Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

poruka: 39
|
čitano: 7.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Pozdrav svima!

 

Problem je slijedeći. Prekjučer mi se komp počeo restartat sam od sebe. Pustim youtube, upalim torrent i nakon 10 min on se restarta. Kada se podigne(nekad se zna restartat par puta) napisao mi je poruka "Overclock fail" makar ja nisam nikada prčko po kompu, sve postavke performansi su tvorničke. Odnesem ja njega u HG spot i javlja se lik slijedeći dan. Kaže probat će inst windowse, ako nije do njih onda je do matične. Naravno, poslije par sati se javlja i kaže do matične je. I sad, on kaže da se to ne isplati popravljat da je to sve za bacit, kao komp je star, mogu sam spasit kučiste i disk, možda napajanje. A komp je star nekih 5-6 godina(ne znam više točno), napajanje mu je novo(kupljeno unazad 2 godine). Znam ja da tehnologije napreduju ali daj me nemoj klat.. Jel stvarno moguće da ja ne mogu recimo uzet novu matičnu i piknut je nutra? Ako netko ima savjet ili preporuku za dobrog komp majstora slobodno..

 

Pozdrav!

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Pozdrav svima!

 

Problem je slijedeći. Prekjučer mi se komp počeo restartat sam od sebe. Pustim youtube, upalim torrent i nakon 10 min on se restarta. Kada se podigne(nekad se zna restartat par puta) napisao mi je poruka "Overclock fail" makar ja nisam nikada prčko po kompu, sve postavke performansi su tvorničke. Odnesem ja njega u HG spot i javlja se lik slijedeći dan. Kaže probat će inst windowse, ako nije do njih onda je do matične. Naravno, poslije par sati se javlja i kaže do matične je. I sad, on kaže da se to ne isplati popravljat da je to sve za bacit, kao komp je star, mogu sam spasit kučiste i disk, možda napajanje. A komp je star nekih 5-6 godina(ne znam više točno), napajanje mu je novo(kupljeno unazad 2 godine). Znam ja da tehnologije napreduju ali daj me nemoj klat.. Jel stvarno moguće da ja ne mogu recimo uzet novu matičnu i piknut je nutra? Ako netko ima savjet ili preporuku za dobrog komp majstora slobodno..

 

Pozdrav!

Napiši koje točno komponente imaš, napajanje, proc, matična, grafa...

Naravno da možeš uzeti drugu, ali vjerojatno ne kroz službene servise jer pretpostavljam da tebi treba matična koja se više ne proizvodi a nijedan servis neće ići na nuškalo tražiti zamjenske dijelove 

Tako da bi trebao sam na njuškalu pronaći ploču koja ti odgovara i onda nekom frendu koji se razumije u to plati pivo da ti zamijeni ploču.

11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

E neznam napamet kaj imam, moram kad dođem doma pogledat specku. A ne razumijem zašto na njega nebi pasala neka nova matična? On je meni govorio da više nema takvih konektora ili tako nešto.

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

 A ne razumijem zašto na njega nebi pasala neka nova matična? On je meni govorio da više nema takvih konektora ili tako nešto.

 Upravo tako, imaš ploču sa nekim od starijih socketa ("konektora") za procesor i te ploče se više ne proizvode. Ako bi uzeo baš novu ploču onda bi morao mijenjati i procesor i ram memoriju jer vjerojatno imaš ddr2 a nove ploče podržavaju samo ddr3 memorije.

12 godina
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Ako nema u HGšrotu i dalje onda ima na njuškalu ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Jasno jasno.. Budemo pogledao kakva mi je specka popodne pa javim ovdje pa ako imaš kakav savjet kako i šta dalje. Ja sam si planirao uzet neki laptop ali bi volio ovaj komp ostavit starcima jer stvarno nije prestar i za ono što njima treba je dovoljan pa ako nije preskupo volio bi ga popravit.

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Jasno jasno.. Budemo pogledao kakva mi je specka popodne pa javim ovdje pa ako imaš kakav savjet kako i šta dalje. Ja sam si planirao uzet neki laptop ali bi volio ovaj komp ostavit starcima jer stvarno nije prestar i za ono što njima treba je dovoljan pa ako nije preskupo volio bi ga popravit.

 Vjerojatno je 775/AM2,3 ili možda noviji socket ;) A hvala bogu na njušci ih ima hrpa.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Ako je AM2, ima u Linksu i dalje u ponudi nova matična sa takvim socketom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Kažem ne znam na pamet takoda da ne lupam bezveze budem pogledao doma pa javim. Ako kojim slučajem nađem odgovarajuću matičnu, da li se mogu ja sam s time poigrat ili da ipak dam nekom stručnijem? Ako ne nađem odgovarajuću nego moram kupovat noviju/napredniju, što još sve uiz nju moram mjenjat? Memoriju, grafičku?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Kažem ne znam na pamet takoda da ne lupam bezveze budem pogledao doma pa javim. Ako kojim slučajem nađem odgovarajuću matičnu, da li se mogu ja sam s time poigrat ili da ipak dam nekom stručnijem? Ako ne nađem odgovarajuću nego moram kupovat noviju/napredniju, što još sve uiz nju moram mjenjat? Memoriju, grafičku?

 Hajmo reć da imaš 775 socket i sada ne nađeš taku ploču nađeš novijeg socketa,u tom slučaju procesor i memorija se mora mjenjati a grafička ostaje ista ukoliko je PCIexpres ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Kažem ne znam na pamet takoda da ne lupam bezveze budem pogledao doma pa javim. Ako kojim slučajem nađem odgovarajuću matičnu, da li se mogu ja sam s time poigrat ili da ipak dam nekom stručnijem? Ako ne nađem odgovarajuću nego moram kupovat noviju/napredniju, što još sve uiz nju moram mjenjat? Memoriju, grafičku?

 Moći će ti se točno odgovoriti tek kada napišeš model matične ploče. Što se tiče izmjene, ako to nikad nisi radio, nemoj niti sad. Uvijek se nađe nekakav frend koji to zna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 11:18 (Dardevil).
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Intel cote(TM) 2 Duo E7300 2.66 ghz,CONROE maticna ploca s.775, Geforce 6100,serial ATA2, DDR2 2gb, nVidia GeForce 9600 graficka... Sta je jos bitno?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Intel cote(TM) 2 Duo E7300 2.66 ghz,CONROE maticna ploca s.775, Geforce 6100,serial ATA2, DDR2 2gb, nVidia GeForce 9600 graficka... Sta je jos bitno?

 Ako se nevaram to je integrirana grafička,tako da ćeš ili morat naći mbo s integriranom karticom ili ćeš morat kupit i ploču i grafičku.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Intel cote(TM) 2 Duo E7300 2.66 ghz,CONROE maticna ploca s.775, Geforce 6100,serial ATA2, DDR2 2gb, nVidia GeForce 9600 graficka... Sta je m

Intelov E7300 vremesan je no nikako nije procesor za trash... Isplativost popravka u ovlastenom servisu je jedno a zamjena MB u "vlastitoj reziji" svakako nesto drugo. Nabavi novu ili polovnu MB sa Intelovim 775 socketom i uistu zamjeni link.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 18:41 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič

Evo nova 775 ploca, nemozes staviti bilo koju 775 MB vec specificirane za tvoj CPU npr. .link.

11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Al kaze da proizvod nije dobavljiv.. Tako nesto da nadem i sam to trebam priheftat? Samo mi takva pase?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
kruskar kaže...
bruncek kaže...

Intel cote(TM) 2 Duo E7300 2.66 ghz,CONROE maticna ploca s.775, Geforce 6100,serial ATA2, DDR2 2gb, nVidia GeForce 9600 graficka... Sta je jos bitno?

 Ako se nevaram to je integrirana grafička,tako da ćeš ili morat naći mbo s integriranom karticom ili ćeš morat kupit i ploču i grafičku.

 Koliko mi je to isplativa opcija?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
13 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič

Evo ovdje ako ti moze sta pomoci ova ploca moze i ddr2 i ddr3 memoriju http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=11446 ;)

12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...
kruskar kaže...
bruncek kaže...

Intel cote(TM) 2 Duo E7300 2.66 ghz,CONROE maticna ploca s.775, Geforce 6100,serial ATA2, DDR2 2gb, nVidia GeForce 9600 graficka... Sta je jos bitno?

 Ako se nevaram to je integrirana grafička,tako da ćeš ili morat naći mbo s integriranom karticom ili ćeš morat kupit i ploču i grafičku.

 Koliko mi je to isplativa opcija?

 Gle možeš nač mbo i s integriranom grafom,sve ovisi šta radiš na pc-u al pretpostavljam samo filmovi i internet.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...
kruskar kaže...
bruncek kaže...

 Koliko mi je to isplativa opcija?

Uzmi polovnu plocu iz oglasa i investicija je vrlo vrlo isplativa!, ili idi na novo racunalo.

11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Da li bi mi pasala ova?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Ne, ova je socket 1155, tebi treba (prastari) 775.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Ovo bi trebale biti 775 matične?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
bruncek kaže...

Ovo bi trebale biti 775 matične?

 Tu imaš i 478,ali većina je 775.Koju god uzmeš nećeš pogrješiti bitno da ide ddr2 i da ima integriranu grafulju i da je logično 775 socket.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Evo da javim kako je završilo sve. Bio sam kod dečka s linka od par postova prije. Sve je bilo gotovo za sat vremena. Isprobao je sve, zamjenio je matični u sada sve štima! Sve pohvale! I vama svima puno hvala!

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Pitanje, gdje bi moga naći drivere za matičnu? Pošto mi je promjenjena matična oni stari driveri mi ne rade. Dignuo sam win, instaliro drivere graf, zvuk, sve radi ali još mi u manageru žuto pod driverima matične. Da li postoji neka stranica s koje mogu skinut? Ja sam guglao taj naziv grafičke ali nikako da nađem drivere.

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matična?

Ne mogu naći odgovora ali problem je u ovome.

Nakon uključenja PC-ija nakon 4-5 sek. se ponovno sam restartira potom normalno radi.

Svi driveri matične ploče su upgrade, baterija izvađena pa ponovno uključena radi boot-a BIOS-a, u postavkama matične ploče sve je by default.

Radi normalno, sve je OK ali početni start je podložan auto restartu....

Kako to rješiti?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
Ugor kaže...

Ne mogu naći odgovora ali problem je u ovome.

Nakon uključenja PC-ija nakon 4-5 sek. se ponovno sam restartira potom normalno radi.

Svi driveri matične ploče su upgrade, baterija izvađena pa ponovno uključena radi boot-a BIOS-a, u postavkama matične ploče sve je by default.

Radi normalno, sve je OK ali početni start je podložan auto restartu....

Kako to rješiti?

 

 Provjeri kondiće na matičnoj.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič

Uffff...to bi značilo svakog odlotati...bojim se da ne zeznem stvar.

12 godina
offline
Re: Restartanje/gašenje kompa samog od sebe. Matič
Ugor kaže...

Uffff...to bi značilo svakog odlotati...bojim se da ne zeznem stvar.

 Pogledaš dali se koji napuhao na to mislim.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice