Koja maticna ploca?

poruka: 14
|
čitano: 4.324
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koja maticna ploca?

Evo, bacio sam se ove dane na sklapanje svog prvog jaceg gaming racunala. Ono sto me najvise muci je maticna ploca. 

 

Moje pitanje je; koja maticna ploca do 650 kn bi se najvise poklapala sa ovom konfiguracijom:

 

AMD Phenom II X4 965 BOX Black Edition, s.AM3, 3.4GHz

PCI-E Gigabyte AMD RADEON HD 6870 1GB 

WESTERN DIGITAR Caviar Blue, SATA, 16 MB, 500GB, 7200 okr/min.

MUSHkin Blackline Stiletto DDR3 1600MHz, 3x2GB

DVDRW Samsung SH-S222A, 22x, PATA, Dual Layer

GENIUS SoundMaker Value 5.1 V2, PCI{#}

CORSAIR TX 750W, 120mm vent.

 

Znaci, to je moj upit. Prvo mi dajte prijedloge(bez obzira na cijenu), a zatim cu si ja odabrat koja mi pase jer ne planiram previse potrosit na prvi jaci gaming komp.

 

Hvala unaprijed!

 

 

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Koja maticna ploca?

sta ce ti toliko jako i skupo napajanje? da tu ustedis novac ne bi se za maticnu morao ogranicavati na 650kn.

jesi siguran da trebas zvucnu karticu? pogotovo tu zvucnu karticu? svaka moderna maticna ima bolju zvucnu od te vec na sebi.

PATA? zaboravi PATA standard i uzmi SATA koji je pregazio PATA prije vise od 10 godina.

6GB RAM nije opcija za AMD platformu posto ona ne podrzava triple channel. ili 2 ili 4 ili 8

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2010 23:22 (Commodore).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koja maticna ploca?

Ono što je najbitnije, a to je ono što ja tupim več neko vrijeme. Ali ljudi jednostavno ne slušaju. Zašto Phenom II x4 965??!! Phenom II x4 955 je puno bolji izbor. Nekad, kad je teško bilo uhvatit C3 reviziju, onda se donekle i moglo shvatit.

 

Ali danas je x4 955 puno bolji izbor. 200mhz manje, ali je đep manje prazniji. A tih 200mhz, bar na BE procesoru nije problem nadomjestit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koja maticna ploca?

Uh, ovo si nekak slozio zbrda zdola, al ajde de....

 

Da, slazem se, za pocetak zaboravi zvucnu, pogotovo ovaj drek. Ako ces uzimat neki opak zvuk, imaj na umu da ti za to treba i opaka zvucna periferija da bi uopce čuo tu razliku. Stvarno ti to nije presudno.

 

Ova memorija, jel to neka trokanalna, kud ces s tim? Daj napisi koji model, sta, kako? 4GB ti je uvrh glave za ovo sto zelis.

 

Napajanje ti je bomba, ali opet puno previše. Ova 6870 je poprilično štedljiva, s 550w voziš bez problema (osim ako nemaš u planu konstantno nadograđivati, neke crossfire varijante s jačim karticama i sl.)

 

Za procesor se ne bi štel mešati {#}, ako baš hoćeš 965, gledaj da je revision C3.

 

Pržilica svejedno, možeš i najjeftiniju, ali fakat uzmi neku SATAu (ima ljepši kabl {#}) i uzmi neki Optiarc ili nešto zbog duže garancije.

 

Grafička je ok, to fino radi...mislim, napisao si da hoćeš komp za gaming, grafička je tu jedino bitna.

I ajd kad to malo srežeš, reci kolko si uštedio i kolko ti je ostalo za matičnu, za 650kn nije ti neki izbor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja maticna ploca?

ja si taj komp slazem preko LINKS-a, i tamo nepise da li je procesor revision C3 ili sta drugo.

 

Znaci, ako bih htio imat 6 gb rama, morao bih uzet neku intel maticnu i procesor? 

 

Oprostite, mozda postavljam malo glupa pitanja, ali prvi put slazem gaming pc pa nemam bas neko iskustvo.

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koja maticna ploca?
yep, reci do kolko kuna treba slozit pa cemo ti mi.
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
14 godina
offline
RE: Koja maticna ploca?
deyooo kaže...

Za procesor se ne bi štel mešati {#}, ako baš hoćeš 965, gledaj da je revision C3.

U današnje vrijeme, u HR shopovima, više nije moguče naletit na x4 965 C2 reviziju.

13 godina
offline
Koja maticna ploca?

ogranicio sam se na 7000 kn, jer mi iznad toga nista ne treba. Malo sam mijenjao te komponente.

 

Stavio sam AMD x4 955 jer je 200 kn jeftiniji,4 GB RAMA 2x2, DDR3 od 1600MHz, napajanje od 600W, zvucnu karticu(ako se treba ugradit) PCI ASUS Xonar DS 7.1, Low Profile, a sad idem trazit maticnu.

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja maticna ploca?

evo, sklopio sam nekakvu konfiguraciju za 6,800 kn. Sad, posto se i dalje ne kuzim u maticne ploce, odgovara li ova maticna ASROCK 770 Extreme3, AMD 770/SB710, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, eSATA, ATC, socket AM3, USB 3.0. na ovu konfiguraciju:

CORSAIR CX 600W, vent. 120mm

DVDRW ASUS DRW-24B3LT/BLK/G/AS, 24x, SATA, Dual Layer, Light Scribe

PCI-E GIGABYTE AMD RADEON HD 6870 1GB GDDR5

AMD Phenom II x4 965 BOX Black Edition, socket AM3 3.4GHz, 8mb cache

MUSHkin SilverLine Stiletto, DDR3, 1600 MHz, 4gb, 2x2GB

WESTERN DIGITAL Caviar Blue, 500 GB, SATA, 16mb c., 7200 okr/min,

Zvucna kartica, PCI-E, CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Audio

 

Napominjem da maticna ploca ima 4xDDR3 slota,da ima 2 x PCI-E 2.0 x1 slota, i 3 x PCI slota i kosta 629 kn.

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Koja maticna ploca?

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

 

ASROCK 870 Extreme 3

 

Sapphire Radeon 6870

 

Corsair Dominator 2x 2GB

 

Corsair TX Series 650W

 

NZXT Beta Black Metal Edition

 

DVD-RW SATA


Samsung SpinPoint F3

 

Scythe Samurai ZZ

 

6800 kn sastavljano u Linksa kako si rekao.

Zvučna ti nije potrebna, a napajanje sam ti stavio malo kvalitetnije i jače TX serije jer je na popustu pa se isplati (ako ti dođe da staviš crossfire...)

I cpu cooler koji je za 170 kn vrhunski ako budeš clockao proc. Imam ga i ja i na 3,8 ghz na loadu temeratura ne prelazi 55 stupnjeva

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja maticna ploca?

ovo je dobro, hvala ti puno, cijenim to. budem jos malo pogledao, mozda izmem amd phenom II x4 965 koji je oko 200 kn skuplji.

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja maticna ploca?

ali bolje uzet phenom II 965 BOX Black Edition na kojeg ne moram stavljat pastu, a i brzi je.

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koja maticna ploca?
dturko kaže...

ali bolje uzet phenom II 965 BOX Black Edition na kojeg ne moram stavljat pastu, a i brzi je.

Koliko znam, i x4 955 več dolazi sa tvornički stavljenom pastom??!! A to što je brži, objesi mačku o rep. Brži je za pišljivih 200mhz.

 

Procesor koji ima otključan množitelj, ne predstavlja nikakvu prepreku u podizanju tih zanemarivih 200mhz.

 

Dakle, sve što možeš dobit sa x4 965 u odnosu na x4 955, je ništa osim 100+kn manje u đepu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 22:24 (zabranjeniples).
13 godina
protjeran
offline
Koja maticna ploca?

Uzmi 955. Odi u bios i množitelj sa x16 prebaci na x17 i imaš 965 i 200 kn u džepu

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice