Black screen

poruka: 6
|
čitano: 1.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Black screen

Pozdrav ekipa, kupio sam novi pc prije 5 mjeseci.

Komponente:

procesor: amd ryzen 3700 x (nije oc)

gpu: radeon rx 5700 xt

mbo: assus crosshair vi hero

napajanje: seasonic focus plus 650 gold

ram: corsair 32 gb (2X16) ddr4 3200 MHz C16 (u dućanu su mi ga namjestili na 3200mhz)

 

Imao sam problema npr. igrajući league of legends, ali sam pročitao da i drugi ljudi imaju isti problem sa ovom grafičkom kada se netko joina u lobby. Imao sam probleme s cod mw, ali tu svi imaju problema i stalno sam mislio da je problem s driverima ili igrom.

Prekjučer sam upalio novu igru legends of runeterra (beta) i ujutro je sve bilo u redu, ali poslijepodne se tijekom prvog loading screena cijeli ekran zacrnio. Pošto mi se događala slična stvar prije (sa cod i lol) pustio sam par sekundi, ali pc se sam resetirao. Odmah nakon paljenja sam ponovo ušao u igru, ovaj put je došlo do menua te se nakon 10-ak sekundi ponovo ekran zacrnio. Ovaj put se pc nije resetirao sam, ali pošto se ništa nije događalo ja sam ga resetirao. Nisam palio igru misleći da je u njoj problem.

Jučer sam igrao league of legends. Dobio sam crni ekran, nije se htjelo maknuti pa sam resetirao pc i počeli su problemi. Krenuo se paliti, ali je i dalje ekran bio crn. Pričeako bih par minuta u nadi da će se nešto promjeniti pa bih ga resetirao i tako nekoliko puta. Zatim sam ga ištekao iz struje i probao drugi ekran, s drugim kabelom - ista stvar. Ištekao sam grafičku i ušteako drugu, i dalje sve krene, ali stalno crn ekran. Zatim sam izvadio jedan ram stick i pc se upalio. Želio sam utvrditi da je u tome problem, pa sam izvadio drugi i vratio prvi i opet se upalio normalno. Vratio sam oba sticka i sada pc radi, osim pokojeg sličnog problema kao i prije, da se slika zacrni u igrama i vrati nakon alt taba ili sama ako se pričeka par sekundi. Napomena, nakon ištekavanja ram je na 2133 mhz (ili slično, uglavnom više nije na 3200).

Usisao sam prašinu 2 puta nije bilo puno, inače ga ne otvaram, nije mi pao, ne lupam ga, koristim ga za igre i učenje.

Jesu li ove konstantne gluposti problem drivera, a ova nova stvar nešto ozbiljnije? Jeli moguće da je nekakav software uzrok? Da šaljem cijeli pc natrag u dućan pa nek oni provjere temeljito?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Black screen
Dunyo kaže...

Pozdrav ekipa, kupio sam novi pc prije 5 mjeseci.

Komponente:

procesor: amd ryzen 3700 x (nije oc)

gpu: radeon rx 5700 xt

mbo: assus crosshair vi hero

napajanje: seasonic focus plus 650 gold

ram: corsair 32 gb (2X16) ddr4 3200 MHz C16 (u dućanu su mi ga namjestili na 3200mhz)

 

Imao sam problema npr. igrajući league of legends, ali sam pročitao da i drugi ljudi imaju isti problem sa ovom grafičkom kada se netko joina u lobby. Imao sam probleme s cod mw, ali tu svi imaju problema i stalno sam mislio da je problem s driverima ili igrom.

Prekjučer sam upalio novu igru legends of runeterra (beta) i ujutro je sve bilo u redu, ali poslijepodne se tijekom prvog loading screena cijeli ekran zacrnio. Pošto mi se događala slična stvar prije (sa cod i lol) pustio sam par sekundi, ali pc se sam resetirao. Odmah nakon paljenja sam ponovo ušao u igru, ovaj put je došlo do menua te se nakon 10-ak sekundi ponovo ekran zacrnio. Ovaj put se pc nije resetirao sam, ali pošto se ništa nije događalo ja sam ga resetirao. Nisam palio igru misleći da je u njoj problem.

Jučer sam igrao league of legends. Dobio sam crni ekran, nije se htjelo maknuti pa sam resetirao pc i počeli su problemi. Krenuo se paliti, ali je i dalje ekran bio crn. Pričeako bih par minuta u nadi da će se nešto promjeniti pa bih ga resetirao i tako nekoliko puta. Zatim sam ga ištekao iz struje i probao drugi ekran, s drugim kabelom - ista stvar. Ištekao sam grafičku i ušteako drugu, i dalje sve krene, ali stalno crn ekran. Zatim sam izvadio jedan ram stick i pc se upalio. Želio sam utvrditi da je u tome problem, pa sam izvadio drugi i vratio prvi i opet se upalio normalno. Vratio sam oba sticka i sada pc radi, osim pokojeg sličnog problema kao i prije, da se slika zacrni u igrama i vrati nakon alt taba ili sama ako se pričeka par sekundi. Napomena, nakon ištekavanja ram je na 2133 mhz (ili slično, uglavnom više nije na 3200).

Usisao sam prašinu 2 puta nije bilo puno, inače ga ne otvaram, nije mi pao, ne lupam ga, koristim ga za igre i učenje.

Jesu li ove konstantne gluposti problem drivera, a ova nova stvar nešto ozbiljnije? Jeli moguće da je nekakav software uzrok? Da šaljem cijeli pc natrag u dućan pa nek oni provjere temeljito?

 S obzirom na simptome nakon vađenja raznih memorija, ja sumljam na memoriju. Može bit da je neka greška na jednom od modula, ali isto tako može bit i da je problem toj memoriji radit na 3200, pa to stvori problem. 

 

Za početak možeš resetirat bios postavke, pa da vidimo što će se događat.

 

Naravno, zadnji updateovi za windowse i najnoviji driveri, to se podrazumijeva.

 

Uz reset biosa i test, preporučio bi i memtest za svaku memoriju zasebno.

 

Nadam se da ima netko više iskustva s overklokiranjima i AMDovima i postavkama memorije, pa neka pomogne.

 

Prije slanja igdje, možeš sam provjerit memoriju i postavke BIOSa, pričekaj da se netko pametniji od mene oglasi.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Black screen

Da memoriju bi trebalo svakako provjerit , a za crn ekran mislim da je to vec opce poznato da se hoce dogodit na 5700.Dosta ljudi kaze da se popravilo stanje sa zadnjim driverima , a ti imas taj pc 5 mjeseci ako nisi napravio update bilo bi dobro da napravis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Black screen

driveri su updateani redovito, jutros sam skinuo najnovije, kod league of legends se događa ista stvar i dalje, jučer mi se prvi put dogodio isti problem dok sam gledao seriju (upaljena opera i gom player), a jutros se kod prvog paljenja pojavila samo neka bijela crtica (kao _) na ekranu i nije se upalio bez restarta

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Black screen

Neznam dal ću ti pomoći ali evo već neko vrijeme računala na amd platformi imaju problema sa smrzavanjem i gašenjem ekrana na par sekundi. Koliko sam obišao forume po netu nema neko riješenje za to https://community.amd.com/thread/226197 . Problem je očito do driversa pa kako se kog koga ispolji. Jučer sam novo računalo s Ryzen 3 iz Msan-a uzeo, predinstaliranog s windowsima i već nakon par sati rada počelo je sa smrzavanjem i gašenjem monitora na par sekundi.  Imam još jedno računalo s Ryzen 5 s rx570 grafikom staro godinu dana. U startu je radilo sve ok onda kako se koji drivers updatirao tako su se znali razni problemi s grafikom i monitorom pojavljivali. Pred novu godinu sam ažurirao na 19.12.2 i sad radi stabilno. Svega par puta mi u 2 mjeseca je zastekalo. Svakako bi ti preporucio da ažuriraš BIOS ako baš misliš da je memorija uvijek možeš memtest86+ https://www.memtest.org/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Black screen

Evo procitaj pod fixed issue prvu stavku. Možda ti pomogne.

 

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-1-3

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice