GTX 7XX Club

poruka: 1.474
|
čitano: 173.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
GTX 7XX Club

Evo, kako imaju ostale slične teme, red je posvetiti i novoj seriji nVidinijih čipova te grafičkih kartica istu.
Budući da su ovo zadnje verzije, stavit ćemo ih u jednu temu, zbog preglednosti? {#}


Radi se o Kepleru rađenom u 28 nanometarskom proizvodnom procesu. bla, bla, svi već sve znamo.

Tko ne zna (osnovno štivo).


Ja sam odnedavno ponosni vlasnik MSI-eve TwinFrozr GTX 760. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 1:59 (sudy_freak).
Moj PC  
16 1 hvala 3
12 godina
offline
GTX 7XX Club

sudy,kakve su ti temperature?

 

kaj igras od igara i kak si zadovoljan?

 

ja sam narucio gigabyte verziju trebala bi mi stic u utorak.

 

nakon 7 god napokon novi pc,uzbuđenju nema kraja {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
GrimReaperKC kaže...

sudy,kakve su ti temperature?

 

kaj igras od igara i kak si zadovoljan?

 

ja sam narucio gigabyte verziju trebala bi mi stic u utorak.

 

nakon 7 god napokon novi pc,uzbuđenju nema kraja {#}

Za sada što sam igrao:

- Grid 2 (sve ultra) - avg. 70-80 FPS (1920x1080)

- Serious Sam 3 BFE (ultra) - 60 uglavnom lockano

- sljedeći na redu su mi Sleeping Dogsi.

Temperature ne pratim.
Ventilator se ne čuje, znači da nisu ni temperature opasne.


Prepreprezadovoljan. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
11 godina
offline
GTX 7XX Club

Bolje si pogledaj ponekad temp,bas zato jer je vent tih.Nvidia je u dizajnu odabrala rutu za ventove i glasnocu koja je sve samo ne agresivna tojest po mom misljenju preblaga.... Nocas sam benchmarko grid 2 na svojoj konfi sve max,1080p i msaax8 i gpu je bio standardno tih ali max zabiljezena temp GPUa je bila 77c a CPU na stock brzini 61c....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
MEGATAMA kaže...

Bolje si pogledaj ponekad temp,bas zato jer je vent tih.Nvidia je u dizajnu odabrala rutu za ventove i glasnocu koja je sve samo ne agresivna tojest po mom misljenju preblaga.... Nocas sam benchmarko grid 2 na svojoj konfi sve max,1080p i msaax8 i gpu je bio standardno tih ali max zabiljezena temp GPUa je bila 77c a CPU na stock brzini 61c....

Slazem se..ja od pocetka imam svoje Ti manualno podeseno na 60-70rpm. dok vrtim nes,a sad u ljetnim danima ih dignem na 100rpm.,i temp. im ne prelazi 50c.

13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
zvijer kaže...
MEGATAMA kaže...

Bolje si pogledaj ponekad temp,bas zato jer je vent tih.Nvidia je u dizajnu odabrala rutu za ventove i glasnocu koja je sve samo ne agresivna tojest po mom misljenju preblaga.... Nocas sam benchmarko grid 2 na svojoj konfi sve max,1080p i msaax8 i gpu je bio standardno tih ali max zabiljezena temp GPUa je bila 77c a CPU na stock brzini 61c....

Slazem se..ja od pocetka imam svoje Ti manualno podeseno na 60-70rpm. dok vrtim nes,a sad u ljetnim danima ih dignem na 100rpm.,i temp. im ne prelazi 50c.

60-70 rpm?
Misliš posto ili? 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
offline
GTX 7XX Club

:D vidim mene automatski ja u okretajima pisem...hvala na ispravku..{#} ,inace u Afterburneru ih podesavam...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX 7XX Club

za 8h mi stize moja gigabyte-ica {#}

 

zadnju sam ubo {#}

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

Dobar izbor, imam ju od prošlog ponedjeljka. Jučer uz sobnu temp od 32°C u Heavenu, Kombustoru i Bf3 nije prešla 62°C, uz vent na automatskoj regulaciji (max oko 40%)

12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
TexW kaže...

Dobar izbor, imam ju od prošlog ponedjeljka. Jučer uz sobnu temp od 32°C u Heavenu, Kombustoru i Bf3 nije prešla 62°C, uz vent na automatskoj regulaciji (max oko 40%)

 

imas reviziju 1 ili 2?

 

na netu sam nasel informacije da rev 1 ima 1 heatpipe vise i direktni kontakt dok rev 2 je malo sfušana i da je par celzica losija

12 godina
offline
GTX 7XX Club

Evo i mene u klubu sa Gigabyte 770 OC, kartica je prva liga brza, hladna sve u svemu milina.

Napravio sam upgerade s HD 7950 WF i zaista mi nije žao potrošene ni lipe.

Nije baš neki ogroman skok u performansama ali nekako me "boljelo" držati HD-ejku na tako visokim taktovima da bi dobio rezultate kao s GTX-com.

Još jedna stvar da ne zaboravim, Nvidija drajveri samo jedna riječ da, to je to velika razlika u odnosu na AMD.

Moj PC  
11 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

Rev 1.

Meni je bio upgrade sa Palit GTX260 Sonic.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 9:27 (TexW).
13 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Evo da se i ja prikljucim, nedavno sam uzeo MSI gtx 760, planirao sam MSi 770 model ali nazalost spusio 1062kn kazne za parking  i za razliku uzeo 760. Za sada mogu reci da ne zalim niti malo sto sam presao sa 7950 na ovu karticu. Ako je AMD clockan bio jaci od ove, ja tu razliku apsolutno ne primjetim. Far cry 3 je neusporedivo glađe igrati na ovoj ;D. Da sad znam sto znam, i da nisam spusio kaznu, vjerovatno bi uzeo istu karticu, prodao svoj monitor i malo nadoplatio i uzeo si 27 incha dell. Ok, to ce svakako pasti na jesen, ali ovako bi ga prije imao. Ali nema veze, to moze cekati. Sve u svemu veeelika preporuka od graficke. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 7XX Club

Koje drivere imate?

Eksperimentirate li s BETA ili ipak "što je stabilno, stabilno je"? {#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
sudy_freak kaže...

Koje drivere imate?

Eksperimentirate li s BETA ili ipak "što je stabilno, stabilno je"? {#}

  Zadnje WHQL 320.49 za sada nikakvih problema.

 

Iskreno nisam nikada preferirao bete a znao sam i preskakati WHQL kad u opisu stoji +3% u toj i toj igri.

13 godina
offline
GTX 7XX Club

Dajte ako imate volje nabacite bencheve (3DMark 11, 13, Unigine Heaven, Valley) tu na forumu pa da vidimo kakvi su rezultati. Vidim jedino da odlične rezultate imate u Unigine Valley-u samo mi je čudno kako je Sentry dobio viši rezultat od Tiby-a koji ima 770, obje clockane.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
320.49 WHQL Zasad nikakvih problema
13 godina
offline
GTX 7XX Club

Bit će bencheva.
Što se drivera tiče, najbolje stabilno {#}

 

Ni ja nisam ljubitelj beta. a što se tiče nVidia vs. AMD u izdavanjju drivera, zadnji stabilni za AMD su od 5. mjeseca.
{#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
vrinho kaže...

Dajte ako imate volje nabacite bencheve (3DMark 11, 13, Unigine Heaven, Valley) tu na forumu pa da vidimo kakvi su rezultati. Vidim jedino da odlične rezultate imate u Unigine Valley-u samo mi je čudno kako je Sentry dobio viši rezultat od Tiby-a koji ima 770, obje clockane.

  Sinoć sam nešto OC grafu i benchao dobivam jedno 10% bolje skorove.

 

Jedno pitanje u Nvidija control panelu nešto posebno podešavate ili sve ostaje kako je kod instalacije?

Oprostite na glupom pitanju ali prvi put imam Nvidiju.{#}

13 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Uhmm sumnjam da sam dobio vise skorove, moja max klokana je oko cca 10-15% slabija od njegove default. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Sentry kaže...

Uhmm sumnjam da sam dobio vise skorove, moja max klokana je oko cca 10-15% slabija od njegove default. 

Aha, krivo sam vidio, njegova je na stocku, mislio sam da je clockana.

 

12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
vrinho kaže...

Aha, krivo sam vidio, njegova je na stocku, mislio sam da je clockana.

 

  Ne samo tvornički oc, iskreno ova grafa nije baš nešto oc frendly ne treba očekivati neke spektakularne oc mogučnosti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club

Cudno,kada se vidi kakve ventove ima,reklo bi se da ide daleko...

 

Al da,kada se vidi vec tvornicki clock,onda se shvati.

 

 

Dream team.
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Paradox1 kaže...

Cudno,kada se vidi kakve ventove ima,reklo bi se da ide daleko...

 

Al da,kada se vidi vec tvornicki clock,onda se shvati.

 

 

  Zato je jako hladna evo sad malo bencham 61-62° maximalno s ventovima na 60% i nevjerojatno je tiha.

 

13 godina
offline
GTX 7XX Club

Najviše me zanima odnos između GTX760 i HD7950 jer možda napravim upgrade. Po netu koliko sam vidio tu su negdje i znamo kolika je OC mogućnost HD7950 ali kolika je od 760? Čini se isto dobra ali htio bih znati iz prve ruke tu. Trenutno više naginjem k NV-i zbog drivera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Sentry kaže...

Evo da se i ja prikljucim, nedavno sam uzeo MSI gtx 760, planirao sam MSi 770 model ali nazalost spusio 1062kn kazne za parking  i za razliku uzeo 760. Za sada mogu reci da ne zalim niti malo sto sam presao sa 7950 na ovu karticu. Ako je AMD clockan bio jaci od ove, ja tu razliku apsolutno ne primjetim. Far cry 3 je neusporedivo glađe igrati na ovoj ;D. Da sad znam sto znam, i da nisam spusio kaznu, vjerovatno bi uzeo istu karticu, prodao svoj monitor i malo nadoplatio i uzeo si 27 incha dell. Ok, to ce svakako pasti na jesen, ali ovako bi ga prije imao. Ali nema veze, to moze cekati. Sve u svemu veeelika preporuka od graficke. 

Prokleti pauk:-)

 

Jel možeš kratko rezimirat 7950 vs 760, pošto si bio vlasnik jedne pa druge.....Zanima me pošto planiram ubost jednu od te dvije, pa se još nećkam...

12 godina
offline
GTX 7XX Club

stigla gigabajtica :D

 

rev 2.

 

slozio sve,nisam stigao nista testirati krecem na posao, u idle je 31-32 stupnja pa sam time zadovoljan

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX 7XX Club

Vidim izašla je 780 TF udri....

 

Eh samo da cijena nije toliko bezobrazna,....

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Evo kratka usporedba. Samo sam screenshotove od ova dva testa nasao od svoje stare 7950. Znaci 1200mhz clockana 7950 vs boost 1280mhz gtx 760.

 

 

7950 (1200mhz) 7950 (1200mhz)
GTX 760(boost 1280mhz) GTX 760(boost 1280mhz)
7950 (1200mhz) 7950 (1200mhz)
GTX 760(boost 1280mhz) GTX 760(boost 1280mhz)
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
GTX 7XX Club

Unigine (Ultra settings, 8xAA):

Valley Valley
  

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 17:43 (TexW).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice