Strane registarske oznake

poruka: 3
|
čitano: 4.598
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Strane registracijske oznake

Planiram voziti auto njemačkih registracijskih oznaka od njemačke do hrvatske, znam da ovdje bez vlasnika auta u autu ne bih smio ni voziti taj automobil, ali zanima me da li bi ja taj automobil smio voziti kroz države europske unije s vlasnikom na suvozačkom mjestu?

Prijavljen sam u RH, ne u njemačkoj.


Unaprijed hvala na odgovorima, nadam se da ima netko stručan tko može dati odgovor na ovo. Možda griješim u pretpostavkama da ga ovdje smijem voziti ako je vlasnik u autu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 12:10 (Šima99).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Strane registarske oznake

Hmmm ako osiguranje vlasnika pokriva stetu nastalu od strane stranog vozaca u njegovom vozilu,

onda nebi trebalo biti problema - jedino Italija je tu stroga, mora tocno biti osoba navedena u polici osiguranja,

inace ne smijes nikako voziti tamo.

 

To je po meni najbitnija stavka - jer ako osiguranje ne pokriva - nebi smio nikako voziti, jer u slucaju nezgode,

vlasnik vozila bi svu stetu morao namirit sam, a to moze biti skup sport.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Strane registracijske oznake

Mislim da ti je najbolje poslati upit carini. U osnovi ne bi smio voziti strane tablice jer je to carinski prekršaj, ali je pitanje koja izuzeća vrijede.

 

Ako taj automobil kupuješ, onda ga na carini prijavljuješ i uzimaš carinske tablice. Ako ga voziš u ime i korist stvarnog vlasnika, onda bi on trebao biti prisutan i/ili ti trebaš imati njegovu punomoć.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice