Spor laptop, može li biti hardver kriv?

poruka: 6
|
čitano: 1.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Spor laptop, može li biti hardver kriv?

Pozdrav svima, 

 

laptop konfiguracije:

CPU: intelcore i5-2430M 2,4GHz

RAM 4GB

Graphic: AMD Radon HD 7400M Seriose & Intel(R) Fraphics 3000

 

..se pali skoro 2 minute, točnije minutu i 50 sec po zadnjem mjerenju.

 

Prvo otvaranje mozille traje cca 10 sec...  ..uglavnom vuče se gore od vlakova HŽ-a...

 

Ako bi hardverski uzrok bio sporosti, gdje bi mogao ležati problem?? Pretpostavljam da bi to ovaj procesor treba raditi puno brže?? Ili griješim?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spor laptop, može li biti hardver kriv?
U ovo samo instaliraj nove Win 10 i ubaci SSD, stvar riješena
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Spor laptop, može li biti hardver kriv?

Znači hard bi mogao biti slaba karika. Gore je inače neki "ST1000LM024HN - M101MBB".

Nego, ja sam taj laptop uzeo rabljeni...bilo mi nešto hitno, i nabrzaka kupio. Poslije se ne mogu načuditi sam sebi kako sam uspio uzeti tako sporo čudo.....

 

Uglavnom, ne da mi se kupovati SSD, ako se slučajno radi o nekom većem problemu i da sam dobio mačka u vreći. A ne kužim se baš da li može nekakva hardverska dotrajalost biti uzrok ovako nečemu..

Pa čisto informativno bi volio čuti koju o tome. 

 

Da li može neki dio hardvera zbog dotrajalosti oslabiti pa da stvar počme raditi ovako na "jedva"? Kako znati u kojem stanju je procesor? Da li će procesor pred crkavanje pokazati znakove sporosti, ili u praksi oni ne gube na brzini dok ne crknu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Spor laptop, može li biti hardver kriv?

Digni live linux sa usb i tako razrijesi dilemu zeza li te hardver ili softver.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Spor laptop, može li biti hardver kriv?

Pretpostaviti cu da si digao nove windowse ? Ako nisi (moze biti da ima svakakvoga smeca). Druga stvar skini Hard disk sentinel i vidi health i performance diska.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Spor laptop, može li biti hardver kriv?

To je svakako prvo što ću napraviti, reinstalirati windowse. (Mada, ovi gore su relativno svježi)

 

...ali nevezano uz to, htio sam saznati neke stvari koje ne razumijem. Zanimalo me ako bi hardver bio krivac, na koji način može biti krivac. Na više mjesta su mi rekli da hard može biti slaba karika, tako da ću cekirati prvo njega.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice