Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.249
|
čitano: 947.513
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
Sprej je ok,da prikrije smrad.Treba platiti da neko stručno očisti unutarnju jedinicu ili se naući sam.

Unutarnja jedinica je dvaput detaljno očišćena i dezinficirana, zato i znam da miris dopire iz cijevi za kondenzat...

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Atomic-7 kaže...

 2.64 hlađenje, 2.94 grijanja

iako ću vjerojatno koristit samo hlađenje

 Maksimalna snaga koju može potegnuti je vjerovatno oko 1600 W (to je oko 7 A) a imaš osigurače 10 A ako su žice 1.5 mm2 ili 16 A ako su žice 2.5 mm2, tak da nemaš problema.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cro_scouser kaže...

Unutarnja jedinica je dvaput detaljno očišćena i dezinficirana, zato i znam da miris dopire iz cijevi za kondenzat...

 Šteta kaj ne možeš do vanjske jedinice, najlakše bi bilo začepiti drugi kraj pa nasipati neko sredstvo (možda soda i ocat, to kad se zapjeni očisti sve živo).

Ovak ako našpricaš bude dosegnulo metar u cijev maksimalno, ili do prvog skretanja cijevi.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Atomic-7 kaže...
Pixel kaže...
Atomic-7 kaže...

Može li mi tko reći dali je za ugradnju  klima uređaja potrebno prepravljati ili pojačavati električnu instalaciju u kući? Imam  obične osigurače one stare,nemam automatske

Može li se desit da ugradim klimu i da mi izbacuje osigurač ili nije to tako veliko opterećenje za instalaciju?

Hvala,lp

 Koliko je jaka klima ? 

Svaki osigurač ima nazivnu struju koju propušta, ako je osigurač dovoljno jak  neće izbacivati.

Klime nisu neki veliki potrošaći,  ovisi o snazi i uvjetima u kojima radi ali to ti je na ulazu ugrubo  o 800 - 1500 W, ali u radu, pogotovo inverterska ne cucla puno,  tipa 600-800 W ako je normalno podesiš .

 2.64 hlađenje, 2.94 grijanja

iako ću vjerojatno koristit samo hlađenje

 Ne bi onda trebao imati nikakvih problema

14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Mislim kupiti ovu klimu

 https://www.ekupi.ba/bs/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL-klima-ure%C4%91aj-ACP-18CH50AERI%2B-sa-monta%C5%BEom/p/EK000532466#tabDetails

 

Znam da će dobro razhladiti 50 kvadrata bez unutarnje ili vanjske izolacije, ali kakva je za graijanja? Mislio kupiti Daiken za 1300 eura, ali mastor za klime kaže bacanje para rađe kupi vivax a ostatak uloži u izolaciju

Who bolan cares
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jel može preporuka za neku trgovinu u HR za kupnju klime, a da imaju veći izbor i povoljne cijene
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
kran kaže...
Jel može preporuka za neku trgovinu u HR za kupnju klime, a da imaju veći izbor i povoljne cijene

ovisi sto mislis pod veci izbor i povoljne cijene, ali ja sam prosle godine narucio tundru na termol.hr

bila je najjeftinija i skroz ok iskustvo.

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Može preporuka od ovih jeftinijih Vox, tesla, korel, maxon, qzen, uzeo bi 5kw, kuca super izolirana, trebala bi malo prigrijati? 

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
@bobsi pogledaj i vivax, trenutno daju 5 god. garancije ako ti to što znači. I imaju više klasa tako da nemoj baš onu najjeftiniju kupiti s razlogom je najjeftinija.


PS nestašica je nosača za klime nema nigdje za kupiti. Gdje god tražiš svi govore naručeno je dolazi za koji dan, naručeno prije tri tjedna, ... Na jednom mjestu sam našao nosače ali za velike klime pa će se morati rezati.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Uzmi vivax
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ako moze netko link od Vivaxa 5 i vise kilovata do nekih 800e, posto nisam strucnjak, thnx.. 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Uzmi model od 3,8 kw,ili jači,ovisno o kvadraturi ,u te modele stavljaju kvalitetnije kompresore .
A izbjegavaj one od 2,4 i 3,5 kv,tu vivax stavlja bučnije kampresore.
A trgovinu pogledaj na nabava.net ili jeftinije.hr
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pa napisao sam gore 5 i vise kw..

 

ps. koja je razlika između Q i R modela Vivax , Q je nesto jeftiniji? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 12:21 (bobsi).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
dejan1471 kaže...

Mislim kupiti ovu klimu

 https://www.ekupi.ba/bs/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL-klima-ure%C4%91aj-ACP-18CH50AERI%2B-sa-monta%C5%BEom/p/EK000532466#tabDetails

 

Znam da će dobro razhladiti 50 kvadrata bez unutarnje ili vanjske izolacije, ali kakva je za graijanja? Mislio kupiti Daiken za 1300 eura, ali mastor za klime kaže bacanje para rađe kupi vivax a ostatak uloži u izolaciju

 Tko će ti montirati klimu? Što ako se pokvari u garantnom roku? Tko snosi troškove demontaže neispravne jedinice i montažu nove ispravne jedinice?

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
hrčak kaže...

Pozdrav, planiram kupiti novu klimu za prostor od 65 kvadrata, pa me zanima ova sa linka, da li je to općenito dobar uređaj ili postoji nešto bolje za te novce. Klima će se koristiti samo preko ljeta za hlađenje. Maksimalni budžet je 400 eura. Hvala

 

FUJI AIR YACUZA 3,5KW Inverter A++AKCIJA: Solar Shop (solarno.hr)

 Imam ju pokvarila se nakon 4 dana hlađenja u popodnevnom satima.No ne znači da su sve takve jedinicie.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
DDavorin kaže...
dejan1471 kaže...

Mislim kupiti ovu klimu

 https://www.ekupi.ba/bs/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL-klima-ure%C4%91aj-ACP-18CH50AERI%2B-sa-monta%C5%BEom/p/EK000532466#tabDetails

 

Znam da će dobro razhladiti 50 kvadrata bez unutarnje ili vanjske izolacije, ali kakva je za graijanja? Mislio kupiti Daiken za 1300 eura, ali mastor za klime kaže bacanje para rađe kupi vivax a ostatak uloži u izolaciju

 Tko će ti montirati klimu? Što ako se pokvari u garantnom roku? Tko snosi troškove demontaže neispravne jedinice i montažu nove ispravne jedinice?

 Ne kupujem od ekupi nego od lokalnog provavača uz njegovu montažu,,, cijena je kao na linku

Who bolan cares
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Molim savjet za kupnju klime do cca850e ili jeftinije, naime kuća je super izolirana, boravak kuhinja 35 kvadrata, PLUS dvije sobe kodnik ukupno nekih 25 kvadrata, znači cca ukupno 60tak kvadrata, klima bi bila usmjerena direkt iz boravka prema tim sobama i hodniku, ZANIMA ME DA LI BAŠ TREBA KLIMA OD 5KW ILI JE DOVOLJNA KVALITETNIJA 3,5 DO NEKIH 4KW, AKO JE DOVOLJNA RADIJE BI KVALITETNIJU SA MANJE POTROŠNJE ITD..  pa eto ako može koji savjet hvala

 

ps. za prijelazno razdoblje bi prigrijala prostor..

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 14:07 (bobsi).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
@bobsi ladim cijelu kuću sa običnom 3,5kw LG klimom prostor 80m2. Klima je u dnevnom, dnevni 32m2 je super ohlađen a u sobama dovoljno.
Kuća izolirana zidovi 5cm stiropor, a strop 20cm staklene vune.
13 godina
offline
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dali je inače ova stranica klimakoncept pouzdana? Javili da je poslano,a od paketa ni traga ni glasa..... Što čekat svaki dan da dostave?   Prvenstveno tamo kupljeno jer su mi napisali da u normalnom roku isporučuju i montiraju kad ono izgleda samo navlakuša da se uzme tamo.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Klima je ok ali si mogao proći jeftinije da si uzeo bez ovog grijača vanjske jedinice nema potrebe za time. Imaju i montažu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2024 13:16 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Nisam ni gledao za montažu, a platio sam ju 635e na rate s dostavom, frigotehnika, ali je navodno stariji model GVM3, ne znam koja je razlika između novijeg ASCI? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2024 18:01 (bobsi).
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ima li tko u kući stropnu kazetnu klimu?

S obzirom na raspored u kući, nekako mi to izgleda kao najbolja opcija, jer puše na sve 4 strane - mogla bi puhati prema obje sobe na katu, plus prema stepenicama i hladiti dolje drugi polukat.

Jedino što mi se čine poprilično skupe, po kW hlađenja. Jesu li takve klime overkill za kućnu upotrebu?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
@DDavorin...zašto misliš da nema potrebe za grijačem vanjske jedinice...i u Dalmaciji temperature znaju ići u minus i taj grijač bi dobro došao, moje mišljenje...
12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Mali322  Jer obična bez grijača vanjske jedinice može grijati kada je vani temp do-15°C ,a sa grijačem do -35°C. Al ok ako smatraš da će u Dalmaciji pasti temp ispod -15°C i držati par dana i tako nekoliko puta mjesečno u zimskim mjesecima. U unutrašnjosti se već ne sjećam kad je bila temp ispod -15 °C tipa Zagreb Varaždin i da drži par dana.

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ne slažem se, zagrijava klima na minusima ali nije to to...svako malo klima se gasi da bi zagrijala vanjsku jedinicu i tako da pravog grijanja i nema, provjereno i to na temperaturama oko nule...mislim da grijač puno znači i to već na malim minusima!
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Da li je tko uzimao multi split klimu. Trebaju mi tri unutarnje jedinice i jedna vanjska. Ako ima netko preporuku. Sobe su 11.5, 12 i 15 kvadrata.
Koji su uopce nedostatci takvih sustava ako ih ima?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2024 12:18 (JackIsBack).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Evo baš ja na prošloj stranici napisao što mislim o tome - https://forum.bug.hr/forum/topic/stanovanje/klima-uredaj-pitanje/268096.aspx?page=38&jumpto=6767039&sort=asc&view=flat

 

Samo da moram sve razbijati od unutrašnjih jedinica do vanjske za kablove i cijevi bi poludio...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Mali322 kaže...
Ne slažem se, zagrijava klima na minusima ali nije to to...svako malo klima se gasi da bi zagrijala vanjsku jedinicu i tako da pravog grijanja i nema, provjereno i to na temperaturama oko nule...mislim da grijač puno znači i to već na malim minusima!

 Griješ jedno trošiš energiju da bi grijao drugo a to drugo grije treće i tako u krug. Ako se misliš grijati na -17 zaboravi klimu! A koliko idu u Dalmaciji temperatire u minus to je rijetko u zadnje vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2024 14:51 (DDavorin).
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jel ima ko kakvog iskustva sa Viessmannovom 200-s comfort klimom?

WHITE STONES VARAŽDIN
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice