Računalo na zidu

poruka: 18
|
čitano: 8.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Računalo na zidu

Zbog skorašnje prinove moram seliti računalo u kuhinju. Našao sam dobru lokaciju gdje montirati monitor, zvučnike i nosač za tipkovnicu i miša, ali mi je problem držati računalo na podu. Mislio sam modificirati postojeći ili napraviti novi zidni kuhinjski ormarić u koji bih stavio komponente. Največi problem mi zadaje dobro hlađenje pošto i sada imam problema sa hlađenjem grafičke kartica. Napravio sam jedan koncept (u kompromisu sa suprugom koja inzistira da kablovi izlaze sa donje strane ormarića). U prilogu su slike kako sam to zamisilo. Prihvačam prijedloge i alternativna rješenja. Molim savjete koje ventilatore nabaviti i kako riješiti problem prašine (filteri). Mislio sam staviti jedan 120mm i jedan 140mm ventilator sa donje strane koji bi upuhivali zrak i dva 120mm na vrh koji bi ispuhivali vruči zrak. Hlađenje napajanja bih odvojio od unutrašnjosti tako da uvlači zrak sastrane i ispuhuje ga dole (znam da nije optimalno ali samo tako mogu dobiti kabl s donje strane). Grafička ispuhuje vruči zrak u unutrašnjost kučišta (jedno-slotna). Planiram matičnu montirati na nosač za MB sa starog kučišta i možda iskoristiti kavez za diskove. Želim koliko-toliko ostaviti mogučnost nadogradnje i eventualne promjene cijelog računala u budučnosti.

 

Komponente koje idu unutra su:

MB GA-P35-DS3

Core2Duo 6750 (2,66GHz)

6GB DDR2

Radeon 4850

2 ili 3 HDD

DVD snimač

izgled na zidu izgled na zidu
prednja strana (bez vrata) prednja strana (bez vrata)
bocna (napajanje) bocna (napajanje)
gornja gornja
donja donja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo na zidu

dobro da te nisu u špajizu sterali...

 

si razmisljao mozda o svim tim mirisima, parama i svemu ostalom sto ide uz kuhinju?

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 22:35 (rebelsy).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu

Ma ideja je zapravo moja, barem cu imati privatnosti, a ionako ja kuham :P

13 godina
offline
Računalo na zidu

Samo me zanima kako ćeš diskove ubacivati? cd nemoj tako ostaviti,jer cd nema šanse da ćeš moć ubacit kako treba.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu

Diskovi bi trebali ici u kavez za diskove iskoristen od starog kucista koji bih montirao na neki nacin ovisno o samom kavezu. dvd/cd koristim mozda jednom godišnje kada reinstaliram windowse, a uostalom tray je napravljen tako da drži medij u bočnom položaju, pa zasto ne i u okomitom.

 

Mozda ni ne stavim dvd vec ga spojim samo kada mi zatreba

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 22:43 (GajdOS).
12 godina
neaktivan
offline
Računalo na zidu

ideja bar izgleda efektivno, ali je meni malo cudna ova pozicije dvd - citaca posto on ako sam skuzio gleda prema monitoru dole

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu

Da, upravo tako, gleda prema dolje, ali ovo je tek rana pre-alfa verzija.

12 godina
neaktivan
offline
Računalo na zidu

CD moras stavit drugacije jer ce ti za vrijeme citanja izletit i oštetit laser.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo na zidu

mozda je cak bolje da napravis neki mali box sa desne strane maticne i u njega stavis i ovaj panel, dvd i diskove, sve bi bilo slozeno kako i treba a bilo bi i lako pristupacno ako bi imao potrebu nesta zamjeniti

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu
kruskar kaže...

Samo me zanima kako ćeš diskove ubacivati? cd nemoj tako ostaviti,jer cd nema šanse da ćeš moć ubacit kako treba.

nebi se složija da neče moč ubacivat cd  samo ako  uzme pravi cd čitač koji samostalno uzima cd  to jest  cd čitač koji nema vrata nego samo utor za cd te ga sam povuče unutra

13 godina
offline
Računalo na zidu

S koje strane se nalzi izvor topline, mislim na ploču ili plinski štednjak, koliko je udaljen te dali imaš napu koja izbacuje pare od kuhanja van stana?

 

Principijelno ti je uvijek bolje staviti više ventilatora na odsisu nego na usisu, rasporedom ventilatora nastoj prisiliti zrak da struji na način koji je tebi najpovoljniji (ne dozvoliti da se topli zrak od grafičke širi po kućištu). Ako si blizu izvora topline i masnih para razmisli o tome da zahvat svježeg zraka udaljiš od njega (na bočnu stranu ormara ako može i napraviti kutijasti kanal do kućišta). Filteri su dobra stvar ali o njim treba voditi računa jer već sa malim zaprljanjem značajno narušavaju protok zraka. Ako ih budeš stavljao nastoj naći mrežice koje se koriste kod split sustava (klime) i postavi ih samo na one ventilatore koji upuhuju zrak.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu

Panel ostaje vani posto bih preko njega palio i resetirao racunalo bez otvaranja vrata na samom ormaricu, a imam i lagan pristup USB, i audio konektorima. DVD možda ni ne završi unutra zato što ga stvarno rijetko kad koristim ili ce lezati na dnu ormarica. Diskove sam stavio onako zbog strujanja zraka i hlađenja.

16 godina
offline
Računalo na zidu

postavi pržilicu kraj tog panela s vanjske strane

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu
Wolverine kaže...

postavi pržilicu kraj tog panela s vanjske strane

Pržilica i nije toliko bitna, iako ima one tabove na trayu koji omogučavaju bocno montiranje i umetanje cd/dvd. Mene više brine hlađenje i dodatne ideje. Ako je netko radio s ivericom, da li donja strana ima previše rupa koje narušavaju čvrstoću konstrukcije?

13 godina
neaktivan
offline
Računalo na zidu

a jes možda razmišljo da kupiš neki metalni ormar za struju pa da u njega montiraš pc, na primjer ovako nešto

http://www.aleta.hr/images/P/vt03909-02.jpg  samo neznam kolko je to isplativo jer su ovakvi ormari poprilično skupi

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 23:56 (expert man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu
rebelsy kaže...

dobro da te nisu u špajizu sterali...

 

si razmisljao mozda o svim tim mirisima, parama i svemu ostalom sto ide uz kuhinju?

ma nisu pare problem... moja stara koristi već 6-7 godina laptop (isti) u kuhinji (ne pitajte zasto) i nema nikakvih problema s njim

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo na zidu

Odlična ideja nema šta. e sad prvo me zanima jel vać imaš taj ormarić ili si ga mislio u potpunosti sam slagati.,? jer iverica ti je dosta zahebana za obrađivati i zna se neugodno odlamati i runiti. prije bi ti preporučio puno drvo ako misliš sam slagati ormarić, jer ga ipak možeš i turpijom i šmirglom fino obradit., ovdje prvenstveno mislim na ove rupe za zrak., ako ga već imaš i iverica je, najbolje nađi nekog stolara da ti probuši te rupe da nebi napravio neku glupost i smrdao cijeli ormarić. e sad ako ti je zadnja stranica iste debljine kao i bočne i kao ova gornj i doljnja nebi trebalo biti problema(za težinu) jer večinu komponenti možeš montirati za stražnju stranicu.

 

što ćeš s prednjom stranicom,? to bi ti predložio nakave šarkice da ju otvaraš kao haubu prema gore

14 godina
offline
Računalo na zidu

suprodstavi se ženi i ostavi komjuter di je {#}

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice