Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Na default temp idu do cca 70c i core clock tada padne do 1468 i vrti su tu negdje oko 1468-1.500MHz, cim karticu undervoltas ne ide preko 60c i vrti se izmedju 1.540-1.560MHz, ja sam zasad stavio core 1620MHz (default je 1.590) na 1.050 mV (default je 1200mV) + memory 950MHz (default je 800MHz) na 950mV kako je i bilo postavljeno, sa core clockom cu se jos poigrati kada promjenim platformu jer na ovom i5 ionako u velikoj vecini igara grafa ne bude iskoristena ni blizi full potencijala a u onim igrama gdje ju uspije CPU zakucat ionako imam preko 100fps konstantno.

 

EDIT: takodjer posto je samsung me mozda ju budem flashao na vegu64 pa ju onda undervoltam + oc, ali to cu raditi kada promjenim napajanne jer necu ne naprezem ovo skoro 4 godine staro od 550w.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 18:19 (ibme74).
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Na default temp idu do cca 70c i core clock tada padne do 1468 i vrti su tu negdje oko 1468-1.500MHz, cim karticu undervoltas ne ide preko 60c i vrti se izmedju 1.540-1.560MHz, ja sam zasad stavio core 1620MHz (default je 1.590) na 1.050 mV (default je 1200mV) + memory 950MHz (default je 800MHz) na 950mV kako je i bilo postavljeno, sa core clockom cu se jos poigrati kada promjenim platformu jer na ovom i5 ionako u velikoj vecini igara grafa ne bude iskoristena ni blizi full potencijala a u onim igrama gdje ju uspije CPU zakucat ionako imam preko 100fps konstantno.

 

EDIT: takodjer posto je samsung me mozda ju budem flashao na vegu64 pa ju onda undervoltam + oc, ali to cu raditi kada promjenim napajanne jer necu ne naprezem ovo skoro 4 godine staro od 550w.

 A jebote pa to je skoro ko kad UV 64-tvorku..i to jos sa origigi 56 biosom? Meni je sa 1100mV onak medju 1650-1680 klok.

Bas me zanima buduci da je i vamo samsung mem kako kazes da ju mozda mozes natjerati na 1050-1100 sa drugim biosom- meni je na toj frekv mem malo toplija od cipa ali opet ispod 70C a hbm je i vamo i tamo ipak isti...

Ako nista baren je zanimljiva kartica 

 

 meni je na 500W gold od BQ 64-tvorka gasila sustav kad sam ju OC- sa 650W sve 5

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 19:15 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Danas sam primjetio da mi gtx 1070ti (msi gaming) u idle bude na 60°, a u seansi podužeg gejmanja i jačeg opterećenja, temperatura skoči za nekih 4-5°. 
Pratio sam jer sam mislio da je to visoko za idle, ali razlika idlea i loada skoro neprimjetna. Očito fanovi odrađuju dobar posao!?

Gtx 1060 (asus dual) je radila ko singerica. Nekih 30-40 u idle. A nečujna i u full loadu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 19:27 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Valjaju li išta Zotac 1070 ti mini kartice? Vidim da ima dosta povoljnih ponuda na Njuškalu , pa me zanima jel imam kakvih loših iskustava ili su ko i ostale Nvidie?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

Danas sam primjetio da mi gtx 1070ti (msi gaming) u idle bude na 60°, a u seansi podužeg gejmanja i jačeg opterećenja, temperatura skoči za nekih 4-5°. 
Pratio sam jer sam mislio da je to visoko za idle, ali razlika idlea i loada skoro neprimjetna. Očito fanovi odrađuju dobar posao!?

Ocito ti kartica ne idle-a nego drzi visoke taktove. Nemoguce je da je pri 10W potrosnje na 60°C, a pri 180W na 65°C. Apsolutno nemoguce... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 20:20 (ansha).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jel zna ko kakaw deal za 2060 ili 5700 ispod 301e?? A da sju u hrv? bio vec kupio vegu 56 msi na ebayu,pa vidio na mindfactoryu da ih je skoro pola dolazilo neispravno pa odusto..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

ne mora se grist jer rtx2060 nije losa kupnja ali u tom videu se vidi da je stock vega56 na razini GTX1070ti pa u nekim naslovima i na razini gtx1080, ali overall gledao ej brža od gtx1070ti/rtx2060 (po snazi gtx1070ti=rtx2060).

I to je stock, vega56 bez da overklokas i samo spustas malo voltazu dobijaš manju potrošnju i veće performanse jer je po defaultu narpavljen preagresivan profil gdje se kartica dosta grije i sama spusta takt i kad ju još nakog toga overklokaš (pogotovo ako ti još uleti samsung mema) dođeš bez beda na gtx1080 razinu pa i više (npr moja mema na ASUS Arez Strix verziji bez problema ide sa tvorničkih 800MHz na 950MHz). Još kada tome dodaš da je nova vega56 iz švabije 2.000kn i usporediš bang for buck vegu56 vs gtx1070ti/rtx2060/gtx1080 pobjednik je jasan  

 u stevinom videu vega56 je prosječno 10-ak posto slabija od 1080, na techpowerup testu iznad u 21 igri 2060 je na 1% od 1080 - dakle 2060 je ista kao 1080

video je napravljen prije novih nevidija drivera i kad izuzmeš forzu koja debelo kvari taj prosjek, prednost 1080 još je veća 

 

i ako je vega56 stock u tom videu, isto tako su stock i nevidijine grafe u tim usporedbama, pa kako možeš kloknut vegu, isto tako može se kloknut i nevidija 

dakle, kako god okreneš, njegova 2060 je jača od vege56

 

sa cijenom je vega svakako pobjednik

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
birra kaže...

Danas sam primjetio da mi gtx 1070ti (msi gaming) u idle bude na 60°, a u seansi podužeg gejmanja i jačeg opterećenja, temperatura skoči za nekih 4-5°. 
Pratio sam jer sam mislio da je to visoko za idle, ali razlika idlea i loada skoro neprimjetna. Očito fanovi odrađuju dobar posao!?

Ocito ti kartica ne idle-a nego drzi visoke taktove. Nemoguce je da je pri 10W potrosnje na 60°C, a pri 180W na 65°C. Apsolutno nemoguce... 

 
Slike su prije i nakon paljenja PUBG-a. 
Kartica je par mjeseci bila u mining rigu, a onda se nije koristila dugo, koliko sam shvatio. 
Nisam osobno ništa dirao ni namještao. Jedan sam od onih koji ne voli prčkati po nečemu što ne stvara probleme, ali eto, ovo mi je upalo u oko ranije danas. Prvi put u HWinfo64, a ove slike su iz GPUz. Isti rezultati.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 u stevinom videu vega56 je prosječno 10-ak posto slabija od 1080, na techpowerup testu iznad u 21 igri 2060 je na 1% od 1080 - dakle 2060 je ista kao 1080

video je napravljen prije novih nevidija drivera i kad izuzmeš forzu koja debelo kvari taj prosjek, prednost 1080 još je veća 

 

i ako je vega56 stock u tom videu, isto tako su stock i nevidijine grafe u tim usporedbama, pa kako možeš kloknut vegu, isto tako može se kloknut i nevidija 

dakle, kako god okreneš, njegova 2060 je jača od vege56

 

sa cijenom je vega svakako pobjednik

 Taj video je i kolko tolko star, a i sam znas da AMD sa svakim driverom poboljsa performanse i sl... No opet RTX 2060 se ne kloka nit priblizno dobro kao Vega 56/64

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...
ansha kaže...
birra kaže...

Danas sam primjetio da mi gtx 1070ti (msi gaming) u idle bude na 60°, a u seansi podužeg gejmanja i jačeg opterećenja, temperatura skoči za nekih 4-5°. 
Pratio sam jer sam mislio da je to visoko za idle, ali razlika idlea i loada skoro neprimjetna. Očito fanovi odrađuju dobar posao!?

Ocito ti kartica ne idle-a nego drzi visoke taktove. Nemoguce je da je pri 10W potrosnje na 60°C, a pri 180W na 65°C. Apsolutno nemoguce... 

 
Slike su prije i nakon paljenja PUBG-a. 
Kartica je par mjeseci bila u mining rigu, a onda se nije koristila dugo, koliko sam shvatio. 
Nisam osobno ništa dirao ni namještao. Jedan sam od onih koji ne voli prčkati po nečemu što ne stvara probleme, ali eto, ovo mi je upalo u oko ranije danas. Prvi put u HWinfo64, a ove slike su iz GPUz. Isti rezultati.

 Ja koliko vidim na 60 u idleu ventovi su ugašeni a u igri su na 44% tako da mi se sve čini da ona pali ventove tek iznad 60 stupnjeva

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Taj video je i kolko tolko star, a i sam znas da AMD sa svakim driverom poboljsa performanse i sl... No opet RTX 2060 se ne kloka nit priblizno dobro kao Vega 56/64

 taj video je stevo napravio prije pola godine upravo da se vidi je li od 2017. do 2019. godine vega56 stigla nevidiju, kako vidiš i sam - stizanje kroz drivere je prošlost, a to se testiralo i zasebno - link

The GTX 980 Ti is now even faster than the Fury X for the majority of our games.  Out of 105 individual benches, the Fury X only wins 26 and ties two.  Two years ago, AMD won 29 out of 108 benches, but in many cases its performance was much closer to the GTX 980 Ti’s.

a ima takvih testova više, amd fine wine je samo lijepo sjećanje i nema se smisla pozivat na njega

 

a sad, jasno da je vega56 dobar kloker, no već 2060 već ima 10-ak posto prednosti (slika dolje), a da se i nju kloknuti do 10%, pa ukupnu razliku ni klokana vega ne stiže

 

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
jel zna ko kakaw deal za 2060 ili 5700 ispod 301e?? A da sju u hrv? bio vec kupio vegu 56 msi na ebayu,pa vidio na mindfactoryu da ih je skoro pola dolazilo neispravno pa odusto..

 Evo ja na njuskalu nasao 2060 strix oc veziju za 2500 kn, stara 3 mjeseca, 3 godine garancije. Gledaj, čekaj...

Live long and prosper.
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...

 A jebote pa to je skoro ko kad UV 64-tvorku..i to jos sa origigi 56 biosom? Meni je sa 1100mV onak medju 1650-1680 klok.

Bas me zanima buduci da je i vamo samsung mem kako kazes da ju mozda mozes natjerati na 1050-1100 sa drugim biosom- meni je na toj frekv mem malo toplija od cipa ali opet ispod 70C a hbm je i vamo i tamo ipak isti...

Ako nista baren je zanimljiva kartica 

 

 meni je na 500W gold od BQ 64-tvorka gasila sustav kad sam ju OC- sa 650W sve 5

 

Yup, origigi BIOS, ništa prćkano.

Kažem sa klokom ću se još igrati kada pređem na novu platformu jer nema smisla na ovom 4c/4t da dižem klok jer u većini igara je CPU zakucan a GPU chilla.

Ma da, vega64 ima još agresivniji mod i treba jače napajanje, ali o tom po tom, krenuo sam nedavno lagano nadograđivati sve prvo sam riješio periferiju (miš, tipkovnica i monitor) pa sam krenuo na grafu da se riješim GTX1060 dok još nešto vrijedi i onda sam se i sam nećkao, planirao prvo GTX1660 ali mi bilo nekako žao pljunut ~2.000kn za nju, a TI je opet bila dosta skuplja i već te onda vuče da ideš na RTX2060 ili RX5700 a opet nije i se baš davalo ni 3k kuna za grafu pa sam se sjetio Vege56, malo istraživao da vidim kako živi u 2019 jer inače AMD grafe ko vino, što straije to bolje i nakon par video recenzija i malo čitanja iskustava sa undervolt + oc na reddit uzmem ASUS Arez VEGA56 8GB za 2.100kn, sad je na redu cpu + mbo + ram, nakon toga ću pecat neko novo kućište čisto da promjenim radi estetike i novo napajanje od 650w i onda ću možda flashat BIOS na Vegu64 da izvučem maksimum iz nje :D

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...
birra kaže...
ansha kaže...
birra kaže...

Danas sam primjetio da mi gtx 1070ti (msi gaming) u idle bude na 60°, a u seansi podužeg gejmanja i jačeg opterećenja, temperatura skoči za nekih 4-5°. 
Pratio sam jer sam mislio da je to visoko za idle, ali razlika idlea i loada skoro neprimjetna. Očito fanovi odrađuju dobar posao!?

Ocito ti kartica ne idle-a nego drzi visoke taktove. Nemoguce je da je pri 10W potrosnje na 60°C, a pri 180W na 65°C. Apsolutno nemoguce... 

 
Slike su prije i nakon paljenja PUBG-a. 
Kartica je par mjeseci bila u mining rigu, a onda se nije koristila dugo, koliko sam shvatio. 
Nisam osobno ništa dirao ni namještao. Jedan sam od onih koji ne voli prčkati po nečemu što ne stvara probleme, ali eto, ovo mi je upalo u oko ranije danas. Prvi put u HWinfo64, a ove slike su iz GPUz. Isti rezultati.

 Ja koliko vidim na 60 u idleu ventovi su ugašeni a u igri su na 44% tako da mi se sve čini da ona pali ventove tek iznad 60 stupnjeva

 Znam da su ventovi ugaseni ispod 60, ali mi nije jasno zasto graficka stoji na toliko ako nije pod nikakvim loadom. Zar to ipak nije malo previse. A i kad radi na 60+%, temperatura joj skoci skoro neznatno.. Par stupnjeva. Nije da se bunim, ljudima u loadu idu preko 80. Ali brine me taj idle. Imam usnimljen msi afterburner, pa ako treba cackat po njemu, javite.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 22:28 (birra).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

 
Slike su prije i nakon paljenja PUBG-a. 
Kartica je par mjeseci bila u mining rigu, a onda se nije koristila dugo, koliko sam shvatio. 
Nisam osobno ništa dirao ni namještao. Jedan sam od onih koji ne voli prčkati po nečemu što ne stvara probleme, ali eto, ovo mi je upalo u oko ranije danas. Prvi put u HWinfo64, a ove slike su iz GPUz. Isti rezultati.

 

ja koliko vidim tebi je i u idle memorija zakucana na 2.000MHz, jesi ti siguran da tebi grafa nešto ne obrađuje u pozadini? Možda majnaš a da i ne znaš 

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
birra kaže...

 
Slike su prije i nakon paljenja PUBG-a. 
Kartica je par mjeseci bila u mining rigu, a onda se nije koristila dugo, koliko sam shvatio. 
Nisam osobno ništa dirao ni namještao. Jedan sam od onih koji ne voli prčkati po nečemu što ne stvara probleme, ali eto, ovo mi je upalo u oko ranije danas. Prvi put u HWinfo64, a ove slike su iz GPUz. Isti rezultati.

 

ja koliko vidim tebi je i u idle memorija zakucana na 2.000MHz, jesi ti siguran da tebi grafa nešto ne obrađuje u pozadini? Možda majnaš a da i ne znaš 

 

Osim steama i discorda, mislim da nije nista bilo upaljeno. Jedino što mi pada na pamet je drugi monitor. Jel moguće da toliko utječe? Nisam sad pri pc-u da isprobam. Svakako sam zadovoljan grafickom,  bolji deal tesko da se moglo izvuc..

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne vjerujem da je hbog monitora, meni zna biti istovremeno ukljucena tela i monitor i ne vidim neke bitne razlike u temperaturi.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

BTW odi u task manager, pod processes stisni desni klik negdje u polju gdje ti pise cpu/memory/fisk/network... Stavi kvacicu na GPU, pojavit ce ti se graph za GPU, provjeri dali ti nesto koristi GPU

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

BTW odi u task manager, pod processes stisni desni klik negdje u polju gdje ti pise cpu/memory/fisk/network... Stavi kvacicu na GPU, pojavit ce ti se graph za GPU, provjeri dali ti nesto koristi GPU

 A dobro, nisam baš toliki laik :)

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ne vjerujem da je hbog monitora, meni zna biti istovremeno ukljucena tela i monitor i ne vidim neke bitne razlike u temperaturi.

 Ne kažem da je i kod njega to slucaj , ali kod sebe sam primjetio dok su bili u clone modu monitor i TV , temperature su bile vece za 15-20 C ( preko 50 )  i memorija uvijek  na maksimumu  . sad ih prebacivam po potrebi NA  WIN+p kako mi koji treba , i sve se vratilo u normalu , idle 35 C bez da ventovi rade ( pale se na 60C)  . 

Često monitor + TV u kombinaciji, pogotovo u većim rezolucijama kad rade zajedno  dobro uznoje grafiku .

u svakom slucaju previse za  idle ako je samo monitor  kako god. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 0:41 (error_666).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

 

Osim steama i discorda, mislim da nije nista bilo upaljeno. Jedino što mi pada na pamet je drugi monitor. Jel moguće da toliko utječe? Nisam sad pri pc-u da isprobam. Svakako sam zadovoljan grafickom,  bolji deal tesko da se moglo izvuc..

Do drugog je monitora najvjerojatnije. Meni 1080-ka u idleu vuce 9W, a tebi je koliko vidim na 36W...

A i ono ti je daleko od max loada, samo 133W vuce...

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mozda je i neki custom mining bios gore koji zajebava... Ali najbolje odspojiti drugi monitor pa vidjeti kako se ponasa onda. Kod mene je bas drugi monitor taj koji drzi memoriju zakucanu na maksimalnom taktu cijelo vrijeme

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Probat cu pa javim. Svakako je zabrinjavajuce skociti na 60 idle kad je zadnja grafa radila na 35. Iako mi jedan ventilator u kucistu ne radi vec neko vrijeme. Kad je dosla nova maticna, 3pin konektor nije bio dovoljno dug i stalno zaboravljam kupiti produzetak. Svakako zadnja graficka nije prelazila 40 ni bez njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav! Asusova RX580 8gb OC verzija ili  Nvidia Inno3D 1660 od 6gb? Koja je bolji izbor? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ironside kaže...

Pozdrav! Asusova RX580 8gb OC verzija ili  Nvidia Inno3D 1660 od 6gb? Koja je bolji izbor? 

 GTX 1660

 

No uzmi si drugu verziju jer inno nije nesto i ima 24mj garancije.

 

Tipa imas GTX 1660 Ghost verziju za 50ak kn vise (nabava.net)

 

No opet i kad sad pogledas 1660 je neisplativa jer doslovno za 100kn vise imas 1660 Super (i to ok model) koja je na razini 1660ti...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 On pita za grafe oko 1000kn, ne za 2000kn.  RX 580 8GB je bolji izbor od GTX 1060 6GB.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 On pita za grafe oko 1000kn, ne za 2000kn.  RX 580 8GB je bolji izbor od GTX 1060 6GB.

 Pa napisao je RX 580 ili 1660, a 1660 najjeftinija kosta 1850kn

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uglavnom imam Inno3d 1660 već neko vrijeme, grafička se odlično ponaša, i odličan je clocker. A prijatelj sad radi PC pa ima RX580 za 1000 kn ili 1660 za nekih 1500, na Black Friday popustima. Vidim da su sa performansima tu negdje, pa mi je bilo čudno zasto su toliko daleko u cijeni; RX580 je ~1400, a inno-va 1660 ~1950. Tako da će se ići na rx580, hvala na savjetima!

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim preporuku grafičke kartice. Do sada sam imao gigabyte gtx760 koja mi se pokvarila. Pa bi kupio što jeftiniju a da nije lošija od ove stare. Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Budzet? Procesor?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice