Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O izdvojena tema

poruka: 310
|
čitano: 183.119
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Promijeni zemlju emitiranja na Češku...

14 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
nitkon008 kaže...
Pozdrav,
imam sličan problem. Jesi li pronašao rješenje za LG 43lh500t tv?
Ima li ugrađen novi prijemnik?

 Kupio prije 3 godine taj tv roditeljima između ostalog jer je u opisu na njihovoj stranici stajalo i ovo na slici..

 Naravno samo zvuk bez slike..probao mijenjati zemlje..Češka, Slovačka, Njemačka..0 points

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Kontaktiraj LG.

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Hahaha "Smart TV" prijemnik koji podržava YouTube i IPTV, a nema ni pristup internetu. Klasični AliExpress. 

13 godina
online
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

ima ako posebno kupis usb wifi i ukopcas :D

12 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

 Ja sam ga narucio 25.10., jos nije dosao kao niti ostali paketi naruceni jos u 9. mjesecu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 12:08 (Tony1999).
4 godine
offline
DVB-T2 i lovljenje kanala iz susjednih država

Pozdrav ekipo sa foruma, imam pitanje u vezi lovljenje kanala iz susjednih država. Postavio sam kod roditelja na njihov TV DVB-T2 HEVC prijemnik Triax TR63, spojio antenu u ANT IN na prijemniku i zatim sam prikačio prijemnik na televizor preko HDMI-ja. Našao je sve naše programe u FHD rezoluciji i 2 EVOtv programa od kojih je jedan kodiran, i sve je OK, ali malo slika zapinje.

 

Problem je u tome što je ugrađeni prijemnik u televizoru (LG 32" CS460, kupljen početkom 2013.) pronalazio osim naših programa i RTVSLO 1,2,3, Vaš kanal, Koper-Capodistria itd., međutim ovo Triax čudo te kanale uopće ne pronalazi, probao sam ručnom pretragom kanala (upisao sam 562 000 kHz (K32), i stisnuo OK) i ništa nije našao.

 

Probao sam kabl od antene vratit u televizor, al' 0 bodova, otprilike Signal Quality bude na 15% i manje, dok Intensity stoji na 1%, a onda sve trzne na 0% i onda bude ovo navedeno za sekundu i opet - no signal. Antenu nemam drugu, jer sam susjedu vratio sobnu koja je bez problema lovila slov. MUX A + C.

 

Šta je tu caka i da li je moguće nekako namjestiti da ovo čudo od DVB-T2 prijemnika lovi slovenski MUX? Treba mi jer ponekad mi stari znaju pogledat film (RTV SLO 1,2) ili gledati prijenos F1 (TV 3 Media).

 

Možda je problem što su na freq. 562MHz Bosanci, da od njih ne mogu gledat slovence na novom DVB-T2 prijemniku?

 

Srdačan pozdrav.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 19:21 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 i lovljenje kanala iz susjednih država

Pitanje je očigledno, koja antena i da li je koaks na priključcima na antenu i na TV prijemnik ispravno spojeno , da nije oksidiralo od vlage ili se otkacilo/kratko spojilo a možda je kod antene i pojačalo kome treba napajanje iz prijemnika ili adaptera ??

 

Provjeri stanje najprije.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 i lovljenje kanala iz susjednih država
AF139 kaže...

Pitanje je očigledno, koja antena i da li je koaks na priključcima na antenu i na TV prijemnik ispravno spojeno , da nije oksidiralo od vlage ili se otkacilo/kratko spojilo a možda je kod antene i pojačalo kome treba napajanje iz prijemnika ili adaptera ??

 

Provjeri stanje najprije.

 Pregledao sam spojeve i sve ispravno je spojeno, nema nigdje da je pregrižen koax, uključim na prijemniku Channel Scan, pod Channel No. izaberem 562MHz, odaberem OK, prijemnik nađe RTV SLO 1, 2, 3, Koper-Capodistria, TV Maribor itd. ali Signal Quality pokazuje ispod 50%, uvijek se gubi i nema slike, piše samo No Service. Sa našim Full HD programima problemima ni traga, multiplexi M1 & M2 imaju vrlo dobar signal, Signal Quality prek 50%. Nalazim se u zg. Šta je sad problem? Svaki DVB-T2 prijemnik može loviti i DVB-T kanale, nebitno da li je kodek MPEG 2 ili 4.

(Slike su ispod tako da se može vidjeti situacija.)

Spoj+od+antenske+utičnice Spoj+od+antenske+utičnice
Spoj+do+Triax+TR63+prijemnika Spoj+do+Triax+TR63+prijemnika
MUX M1 (K25) - jačina i kvaliteta signala MUX M1 (K25) - jačina i kvaliteta signala
MUX M2 (K40) - jačina i kvaliteta signala MUX M2 (K40) - jačina i kvaliteta signala
EVOtv (K46) - jačina i kvaliteta signala EVOtv (K46) - jačina i kvaliteta signala
SLO MUX A (K38) - jačina i kvaliteta signala SLO MUX A (K38) - jačina i kvaliteta signala
Skeniranje programa na K32 (ukupno 6 programa) Skeniranje programa na K32 (ukupno 6 programa)
Lista svih zemaljskih TV programa (HRV + SLO) Lista svih zemaljskih TV programa (HRV + SLO)
RTV SLO 1 (HD) RTV SLO 1 (HD)
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 12:53 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 i lovljenje kanala iz susjednih država

Problem rade bosanski TV kanali koji se nalaze na istom UHF kanalu kao i slovenci. I ja sam prije lovio slovenske kanale, pa ih od pokretanja eksperimentalong emitiranja u BiH često ne vidim.

 

Doduše, u mojoj zgradi ZAS je namješten da lovi i bosanske i slovenske TV kanale; nije mi to toliko bitno tako da koristim sobnu antenu. Nadam se da će bosanci jednom skužiti kakvu su glupost napravili i postaviti svoje kanale na neki drugi, slobodan UHF kanal.

10 godina
offline
Re: DVB-T2 i lovljenje kanala iz susjednih država

Dobro mogu razumjet kod ovog kanala koji ima kvalitet kao i signal oko 50% je jasno da ima smetnje , ali nikako ne razumijem to sa M1 da nemaš jači signal ??

Meni odašiljač udaljen 12,5km daje na TV 100% signal i kvalitetu  ( bez pojačala sa Yagi antenom na desetak metara koaksa).

3 godine
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pozdrav, molim pomoć. Kako je moguće da niti jedan od 3 DVB T2 prijamnika koji su isprobani ne pronalazi kanale? Mislili smo da je problem u prijamniku pa smo probali i s dva druga, no ništa, piše da je signal slab ili ga nema. Samsung je iz 2014., je li moguće da je u njemu problem? U zgradi smo, koristimo ZAS, ostali stanari nemaju nikakvih problema. Puno hvala na bilo kakvom savjetu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Možda je antenski kabel oštećen.

15 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Odgovor ti se sam od sebe nameće; problem nije u prijemnicima, već u anteni i/ili prijenosu od antene do prijemnika. Ljudi stanove preuređuju, štemaju, buše, ruše zidove, postavljaju različite uređaje, bojlere, klime, sve to može oštetiti antenski kabel, presjeći ga ili stvarati interferencije. Osim toga, ako susjeda na 3. katu do koje ima 10m kabla od antene ima stabilan i dobar singal, ne mora značiti da će i npr. tebi u prizemlju (a do tebe ima recimo 50 m kabla do antene) signal biti isti takav. Puno je tu parametara koji igraju ulogu, a te antene su zaista čudna biljka.

 

Probaj sa sobnom antenom. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Hvala vam puno. Shvatila sam da ipak nije do prijamnika, no neobično mi je da je s antenom sve bilo u redu sve dok se nije prešlo na novi signal. Mi smo na 7. katu osmokatnice, ne bi li se i netko ispod nas žalio na probleme u tom slučaju? Isprike ako su pitanja glupa, ali totalni sam laik i stvarno se ne kužim u ovo. I kako mogu, tj. mogu li uopće saznati gdje je točno nastao problem i kako to riješiti, a da nije uz pomoć sobne antene, iako ću svakako i tako probati?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Molim pomoć oko traženja programa (novija Toshiba bez resivera):

Radi se o tome da ne mogu pronaći program PLAVE TV niti ručnim niti automatskim pretraživanjem programa. Automatskim traženjem prikažu mi se samo oni programi koji su na multipleksu MUX M1 (regija D1), a dotični program se nalazi na MUX M2 (regija D2) pa je možda nekakav problem u tome. Nemam baš s tim iskustva pa molim za pomoć.
Ukucala sam broj kanala i frekvencije kod ručnog pretraživanja programa, no jednostavno ga se ne pronalazi. Ne znam da li je problem taj što imamo najobičniju antenu ili nešto drugo, no prije smo mogli hvatati dotični program.
Napominjem da smo u jednom navratu slučajno obrisali programe koji se ne koriste i sad se samo prikaže slijed programa koje pokriva MUX M1 više ništa. Nekad su se i neki mađarski prikazivali, no više ni toga nema. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Da, taj u HR radi odlicno, narucio sam ga za jednu televiziju prije nego sam saznao da se na njoj nakon prebacivanja regije na Cesku (uz odgovarajuci firmware) ipak moze dekodirati i h.265 video.

 

Inace na svakom artiklu mozes izlistati samo komentare ljudi iz Hrvatske pa si tako na drugim listinzima koji prodaju isti prijemnik mogo vidjeti komentare u kojima ljudi pisu da kod nas radi bez greske. Cak i na tom listingu gdje su trenutno samo tri komentara je jedan iz Hrvatske. U nekim listinzima je taj prijemnik prodan preko 250 puta pa komentare pogledaj tamo.

Chupo
16 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...
Hahaha "Smart TV" prijemnik koji podržava YouTube i IPTV, a nema ni pristup internetu. Klasični AliExpress. 

Ne samo da taj prijemnik koji kosta $10 internet ima nego je i bolji od raznih modela koji se kod nas prodaju za po 150 do 220 kn. Ima vise mogucnosti, menu-i su intuitivniji, promjena kanala je brza, pretrazivanje kanala je brze a ima cak i opciju za ukljucivanje napajanja pojacala za antenu zbog cega je dosta ljudi nakon kupovanja novog receivera moralo kupiti jos i napajanje za pojacalo. I uz sve to je jos i samo malo veci od kutije cigareta.

Chupo
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Sve napisano imam ja na Inteku. Štoviše, čak imam i više TV kanala nego što možeš dobiti sa tim kineskim prijemnikom.

4 godine
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...

... jedino u Italiji postoji 4K kanal koji se emitira eksperimentalno preko DVB-T2 tehnologije, ali samo u jednoj regiji, u vlastitom multipleksu.

 

Ne samo Italija već i Poljska se sprema odašiljat 4K testno preko zemaljskog odašiljanja, sad će nam se cjela Evropa počet smijuljit yašt ne emitujemo barem 1 4K program, a i OIV poručuje nama da je FHD bolja tehnologija...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 20:36 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Bit će zanimljivo vidjeti bitrate kanala i kvalitetu slike. 4K s niskim bitrateom je smeće.

5 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pozdrav, dolazim u ovu temu s jednim problemom. Naime televizor je Samsung UE48J6272 i radio je bez problema, otkad smo prošli ja DVB T2 krenuli su problemi sa signalom. Probao sam različite kabele i skužio da ima neke smetnje iz zida. Ispod njega nalaze se 2 utičnice za struju, utičnica za TV signal i jedan LAN. Signal je super i radi bez problema kad se TV odvoji 10tak cm od zida, ali približavanjem zidu i stavljanjem na nosač počne slika štekati i vrlo brzo izbaci poruku da je signal slab ili ga nema. Poljepio sam TV otraga Alu folijom i nekad radi dobro, ali je problem ako neko prođe kraj njega ili stoji. Da li se netko susreo s takvim problemom ili ima ideju što napraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ne mogu biti smetnje , prije će biti da ti koaks u utikaču nije spojen kako treba . To što si poljepio alu foliju  skini pogotovo ako si prekrio rupice na zadnjoj plastici koje služe za protok zraka radi hlađenja elektronike u TV-u. Svakako je TUNER u TV-u koji prima signal sa antene potpuno oklopljen. Još nisi naveo da li se radi o sobnoj anteni ili je vanjska do koje vodiš koaksijalni kabal ?

 

edit: Sad vidim da si spojen na utičnicu u zidu za TV , možda je spoj koaksa u njoj loš  pa se gubi kako se naginje kabal  pogotovo ako na kablu nisu L utikači već ravni. Kad skineš poklopac zidne utičnice vidi da li je spojeno ok tj. da se ne dira oklop koaksa sa unutarnjim vodom ....dovoljno je i jedna licna opleta da napravi kretki spoj  a zna se desiti i da nije unutarnji vod stegnut vijkom kako treba.:(

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 20:06 (AF139).
5 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Folija maknuta. Antena je vanjska, na zgradi montirana. Utičnica je Panasonic kao ispod na slici.  

10 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pisali smo u isto vrime jer sam dodao text u prvi odgovor.

Inače evo za primjer slika ploče TV-a  a tuner je lijevo dolje metalna kutija na kojoj je priključak za antenu pa nije potrebna folija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 20:14 (AF139).
5 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Hvala na savjetu! Isprobam kad mi neko dode pomoc da skinem TV. Probal sam i L kabel, ali je isto. Razmišljam da kupim koaks i L konektore pa sam složim. Ovi gotovi kabli dosta labavo sjednu, a to ne znam kako ispravit osim drugom utičnicom?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 20:26 (FiTop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

... zadnju mogućnost je bolje ne spominjat, jednom sam montirao nosač i jedan vijak pogodio u cjev sa antenskim kablom .

5 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Kad smo davno montirali nosač u staroj kuci, zabusili smo u fazu, naravno bila je zima, ostali bez grijanja i čekali pola dana HEP  Nadam se da će ovo riješit problem, hvala još jednom!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Evo prošlo skoro mj dana i danas sam potrošio pola dana na isprobavanje. 4 kabela probao i ništa, utičnicu provjerio i izolirao i svejedno, TV kad se malo odmakne od zida radi, čak i ako se ide malo više ili niže s njim, al u visini nosača ne radi. Čak funkcionira i bez spojenog kabela hahaha

 

Edit Isti TV identično zeza u drugoj sobi gdje su ove utičnice, udaljen radi okej, do zida gubi signal i sve.. očito je jedino riješenje drugi nosač TV-a?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 20:34 (FiTop).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice