Laptop se ne puni - Lenovo

poruka: 8
|
čitano: 2.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Laptop se ne puni - Lenovo

Pozdrav

Danas idem upalit Laptop, ima 12% baterije i stavim ga na punjač, ne puni se, laptop ima cca 3god i nisam ga punio možda ni 50x jer ga upalim jednom tjedno na sat dva.

Odem kupit drugi punjač, nemaju Lenovo punjač pa su mi dali onaj LC Power sa hrpom dodataka pa jedan od njih odgovara i mojem Lenovu, uštekam, upalim laptop i dalje se ne puni, polako sa 12% palo na 2% i ja ga ugasio, sad probao opet punit, ma ništ. Koliko znam i kad se laptop puni (barem taj moj) na njemu pokraj utora za punjač ima svjetlo koje svjetli, meni ne svjetli niti sa zamjenskim kupljenim danas niti sa originalom.

 

Savjeti?

 

Mogu li kako prebacit da se puni preko punjača, a da ne ide preko baterije, hoće li to pomoć?

 

Ovih 12% što je imao, laptop je uredno radio sat vremena prije nego je pao na 2%, a iako je bio uključen u punjač novi nije se punio.

Probao sam 2-3 utičnice u kući, nije pomoglo

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Laptop se ne puni - Lenovo

O kojem se laptopu radi?

Ima li možda Thunderbolt 3/4 port preko kojeg bi mogao isprobati puniti laptop?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptop se ne puni - Lenovo

Treba ga rastavit i ispitat matičnu. Najvjerojatnije je otišao BQ čip.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptop se ne puni - Lenovo
nkdz kaže...

Treba ga rastavit i ispitat matičnu. Najvjerojatnije je otišao BQ čip.

 Laptop uredno radio, znači nije matična, jer onda laptop ne bi radio kako treba, dok se nije baterija potrošila. Matična ako ima kvar to se lako vidi, pogotovo zato što u 90% slučajeva neće niti radit laptop, a i kad radi sa greškom na matičnoj onda se to vidi odmah pri radu.

14 godina
offline
Re: Laptop se ne puni - Lenovo
Daten007 kaže...

O kojem se laptopu radi?

Ima li možda Thunderbolt 3/4 port preko kojeg bi mogao isprobati puniti laptop?

 

 

 

 Nema thunderbolt, to je Lenovo thinkbook, baterija je integrirana

15 godina
offline
Re: Laptop se ne puni - Lenovo
crocro23 kaže...
nkdz kaže...

Treba ga rastavit i ispitat matičnu. Najvjerojatnije je otišao BQ čip.

 Laptop uredno radio, znači nije matična, jer onda laptop ne bi radio kako treba, dok se nije baterija potrošila. Matična ako ima kvar to se lako vidi, pogotovo zato što u 90% slučajeva neće niti radit laptop, a i kad radi sa greškom na matičnoj onda se to vidi odmah pri radu.

Laptop MOŽE sasvim normalno raditi s neispravnim BQ čipom dok je spojen na mrežu, a da je jedini problem upravo ovaj koji se tebi događa - nemogućnost punjenja baterije. 

 

Laptop je nužno rastaviti i ispitati ga od strane nekoga tko se u to razumije i tko ima iskustva, greška je sigurno ili u BQ čipu, samoj bateriji (povišeni ututarnji otpor baterije uslijed dotrajalosti) ili sklopovlju baterije. 

9 godina
offline
Laptop se ne puni - Lenovo

Otvoriti laptop i vidjeti da li je baterija "napuhana" ...

 

Isto tako probati bateriju izvaditi van, upaliti na punjač, ugasiti, vratiti bateriju i vidjeti da li će se puniti ...

 

Ima raznih kombinacija, ali naravno ako baš i nisi stručan, bolje odnjeti negdje u servis pa da vide točno kaj se događa ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptop se ne puni - Lenovo
nbdy32 kaže...

Otvoriti laptop i vidjeti da li je baterija "napuhana" ...

 

Isto tako probati bateriju izvaditi van, upaliti na punjač, ugasiti, vratiti bateriju i vidjeti da li će se puniti ...

 

Ima raznih kombinacija, ali naravno ako baš i nisi stručan, bolje odnjeti negdje u servis pa da vide točno kaj se događa ....

 Ispada da je smeće od lc-powera, nabavio sam original punjač i sve radi bez problema

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice