Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer zaključana tema

poruka: 64
|
čitano: 13.052
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 mjeseci
neaktivan
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Nakon mjeseci nemogućnosti dobivanja posla u IT kao Senior dev sa iskustvom odlučio sam privremeno biti Wolt dostavljač i ispalo je da je plaća veća a i uvjeti nisu loši. Toliko o IT industriji i 'društvu znanja' kod nas. Čemu učenje i godine usavršavanja

 
9 0 hvala 6
8 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

Super, mogao si se baciti na elitni gay eskort pa bi plaća bila još i veća, kad ti je to očito jedini faktor...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Bolje biti pijan nego star

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Dag1 kaže...

Nakon mjeseci nemogućnosti dobivanja posla u IT kao Senior dev sa iskustvom odlučio sam privremeno biti Wolt dostavljač i ispalo je da je plaća veća a i uvjeti nisu loši. Toliko o IT industriji i 'društvu znanja' kod nas. Čemu učenje i godine usavršavanja

Nisi jedini koji je došao na tu ideju i do tog zaključka.

5 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Sto je najgore nije ni tolika poanta u placi. Ja sam poceo izgarati i otisao raditi nesto sasvim deseto.

Koliko ce to trajati ne znam, samo znam da ne zivim nista losije, a stres gotovo ne poznajem vise.

Ovako bi mogao do kraja radnog vijeka, ali poznavajuci sebe...

 
18 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
SamoPitam3 kaže...

Sto je najgore nije ni tolika poanta u placi. Ja sam poceo izgarati i otisao raditi nesto sasvim deseto.

Koliko ce to trajati ne znam, samo znam da ne zivim nista losije, a stres gotovo ne poznajem vise.

Ovako bi mogao do kraja radnog vijeka, ali poznavajuci sebe...

 Nemoj tako, pa tko može zamjenit 12 sati sjedenja i buljenja u dva ekrana dok ti oči ne iscure, a šef j...e zašto još nije gotovo... savršeno za psihu, fizično zdravlje.... ma nema minusa!

6 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Developerske firme u Hrvatskoj koje rade nesto pametno mogu se nabrojati na prste jedne ruke. Sve ostalo su agencije koje rade web stranice za prodaju tenisica, a imaju selekcijski postupak kao ove prve.

Godine ponavljanja da developera na trzistu nedostaje su postigle zeljeni ucinak smanjenja cijena rada, i sada je na trzistu puno developera koji se natjecu za iste te poslove.

 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

A činjenica je da i napredovanje AI nimalo ne pomaže, pogotovo kod jednostavnijih dev. poslova.... a u buduče se zna i dodatno zakomplicirat...

6 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Nije lijepo za čuti za ovaj poraz radnog naroda i besmisao, gdje je onaj stručljak što je nagovještavao 500 000 radnih mjesta programera u RH. Kolika bi tek tada bila plaća programera... minimalac.

Nažalost već neko vrijeme se ne isplati školovati i učiti ako nemaš nekog rođu da pogura ili neke sreće. Radna mjesta NKV su plaće i preko 1000 eura a moja bolja polovica mag. prava sa pet godina fakulteta, utrošenih 15 000-20 000 eura samo na školovanje (možda i više) a gdje je putni trošak i trud. Žalosno što ima plaću 1500 i nepodnošljiv stres, i još je kao odlično plaćena i trebala bi biti zahvalna.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 9:08 (ajimerej).
 
10 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Prijatelj mi je dostavljac za 3 restorana u N.zg covjek je u 8 dana, (slovima: OSAM) zaradio cistih 2000€, veli je se ubio radio je puno više da si zeni i djeci zaradi za more no ocigledno se moze.
Moj PC  
13 1 hvala 3
13 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Bio je na tv-u film prije nekih 7-8 godina... Nicolas Cage a oca mu je glumio Michael Caine... I kaže otac sinu: "U svijetu odraslih nema lakog..."

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Bolje biti Wolt nego Wolt dostavljać,

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Kolika je plata u pitanju? Jer cisto sumnjam u to. Koliko si imao kao dev, a koliko je sada? I koliko sati dnevno radis? 5 dana ili vise tjedno?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

Imao sam cca 2000 i puno stresa i gutanja raznih bedastoća. Kao dostavljač preko 2000 EUR i manje stresa. Posao je čist račun duga ljubav a u IT-u su uvijek neke igre koje uglavnom ispadnu protiv tebe kao programera. Sve neka finoća a ustvari šit. Ima dobrih IT firmi ali ima i dobitnika na lotu. Za nas ostale situacija u IT-u je daleko lošija, a loše je i to što to nema veze sa stupnjem znanja i sposobnosti. Jer ipak u ovoj zemlji prosječnosti IT-jevci nisu puno iznad prosjeka iako nas mediji povremeno uvjeravaju u suprotno. Nema ništa od toga a to se i vidi po uspjehu naše ekonomije

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
gpd kaže...

Bolje biti Wolt nego Wolt dostavljać,

 

Bolje biti pismen, nego nepismen.

16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
E a koliko sada radis tjedno? Svaki dan i po koliko sati?
Ma sranje je, znam...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Pero Dinamit kaže...
E a koliko sada radis tjedno? Svaki dan i po koliko sati?
Ma sranje je, znam...

Imaš kalkulator računaj,

lik zaradi "preko 2000" mjesečno.

 

Miinimum dobije 2 eura maximum 15 po dostavi,

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2024 20:55 (gpd).
16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
I sta mi to znaci? Nista. Moze raditi 20h tjedno, a moze i 200h. Zato ga i pitam. Nije isto radio ti 40h tjedno za 2000 eura mjesecno ili 70h za isti iznos.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Pero Dinamit kaže...
I sta mi to znaci? Nista. Moze raditi 20h tjedno, a moze i 200h. Zato ga i pitam. Nije isto radio ti 40h tjedno za 2000 eura mjesecno ili 70h za isti iznos.

Nije to fiksno, koliko znam.

 

 jednom radi više pa zaradi više, drugi put manje pa zaradi manje..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2024 21:31 (gpd).
11 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Pa normalno da ima drugih struka koje su tražene gdje se može više zaraditi. Ponuda - potražnja. Jednostavno. Pa nije IT sveta krava.

A development se vraća opet na defaultne postavke. Nema više zapošljavanja svakog tko ima tečaj, pa sve do seniora. Traže se top kandidati, koji će biti i toliko plaćeni. To posebno vrijedi za specijalne niše. Saturacija tržišta je “developerima” i developerima. Posebno ovih web mrljatora tipa javascript i svi njegovi oblici i frameworki, Kotlin i slično. Ima ih ko dreka 😂
S druge strane poplava devopsa i slicnih gdje su likovi naucili alate i imaju par cloud certifikata, a ne znaju kako OS-evi rade.

Uglavnom, ako imas onu pravu strast prema IT-u, dev-u, nemoj gledati HR trziste. Ima posla na EU trzistu koliko hoces. A ako si senior kako kazes, mozes naci nesto za mjesec dva. Mozda malo vise postoje je sezona godisnjih. Mozda manje ako ces imati srece. I vecina zaposljava preko agencija tipa Deel i slicno. Tako da, LinkedIn i samo lupaj.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Entry Point kaže...
Pa normalno da ima drugih struka koje su tražene gdje se može više zaraditi. Ponuda - potražnja. Jednostavno. Pa nije IT sveta krava.

Svetokravost nema jebene veze s ničim. Potrebno je uložiti godine rada na sebi da bi postao koristan developer. S druge strane je potrebno uložiti svega nekoliko dana da bi postao dostavljač. Čudi me da je ovo bilo potrebno objašnjavat. I ispada da je kompenzacija usporediva. Taj dio je spojeban totalno, ali tebi očito to ne dopire.

 

Entry Point kaže...
A development se vraća opet na defaultne postavke. Nema više zapošljavanja svakog tko ima tečaj, pa sve do seniora. Traže se top kandidati, koji će biti i toliko plaćeni. To posebno vrijedi za specijalne niše. Saturacija tržišta je “developerima” i developerima. Posebno ovih web mrljatora tipa javascript i svi njegovi oblici i frameworki, Kotlin i slično. Ima ih ko dreka 😂
S druge strane poplava devopsa i slicnih gdje su likovi naucili alate i imaju par cloud certifikata, a ne znaju kako OS-evi rade. 

Kakve defaultne postavke? Kao da Slavena Štimca slušam. Je li ikada bila ovakva situacija na tržištu? Koliko se ja sjećam, ne. Imaš po prvi put situaciju s globalnom hiperinflacijom ljudi, a ti drviš o povrtaku na nešto? Postojanje ove teme ti govori da kompenzacija nije adekvatna. Top kandidati za što konkretno? Svi već duže vrijeme žele samo skriptice (aka ljepilo) oko nečega što je netko drugi napravio. Tu je AI dušu dao.

 

Entry Point kaže...
Uglavnom, ako imas onu pravu strast prema IT-u, dev-u, nemoj gledati HR trziste. Ima posla na EU trzistu koliko hoces. A ako si senior kako kazes, mozes naci nesto za mjesec dva. Mozda malo vise postoje je sezona godisnjih. Mozda manje ako ces imati srece. I vecina zaposljava preko agencija tipa Deel i slicno. Tako da, LinkedIn i samo lupaj.

Strast? LOL Druže, ovo ti je profesija, ne ljubav.

Meni se prvi put u preko 20 godina dogodilo da u 8 mjeseci nisam imao ni jedan intervju. Sumnjam da više ikada i budem. Pitanje je želim li uopće... Just for the record, ako pomisliš spustiti da nisam dovoljno dobar, samo mala digresija. Prije ovog desetkovanja sam prošao dosta zahtjevne tehničke intervjue u globalno poznatim firmama. Nisam najpametniji, ali samm definitivno iznad prosjeka. Znanje i iskustvo koje imam nije nestalo, niti je postalo neupotrebljivo. Ali ima nas takvih ko šodera. Činjenica je da nikome ne trebaju top ljudi, jer ni opis posla nije top, pa poslodavac bira najočajnijeg koji zadovoljava uvjete i koji će raditi za kikiriki.

OP je iskustio istvu stvar i upravo zbog toga promijenio karijeru, a ti lupetaš o mjesec dva.

6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Entry Point kaže...
Pa normalno da ima drugih struka koje su tražene gdje se može više zaraditi. Ponuda - potražnja. Jednostavno. Pa nije IT sveta krava.

A development se vraća opet na defaultne postavke. Nema više zapošljavanja svakog tko ima tečaj, pa sve do seniora. Traže se top kandidati, koji će biti i toliko plaćeni. To posebno vrijedi za specijalne niše. Saturacija tržišta je “developerima” i developerima. Posebno ovih web mrljatora tipa javascript i svi njegovi oblici i frameworki, Kotlin i slično. Ima ih ko dreka 😂
S druge strane poplava devopsa i slicnih gdje su likovi naucili alate i imaju par cloud certifikata, a ne znaju kako OS-evi rade.

Uglavnom, ako imas onu pravu strast prema IT-u, dev-u, nemoj gledati HR trziste. Ima posla na EU trzistu koliko hoces. A ako si senior kako kazes, mozes naci nesto za mjesec dva. Mozda malo vise postoje je sezona godisnjih. Mozda manje ako ces imati srece. I vecina zaposljava preko agencija tipa Deel i slicno. Tako da, LinkedIn i samo lupaj.

 Post ti nije točan po više točaka.
1. pokazuješ da oprostiš neznanje o široj slici u IT-u kao i tehnologijama iako nije bitno za temu. Ne postoje defaultne postavke IT-a, postoje samo jezici kao alati za različite stvari. Web, javascript i 'njegovi oblici i frameworki' za postati stručan treba ti jednako vremena i truda kao i za druge jezike (npr java ili c#). Izuzetak od pravila je C++ za kojeg ni ljudi sa 20 godina iskustva kažu da nisu još stručni. Osobno mi je recimo C značajno lakši od JS i njegove okoline. Suprotno može tvrditi samo onaj koji nije probao. Svi jezici imaju iste postulate, if petlje, funkcije itd, razlika je uglavnom u sintaksi. Na Indeed platformi 'js i njegovi frameworci' imaju najviše ponuda za posao i začuno nisu manje plaćeni od ostalih jezika (ali ne za nas ovdje) tako da i tu teorija pada. Stoga teorija ti ne drži vodu i ne moraš si tepati da je ovdje puno velikih stručnjaka i 'top kandidata', kao što nema velikih stručnjaka ni u drugim poslovima. Isto je i vani

 

2. Iako karakterom nisam zavidna osoba, nije ugodno gledati da prodavačice u nekim supermarketima imaju jednaku plaću kao netko tko je godinama učio i usavršavao se, a u mnogim zemljama i skupo platio školovanje. Svaka čast prodavačicama ali nešto definitivno ne štima u IT-u. Mislim da su dio problema i sami programeri sa svojim niskim samopoštovanjem i principom 'daj što daš' što druga strana često zloupotrebljava. Ima iznimaka i takve poštujem jer sam i sam radio za takve ali previše je ovih drugih.


3. ovo o mogućnosti zapošljavanja nije istina, iz prve ruke. Poslao sam 150 ponuda na raznim job portalima i imao samo par razgovora. Prije dvije godine kada sam znao manje na 10 ponuda imao sam barem 3-4 razgovora i 1-2 ponude za posao plus headhunteri. I to ne +štrikanje weba' nego zahtjevni projekti, ako znaš znanje svi projekti su ti jednako (ne)zahtjevni. Valjanje floskula ne služi ničemu i nikome niti će riješiti problem.

4 odgovor posteru koji pita za radno vrijeme, radi se o 8hx5 dana radnom vremenu. Neki rade 4h neki 8h neki 10h, zarade 1200, neki 1500, neki 2000, neki 2500 a neki i više. Ovisi o načinu dostave i organizaciji ruta dostavljanja, dakle malom korištenju moždanih vijuga.

Ono što sam htio reći, bez obzira što većina nas to voli raditi, IT je intelektualno zahtjevan posao pa i važan jer sudjeluje u kreiranju digitalne budućnosti ali je premalo vrednovan uz premalo poštovanja prema programerima kao nosiocima IT-a i tog napretka. Situacija u EU je loša, a u RH još lošija što se i vidi po zaostajanju Europe u svemu. Kada čovjek prošeta gradom i vidi sve te zatvorene lokale trgovine i obrte jasno mu je da u tome nije budućnost već u IT-u i srodnim modernim granama ekonomije, ali nosioci toga nisu adekvatno vrednovani. I sam volim programiranje ali okolina u kojoj se odvija sve manje mi se sviđa, kao što reče netko gore kako upoznajem druge okoline sve vidim koliko je ta okolina toksična gdje je talent i kvaliteta rada na trećem mjestu. Na žalost jer kao i mnogi to volim raditi i radio bih i besplatno kao hobi da mi ne treba lova za život. Pozdrav svim IT-evcima sa pozitivnim karakterom i prijateljskim odnosom do drugih

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2024 11:29 (Dag1).
6 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
I još nešto ne znam kako je vani ali naši bosovi i poslodavci imaju toliko napuhan ego da ti se gadi. To ne pokazuju javno ali probaj im se suprotstaviti privatno ili pričati s njima privatno kad si im podređen pa zatraži svoja prava pa ćeš vidjeti, sve je super dok slušaš i praviš se glup.
I u slučajima kad jednostavno vidiš da se više trudiš ili imaš više znanja u poslu a za istu plaću kao i onaj što manje zna, ne daj bože da zatražiš veću plaću ili neke privilegije. Neće boss ispravit tu nepravdu niti će ti pomoći, samo će vidjeti prijetnju i gnjavažu od tebe. I pod cijenu tvog otkaza neće preko svog ega. I zato nam i je ovako u državi, nit se tko trudi, nit tko radi više od onoga koliko je dovoljno, nije nitko glup da radi ko' Sirotanović.

Strašna arogancija, bahatost i napuhani egoizam od stare ljudi na vlasti, a ne znaju koliko su šuplji i koliko lošega rade s time prema sebi i naravno čast iznimkama.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2024 14:18 (ajimerej).
 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
ajimerej kaže...
I još nešto ne znam kako je vani ali naši bosovi i poslodavci imaju toliko napuhan ego da ti se gadi. To ne pokazuju javno ali probaj im se suprotstaviti privatno ili pričati s njima privatno kad si im podređen pa zatraži svoja prava pa ćeš vidjeti, sve je super dok slušaš i praviš se glup.
I u slučajima kad jednostavno vidiš da se više trudiš ili imaš više znanja u poslu a za istu plaću kao i onaj što manje zna, ne daj bože da zatražiš veću plaću ili neke privilegije. Neće boss ispravit tu nepravdu niti će ti pomoći, samo će vidjeti prijetnju i gnjavažu od tebe. I pod cijenu tvog otkaza neće preko svog ega. I zato nam i je ovako u državi, nit se tko trudi, nit radi od onoga koliko je dovoljno, nije nitko glup da radi ko Sirotanović.

Strašna arogancija i napuhani egoizam od stare ljudi na vlasti, a ne znaju koliko su šuplji i koliko lošega rade s time prema sebi i naravno čast iznimkama.

To je samo jedna od stvari zašto je super biti vani, a ne ovdje. Barem za Skandinaviju to vrijedi, za ostala mjesta ne mogu garantirati. Toga tamo jednostavno NEMA! Ne zato jer se netko kontrolira, već zato jer ljudi smatraju to odvratnim, mentalitet ljudi je takav, zdrav. Vani nisam morao ni jednom tražiti povišicu, NI JEDNOM. Tvoj šef pita managera koliko si produktivan i on radi prvi korak prema tebi kaže "hej, moramo popričat o tvojoj korekciji plaće". Mimo toga sa svima koji su službeno na hijerarhiji iznad tebe se možeš na isti način razgovarat kao s kolegom koji sjedi do tebe. Ne samo da možeš, nego se i oni žele razgovarat, bilo o ozbiljnim temama, bilo se zajebavat. Takva je situacija i van radnog okruženja, pa ti je život općenito bitno kvalitetniji.

 

Lik koji je vodio kompletan odjel razvoja hw+sw je dolazio vlakom na posao ko i svi ostali. Jednom sam ga pitao zakaj ne ide autom. Odgovor: Vlak me dofura do posla za nekih 20-ak minuta (op.a. vlak je super komforan, gotovo bez buke, sve unutra izgleda ko novo, WC ogroman i čist, možeš jest s poda, vozi preko 200km/h). Ako idem autom, gužva, promet... minimalno 45min i onda tražit parking... nema smisla.

Takav vlak RH nikad neće imat, a i da ga ima, mentalitet većine je takav da ga treba zašarat, uništit, sjebat tapecirung. Mentalitet HŽ-a je da ga ne treba prat, jer ko ga jebe. Hipotetski, da vlak i postoji i da ga održava skandinavac, siguran sam da bi svi koji su se uspjeli ogrepst za "pussy magnet", da bi i dalje dolazili autom na posao, jer - mentalitet.

 

Ta arogancija i ego je čak najveći razlog zbog kojeg ja i ne bi baš nazad u domaću IT kaljužu. Za van sam postao prestar.

6 mjeseci
neaktivan
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Zapravo je katastrofa sa domaćim IT-om još veća. Baš gledam  IT Jobs Croatia, grupu za IT poslove na FB i ima samo 2-3 oglasa. Čovjek da ne povjeruje, u zemlji znanja manje oglasa za programere nego u Burkini Faso. Čak u Srbiji je daleko više otvorenih pozicija. I dok uvozimo stotine tisuća stranih radnika za nisko plaćene poslove, IT poslova koje bi svaka razvijenija zemlja trebala imati napretek nema ni za lijek. Kuda ćemo stići sa takvom politikom promoviranja loših poslova i ne-kreiranjem boljih svi znamo. Ja mislim da mi debelo nazadujemo samo se to nitko ne usudi reći zbog propagande političara da nam je super.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2024 8:56 (Dag1).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Dag1 kaže...

Zapravo je katastrofa sa domaćim IT-om još veća. Baš gledam  IT Jobs Croatia, grupu za IT poslove na FB i ima samo 2-3 oglasa. Čovjek da ne povjeruje, u zemlji znanja manje oglasa za programere nego u Burkini Faso. Čak u Srbiji je daleko više otvorenih pozicija. I dok uvozimo stotine tisuća stranih radnika za nisko plaćene poslove, IT poslova koje bi svaka razvijenija zemlja trebala imati napretek nema ni za lijek. Kuda ćemo stići sa takvom politikom promoviranja loših poslova i ne-kreiranjem boljih svi znamo. Ja mislim da mi debelo nazadujemo samo se to nitko ne usudi reći zbog propagande političara da nam je super.

Ljeto je, sezona , fali radnika u turizmu, i trgovinama.

 

Onda u zdravstvu, te kućnim, komunalnim i ostalim zanimanjima.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2024 9:43 (gpd).
15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

kako je sezona GO, ženi sad u zamjenu za kolegicu dolazi studentica na tjedan dana obuke - dakle trgovina, pozamanterija, rad na blagajni, motanje...

 

klinka dođe, maltene si frčka vjevericu, tupo gleda i ništa ne pita...

 

da joj žena da odradi jednu naplatu i motanje, ova se pogubi 'ko magare u magli, onda žena popizdi, obavi to, pričeka da kupac izađe vane i veli joj (uz naglašen pogled od glave do pete):

 

mala, nauči se raditi, jer te ni moj muž ne bi gledao na OnlyFansu, tak dobra nisi!...

 

ne govorimo o super plaći, ali 7-800 € za studošicu u mjesec dana je više neg dobro...

 

ali jednostavno nitko ne želi raditi...

 

onda si ja mislim koji sam ja kreten skup s hanumom, nafufljali malu, odlikašicu, koja sad ide raditi u McDonald's s jedva 16 g. da si zaradi nekaj love za sebe u mjesec-dva (iako ima više slobodne love u novčanicama nego ja u kući, a i na računu...)...

 

krivo odgajamo dijete, treba nam poslat socijalnu službu!

 

Apropos IT-a, već dugo (1+ g.) nisam išao na razgovor (ja se stalno prijavljujem iako mi se ne mijenja posao zasad, čisto da vidim kako kotiram), ali sam primijetio da i na tih malo oglašenih poslova, inicijalnu filtraciju, tj. prvi poziv na razgovor dobiva ni 50% ljudi kao prije...

 

Kriza je bila pred 10-12 g. kad su na razgovore na koje se zove 4-5 ljudi, odjednom zvali 15-20, pa sam često vidio poznate kolege...

 

a sad eventualno se sve svede na 1-2 koje važu, sumnjam da su glavolovci izoštrili vještine prepoznavanja pravog "plijena", više da se javlja hrpa očitih mufljuza pa je probir lakše obaviti...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2024 13:44 (Stric_Jura).
10 godina
neaktivan
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Da. Sve je bolje od IT-a.
Dostavljači, trgovci, turistički radnici, bauštelci, serviseri, itd...sve je to bolje od IT-a.

 

Ako imate ozbiljnih zdrastvenih problema zbog informatike i kompjutera, bolje je da odete negdje drugdje.

 

Neg', dajte više prestanite uspoređivati kruške i jabuke. Svaki posao ima svoje izazove i tegobe. Koliko ste plaćeni, ovisi o tržištu. To vam je tak' u kapitalizmu ili u onome kaj se fura na njega.

 

Nemoje se baviti IT radi para. To nije dobar put. Nisu bitni samo vaši profi skillovi, nego i soft skillovi.

 

IT je najlakši i naljepši posao na svijetu. Nikada nećeš toliko malo raditi, za tako velike pare. I ak' imaš ljubavi za to, doslovno, bukvalno cijeli svijet je tvoj.

dzg
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Stric_Jura kaže...

da joj žena da odradi jednu naplatu i motanje, ova se pogubi 'ko magare u magli, onda žena popizdi, obavi to, pričeka da kupac izađe vane i veli joj (uz naglašen pogled od glave do pete):

 

mala, nauči se raditi, jer te ni moj muž ne bi gledao na OnlyFansu, tak dobra nisi!...

Ovo je mobing. Da je ne znam što zeznula, nema joj što druga osoba s visine podrugljivo komentirati izgled. A pogotovo ne nekome tko je tu prvi tjedan i krimen mu je to što nije dovoljno proaktivan.

 

Poznajem ljude u IT-u koji su igrom slučaja kao team leadovi imali pod sobom žensku osobu koja se nije najbolje snalazila u tom poslu (tipa nedovoljno znanje, nedovoljna snalažljivost s guglanjem i istraživanjem itd.), i da je netko komentirao toj osobi nešto u tom stilu mislim da bi komotno pobrali otkaz, a i nikom normalnom to ne bi palo na pamet tako komentirati.

16 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
captain_soap_McTawish kaže...

Ovo je mobing.

 Inace bi se slozio s tobom oko komentiranja izgleda, ali za mobing je potrebno sustavno zlostavljanje grupe ljudi. Osim toga, uopce to nema veze s njenim izgledom, mala je zapravo mozda bomba, nego sa njenim stavom prema poslu. To samo operirani HR-ovci mogu shvatiti kao mobing.

Mozda je promaseno, mozda je maloj bas to trebalo da se sabere, ali jedna lasta ne cini proljece.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 23:44 (Veliki Brat).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice