Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.103
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

E sad. Da bi znao točnu konfiguraciju trebao bi ući u windowse do kojih ne mogu zbog neispravne grafičke. Konfiguracija je stara oko 6/7 godina dok je gtx760 bila solidna grafička. Ne trebam ništa bolje od nje jer mi je sve radilo glatko. Čisto nebi htio ući u dućan napamet i kupit nešto lošije a što ne vrijedi ni tih novaca.. Tako da bi radije neki best buy za 2gb 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

imas sutra u linksu na akciji rx580za 1.000kn

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

savjet...uzeh danas xfx rx 580 gts xxx edition (rx-580p8dfd6) grafulju. U posjedu 23.6" SAMSUNG LC24F390FHUX jedan komad,a razmišljam o drugom istom te nabaviti ga. Nikad u praksi nisam došao u priliku vidjeti kako upogoniti dual view na jednoj grafulji.Treba savjet za drugi monitor,za optimalan aktivni adapter s kojim ga upogoniti.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor150 kaže...

savjet...uzeh danas xfx rx 580 gts xxx edition (rx-580p8dfd6) grafulju. U posjedu 23.6" SAMSUNG LC24F390FHUX jedan komad,a razmišljam o drugom istom te nabaviti ga. Nikad u praksi nisam došao u priliku vidjeti kako upogoniti dual view na jednoj grafulji.Treba savjet za drugi monitor,za optimalan aktivni adapter s kojim ga upogoniti.

Kakav crni adapter? Spojis oba monitora na grafu i vozi..

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor150 kaže...

savjet...uzeh danas xfx rx 580 gts xxx edition (rx-580p8dfd6) grafulju. U posjedu 23.6" SAMSUNG LC24F390FHUX jedan komad,a razmišljam o drugom istom te nabaviti ga. Nikad u praksi nisam došao u priliku vidjeti kako upogoniti dual view na jednoj grafulji.Treba savjet za drugi monitor,za optimalan aktivni adapter s kojim ga upogoniti.

 Pogledaj malo izlaze na grafičkoj kartici. Trebalo bi bit 3-4 različita, HDMI, Display Port, možda DVI... Svaki od tih izlaza se može spojit na jedan monitor, pa u biti na jednu grafiku možeš spojit monitora (televizija) koliko izlaza imaš. Bez ikakvih adaptera.

 

EDIT:

 

Baš gledam, ta grafa (bar na ovim slikama) ima 3 display porta, 1 HDMI i 1 DVI, pa biraj.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

dvi-d,1xhdmi i 3x displey port.Problematika jeste u tome što se radi o pasivnim i aktivnim adapterima s kojima nisam načisto.trenutačni radi na klasičnom hdmi portu za drugi treba adapter radi kojeg sam i pisao post u prvu ruku.vidim ima ih na tone po trgovinama i kreću se po 200tinjak kuna. ...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 9:08 (Igor150).
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor150 kaže...

dvi-d,1xhdmi i 3x displey port.Problematika jeste u tome što se radi o pasivnim i aktivnim adapterima s kojima nisam načisto.trenutačni radi na klasičnom hdmi portu za drugi treba adapter radi kojeg sam i pisao post u prvu ruku.vidim ima ih na tone po trgovinama i kreću se po 200tinjak kuna. ...

 Čekaj, to ti drugi monitor nema DVI ni Display port ulaz, nego samo hdmi, pa tebi trebaju 2 hdmi izlaza?

 

Ako je takva situacija, evo ti u Linksa za 44 kune adapter:

 

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-dvi-m-na-hdmi-z-led-200300098

 

Ako to nije situacija, onda i dalje ne razumijem što će ti adapter, kad imaš 5 izlaza na grafici. Kakve ulaze imaju jedan i drugi monitor? Koje su ti opcije. Daj detalje.

 

Je li ti ovaj adpter pomaže?

 

EDIT:

 

Evo na internetu sam našao tvoj monitor, pogleda inpute i sad mi je jasno. Imaš na monitoru 1 HDMI i 1 VGA. Tebi treba DVI na VGA adapter ili ovaj što sam ti gore napisao, a to je ovo: --- E jbga, ne radi Links stranica upravo i trenutno.

 

To ti košta oko 20-30 kuna, mislim da sam previše i rekao, ima u Linksa, Chipoteke i sličnim trgovinama. Traži "DVI-D na VGA" ili "DVI-D na HDMI", ako je ovo tvoj monitor

 

https://images.samsung.com/is/image/samsung/ie-curved-cf390-lc24f390fhuxen-024-detail-black?

 

 

EDIT2:

Ima sto kombinacija, pitaj u trgovini šta da ti preporuče...  

 

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-displayport-m-na-hdmi-z-4k-pasivni-crni-200300421

 

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-displayport-m-na-vga-z-crni-200300246

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 9:41 (Filox).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nemoj ljudima dijeliti lose savjete, dvi na vga ne radi na toj grafickoj, a sve i da radi slika ce mu biti losa.

Treba mu ili pasivni dvi na hdmi, ili display port na hdmi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
Nemoj ljudima dijeliti lose savjete, dvi na vga ne radi na toj grafickoj, a sve i da radi slika ce mu biti losa.

Treba mu ili pasivni dvi na hdmi, ili display port na hdmi.

 OK, sorry, nisam znao da ne radi.

 

Drugi savjeti su OK, nadam se.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

nema ovaj monitor ništa drugo osim klasičnog HDMI i 3,5mm audio izlaz i podrške za freesync.s obzirom da imam već jednog takvog.u tim adapterima i jeste problem.u Linksu sam gledao i pitao u nekoliko navrata za neke druge stvari i dobio dojam da im je cilj samo prodat nešto.Naići će tu netko tko je postavljao takav setap za razliku od mene koji to nikad vidio nije u životu..

Svaka akcija ima svoju reakciju.
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor150 kaže...

nema ovaj monitor ništa drugo osim klasičnog HDMI i 3,5mm audio izlaz i podrške za freesync.s obzirom da imam već jednog takvog.u tim adapterima i jeste problem.u Linksu sam gledao i pitao u nekoliko navrata za neke druge stvari i dobio dojam da im je cilj samo prodat nešto.Naići će tu netko tko je postavljao takav setap za razliku od mene koji to nikad vidio nije u životu..

 https://www.links.hr/hr/adapter-delock-dvi-m-na-hdmi-z-led-200300098

 

Ako ti ovaj adapter ne pomogne, ja ću ti poslati 44 kune kao nadoknadu izgubljenih troškova. OK?

 

 

Znači, ovako, ovaj monitor koji sad imaš je spojen HDMI (pc) - HDMI (monitor). Drugi monitor će bit spojen preko DVI-D (pc) - DVI-D na HDMI (adapter) - HDMI (monitor). Stvarno nema razloga da to ne radi. Ispravite me ako griješim...

Live long and prosper.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne grijesis, dvi na hdmi pasivno radi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

manje/više pare nego da se ne moram pravno natezat s trgovinama...od toga mi se želudac okreće.nije frka dat i 200kn za aktivni ako će raditi samo da radi bez j****i.sačekam još malo do ponedjeljka da vidim šta će Links kazati,Arunović isto tako koji je u tome svaki dan.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 11:37 (Igor150).
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor150 kaže...

manje/više pare nego da se ne moram pravno natezat s trgovinama...od toga mi se želudac okreće.nije frka dat i 200kn za aktivni ako će raditi samo da radi bez j****i.

 Nema netezanja, nema 200 kuna. 44 kune, nemoj tražit sad toplu vodu. DVI na HDMI, pasivni. Imaš i link i trgovinu i sve. To je to.

 

Trust me, I know what I'm doing.

 

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

a to je..kad se ovakve stvari ne uzimaju kao jaja na auto pijaci...daj ti meni 5 kila i teraj dalje.ja sam takav da moram znat u detalje šta uzimam.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 11:39 (Igor150).
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor150 kaže...

a to je..kad se ovakve stvari ne uzimaju kao jaja na auto pijaci...daj ti meni 5 kila i teraj dalje.ja sam takav da moram znat u detalje šta uzimam.

 Sve OK, ali evo, nisam ti samo ja potvrdio.

 

Kad smo kod detalja, moja preporuka je da drugi put detaljnije napišeš šta imaš i s čim raspolažeš, jer sam ja ovako morao tražit po netu da vidim kakav ti je monitor. Bit će brži i precizniji savjeti.

 

A ovakvi adapteri ti ne mogu pokvarit monitor ili grafiku, pa se ne trebaš bojat. 44 kune nije puno para i nemaš šta izgubit, osim 44 kune, koje ti ja nadoknadim, ako sam u krivu. Sve što sad trebaš je otići u kupovinu.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako nekog zsnima..Upravo narucena xfx rx 5700. za 320e..
Computeruniverse.. 🤸🤹🦸
R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako nekog zsnima..Upravo narucena xfx rx 5700. za 320e..
Computeruniverse.. 🤸🤹🦸
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neki Best buy procesor do 1500kn? Mozda ryzen 2700x? I koliko da trazim za svoj i5 6402p proda bi ga na njuskalu

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Eciv kaže...

Neki Best buy procesor do 1500kn? Mozda ryzen 2700x? I koliko da trazim za svoj i5 6402p proda bi ga na njuskalu

 Ja bih prije uzimao 3600.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
error_666 kaže...
ibme74 kaže...

Ne vjerujem da je hbog monitora, meni zna biti istovremeno ukljucena tela i monitor i ne vidim neke bitne razlike u temperaturi.

 Ne kažem da je i kod njega to slucaj , ali kod sebe sam primjetio dok su bili u clone modu monitor i TV , temperature su bile vece za 15-20 C ( preko 50 )  i memorija uvijek  na maksimumu  . sad ih prebacivam po potrebi NA  WIN+p kako mi koji treba , i sve se vratilo u normalu , idle 35 C bez da ventovi rade ( pale se na 60C)  . 

Često monitor + TV u kombinaciji, pogotovo u većim rezolucijama kad rade zajedno  dobro uznoje grafiku .

u svakom slucaju previse za  idle ako je samo monitor  kako god. 

 

Friday kaže...

Mozda je i neki custom mining bios gore koji zajebava... Ali najbolje odspojiti drugi monitor pa vidjeti kako se ponasa onda. Kod mene je bas drugi monitor taj koji drzi memoriju zakucanu na maksimalnom taktu cijelo vrijeme

 
Nađeno rješenje. Da, drugi monitor je u pitanju, al ne monitor kao monitor već razlika u refresh rateu. 
Gpu je radio na max clocku jer je main monitor 144hz, a sekundarni 60hz. 

Evo slike dolje za usporedbu. (~20°C manja temperatura kad stavim oba monitora na 60hz)
Nadam se da je nekome pomoglo. A osobno nisam pametan što da radim. 
1. Da ostavim kako je pa pustim grafu da radi na konstantnih 60ak°C
2. Da smanjim na 60hz main monitor za vrijeme non-gejmanja pa je drzim hladnom a sebi uskraćujem ono za što sam monitor i kupio..
3. Ili najskuplja opcija, kupiti jedan pivot od 144hz pa ga uparim sa trenutnim a maknem ovaj od 60hz. 

Mislim da ću ostat pri 144+60 pa nek se ona muči, zato je i napravljena :)



7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

 

1070 je overkill za i5 6402p. 


 

Eciv kaže...

Neki Best buy procesor do 1500kn? Mozda ryzen 2700x? I koliko da trazim za svoj i5 6402p proda bi ga na njuskalu

 
Eto picajzla0707 , samo zbog ovog sam nastavljao daljnju "raspravu". :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže... 

Eto picajzla0707 , samo zbog ovog sam nastavljao daljnju "raspravu". :)

 rasprava je išla zbog tvojeg insistiranja da s i5 neće vidjet razliku sa gtx 1070 u odnosu na gtx 1060 ili rx 580, a kasnije i zbog bedaste izjave da taj procesor ne može pogoniti ništa jače od rx 460

a kad već ponovo kopaš po onome što smo zatvorili, onda si mogao komentirati i koleginu prijašnju poruku:

Eciv kaže...

Kolega picajzla je pogodio 100% sto se tice mog ukusa u igrama, dakle stvarno igram samo singleplayer u zivotu probao multiplayer mozda 2 puta Black ops i apex koje samo izbrisa nakon 2 dana... i da stvarno igram na običnom 60mhz monitoru...

u takvim uvjetima single playera na 60hz monitoru 90% novih igara on će tu 1070 koristiti bez vidljivog bottlenecka i na tom i5

razliku sa ryzenom na tom monitoru i u takvom sp tipu gejmanja vidjet će u vrlo malo slučajeva jer i od novih igara većina je još uvijek sasvim igriva s četiri jezgre 

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

a kad već ponovo kopaš po onome što smo zatvorili, onda si mogao komentirati i koleginu prijašnju poruku:

Eciv kaže...

Kolega picajzla je pogodio 100% sto se tice mog ukusa u igrama, dakle stvarno igram samo singleplayer u zivotu probao multiplayer mozda 2 puta Black ops i apex koje samo izbrisa nakon 2 dana... i da stvarno igram na običnom 60mhz monitoru...

Pa čuj.. nisam želio citirati i tu izjavu baš zbog toga što čovjek nakon 10 dana traži cpu za upgrade, a ni ne igra MP igre.. Toliko o tome koliko je zadovoljan. Al eto komentar i na to, kad si već tražio. ;) 

Tko zna, možda mijenja cpu iz totalno drugog razloga. Ako je tako, mea culpa. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 15:54 (birra).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

Pa čuj.. nisam želio citirati i tu izjavu baš zbog toga što čovjek nakon 10 dana traži cpu za upgrade, a ni ne igra MP igre.. Toliko o tome koliko je zadovoljan. Al eto komentar i na to, kad si već tražio. ;) 

Tko zna, možda mijenja cpu iz totalno drugog razloga. Ako je tako, mea culpa. 

možda da ga pitaš koliko je zadovoljan, a ne opet napamet ti znaš sve

a koliko može biti zadovoljan znam jer igram na istoj kombinaciji, na istom monitoru i iste igre

 

da, zna zasmetati kad ti u assassins creed fps padne na 40, a znaš da grafa može duplo više, no to se događa samo u gradovima i obzirom na tip igre i monitor, povremeni pad na 40fps i u ostalom dijelu tek poneke igre 60 fpsa nije nešto što bi mene osobno natjeralo da investiram u novi hw - da ću upgrejdat proc i matičnu prije grafe naravno da hoću, samo što ću to napraviti kad to bude isplativo - jer trenutno lupat cca 2-3 tisuće kuna da bi kupio 6core proc s tehnologijom na izdisaju, meni uopće nije napeto

 

i njemu bi bilo puno pametnije uštedit tu lovu, jer neku razliku neće vidjet osim povremeno i to samo ako jednim okom škilji na fraps, a onda sljedeće godine prijeđe na nove standarde - pcie 4.0, ddr5 itd.

da ima 120hz monitor, da ganja mp pucačine, onda da, ovako i ne baš

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
jer trenutno lupat cca 2-3 tisuće kuna da bi kupio 6core proc s tehnologijom na izdisaju, meni uopće nije napeto

 

 
Pa nije baš tako. Osobno mi je upgrade išao ovako: 

Prodaja:
i5 6402p, msi h110m, 8gb ddr4 2133 mhz - 1100 kn
Gtx 1060 3gb - 700kn (minus poštarina 50ak kn)

Ulog: 
ryzen 5 2600 - 950 kn (novo)
b450m matična - 500injak kn (novo)
2x8gb ddr4 3000mhz - 500 kn (novo)

Zamjena:
gtx 1070ti - dao ps4 kupljen 2017.  (account sa igrama ostavio sebi u slučaju da u budućnosti kupim ps5)

Praktički uložio 150-200 kn, a ne kako ti kažeš 2-3 tisuće. 
Ne kažem da je lako proći ovako. Ali jbg, ponuda/potražnja, dosta traženja/poruka/poziva i dobar % sreće.. Može se. 

To što ti nazivaš 6core proc tehnologijom na izdisaju, a meni usage u task manageru gotovo uvijek stoji ispod 50%, što god radio.. Je već drugi par postola. 
Ako će ovako radit na izdisaju još par godina, nek mi netko da gdje da potpišem. Ja zadovoljan. Na intela se sigurno ne vraćam tako brzo.





10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 

da, zna zasmetati kad ti u assassins creed fps padne na 40, a znaš da grafa može duplo više, no to se događa samo u gradovima i obzirom na tip igre i monitor, povremeni pad na 40fps i u ostalom dijelu tek poneke igre 60 fpsa nije nešto što bi mene osobno natjeralo da investiram u novi hw - da ću upgrejdat proc i matičnu prije grafe naravno da hoću, samo što ću to napraviti kad to bude isplativo - jer trenutno lupat cca 2-3 tisuće kuna da bi kupio 6core proc s tehnologijom na izdisaju, meni uopće nije napeto

 

 A pametno je uzet intela koji "nije" na izdasaju sa 6/6... Oj majko, najbolje da ostane na onom procesoru koji je prodo sljedecih par godina dok se nesto ne promijeni jel

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

I tako mozes dovjeka cekat novi seriju procesesora, novi soket, nove grafe, ddr5.... Ako ista trenutno je najbolje vrijeme za kupnju, cijene nikada nize, a DDR5 sigurno nece donjeti neki ogroman skok.

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Picajlza, hoces i smrti reci cekaj? Mislim da to neces moci...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 22:13 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

To što ti nazivaš 6core proc tehnologijom na izdisaju, a meni usage u task manageru gotovo uvijek stoji ispod 50%, što god radio.. Je već drugi par postola. 
Ako će ovako radit na izdisaju još par godina, nek mi netko da gdje da potpišem. Ja zadovoljan. Na intela se sigurno ne vraćam tako brzo.

i što ti imaš od 50% usage - pa valjda hw kupujemo da se koristi, ne da mi 50% kujcu svira većinu vremena i da budem sretan zbog toga

i što bi ja imao od 50% usage - više fps-a u sp igrama na 60hz monitoru - naravno da ne, tu i tamo se ne bi spuštao fps sa 60 na 50 ili 40, što u praksi i ne vidim bez frapsa - dakle čemu

 

ti osobno si nešto drugo - to smo već zaključili, igraš mp igre gdje imaš koristi od 6core procesora, ganjaš visoki fps i tebi je 6core daleko potrebniji - ja nemam zasad neke velike koristi i zato se nigdje ne žurim

hahhaajaads kaže...

 A pametno je uzet intela koji "nije" na izdasaju sa 6/6... Oj majko, najbolje da ostane na onom procesoru koji je prodo sljedecih par godina dok se nesto ne promijeni jel

 nigdje to nisam rekao - da se sad kupuje od nule, naravno da je 6/12 ryzen bolja opcija

govorim o situaciji gdje je za sp igre na 60hz monitoru i starom gtx 1070 i 4core kojeg imam još uvijek ok

u krajnjem slučaju, nedavno sam klinkama uzeo ryzen konfiguraciju (intel mi nije bio niti na kraj pameti) i to skuplji 4/8 apu radi integrirane, kvalitetnu b450m ploču i 8gb rama, kad im zatreba više dodat ću, no za spore, simse i slične igre, surfanje i glazbu, i ovo im je zasad više nego dovoljno

ibme74 kaže...

I tako mozes dovjeka cekat novi seriju procesesora, novi soket, nove grafe, ddr5.... Ako ista trenutno je najbolje vrijeme za kupnju, cijene nikada nize, a DDR5 sigurno nece donjeti neki ogroman skok.

 nije dovijeka, kako me je ovaj i5 služio pet godina i služi i dalje, nemam potrebe baš sad ići na 6core koji će sljedeće godine biti zastario

am4 je sad već star, famozni upgrade path te platforme je pri kraju - zašto ne pričekati novu i biti miran idućih pet godina kad mi već nije žurba

Tomo53nja kaže...

Picajlza, hoces i smrti reci cekaj? Mislim da to neces moci...

to je valjda još daleko, bar 20-30 godina

ne vidim razloga zašto da se netko uzrujava zato jer imam drukčije razmišljanje o kupovini novog hardvera, koga pare žuljaju samo naprijed, kompanije to obožavaju, bio to intel, nevidija ili amd

 

prije dvije godine gtx 1050ti mi je postala slaba za 1080p/60hz monitor, uzeo sam gtx 1070 da ne moram stalno kemijati s postavkama, tišina mi je imperativ pa sam se pružio za odličnu msi gaming verziju

procesor je nije previše kočio tada, ne koči je previše niti danas u sp igrama do 60fps - kupovanjem novog procesora osigurao bi se jedino da mi u svim igrama fps ne pada ispod 60 - veći od toga mi nije od koristi na 60hz monitoru s kojim sam zadovoljan, ti padovi na 40fps mi nisu prevelika smetnja baš zato jer su rijetki i jer ih ne primjećujem

 

što sam htio - to imam, 40-60 fps gaming sp igara, ništa ne trza, nema stutteringa i mogu u većini igara nafrljiti max postavke i guštati u grafici

16gb rama mi je sasvim dovoljno, gtx 1070 za 1080p/60hz je isto tako dovoljna, pa i taj prastari 4core mi je zasad sasvim dovoljan, sve za meni ugodno igranje pri max ili skoro max postavkama

da me zanimaju mp pucačine, da imam 144hz monitor, vjerojatno bi drukčije razmišljao - zato kužim i one koji su ranije prešli na 6core, no ne namećem im svoje potrebe kao ultimativni primjer što kome treba

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice