Signal, antena i kupnja tv-a

poruka: 2
|
čitano: 1.162
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Signal, antena i kupnja tv-a

Pozdrav! Jučer sam mami išao kupiti telku koji koristi za gledanje zemaljske tv.

Ne treba joj ništa extra i smart. Samo da je lijepa slika. Čak bi joj bio dovoljan full hd, ali njih više baš i nema.

Odabrao sam ovaj https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue43tu7172-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/98606

Dođem doma, sve spojim, pokrenem traženje programa, kad ono, samo 8 programa (htv,nova, rtl).

Počeo riktati vanjsku antenu sa 4 riblje kosti, ali ništa. Kako god okrenuo antenu, programa tipa otv, mreža, cmc, sportska, jednostavno nema.

Btw, do nedavno na staroj telki je bilo 15 programa (svi lokalni programi). Čak i sa jeftinim reciverom ima 15 programa.

Zovem samsung korisničku podršku i žena mi kaže da novi televizori traže puno jači signal i to je to. Pa kak???

Napominjem, sa jeftilen reciverom imam 15 programa a sa novim Samsung tv-om samo 8.

Ništa, razočaran idem u dućan i vraćam tv. Nisu bili baš presretni. Pitam ih jel mi mogu preporučiti neki tv koji ima u sebi neki jači reciver.

Veli to vam je sve isto. Pa jel stvarno je tako? To bi značilo da više preko zemaljske tv ne možeš gledati lokalne programe.

Preporučio mi je trgovac da stavim jaču antenu. Kakva bi to antena trebala biti? Sad imamo velku antenu koja je bila ok do nedavno, čak i sa jeftinim reciverom za novi signal.

Jel imate kakav pametan savjet. Možda preporuku za telku.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Signal, antena i kupnja tv-a

Nema to veze ni s antenom ni s tunerom u telki, najvjerovatnije je ona glupa samsung fora da moraš staviti državu na neku drugu, a ne Hrvatsku, pa onda nađe sve programe.

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice