AMD prešao u vodstvo

poruka: 9
|
čitano: 1.532
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD prešao u vodstvo

Nakon drugog kvartala ove godine AMD je pretekao Nvidiju po broju isporučenih kartica i sada drži 51% tržišta diskretnih kartica u što ulaze desktop i prijenosne isporuke.

To je poprilično lijepi skok sa ukupno 42% koliko je držao u prvom kvartalu, iako ako gledamo samo desktop isporuke Nvidija još uvijek vodi sa 55% vs. 44%, dok AMD prednjači u isporukama za prijenosna računala.

AMD je polako otimao tržište kroz cijelu prošlu godinu, a tome su najviše pridonjele kartice iz onog najjefinijeg segmenta koje se najviše i prodaju.

To sve zajedno vjerojatno ne zanima previše Intel koji još uvijek drži najveći dio ukupnog tržišta kartica sa svojim integriranim rješenjima i ne namjerava ulaziti u ring sa AMDom i Nvidiom na polju diskretnih ili možda bolje rečeno "onih pravih" grafičkih kartica.

 

Više ovdje i ovdje

Postoci Postoci
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 17:17 (The_Goc).
 
9 0 hvala 4
14 godina
odjavljen
offline
AMD prešao u vodstvo

Go AMD/ATi!

 

Premda to baš neznači skoro ništa, ali ljepo za njih da se vracaju napokon....

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD prešao u vodstvo

odlično za konkurenciju, međutim nvidia nema donji segment jo sređen, a nvidia je postala opaka baš u srednjem segmentu s modelom GTX 460... kakav će biti GTS 450 hmmm... možda će ati trebati napraviti nešto više s serijom HD 6000

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD prešao u vodstvo
igy kaže...

odlično za konkurenciju, međutim nvidia nema donji segment jo sređen, a nvidia je postala opaka baš u srednjem segmentu s modelom GTX 460... kakav će biti GTS 450 hmmm... možda će ati trebati napraviti nešto više s serijom HD 6000

  Mislim da još trebaju poraditi na konkurencij 57xx i 56xx serij...

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
14 godina
neaktivan
offline
AMD prešao u vodstvo

ne bih bas rekao da je to bolja vijest za nas kao potrosace,pogotova ako u buducnosti AMD/ATI napravi samo jedan procesor(grafika i CPU na jednom procesoru) umjesto danasnjih dva odvojena

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD prešao u vodstvo

Sumnjam da ce klasicni GPU tek tako odumrijeti. Koliko sam shvatio Fusion je namijenjen prvenstveno budget trzistu. Ali ako GPU dio u Fusionu bude dorastao zasebnim GPU rijesenjima onda ne vidim kako je tu krajnji korisnik na gubitku. Umjesto bacanja love na 2 razlicite komponente, kupovat ce se samo jedna.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD prešao u vodstvo
rustweaver kaže...

Sumnjam da ce klasicni GPU tek tako odumrijeti. Koliko sam shvatio Fusion je namijenjen prvenstveno budget trzistu. Ali ako GPU dio u Fusionu bude dorastao zasebnim GPU rijesenjima onda ne vidim kako je tu krajnji korisnik na gubitku. Umjesto bacanja love na 2 razlicite komponente, kupovat ce se samo jedna.

 Kupovat ces manje komponenata,ali po kojoj cijeni?Isto tako drugo pitanje je što će u tom slučaju biti sa Nvidia-om i u zavisnosti s tim da li će možda doći do smanjenja konkurencije?

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD prešao u vodstvo

Doci ce do smanjenja konkurencije samo ako Nvidija propadne, iako nvidija trenutno nize neuspjehe ne bih isao tako daleko i predvidao njihovu propast.

 

Sto se cijena tice, pa recimo ako fusion bude bio 1.3-1.5x cijene slicnog CPU-a, a u sebi sadrzava GPU koji u samostalnoj verziji stoji jos toliko onda je to vise nego isplativa kupnja. Sve ovisi o krajnjim cijenama, a njih jos nismo vidjeli. Vazno je i obratiti paznju na recenicu u kojoj sam rekao da kraj samostalnih GPU-a jos nije na vidiku i da je Fusion trenutno namijenjen budget trzistu..

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
offline
AMD prešao u vodstvo

Tko bi gori sad je doli Namigiva

 

Nema straha za Nvidiu ni za ATI..  to su ciklusi koji se izmjenjuju tijekom godina i jedino je pitanje koliko koji traje.

Dapače, od ovog svega bi se Nvidia mogla napokon malo 'trgnuti' i napraviti zaista revolucionaran čip kroz idućih godinu dana. Oštrija konkurencija će s vremenom opet napraviti svoje i cijene kartica će se spustiti na prihvatljivu (čak i više nego prihvatljivu) razinu.

 

Držim palčeve! Cool

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice