Laptop mi ništa ne pokreće

poruka: 14
|
čitano: 4.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Pozdrav ljudi,
imam problem s laptopom Hp Notebook 15-ac151nm.Naime laptop je naprosto prestao raditi.Normalno se učita Windows ali ne mogu upaliti Google Chrome,BS Player,sporo sve učitava neke stvari uopće neće učitati.Znam da je laptop stara kanta ali bio mi je sasvim okej za netflix.No sada ne mogu ništa napraviti.Ne znam što da radim. U nastavku su specifikacije navedenog laptopa.

Intel® Celeron® N3050 with Intel® HD Graphics (1.6 GHz, up to 2.16 GHz, 2 MB cache, 2 cores)
Memory, standard
4 GB DDR3L SDRAM (1 x 4 GB)
Video Graphics
Intel HD Graphics
Hard Drive
500 GB 5400 rpm SATA
Optical drive
SuperMulti DVD burner
Display
39.6 cm (15.6") diagonal HD BrightView WLED-backlit (1366 x 768)
Keyboard
Full-size island-style keyboard with integrated numeric keypad
Pointing device
Touchpad with multi-touch gesture support
Wireless Connectivity
802.11b/g/n (1x1) and Bluetooth® 4.0 combo
Network interface
Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN
Expansion slots
1 multi-format SD media card reader
External Ports
1 HDMI; 1 headphone/microphone combo; 2 USB 2.0; 1 USB 3.0; 1 RJ-45
Minimum dimensions (W x D x H)
38.43 x 25.46 x 2.43 cm
Weight
2.19 kg
Power supply type
45 W AC power adapter
Battery type
4-cell, 41 Wh Li-ion
Webcam
HP TrueVision HD Webcam (front-facing) with integrated digital microphone
Audio features
DTS Studio Sound™ with 2 speakers
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Laptop mi ništa ne pokreće
Banovski kaže...

Pozdrav ljudi,
imam problem s laptopom Hp Notebook 15-ac151nm.Naime laptop je naprosto prestao raditi.Normalno se učita Windows ali ne mogu upaliti Google Chrome,BS Player,sporo sve učitava neke stvari uopće neće učitati.Znam da je laptop stara kanta ali bio mi je sasvim okej za netflix.No sada ne mogu ništa napraviti.Ne znam što da radim. U nastavku su specifikacije navedenog laptopa.

Intel® Celeron® N3050 with Intel® HD Graphics (1.6 GHz, up to 2.16 GHz, 2 MB cache, 2 cores)

 Koji Windowsi su na njemu i jesi li probao reinstalaciju napravit?

Live long and prosper.
7 godina
protjeran
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Sto se desilo neposretno prije nego sto je prestao raditi?

Pao, udaren, nosen ukljucen itd?

 

Po meni zvuci kao da ti je HDD neispravan. A ako nije, onda je bar OS neispravan.

 

Moj savjet - x86 verziju OS-a, i nadograditi sa SSD-om.

Najbolje neki laki Linux, tipa 32bit Debian, ili Mint LMDE 32bit.

https://www.debian.org/distrib/netinst

https://www.linuxmint.com/download_lmde.php

 

Netflix ce ti raditi uredno na Chromeu pod Linuxom, a i neces se patiti sa updateima,

rusenjem i sporim radom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Postoji šansa da je disk počeo prdavat... ili se jednostavno treba dobrano ispuhat laptop... Ako si u mogućnosti, rastepi ga, očisti ga od prašine, disk stavi u drugi komp i provjeri da li je ok.

Ovo je ovako i onako korisno napraviti, pa nakon toga, ako je sve okej, provjeri da li možda neki servis vrti u pozadini i blokira sve živo...

 

Ak je disk krepo, javi mi se na PM, imam par komada viška za dati

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Ako je disk u pitanju, često će se čut neki čudni tihi klikovi, pa brrrrrujanje, pa zuuujanje, pa opet klikklik... Klasični HDD krepaje zvukovi.

 

A može lako bit da si nešto pokupio ili se nešto vrti u pozadini, to će ti reinstalacija sustava sredit. 

 

SSD će svakako tom laptopu dat malo živosti.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop mi ništa ne pokreće
Filox kaže...

Ako je disk u pitanju, često će se čut neki čudni tihi klikovi, pa brrrrrujanje, pa zuuujanje, pa opet klikklik... Klasični HDD krepaje zvukovi.

 

A može lako bit da si nešto pokupio ili se nešto vrti u pozadini, to će ti reinstalacija sustava sredit. 

 

SSD će svakako tom laptopu dat malo živosti.

 Znaju krepat i bez ikakvog zvuka ;)

 

I slažem se po pitanju SSD-a, s njime bi ovo postao sasvim novi lap i mislim da bi se itekako iznenadio sa razlikom u performansama, a SSD-ovi su sada stvarno cijenovno prihvatljivi.

12 godina
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Ni taj cpu nije bas nesto.Ugardit SSD i friska instalacija windowsa bi trbala ubrzat rad racunala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Jel se laptop ikako ruši, ima li BSOD ili radi stabilno, samo sporo?

 

I koliko imaš slobodnog mjesta u gigabajtima na sistemskom disku? Ovo lako može bit problem, da ti je disk skroz pun, a nisi primjetio. Imao sam takvih slučajeva.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

imam problem sa laptopom zadnja 2- dana

kod pokretanja sustava se gasi

napravio čist install,pa pokušao na dva hdd

no nakon instalacije sve radi normalno,pali,gasi ,restart sve ok

 

nakon isključenja te ponovonog uključenja nakon 2-3 sata opet isto

kod podizanja sustava gasi se i ponovo pokreće cc 10 min,pali gasi

te nakon toga proradi sve

znači kad je isključen,nema bat.radi na str.kabel, i pokušam ponovo 

upaliti nastaje problem

ima li tko kakvu ideju zašto se to događa

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Laptop mi ništa ne pokreće
valisaurea kaže...

nakon isključenja te ponovonog uključenja nakon 2-3 sata opet isto

kod podizanja sustava gasi se i ponovo pokreće cc 10 min,pali gasi

te nakon toga proradi sve

znači kad je isključen,nema bat.radi na str.kabel, i pokušam ponovo 

upaliti nastaje problem

Koliko je stari laptop? Zašto nema bateriju? Jesi probao s drugim strujnim adapterom? Onako na prvu posumnjao bih na strujni adapter, odnosno kondenzatore u njemu. Ako nisu problem kondenzatori u strujnom adapteru, onda bi mogli biti kondenzatori u samom laptopu.

15 godina
offline
Re: Laptop mi ništa ne pokreće

-vjeroajtno nestanak struje-baterija-cmos .. reset biosa, neka postavka.

-ne diraj bateriju, ako misliš da je vađenjem čuvaš-trajnost varaš se.. (kao i većina legendi-zabluda).

 

-možda nova cmos baterija popravi stvar ili ostavi upaljeno računalo duže vrijeme.. čitav dan. Ako je cmos-bios/baterija neće biti problema jer je potrebno samo kod paljenja-postavke, tj time potvrdiš da je računalo-chipovi-napon itd ok.. i da je samo cmos problem. Ako se desi isto, tad je pitane isplativosti-mogućnosti popravka.. servis itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Laptop mi se pregrijava

Pozdrav,

 

Prije nekoliko mjeseci kupio sam laptop (Lenovo Ideapad Gaming 3 ryzen 7 4800h + 1650ti + 16gb rama + 512ssd)

 

Koristim ga isključivo za Autocad i office paket te ostale sitne aplikacije. Uglavnom, kad je laptop priključen na punjač temperatura CPU-a digne se na 95-100 stupnjeva, a kad je isključen s punjača temperatura CPU-a kreće se između 60-80 stupnjeva. Zanima me da li su takve oscilacije u temperaturama normalne?

 

Lijep pozdrav

Nakon iskopcavanja sa punjaca i nakon par min Nakon iskopcavanja sa punjaca i nakon par min
Ukopcan na punjacu i na desktopu upaljen samo autocad Ukopcan na punjacu i na desktopu upaljen samo autocad
Svencek
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop mi ništa ne pokreće
Normalno je. Na bateriji se upali ušteda energije, procesor vuče manje struje pa je i temperatura niža (kao i performanse naravno)
5 godina
offline
Laptop mi ništa ne pokreće

Ne znam zasto usporedjujes temperature u dvije razlicite aplikacije.

Sa druge strane na prvoj slici ti procesor idle-a nekoliko minuta (0.7x V) pa mu se zato temperatura i spusti.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice