XP vs Vista zaključana tema

poruka: 283
|
čitano: 63.955
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: XP vs Vista

Koristio Vistu pola godine, sada sam ponovo sretni korisnik Windowsa XP s kojih se necu micati dok ce god to biti moguce.


Work is for people who suck at video games.
16 godina
offline
XP vs Vista

Za sad sam još na XP, ali uskoro, uskoro... Trenutno jednostavno nemam vremena( a ni voljeIzlanuo se) prtljat  s novim OSom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
XP vs Vista

Kod nas će se, nažalost, pitanje XP ili Vista uglavnom svodit na pitanje standarda.

Ljudi većinom nemaju novaca za nadogradnju PC-a ili kupovinu novog svake dvije godine.

Daklem, tko nema love i ima stari PC, ne može efikasno koristit Vistu i samime time je protiv iste.

Iako za Vistu i ne treba neka zvijer od PC-a... neki P4 s 1GB RAM-a i integriranom grafikom vrlo dobro se mogu boriti i sa zahtjevnim Aerom (isprobano u praksi).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Bezveze se mi raspravljamo ko je bolji kad se zna da će ova rasprava za godinu dana izgledati smješno, jer vista će zavladati htjeli mi, vi,oni.....ili nehtjeli. Ipak moj glas ide XP-u, jer mi je stabilnost važnija od Eye Candy Viste.....Cool. Možda Sp1 Promjene stvari. Vidjet ću ubrzo čim nađem vremena da instaliram Vistu.....


nisam zgodan, al sam zato nezgodan
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Po meni Vista je jedan gigantski promašaj. Nestabilna, prezahtjevna, lošije izgleda od Compiza na Ubuntuu... Imam je samo na laptopu, i to iz jednog jedinog razloga - Acer nema najnovijih drivera za XP (laptop je Aspire 5520G). Plus što mi pola hardvera na glavnom stroju ne radi (npr. Logitechovi miš i tipkovnica, koji su masno koštali, a sad im sve dodatne tipke ama baš ničemu ne služe, i pouzdani Canon LBP800 koji mi je isprintao skripti i skripti). Hvala vam, Microsofte, Aceru i Logitechu! Hvala vam što me izrabljujete! Ja sam ipak tu radi vas i vašeg profita!

Pozdrav!


Svaki put kad pišem sig netko me uhva
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
Corwin kaže...

Po meni Vista je jedan gigantski promašaj. Nestabilna, prezahtjevna, lošije izgleda od Compiza na Ubuntuu... Imam je samo na laptopu, i to iz jednog jedinog razloga - Acer nema najnovijih drivera za XP (laptop je Aspire 5520G). Plus što mi pola hardvera na glavnom stroju ne radi (npr. Logitechovi miš i tipkovnica, koji su masno koštali, a sad im sve dodatne tipke ama baš ničemu ne služe, i pouzdani Canon LBP800 koji mi je isprintao skripti i skripti). Hvala vam, Microsofte, Aceru i Logitechu! Hvala vam što me izrabljujete! Ja sam ipak tu radi vas i vašeg profita!

Pozdrav!


 Zasto je promasaj?? sacekaj ozujak i valjda ce sp1 rijesiti stvar s driverima
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Kako mrzim ovakve teme. Tek sam se prikljucio pa nisam još pročito pravila ali zar nije na nekim forumima zabranjeno otvarati teme vs.  na takvim temama ljudi se obično posvađaju i pokupe par banova.

16 godina
moderator
offline
RE: XP vs Vista
Corwin kaže...

npr. Logitechovi miš i tipkovnica, koji su masno koštali, a sad im sve dodatne tipke ama baš ničemu ne služe, i pouzdani Canon LBP800 koji mi je isprintao skripti i skripti). Hvala vam, Microsofte, Aceru i Logitechu! Hvala vam što me izrabljujete!


 
Ovaj dio mi zvuci cudno. Koristim staru Logitechovu tipkovnicu i mis G9, a probao sam i gomilu drugih modela tipkovnica i miseva - svi su radili savrseno! Vista je usto bila 64-bitna, sto je po mnogima zazivanje vraga, ali meni po pitanju drivera nije nikad stvorila nijedan problem, pogotovo sto se periferije tice! Svakako provjeri je li ti instalacija SetPointa korektno obavljena, moralo bi raditi bez ikakvih problema.

Work is for people who suck at video games.
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

A koje su to prednosti Viste radi kojih treba koji taktić više, koji megabajtić RAMa više i koji gigabajtić više harddiska od XPa?

 

Ne znam probao sam je, ljepo izgleda ali ja se nedam s XPa za sad, bar što se Windowsa tiče. Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Koristim Vistu od ljeta i puno sam zadovoljniji, manje problema. Iako sam teško prešao na nju sad je nebih mjenjao za XP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: XP vs Vista

pa poboljšani search,vista je po sigurnosti kao oklopnjak prema xp-u

 

uostalom Wikipedia zna sve:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Features_new_to_Windows_Vista


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Piše puno toga tamo ali...

 

Search - hvala bogu još uvijek znam kamo sam što pospremio

UI - aje rekao sam da mi se sviđa, ne sve ali to je ionako pitanje ukusa

Novi programi (WMP11, IE7, Win Media Center) - bah, Media player classic, Firefox...

Sigurnost - ne znam nisam našao neku usporedbu koliko je patchirana Vista sigurnija od isto takvih XPa ukoliko se naravno dodatno zaštiš dobrim firewallom, antivirusom...

 

Imam osječaj da su dobro to zamislili ali pokvarili dodavanjem puno toga nepotrebnoga. Kad bi se bar moglo fino odabrati što instalirati a što ne kod windowsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Da i ja kažem koju riječ o Visti, pozitivnu naravno. Instalirao sam ju čim je izašla a jedino što mi je smetalo je bio trial period od 30 dana jer se radilo o verziji bez serijskog broja ali i to se dalo riješiti pojavom aktivatora. Druga stvar je bio DSL USB modem koji nije imao nove drivere a činilo se da ih neće skoro ni imati pa ga nisam mogao instalirati u Visti a to mi je bilo najvažnije jer većinu vremena provodim na netu. No, čim sam si nabavio malo bolji modem koji se spaja putem ethernet konekcije i to se riješilo pa sam potpuno prešao na Vistu i obrisao particiju sa XP-om. Uz 3 GB memorije i dvojezgrenim AMD-om od 2,2 Ghz Vista je radila odlično. No, može raditi i na manje memorije i slabijem procesoru. Neki dan sam si uzeo ACER-ov 5320 laptop od 1,8 Ghz sa 1 GB Rama i integriranom grafom i odmah stavio Vistu Ultimate. Sve radi dobro, od Aera do ostalih stvari, jedino ću si uzeti još 1 GB memorije jer često koristim više programa odjednom pa mi treba više memorije. Puno pozitivnih stvari ima za reći o Visti ali samo ću još spmenuti jednu stvar. Svidjelo mi se što nije potrebno instalirati drivere za neke aparate. Canonov IP 1500 Vista je prepoznala i podesila svoje drivere, isto tako sam prošao i sa Canonovim digitalcem A550. Sve u svemu mislim da je Vista ok.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Na novi komp nisam još imao volje probati vistu. Na stari sam ju instaliro kad je izašla, a pošta taj komp nije baš bio neka mrcina, zapinjala je ko crysis na integriranoj grafici

(ne doslovno, naravno), a zbog drivera mi pol kompa nije radilo kako treba. Zasad moj glas ide XP-u, najprije zbog drivera i bolje podržanosti, a drugo jer sam se na njega naviko.

Kažem zasad, jer ćemo svi prije ili kasnije morati rpijeći na vistu, samo se nadam da će se dotada stanje s driverima i prilagođavanjem programa popraviti.


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
XP vs Vista

joj.... ma kakva vista to je najmutaviji windows xp je najbolji nema do njega i jos sad kad izade sp3 iz bete boli glava,a ovaj sp1 za vistu cuo sam da jos usporava pretformanseNamigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
XP vs Vista

Vistu vučem još od kad je bila tamo neki release candidate 1. I od tad, a dosta je vremena prošlo, moram priznati da me je pošteno izmučila ali i da se dosta u međuvremenu promijenila.

U stvari, kad pogledam, nije me mučila sama vista, već je uvijek bilo nešto treće. Sama vista je uredno radila, u početku doduše očajno sporo sa 1gb memorije, ali je onda naglo skočila sa perfomansama čim sam je preštekao na 2 gb. Danas cijepa 4gb, ali nije se toliko pomakla koliko joj je značio skok sa 1gb na 2gb.

Moji problemi sa vistom uglavnom su se vezali uz 3rd parti drajvere, te programe koji nikako da naprave update kompatibilnosti, a kamoli još da pređu na 64bitnu arhitekturu, koju koristi moja vista ultimate.

Što reći na činjenicu da  sam funkcionalan driver za X-Fi karticu čekao skoro pa godinu dana od RC1 ? Tkđ. na činjenicu da se nvidijini driveri nisu pomakli s mjesta već osam mjeseci, nego da se samo u njih ugrađuju optimizacije kako koja hit igra izađe? ( pogledajte release notes od drivera pa ćete vidjeti koliko dugo se čekaju neke stvari za riješiti... )

Za divno čudo, klasična multimedija mi je radila odmah u startu. Jedan od glavnih razloga za prelazak na vistu bio mi je njen media centar, dosta moćniji od onog iz stare prilagođene verzije XP-a. Igre - nikako. Prvih šest mjeseci ništa se nije dalo odigrati kako treba. Sjećam se katastrofe sa bioshokom, koji je radio 50 posto brže na XPu nego na visti, iako imam 8800 karticu i quad proc, dovoljan da pokrene ko od šale tu beštiju.

Nakon stotinjak updatea, danas je priča već nešto drukčija. Bioshock sasvim lijepo radi i sve ostale igre tkđ. jest. istina je, trebate imati zvijer od računala za ovu nirvanu, ali sačekajte još pet šest mjeseci i tehnika će ionako doć na svoje.

Već odavno nisam imao plavi ekran niti smrzavanje sustava što je stvarno impresivno. Opet, te stvari mi dosta vuku na određene navike korisnika tih istih operativnih sustava. Možda sam malo organiziraniji od prosjeka, al je stvarno impresivno nemati failure sustava već duže vremena.

I stvarno, kad se čovjek nauči na aero ( vražja beskorisna šminka ) - stvarno je teško vratiti se na staro sučelje kakvo ima XP.

Ipak, microsoft ne bi bio microsoft da svako malo ne napravi neku glupost. Zamislite trenutnu situaciju sa SP1 za vistu. Zbog određenih promjena u sustavu koji se odnose na instalere određenih programa i drajvera, gdje bi se šlampavost programera u kreiranju istih mogla osvetiti potpunom nefunkcionalnošću istih nakon updatea service packa, microsoft odužuje isporuku SPa do četvrtog mjeseca, a možda i dalje ako live update opcija otkrije kakav od tih "falših" instalera na Vašem računalu.

Imamo zato situaciju da uredni pretplatnici Techeda i MSDNa nemaju svoj primjerak SP1 za testiranje jer im ga MS ne pušta zbog gore navedenog problema, "kako korisnici ne bi patili zbog propusta drugih strana"

Developeri koji ga trebaju imati i testirati svoj primjerak nemaju od MSa već ga moraju ilegalno skidati sa torrent sajtova ;)

Ne znam što misle tamo u MSu, ali nisu se baš pohvalili sa ovim proizvodom koji bi im trebao biti prekretnica.


(p) & (c) Dario - 2008
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

na svom pc imam xp sp2, a na curinom laptopu kojeg sad koristim 3 mjeseca - vistu.

mogu samo jedno reci, preporodim se svaki put kad sjednem za svoj pc na kojem je xp.

ja stvarno ne vidim nista dobroga na toj visti.

 

ja trebam os koji ce vrtiti aplikacije, a ne  os koji je napravljen da vrti samog sebe !

 

eno sam maloprije dozivio bluescreen...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Mišljenja sam da je Vista počela dolaziti na velika vrata kada za to još nije ni spreman hardware bio, naime na laptopima od 3000 kn, cca 1gb rama dobiješ Vistu, a ono zadnje govno od hardwarea, i onda upališ i čekaš 7 min da ti se sve fino iscrta i zasvira dobrodošlica u windowsima. Dakle Vista je vjerojatno dobar OS, ali treba puno jači hardware nego što su ljudi danas spremni za njega izdvojiti, jer za iste novce XP radi kao munja.

 

Sjecam se kada se prelazilo na XP, isto su se ovakve stvari pisale i i sto su ljudi pljuvali po novom OSu, tada XP-u, a gle danas, nema firme, kuce, sobe koja ga nema.

 

Ja osobno imam na oba moja računala XP i ti PCi nisu formatirani vec 2,5 godine, i nemam nikakvih problema, bas nikakvih, sve radi kao i prvog dana.
 A oba PC-a dnevno rade i po 10 sati na kojima se i radi, i surfa i igra i probavaju se instalacije raznih stvari, i ne nemam nikakv ghost ili acronis image da vracam stalno na cistu stvar.

Stoga onda dobra stara koju pomorci vole reci " if it works, dont fucked with it!"

Kada vista dobije SP2, onda cu preci na nju, do tada nemam potrebe mjenjati jer mi ne donosti bar 30% vise razloga da predjem na nju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
mistiq kaže...

Bezveze se mi raspravljamo ko je bolji kad se zna da će ova rasprava za godinu dana izgledati smješno, jer vista će zavladati htjeli mi, vi,oni.....ili nehtjeli. Ipak moj glas ide XP-u, jer mi je stabilnost važnija od Eye Candy Viste.....Cool. Možda Sp1 Promjene stvari. Vidjet ću ubrzo čim nađem vremena da instaliram Vistu.....


 Tako i ja razmišljam, a možda čak sačekam i do drugom service packa. Na faksu imamo vistu na računalima i dosad mi se uopće nije pokazala lošom. Mislim da neki ipak malo pretjeruju kada pljuju po njoj.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Neki dan sam instalirao Vistu na svoj MacBook i moram priznat da ne vidim o cemu to ljudi pricaju. Meni je jedini problem bio onaj prozor sto non stop iskace continue/cancel sto sam odmah ugasio. Zapravo, ima jos 1 problem, koristi 600 MB RAMa u stanju mirovanja s 0 pokrenutih aplikacija (cak ni u trayu), sto mi je s trenutnih 1 GB RAMa malo previse.

Inace je OS brz i stabilan, mozda malo pre saren za moj ukus (navikao na minimalizam OS X-a). Najvise me je impresionirala instalacija koja je trajala jedva preko 10 minuta. Doduse, Mac ima ogromnu prednost nad PCem jer se svi driveri instaliraju s Leopardovog DVD-a u jednom potezu i odmah sve radi, cak i daljinski :) Frend je na PC stavio vistu kad i ja, na laptop noviji od mog i sa skoro istom konfiguracijom, pa je proveo 3 dana trazeci drivere. 

 

Da, culi ste od Mac korisnika, Vista je OK! :) Daleko jos od Leoparda, cak i od Tigera, ali takoder daleko ispred XP-a.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Sav taj hype oko "negativnih" strana Viste potpomognut je i senzacionalističkim (da ne kažem lošim) novinarstvom i zgrtanjem naklade na bombastičnosti. No, danas je takvo novinarstvo uobičajeno jer se čitateljstvo može zadržati samo bombastičnim naslovima i kontroverznim tekstovima.

Isto kao što dnevnik.hr (Nova TV) za svaki 2. naslov napiše "ŠOKANTNO: _____", tako je i BUG-u praktično napisati neku "zabavnu" vijest koja će potpiriti fanboye i isprovocirati one koji na stvari gledaju objektivno.

 

U realnom svijetu Vista je daleko od lošeg ili čak propalog OS-a kako je neki vole nazvati. Ne samo što je bolja od XP-a za nekoliko dužina, već je i vrlo lako moguće da je najbolji OS dostupan na tržištu; Ne zato što je Vista najstabilnija (jer logično je da će npr. OSX biti stabilniji jer se radi za uži skup hardvera), najbrža ili najljepša, već zato što pruža široku lepezu funkcionalnosti uz prilično dobru dozu stabilnosti - Vista je jednostavno jedan kompletan OS koji radi na apsolutno svemu što dovoljno vrijedi da autori tog hardvera napišu drivere.

 

Na kraju, ako je nećemo uspoređivati s drugim OS-ovima, dovoljno je napraviti usporedbu s XP-om na kojeg se rijetko tko vraća nakon Viste.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
naxeem kaže...

Ne samo što je bolja od XP-a za nekoliko dužina, već je i vrlo lako moguće da je najbolji OS dostupan na tržištu; Ne zato što je Vista najstabilnija (jer logično je da će npr. OSX biti stabilniji jer se radi za uži skup hardvera)

OK, sad si vec poceo s necim sto ne znam kako da nazovem nego tesko sranje. Odakle ti ta informacija da se OSX radi za uzi skup hardwarea? Ajde molim te pogledaj malo system requirements pa razmisli pa se javi.

Evo ti mala pomoc:
Vista:
1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 GB of system memory
40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
Support for DirectX 9 graphics with:
WDDM Driver
128 MB of graphics memory (minimum)
Pixel Shader 2.0 in hardware
32 bits pet pixel
DVD-ROM Drive

Leopard:
Mac computer with an Intel, PowerPC G5, or PowerPC G4 (867MHz or faster) processor
512MB of memory
DVD drive for installation
9GB of available disk space

Dakle, oba se OS-a vrte na x86 i x64 arhitekturi, s tim da se OS X jos vrti na PPC G4 i PPC G5 sto su jos dvije drugacije arhitekture. Dakle, OS X se vrti kao prvo na vise arhitektura. Kao drugo, OS X ima manje zahtjeve za brzinu procesora, kolicinu rama i kolicinu mjesta na disku, sto mu daje JOS vecu  prednosti.

Dakle, dolazimo do zakljucka da se OS X moze instalirati na puno vise racunala nego Vista, UKLJUCUJUCI I PCe. To sto Apple ne daje sluzbenu podrsku i drivere za sve PC-e, nego samo za Macove koje sami slazu je druga prica. Daje li Microsoft mozda slucajno drivere za ista? Hm, da, par generickih drivera, al uvijek ces morat nesto jos doinstalirat. Ako imas srece, onda to dobijes od proizvodaca hardwarea. Ako ne, onda trazis na netu.

Kolicina hardwarea koja s OS Xom radi out-of-the-box je sigurno veca nego kolicina hardware koja radi s vistom out-of-the box. Jer s Xom svi macovi rade OTB, a koliko PCa radi OTB s vistom? (Pod OTB mislim da se os svjeze instalira na PC, ne da dode iz ducana s instaliranom vistom i driverima)

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Nhf, al to je razina na kojoj si ti poceo. Ispeci pa reci drugi put i mozda ces dobit pristojniji odgovor.


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: XP vs Vista

Bas citam cijeli dio o Visti i XP-u...a niko nije spomenuo sta je to dobro u Visti? Mislim, zasto nam (nama XP korisnicima i korisnicima drugih OS) ne kazete konkretne stvari koje su dobre kod Viste? I da li ih uopce ima?

 

Imam tri negativne stvari, onako povrsno:

1. Vista je kao Veliki brat (znaci Microsoft je skoro pa uvijek konektovan na vasu Vistu kad ste na Inetrnetu i preuzima sve moguce podatke)

2. Previse resursa koristi

3. Instalirao sam istu na laptop koji ima 2 GB rama i Intel Dual core procesor 1.73 GHz i iritira me sto se venitlator pali svako malo (razlog: procesor je prilicno zauzet sta god da radio)

 

ima jos toga mali milion...

 

puno pozdrava

16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
ficho kaže...

Nhf, al to je razina na kojoj si ti poceo. Ispeci pa reci drugi put i mozda ces dobit pristojniji odgovor.


Bilo bi bolje da si ponovio ono što si već rekao i što je evidentno: (citiram te:) "ne znam". Tek toliko da se ne sramotiš u svom tipičnom zelotskom pohodu na zdrav razum.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 10:16 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

ma dajte Ljudi...imam vistu vec bRdo vRemena...cca 5 mjeseci...ne da me nije impResioniRaLa nego me je tako RazocaRaLa da je to nevjeRojatno...sta god sam kRenuo Raditi sa njom...nesto ozbiLjno..pogotovu na pocetku ne bih mogao izvesti do kRaja...uvijek neki eRRoR nadje...da ne govoRim o kompatibiLnosti s haRdveRom...pa kompatibiLnost sa softveRom...sam os kao os je Lose izveden...zna se toLiko zbuniti da ne zna koji bi pRoces pRvo Rijesio..i na kRaju se onda zbLoka..

zatim nestabiLnost expLoReRa...i ceg svega ne...misLim da je vista os koji ima hRpu koda koji nish ne sLuzi nego samo cvRsi citi debug kako se ne bi pojavLjivaLe staLno neke gReske...i sve dok se ne kRene

od potpuno novog koda..taj pRobLem se nece niti Rijesiti..a da bi se napRavio potpuno novi kod tReba mnogo vRemena..tRuda i ResuRsa..sto micRosoft izgLeda nije zeLjan utRositi..dok je tako..ugL cmo se mi

kojima sminka manje bitna okRetati Linuxima..koji Ruku na sRce sve manje i vizuaLno zaostaju za windozama..a o genijaLnosti Linuxa nekom dRugom pRiLikom...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Ufff...necu jos duuugo na vistu, kolko god to bude moguce. Ali jednog dana cemo svi valjda prec, kao i sa 98 na xp, iako ima i onih koji jos koriste i verzije ispod xp-a.


...:::Anime Phreak:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

ma samo isprobavam okruglog avatara

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

i ne radi transparentnost na png-u

16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

sad da vidim jel radi na gifu transparentnost

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice