dobivanje energije, ali će ti pomoći za dobivanje mišićne mase ako ne uzimaš dovoljno proteina kroz prehranu.

 

Za očekivati je da ćeš imati više energije kad se stešeš.

 

Jedeš puno slatkog? Izbaci slatko, osim eventualno oko treninga - prije da imaš energije za treniranje, poslije da ti se napune zalihe glikogena u mišićima. Ali ako te j*be šećer, onda radije to radi sa složenim ugljikohidratima.

 

Jel dobro spavaš? Odspavaš svojih 7-8 sati u komadu? Spavaš do podne ili se dižeš nekad ujutro?

 

Kak ti je stvar sa stresom? Anksioznost, depresija?

 

Konzumiraš kofein? Neki su ljudi osjetljiviji na kofein i konstantno konzumiranje kofeina uzrokuje im kronični umor. Izbaci kofein iz života. Recimo meni je izbacivanje kofeina bila jedna od najboljih životnih odluka.

 

Od "preparata" osobno, uz proteine (koji su jeftini, koji su na akciji - koga briga koji?), uzimam samo tirozin (tyrosine), primarno zato jer je tirozin nužan za proizvodnju dopamina (a dopamin je ono što čovjeka pokreće), jer sam svjestan da mi fali dopamina pa da budem siguran da razlog tome nije nedovoljan unos tirozina.

 

Što konkretno je kod mene rezultiralo time da sam općenito gledano manje umoran i imam više energije - ne mogu uperiti prstom na jednu stvar - rekao bih da je to rezultat svega što sam napravio u zadnjih pet ili koliko već godina, a to je počelo s izbacivanjem kofeina (konkretno, nisam pio kave nego puno kole), pred skoro dvije godine drastično mi se promijenio svjetonazor u pogledu ljudi (saznao sam za narcisoidnost i za to kako užasno negativno može djelovati na čovjeka - pogotovo prikrivena narcisoidnost - ono što "alter" sajtovi nazivaju energetskim vampirima, dakle toksične osobe u okolini; također, promijenilo mi se viđenje muško-ženskih odnosa), pred godinu i pol počeo sam vježbati utezima (fakat sam se trebao natjerati da to uopće krenem i ustrajem raditi, čudo što nisam od toga odustao), prehranu nadopunjujem proteinima i tirozinom.

 

Uglavnom, nema tablete.  Kreni u pravom smjeru, mic po mic i stvari će krenuti na bolje s vremenom. Prestani aktivno raditi na kardiu, jer to nije recept za skidanje masnoće, barem ne u ovoj fazi - kardio radi jednom tjedno, idealno nakon treninga. Recept je prvo nabiranje mišićne mase i povećanje snage, zatim korekcija kalorija (do 500 kalorija u minus od potrebnog), uz adekvatan unos proteina (pogotovo povećan unos proteina kad skidaš kile).

 E samo mali updejt ako imaš kakav savjet još...

 

Uglavnom danas sam kupio utege, rukavice, whey impact proteine i shaker :)

 

I naravno obavio sam prvi trening. Za sada kombiniran cijelo tijelo koliko mogu, tipa sat, dva uz pauze.

 

Slatko sam izbacio skroz, i danas sam imao samo jedan obrok uz proteine, možda bi bilo bolje imati 2-3 manja obroka?

 

Inače spavam rijetko kada više od 5-6 sati u komadu jer imamo malo dijete, na žalost pijem kavu i pušim ( ali polako bi prestao i s time). Anksioznost i depresija? Naravno tu i tamo - hebu me na poslu, doma malo dijete, debeo sam i slično, nakupi se.

 

Cilj mi je za sada vježbat koliko mogu bez teretane i sprava, ali bi ih s vremenom polako kupovao jer imam dovoljno prostora u kuci (čitaj cijeli jedan kat za fitnes).

 

Vježbe ne radim bezveze, nego sam skinuo aplikacije na mob za skidanje kila, za ruke , za trbuh i slično...

 

E sad što misliš da li je jedna mjerica whaya u redu dnevno? Dakle to je 70g? Imam 176cm i 91kg.

 

Hvala unaprijed.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
amd freak kaže...
E samo mali updejt ako imaš kakav savjet još...

Baš i nemam. Bitno je odlučiti krenuti i ustrajati, čak i ako ti se u nekom trenutku čini da nema značajnih pomaka. Bitno je biti dosljedan. I ne odustati. Rezultati će doći, ali neće doći preko noći.

 

amd freak kaže...
Uglavnom danas sam kupio utege, rukavice, whey impact proteine i shaker :)

Rukavice ti vjerojatno neće trebati, a za ostalo - super.

 

amd freak kaže...
I naravno obavio sam prvi trening. Za sada kombiniran cijelo tijelo koliko mogu, tipa sat, dva uz pauze.

Tak nekak i ja radim.

 

amd freak kaže...
Slatko sam izbacio skroz, i danas sam imao samo jedan obrok uz proteine, možda bi bilo bolje imati 2-3 manja obroka?

Kako se meni čini, za izgradnju mišića je bolje da imaš više manjih obroka, a za topljenje može i jedan veliki ili barem da si u nekom intermittent fastingu.

 

Osobno sam pomoću intermittent fastinga (prvo 8-16, poslije 4-20), prije nego li sam počeo vježbati, u pet tjedana skinuo 5 kila, s 83 na 78 (iste smo visine) i to mi je bilo super, dosta mi se stanjio sloj sala na trbuhu. Ali sam i bio gladan.  Onda sam polako počeo vježbati i s vremenom nakupio mišića, ali i sala, jer se nisam ograničavao ni po tome što jedem, koliko jedem i kad jedem. Sad sam na 87+ kila, mišićima relativno zadovoljan (iako bih, naravno, radije da su veći), ali imam šlaufić na trbuhu (po ostatku tijela nemam previše sala, čak i ispod trbuha nije kritično, nego baš na samom trubuhu).

 

I ja sam zadnjih tjedan dana praktički izbacio slatko (bitno je izbaciti i alkohol), jedino eto danas pojeo jedan sladoled. Uglavnom, nastojat ću ćešće vježbati, jer i dalje nedovoljno često vježbam, te zauzdati kalorije. Vjerojatno bih treba spustiti tamo na negdje 80 kila da nemam probleme sa šlaufom.

 

amd freak kaže...
Inače spavam rijetko kada više od 5-6 sati u komadu jer imamo malo dijete, na žalost pijem kavu i pušim ( ali polako bi prestao i s time). Anksioznost i depresija? Naravno tu i tamo - hebu me na poslu, doma malo dijete, debeo sam i slično, nakupi se.

Kužim ovo za dijete... Ha gle, čim više odspavaš u komadu, tim bolje. Kave se moraš riješiti (prvo će ti biti puno gore i bit ćeš još umorniji, ali prvo ti mora biti gore, da bi ti bilo bolje).

 

Ne znam što bih ti rekao za cigarete - ako odustaneš od njih rizik je da ćeš se na račun toga nešto inicijalno udebljati, ali dugoročno gledano imat ćeš daleko veću korist. Recimo možda sada ni ne možeš vježbati koliko bi mogao da ne pušiš.

 

Možda da si razmisliš i o tirozinu? Neće ti naštetiti - ako ti pomogne s umorom, super, Ako ne, nikome ništa, nećeš ga više kupovati.

 

amd freak kaže...
Cilj mi je za sada vježbat koliko mogu bez teretane i sprava, ali bi ih s vremenom polako kupovao jer imam dovoljno prostora u kuci (čitaj cijeli jedan kat za fitnes).

Zapravo ti ne treba puno toga. U osnovi dovoljan ti je par "konfiguralnih" bučica, dvoručni uteg, stalak za uteg za čučanj, bench + stalak za uteg za benč (ja koristim jedan stalak koje se može regulirati visina za oboje), te elastična guma. I nekakva prečka ili sprava za zgibove (pull-upove) i propadanja (dip).

 

Prioretiziraš složene vježbe, poput bencha, deadlifta, čučnja, overhead pressa, barbell curl, barbell front row (ono, hrpa vježbi za koje ti je u osnovi dovoljan dvoručni uteg), pull-upove. I još neke vježbe s bučicama. I naravno neke vježbe za trbuh.

 

amd freak kaže...
Vježbe ne radim bezveze, nego sam skinuo aplikacije na mob za skidanje kila, za ruke , za trbuh i slično...

Ako su to ove vježbe koje sam iznad nabrojio - OK. Ako nisu, onda promijeni aplikaciju, jer je to onda aplikacija s kerefekama. 

 

Mislim, nema aplikacija za skidanje kila. Imaš vježbe kojima ćeš jače opteretiti više mišića pa upravo njih i radiš. I to je to. Kile će ići dolje ako ćeš jesti manje nego ti tijelo troši.

 

amd freak kaže...
E sad što misliš da li je jedna mjerica whaya u redu dnevno? Dakle to je 70g? Imam 176cm i 91kg.

Ovisi koliko inače proteina unosiš. S tim da bi, s obzirom da želiš izgubiti kile, sad trebao unositi više proteina nego da samo radiš na masi.

 

E, ta mjerica... Također sam naručio od MyProteina tako da znam o čemu govoriš - ona na sebi ima s unutarnje strane oznaku 70 (ne piše mjera). Pretpostavljam da je u pitanju 70 ml. Naime, izvagao sam koliko praha stane u nju - zaboravio sam sad koliko je bilo - 25 ili 30 grama, tu negdje. Mislim da bliže 25, s tim da je bila puna do ruba. Znači, jedna mjerica puna do ruba ti je jedna "doza", putem koje dobiješ 21 gram proteina (jer u prahu nisu samo proteini). Ako popiješ dvije dnevno, to su ti 42 grama proteina. (ja osobno popijem dva proteinska šejka dnevno - ne volim puno jesti, ovako mi je lakše doći do proteina)

 

A sad, koliko tebi treba proteina? Ovisi koga slušaš, tko ima kakvu filozofiju. Neki imaju filozofiju da kod nakupuljanja mase ne koriste proteine, nego ih koriste samo za definiciju (mršavljenje uz zadržavanje što je više moguće mišića). Drugi ih koriste uvijek.

 

Obično se uzima da ako hoćeš maksimalno iskoristiti potencijal vježbanja, da ti treba 1,6 grama proteina po kilogramu tjelesne mase (tu onda opet neki kompliciraju pa kažu po kilogramu lean body weight). S obzirom da ti je cilj mršavljenje, možda bi bilo idealno da konzumiraš 2 grama dok ne dosegneš željenu masu, barem ako namjeravaš intenzivno vježbati, što bi u tvom slučaju značilo oko 180 grama proteina dnevno. A iako neki govore da ljudi nače konzumiraju previše proteina, 180 grama proteina treba natući. Ako bi to unio samo preko pilećih prsa, morao bi pojesti 720 grama pilećih prsa (100 grama pilećih prsa tipično ima 25 grama proteina).

 

Uglavnom, ako se hoćeš opterećivati s tim - zbrajaj, računaj, preračunavaj. Ako nećeš - drmni dva proteinska šejka dnevno, konzumiraj do 500 kalorija manje nego ti treba za održavanje trenutne tjelesne mase i to je to. Rezultati će doći s vremenom - ako si ustrajan i konzistentan.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 20:05 (mbaksa).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice