Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.427.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko kakav je

 

Monitor 27" PHILIPS 276E8VJSB, 4K, 5ms, 350cd/m2, 20.000.000:1, crni

 

bi li bio optimalan izbor za programiranje?, koliko utječe to što je 60hz?,

 

i ima baš ružan stalak.

 

Dijagonala ekrana: 27"
Maksimalna rezolucija: 3840 x 2160
Panel: IPS
Frekvencija: 60 Hz
Vrijeme odaziva [ms]: 5
Svjetlina [cd/m2]: 350
Kontrast: 20 000 000:1

Cijena je oko 2k kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 22:10 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

60 hz je dovoljno. Meni bi na navedenom smetao jedino nedostatak pivota podesivog po visini. 

3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

nisam baš pratio monitore u zadnje vrijeme, imam LG 22MP65 već par godina i sad gledam uzet još jedan monitor (za rad, nikakvo igranje).

Mislim da ću uzeti Della P2419, ali ono što me kopka je da ne vidim neku bitnu razliku u specifikacijama monitora.

Gdje je napredak tehnologije za tih par godina? Ili je sve stvar subjektivnog dojma?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj monitor je koštao X. Za X danas dobiješ viši refresh rate, veću rezoluciju, diagonalu itd. Nešto slično tom LGu danas možeš novo kupiti za 100€. I to je napredak svoje vrste.

Što se samih razlika u slici tiče, ne bih volio pametovati. Imam subjektivna iskustva s tim (otac koristi stari Dellov IPS), no ne bih znao ukazati što je točno drugačije. Pretpostavljam da stariji IPS paneli imaju izražen(iji) ghosting i manje priključaka (displayport).

 

Žalosno je što u RH nigdje ne možemo isprobati monitor prije kupnje. Treba nam neki MediaMarkt. :P

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Borba između ova 2 monitora jedan je TN panel a  2 IPS

 

Ostalo je isto 144hz 1ms 24 inch

0 Acer KG241QSbiip TN
18 Acer VG240YSbmiipx IPS
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 21:32 (Frenkyca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz
Moze preporuka monitora do 2000 kn max
Bitno je da je full hd, 120/144 hz, 1ms te 27 inca
lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

na zadnje tri strnice ti se vrte dva monitra, aoc i asus, oba su 2000~

27 144hzni

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Dečki što velite ? Malo bolji kontrast od Della i usporedna brzina...

 

Vrijedi li 3 keka ?

 http://www.pcekspert.com/clanak/gigabyte-m27q-recenzija/

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 21:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

misljenje o S3220DGF?

 

planiram prec s 1080p60 24"

 

koristit ce se za ps4pro/ps5 i PC

radi ps5 uzimam jedino 1440p koji ima downscaler ugraden posto ps5 nema podrsku na 1440p, ili 1080p 27, ali ljudi kazu da je prevelik monitor za tu rezolucija(tipa 27g2u)

 

na playi se igraju fifa i nba2k, ostale igre su na 4k telci

na PC-u ce se igrat vecinom strategije i RPGovi,AAA koje ne uzem na ps4 nego gamepass ili yogurt verzija. online pucacine me ne zanimaju. konfa iz siga ce to pogoniti

 

igra se u prostoriji koja je puluzatamnjena tako da mislim da mi je VA bolji izbor nego IPS

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Sta kazete na ovaj monitor?

https://supernet.hr/proizvod/R_REF-0412?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Cini mi se kao odlicna cijena za takav monitor? Kakav je acer sto se tice monitora?

 

Da li mozda postoji nesto bolje od 27" i 144Hz, ravog ekrana, za cijenu do max 1700,1800kn?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 0:26 (domagoj05).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Full hd na 27" i TN matrica za preko 1500 kn, ja osobno nebi više nikad kupio monitor sa TN matricom.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

I još k tome refurbished. Imaš mrvicu jeftiniji i bolji AOC 24g2u 144hz, ako ciljaš na 1080p.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Iskreno, uopce nisam procitao ovaj detalj da je refurbished 😂

 

Ok to bi bilo 24" sta si predlozio, al stvarno bi mi trebalo 27" (jer sam razmisljao cak i o 32" tako da je 27" nekakav minimum sta mi treba)

 

Ima li nekakav 27" bestbuy od 144Hz na više?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 11:39 (domagoj05).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

U Extreme digitalu ima 27" 2K 144Hz VA panel za cca 2300 kn.

Ne znam jel ti to preko limita ali po meni je to najbolja budget opcija.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Društvo, može pomoć.

 

Trebam uredski monitor, nebitna veličina, rezolucija da je FHD, nebitan refresh rate i slične stvari za gejmere (al da nije sad odron baš), i trebam što točniji prikaz (tipa za montiranje filmića i uređivanje fotosa, al znam da ne mogu dobit vrh preciznost). E sve to za do 150 EUR (HRK negdje oko 1100~), iznad toga ne ide, razlog je vrlo jednostavan, točno do tog iznosa mogu pravdat firmi, sve iznad toga otpada mi nabavka (za brižne duše koje će reći što se ne protegneš još malo i te fore).

 

Za sada sam upikirao ove:

 

LG

 

Philips

 

AOC

 

Samsung (plaćam jednokratno pa se uračunava popust)

 

 

Unaprijed hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
domagoj05 kaže...

Iskreno, uopce nisam procitao ovaj detalj da je refurbished 😂

 

Ok to bi bilo 24" sta si predlozio, al stvarno bi mi trebalo 27" (jer sam razmisljao cak i o 32" tako da je 27" nekakav minimum sta mi treba)

 

Ima li nekakav 27" bestbuy od 144Hz na više?

 

Ako tražiš FullHD onda ovaj https://www.futura-it.hr/black-friday-aoc-led-27-ips-dp-2xhdmi-has-144hz-4xusb30/132305/product/

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 10:36 (shd).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Puno bolja, na 27" je 1440p puno bolja rezolucija nego 1080p. Nekome ne smeta 1080p na 27", nekom smeta jer mu je prezrnata slika, ali i onom kojem 'ne smeta' itekako će biti vidljiva razlika kad vidi oba kako izgledaju

 Nije li 27 inch i 1440p zapravo loše po pitanju toga što će sve biti sitno.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pitanje

Nisam imao monitor koji ima usb na sebi, a da nema upstream, koristim dell i on uvijek ima 1 upstream i zatim 2-3 downstreama. Zanima me, ako monitor piše da ima usb-c (DP alt) mogu li spojit recimo usb hub na njega i zatim iskoristiti usb .30 koji su na tom hubu, hoće li to radit ili taj usb-c (alt) nema veze sa usb hubom kakav nudi dell i koji ima usb upstream kabal za spojit na komp dolje. Ovo DP ALT misle na display port? To znači da DP ide u komp, a dobiva se zatim usb-c na monitoru ili? zbunjuje me naziv DP alt mod.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 10:58 (crocro23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
crocro23 kaže...
picajzla0707 kaže...
Puno bolja, na 27" je 1440p puno bolja rezolucija nego 1080p. Nekome ne smeta 1080p na 27", nekom smeta jer mu je prezrnata slika, ali i onom kojem 'ne smeta' itekako će biti vidljiva razlika kad vidi oba kako izgledaju

 Nije li 27 inch i 1440p zapravo loše po pitanju toga što će sve biti sitno.

 Lol, ne. 27'' je idealan za 1440p, isto kao 24'' za 1080p.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crocro23 kaže...

Pitanje

Nisam imao monitor koji ima usb na sebi, a da nema upstream, koristim dell i on uvijek ima 1 upstream i zatim 2-3 downstreama. Zanima me, ako monitor piše da ima usb-c (DP alt) mogu li spojit recimo usb hub na njega i zatim iskoristiti usb .30 koji su na tom hubu, hoće li to radit ili taj usb-c (alt) nema veze sa usb hubom kakav nudi dell i koji ima usb upstream kabal za spojit na komp dolje. Ovo DP ALT misle na display port? To znači da DP ide u komp, a dobiva se zatim usb-c na monitoru ili? zbunjuje me naziv DP alt mod.

 

USB C DP alt znači da možeš na njega uštekati laptop koji ima USB C. Tada preko samo jednog kabela monitor puni laptop (najčešće 65W, provjeri), a laptop može projicirati na monitor kao da je spojen DP kabelom jer DP protokol ide kroz USB C. Inače je jako zgodno za izbjeći uporabu docka ako ti je jedan monitor dovoljan za rad. USB C iz monitora će puniti i sve ostale uređaje normalno, tipa mobitel, powerbank i ostalo, ali za USB hub nisam siguran da li će raditi onako kako želiš jer mislim da najčešće USB C utor na monitoru nije povezan sa ugrađenim USB hubom. Znam da ima monitora koji imaju ugrađen KVM switch ali je to baš naglašeno i dosta su skuplji.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Čisto za odluku da vidim :) Koristio bi se za svašta ali tu je ono pitanje 1080p na 24" ili 27"

 

 

8 AOC 24G2U, 144Hz
19 AOC 27G2U, 144Hz
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:16 (markot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Kupio bi si LG 27GL850-B QHD Nano IPS

Zanima me kako se taj monitor slaze sa Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB (ostatak moje konfe pod Moj PC)

Monitor je za gaming. Ne znam ima li sto bolje za tu cijenu, cca 3.500kn (volio bi da je 27'' IPS na 144hz)?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 9:46 (congo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Zanima me da li je netko imao priliku isprobati HP X27i monitor. Po recenzijama se čini super za cijenu, no nema puno recenzija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima netko sa foruma samsung g7? uzeo bi ga ali mi se cini da je previse zakrivljen.Da je normalna zakrivljenost nebi dvojio ni sekunde

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja ga narucio pred 5 dana, cekam da stigne

 

pogledao ga kod bratica koji ga je dobio juce i izgledao mi je super

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

ajd bas javi dojmove.citiraj me da ne zaboravim na temu

 

zanima me misljenje sa foruma ne samo od testera

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da li je netko uzimao tipa ovakav stalak za monitor?

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stakleno-kutno-postolje-za-monitore-05-081-lcrna

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-staklen-stalak-za-monitor

 

Da li se moze podesit visina? Nisam siguran jer nigdje nije to izricito navedeno iako se spominje tipa visina, ukupno sa staklom: 88 – 108 mm

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Tražim nekakav budget best buy vertikalni monitor. VA ili IPS. Trenutno imam benq GW2470 kao glavni monitor.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Čudno mi je kako uopce nije ni jednom spomenuti gigabyte g27q, jedan od najjeftinijih (oko 2500kn) 27" IPS 1440p 144hz monitora. Da li mozda netko ima taj monitor da veli kakav dojam o nj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
KASA kaže...

Da li je netko uzimao tipa ovakav stalak za monitor?

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stakleno-kutno-postolje-za-monitore-05-081-lcrna

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-staklen-stalak-za-monitor

 

Da li se moze podesit visina? Nisam siguran jer nigdje nije to izricito navedeno iako se spominje tipa visina, ukupno sa staklom: 88 – 108 mm

 Imam ti ja onaj s prvog linka, istina na nogicama se ta visina da podesiti (čepovi nogica su kao glave šarafa) pa dobiješ max 108 mm visinu podnožja ali meni tako izrazito ružno izgleda.

Inaće samo postolje je jako dobro i kvalitetno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice