Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.540.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa di ces sa Pulsice na Strixicu  

A isti klinac samo drugo pakovanje, ova mi je bila "dostupnija" i jeftinija 100 kn, pa sam se odlucio za nju...

 auh, onda bolje da ne čitaš predzadnju stranicu amd navi teme 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Tomo53nja kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa di ces sa Pulsice na Strixicu  

A isti klinac samo drugo pakovanje, ova mi je bila "dostupnija" i jeftinija 100 kn, pa sam se odlucio za nju...

 auh, onda bolje da ne čitaš predzadnju stranicu amd navi teme 

 Nada se da je iz nove serije, "popravljena" :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Jel to poboljsana ili ona stara verzija ? Kakve su temperature ?

Mislim da je ovo poboljsana tj. "popravljena" verzija ili "ne fail", ali sve cu detaljno istrazit vcr sada jos ne stignem...

picajzla0707 kaže...

 auh, onda bolje da ne čitaš predzadnju stranicu amd navi teme 

Citam tu temu redovito jer ju pratim, ali sve mi je to nekako isforsirano, naravno cast izuzetcima koji stvarno imaju problema...

Jakovp kaže...

 Nada se da je iz nove serije, "popravljena" :)

Nadam se da, izgleda da nema odvajanja "hladnjaka" od pcb-a, sto mi odmah naslucuje da su sarafi dobri i da nebi trebalo biti problema...No, detaljno sve cu pogledati i isprobati vcr u Nzxt H440 sa odlicnim protokom zraka (6 ventova ukupno)...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 15:06 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

Citam tu temu redovito jer ju pratim, ali sve mi je to nekako isforsirano, naravno cast izuzetcima koji stvarno imaju problema...

 nije to ništa isforsirano, sam asus je priznao pogrešku sa šarafima i nudi besplatnu zamjenu u servisu - link

 

također, kako kažu, sve strixice koje su isporučene od siječnja 2020. opremljene su kraćim šarafima koji omogućuju veći pritisak hladnjaka na čip

nadaj se da te zapala ispravljena verzija, no obzirom da ove grafe znaju stajati u trgovini i više mjeseci - dobro to provjeri i po potrebi šalji u servis 

 

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz ekipa, da li su problemi sa RX 5700 XT driverima rijeseni , i ako da , koji model uzeti? Nekako mi onaj referentni je naprivlacniji za oko, ne brinu me toliko temperature , ako su 10-15 stupnjeva vise sa blower coolerom, to mi je ok. 

Hvala na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zasto bi zelio blower style hladnjak, a nemas rack kuciste u kojem ces profitirati?

 

Ovo su ti trenutno 5 najboljih kartica (ASUS nije na listi dok ne rijese tvornicke probleme):

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra (RX-57XT8TBD8)
MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X (V381-032R)
PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil (AXRX 5700XT 8GBD6-3DHE/OC)
Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G (11293-03-40G)
ASRock Radeon RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ (90-GA19ZZ-00UANF)

 

S tim da je MSI jedina sa dva velika ventilatora, dok ostali imaju tri ventilatora, kombinacija 1+2/2+1/3 (1 veliki + 2 mala, 2 velika + 1 mali, 3 mala).

 

XFX je jedina bez RGB djidja midja, Sapphire dolazi sa 3 BIOS-a, Red Devil ima najmasivniji hladnjak, ASRock ima 6 video izlaza a MSI je najkraca od svih.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Zasto bi zelio blower style hladnjak, a nemas rack kuciste u kojem ces profitirati?

 

Ovo su ti trenutno 5 najboljih kartica (ASUS nije na listi dok ne rijese tvornicke probleme):

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra (RX-57XT8TBD8)
MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X (V381-032R)
PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil (AXRX 5700XT 8GBD6-3DHE/OC)
Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G (11293-03-40G)
ASRock Radeon RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ (90-GA19ZZ-00UANF)

 

S tim da je MSI jedina sa dva velika ventilatora, dok ostali imaju tri ventilatora, kombinacija 1+2/2+1/3 (1 veliki + 2 mala, 2 velika + 1 mali, 3 mala).

 

XFX je jedina bez RGB djidja midja, Sapphire dolazi sa 3 BIOS-a, Red Devil ima najmasivniji hladnjak, ASRock ima 6 video izlaza a MSI je najkraca od svih.

 

Taichi nije nešto, previše su ju nabrijali i preglasna je za veličinu hladnjaka.

 

Među najbolje ulazi gigabyte aorus, možda i najbolja. 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Iskreno, zato sto mi se svidja izgled same kartice, Radeon natpis itd..A i zato jer je Fractal r6 kuciste sa ne bas najsretnijim airflowom(bazirano na tisinu) pa mi se cini da bi sa ovom grafom bile temperature nize na samom procesoru i u sustavu kompletno..A i jeftinija je grafa sa tim coolerom(iako mi to ne predstavlja problem).

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mesh kucista postala popularna pa najedanput Fractal Define kucista nemaju najsretniji airflow? LOL, o cemu ti pricas. 1", 2.5cm otvora s prednje strane je oduvijek bilo dovoljno za dobar airflow. Stock ventilatori nisu najsretniji, a ne airflow. Uostalom stock ventovi su isto ok, ali su malo preglasni na vecem rpm. Uostalom2, tko ima para za FD6 trebao bi imati para i za bolje model grafe i bolje hladjenje proca. Pusti logo i usreci se s nereferentnom grafom..

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imam Nocuta PWM case ventove, 2 intake i 1 iza exaust, a na procesoru Dark Rock Pro 4..Malo li je ? :D

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kalmageddon kaže...

Imam Nocuta PWM case ventove, 2 intake i 1 iza exaust, a na procesoru Dark Rock Pro 4..Malo li je ? :D

 čemu briga oko temperature onda

ja imam fractal arc mini sa 3× silent wings 3 + shadow rock tf na procesoru, još su filteri na mojem fractalu oni spužvasti, dosta restriktivni

je da moja gtx 1070 isijava nešto manje topline, no meni su ventovi na kućištu ograničeni do 1000 rpm i baš nikakvih problema nemam s temperaturama zato što grafa nije blower

procesor ne prelazi 65 stupnjeva, a rpm hladnjaka na njemu nejde preko 800 rpm niti kad cijeli dan gejmam

slobodno uzmi neku nitro, red devil ili sličnu verziju i uživaj, nit će ti se grafa pregrijavati i biti glasna, nit ćeš imati problema s temperaturama u kućištu

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 9:22 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kalmageddon kaže...

Imam Nocuta PWM case ventove, 2 intake i 1 iza exaust, a na procesoru Dark Rock Pro 4..Malo li je ? :D

 Ok i di je tu nesretan airflow?

Kalmageddon kaže...

A i zato jer je Fractal r6 kuciste sa ne bas najsretnijim airflowom(bazirano na tisinu) pa mi se cini da bi sa ovom grafom bile temperature nize na samom procesoru i u sustavu kompletno..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...
Kalmageddon kaže...

Imam Nocuta PWM case ventove, 2 intake i 1 iza exaust, a na procesoru Dark Rock Pro 4..Malo li je ? :D

 Ok i di je tu nesretan airflow?

Kalmageddon kaže...

A i zato jer je Fractal r6 kuciste sa ne bas najsretnijim airflowom(bazirano na tisinu) pa mi se cini da bi sa ovom grafom bile temperature nize na samom procesoru i u sustavu kompletno..

 Pa dobro, mozda sam se malo pogresno izrazio, mislio sam reci da je kuciste samo po sebi (i svim online testovima i reviewima) malo restriktivnije po pitanju airflowa(zatvorena prednja strancica + filter ispred ventilatora).. Ali ok, znaci da svakako ne bi trebalo biti problema sa nereferentim modelima..ok, kul.

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Jel to poboljsana ili ona stara verzija ? Kakve su temperature ?

Ipak je stara verzija, ona iz 12. mj. koja ima duze sarafe i problem sa "desnim" dijelom vrm-a (kada se gleda grafa u kucistu u vodoravnom polozaju) kojem temperature idu preko 90 stupnjeva dok je kod "lijevog" dijela temperatura ispod 65 stupnjeva dok sam ju jutros testirao (slicno kao i kod Steve jer preko 65% ta grafa je dosta glasna)...Sama temperatura grafe u piku oko 81 stupanj na 45% vrtnje ventova, tj. negdje oko 1600 RPM-a...

U PUBG-u sam ostavio u treningu sinoc da se vrti i temperatura je dosla i do 82 kada sam jutros pogledao, nazalost nisam gledao temperature VRM-a...Nije bilo rusenja i crashanja sa novim driverima 20.2.2...

picajzla0707 kaže...

Ma mislio sam an probleme oko same 5700XT serije...

Ovaj problem sa Asusom je nazalost i mene zapao, predugi sarafi, odvoji se hladnjak od pcb-a i problemi sa "povecanom" temperaturom su tu...

 

Ici ce na servis samo cu zvat Adm i pitat jel bi to islo brze da ja nosim u M-san ili kod njih pa da oni to rijese ako su dobili druge krace sarafe (iako cisto sumnjam da im je M-san poslao jer vjerovatno to rade samo oni)...

Evo i slika i video sam uploadao da se vidi u cem je stvar, iako je isti problem kao i na Stevinom videu...

 

https://streamable.com/25p67

 

Ne znam da li je netko probao ici na zamjenu da uzme drugu verziju ili nesto od Nvidie u tom rangu? Jel bi se moglo sto god izvuci od njih?

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 14:03 (Tomo53nja).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...
hahhaajaads kaže...

 Jel to poboljsana ili ona stara verzija ? Kakve su temperature ?

Ipak je stara verzija, ona iz 12. mj. koja ima duze sarafe i problem sa "desnim" dijelom vrm-a (kada se gleda grafa u kucistu u vodoravnom polozaju) kojem temperature idu preko 90 stupnjeva dok je kod "lijevog" dijela temperatura ispod 65 stupnjeva dok sam ju jutros testirao (slicno kao i kod Steve jer preko 65% ta grafa je dosta glasna)...Sama temperatura grafe u piku oko 81 stupanj na 45% vrtnje ventova, tj. negdje oko 1600 RPM-a...

U PUBG-u sam ostavio u treningu sinoc da se vrti i temperatura je dosla i do 82 kada sam jutros pogledao, nazalost nisam gledao temperature VRM-a...Nije bilo rusenja i crashanja sa novim driverima 20.2.2...

picajzla0707 kaže...

Ma mislio sam an probleme oko same 5700XT serije...

Ovaj problem sa Asusom je nazalost i mene zapao, predugi sarafi, odvoji se hladnjak od pcb-a i problemi sa "povecanom" temperaturom su tu...

 

Ici ce na servis samo cu zvat Adm i pitat jel bi to islo brze da ja nosim u M-san ili kod njih pa da oni to rijese ako su dobili druge krace sarafe (iako cisto sumnjam da im je M-san poslao jer vjerovatno to rade samo oni)...

Evo i slika i video sam uploadao da se vidi u cem je stvar, iako je isti problem kao i na Stevinom videu...

 

https://streamable.com/25p67

 

Ne znam da li je netko probao ici na zamjenu da uzme drugu verziju ili nesto od Nvidie u tom rangu? Jel bi se moglo sto god izvuci od njih?

 

 Tomo53nja

Ma to ti je ok samo ima klapnu na koju prdne kad joj je prevruće. 

5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam 1700 kn, jer mi je riknula stara grafa pa sam dobio povrat.Koju da grafu odaberem za te novce?(prednost imaju grafe sa garancijom duljom od godine).

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterYX kaže...

Imam 1700 kn, jer mi je riknula stara grafa pa sam dobio povrat.Koju da grafu odaberem za te novce?(prednost imaju grafe sa garancijom duljom od godine).

ako naletis na dobre ponude po oglasima, mozes piknuti za tu lovu 1070, 1070Ti ili 1660Ti

 

 

8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pitanje, koja je najjaca graficka i koja bi bila best buy uz fx8370e cpu, da ne bude bottlenecka. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fly598 kaže...

Pitanje, koja je najjaca graficka i koja bi bila best buy uz fx8370e cpu, da ne bude bottlenecka. 

 RX 580

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zahvaljujem, kupujem onda nju.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

bit će i s njom BN, ali ispod nje se ništa ne isplati kupovati s obzirom na ulozeno-dobiveno, eventualno da uštediš koju stotku pa uzmeš RX570

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebala bi mi grafa da zamjeni moju rx580 4gb do nekih 2500kn da moze vrtit bf1, division 2 i f1 2019 na 2k

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rx5600xt

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pretpostavlja sam ali bolje cut jos misljenja, ima li nekih modela koje treba izbjegavat

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikola_st kaže...

pretpostavlja sam ali bolje cut jos misljenja, ima li nekih modela koje treba izbjegavat

 Challenger/Pulse su najjeftiniji i i ponajbolji, ali odi si na Pulse posto je cijena prakticki ista..

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa novo za 2.500kn bolje nećeš naći, ako bi gledao rabljeno pecaj rtx2060 i rx5700

5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima li netko iskustva sa GAINWARD GeForce GTX 1660 SUPER Ghost grafičkom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

sapphire pulse 5600xt ili evga rtx 2060 KO Ultra

evga skuplja 400 kn da li se isplati ili da piknem 5600xt dok cekam rtx 3000 seriju

koja bih bila laksa za prodati

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 12:26 (Kresho).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresho kaže...

sapphire pluse 5600xt ili evga rtx 2060 KO Ultra

evga skuplja 400 kn da li se isplati ili da piknem 5600xt dok cekam rtx 3000 seriju

koja bih bila laksa za prodati

 Ja bih piknuo Nvidiu svakako, ja evo presao sa GTX 1060 na 5700 XT, zivi problemi sa karticom, vecinu sam fixao nekim settingsima u Radeonu, medjutim HDMI mi ne radi, i nije jedinstven slucaj samo kod mene.. Za 5600 XT vidim da vec bios novi izbacuju itd..Drzi se sigurnog , osim ako nemas viska vremena da drndas postavke i flashas bios, i eventualno reklamiras ako imas hardware fault.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

If, jako je tesko izdvojit 2 minute za bios, 400kn vise za slabiju karticu.. lol

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice