Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.249
|
čitano: 947.537
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
Eric Prydz kaže...

Preporuka klime za 17-18 m2, ne treba wifi, volio bi da je energetski što učinkovitija.

 Ne znam da li ti se uklapa u budžet ali mislim da ti je LG S12EQ i više nego odličan izbor, ok specke + garancija (10 g. na motor + 2 g. na samu klimu uz redovno servisiranje).

Energ. razredi su A++ za hlađenje i A+ za grijanje, veoma dobra opcija; eventualno si poviri još i neki mid range Samsung (samo gledaj Luzon jer je to pravi Samsung, a ne rebrandirana Midea kao kod entry-level modela)...

 Gledam si uzet ovu ili ovu za svoj jednosobni stan od 25 kvadrata, iako taj prostor koji bi trebalo zapravo hladit je i malo manji. Znači preporuke, vidim da imaju i neku dodatnu garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2024 8:48 (Hazar).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
DangerousB kaže...

Dobro jutro drustvo! Koju bi klimu preporucili do nekih 1600-1700km primarno za hladjenje stana od nekih 80ak kvadrata? Mami sam prosle godine uzeo vivax aeri+ za grijanje i klima je top! Eh razmisljao sam uzeti vivax ACP-24CH70AEQI za potrebe hladjenja!? Pa ero ako moze preporuka? Hvala

 Pozdrav, nemoj baš najjeftiniji Vivax, uzmi M design.

 

Nešto tipa ovo.

 

Svaka klima može ohladiti, nije stvar u hlađenju nego u grijanju, klime se u grijanju jako puno razlikuju dok u hlađenju i ne.

 

Veći su radni tlakovi u režimu grijanja, stoga se kompresor mora baš namučiti i odradit svoj posao kako spada.

 

 

 

14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Koja bi bila razlika izmedu hisense KB35 i CA35? Imam KB i zadovoljan sam, vidio sam u kauflandu da prodaju CA za 333 eur, pa razmisljam uzet si mozda jos 1

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

https://agria.hr/agria-klima-bosch-climate-5000i-we-35kw

Ja na kraju ipak ovu piknuo za 490 EUR, pa ćemo vidjet

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dal neko ima Haier klimu s wifi-em?Koju aplikaciju koristi?Imam Haier Tide i HON aplikacija nemože nači klimu po serijskom broju?Prije sam koristio SmartAir2 ali i preko nje se ne želi upariti,bugovita je i prije bila aplikacija a sad se nikako ne želi upariti.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
skrba kaže...

Dal neko ima Haier klimu s wifi-em?Koju aplikaciju koristi?Imam Haier Tide i HON aplikacija nemože nači klimu po serijskom broju?Prije sam koristio SmartAir2 ali i preko nje se ne želi upariti,bugovita je i prije bila aplikacija a sad se nikako ne želi upariti.

 Imam Tundru i 3x Flexisa. Sve spojene preko hON. Prati upute i moralo bit radit. Moras spustit i dignut osigurac kad ti kaze za vrijeme uparivanja. Ja to jednom nisam napravio i nije mi htio prepoznati klimu.

 Samo je aplikacija recimo losa. Kad god trebas mijenjati postavke/temperaturu/slicno, moras ubit app i ponovo pokrenut jer zasteka i dugo mu treba da refresha sve podatke. Zato ja kad god nariktam nes na klimi odem u recent apps i ubijem app.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 7:40 (chorba69).
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Prije koraka s osiguračem treba slikati qr kod ili ručno upisati sn uređaja,kod na naljepnici nemam al imam sn i kad ga upišem piše nepoznati uredaj ili tako nešto,znači nemogu ni doči do koraka s osiguračem.

A app Smartair2 prođe mi sve i nakraju se nemože povezati s modemom i opet ništa.

Modem je novi al ima 2.4 i 5ghz pa se uređaji spajaju kako kojemu paše,modul klime radi na 2.4ghz.

Moram probati s starim modemom kojeg imam u rezervi,možda je to problem.

13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Da li je moguce multi sistem (jedna vanjska i dvije unutarnje) spojiti prvo sa jednom unutarnjom jedinicom, a naknadno bi stavio drugu unutarnju nakon nekog renoviranja? Hvala
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Moguće je, ali odmah kupi i drugu unutarnju jedinicu i nek stoji u kutiji do montaže :D

Naime, ponekad se zna dogoditi da je model u stadiju EOL i više ni jedna novija unutarnja jedinica neće biti kompatibilna sa vanjskom...
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kupi dvije odvojene klime i nemoj se yebati, ako mozes tako naravno. Kod multija ako ti crkne vanjska, nema klime nigdje. A i moras kroz sve provlaciti te kablove i stemati zidove, po meni previse posla i zezanja, a malo koristi.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Može li mi tko reći dali je za ugradnju  klima uređaja potrebno prepravljati ili pojačavati električnu instalaciju u kući? Imam  obične osigurače one stare,nemam automatske

Može li se desit da ugradim klimu i da mi izbacuje osigurač ili nije to tako veliko opterećenje za instalaciju?

Hvala,lp

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kod mene je isto taj stari sistem osigurača,i 2 klime rade bez problema.
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

A treba li posebno kupovati nosače za klimu ili dođu u setu?

16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Majstor je instalirao klimu na starim cijevima (od predhodne klime) i nakon mjesec dana klima je prestala hladiti. Plin je iscurio. Majstor je napunio klimu plinom i opet nakon mjesec dana klima slabije radi. Da li se može nekako detektirati gdje curi ili ćemo morat bušit i stavljat nove cijevi?

I`m silicon-based life-form
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Kakav je to majstor koji nije vakumirao cijevi 

 

Za početak traži majstora koji radi kako treba pa će se i pronaći kvar.

Ako nije puštalo prije vjerojatno je stvar lošeg spoja.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Koji je to inženjer odlučio koristiti stare cijevi,svašta...
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nije inženjer već majstor. Ili, točnije, "majstor".
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

nosaci ne dolaze s klimom, a najcesce su uracunati u cijenu montaze, majstor ih donese sa sobom. 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

A što se tiče utičnice? Dali spajaju direktno na razvodnu kutiju ili bi bilo dobro napraviti utičnicu ? Ništa me ne košta jer to sami znamo napraviti

16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Majstor je napravio pola posla i onda pobjegao (ne javlja se na pozive). Drugi majstor je dovršio posao prvog majstora, ali na kraju to nije ispalo dobro. Mislim da ću na kraju morat mijenjat cijevi.

I`m silicon-based life-form
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Atomic-7 kaže...

A što se tiče utičnice? Dali spajaju direktno na razvodnu kutiju ili bi bilo dobro napraviti utičnicu ? Ništa me ne košta jer to sami znamo napraviti

Stave ti utikač na kraj kabela pa onda uštekaš u utičnicu.

Tak da samo ti napravi utičnicu, ali nemoj ju ni slučajno staviti ravno ispod unutarnje jedinice, nego malo u stranu.

Ja sam stavio utičnicu drito ispod pa kad se zaštopao odvod lijepo se voda izlijala po zidu i direkt u utičnicu 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...

Ne sjećam se jesmo li nas dvojica raspravljali o buci vanjske jedinice na Vivaxu, ali mislim da jesmo.

Uglavnom, izgleda da sam (slučajno) riješio taj problem.

Išao sam čistiti vanjsku jedinicu, odšarafim ja onaj šaraf od plastične okrugle rešetke da ju izvadim, i ne ide u krug nikako, baš zacvikala.

Krvnički zakrenem polugom, potrgam jedno rebarce i pukla jedna ona kukica kaj kvači, i lijepo se cijela limena kutija izravnala sama od sebe.

Znači, vjerovatno zato kaj nemam fasadu, nosači ne stoje točno u istoj ravnini i onda kad je majstor zategnuo onom udarnom akicom, cijelo kućište se deformiralo, i sad kad sam potrgao plastiku se vratilo u ispravan oblik.

Vanjska je ziher bar 20 dB tiša i ne prenosi više vibracije u zid onak jako (jedva osjetiš na par cm udaljenosti, dok se prije osjetilo na knaufu na katu.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 6:58 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nažalost vanjska jedan mi nije dostupna,zbog velike visine,a serviser nije ništa rješio .
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ekipa trebam savjet za klimu 3,5kw, BOSCH ili Midea ili nesto 3.
1 prostorija - 50m2 dobro izolirano (po ovim vrucinama +35C temp u kuci nejde preko 27-28C BEZ klime).
Prvenstveno bi bila za hlađenje, i kao neki backup za grijanje s obzirom da imam samo centralno pelet.


Opcije:

BOSCH Climate CL6001i set 35WE 3,5 kW ~ 670€

Vaillant VAI8-035  3,5kw   600€
Midea Xtreme Save Pro 3,5kw ~ 600€
Vivax 3,5kw AEMIS 390€
nešto drugo.... ??

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 11:20 (Crni_007).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Atomic-7 kaže...

Može li mi tko reći dali je za ugradnju  klima uređaja potrebno prepravljati ili pojačavati električnu instalaciju u kući? Imam  obične osigurače one stare,nemam automatske

Može li se desit da ugradim klimu i da mi izbacuje osigurač ili nije to tako veliko opterećenje za instalaciju?

Hvala,lp

 Koliko je jaka klima ? 

Svaki osigurač ima nazivnu struju koju propušta, ako je osigurač dovoljno jak  neće izbacivati.

Klime nisu neki veliki potrošaći,  ovisi o snazi i uvjetima u kojima radi ali to ti je na ulazu ugrubo  o 800 - 1500 W, ali u radu, pogotovo inverterska ne cucla puno,  tipa 600-800 W ako je normalno podesiš .

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, klima od 3,5kw ti je malo na "knap", ali ako imaš dobru izolaciju može proć.

Imaš sada VIVAX od 3,5kW AEMI KLIK za 379€ sa 5 godina garancije.

Ako hoćeš Japanca i da si miran i da je u krajnjem slučaju kvalitetnije onda Panasonic KLIK

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 12:00 (CPU).
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Smije li se ovaj ili neki slični spray uštrcati u cijev odvoda kondenzata? Prilikom paljenja klime osjeti se blagi neugodni miris iako je unutarnja jedinica detaljno očišćena.

 

Odvod je izveden ispod fasade u odvod na parkingu pa nemam pristup istome, tako da cijev ne mogu mijenjati.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Sprej je ok,da prikrije smrad.Treba platiti da neko stručno očisti unutarnju jedinicu ili se naući sam.
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nudi mi se kao preporuka Midea All Easy Pro 5/6kW. Jel to ok klima? Mijenjam postojeću koja je nakon 12 godina izdahnula, isto je 5/6kW.
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pixel kaže...
Atomic-7 kaže...

Može li mi tko reći dali je za ugradnju  klima uređaja potrebno prepravljati ili pojačavati električnu instalaciju u kući? Imam  obične osigurače one stare,nemam automatske

Može li se desit da ugradim klimu i da mi izbacuje osigurač ili nije to tako veliko opterećenje za instalaciju?

Hvala,lp

 Koliko je jaka klima ? 

Svaki osigurač ima nazivnu struju koju propušta, ako je osigurač dovoljno jak  neće izbacivati.

Klime nisu neki veliki potrošaći,  ovisi o snazi i uvjetima u kojima radi ali to ti je na ulazu ugrubo  o 800 - 1500 W, ali u radu, pogotovo inverterska ne cucla puno,  tipa 600-800 W ako je normalno podesiš .

 2.64 hlađenje, 2.94 grijanja

iako ću vjerojatno koristit samo hlađenje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice