Popravak matične u pećnici

poruka: 207
|
čitano: 143.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Postavio sam malu anketu na početku teme (prvi post), pa ako imate iskustvo s ovim, možete glasati.

Bez obzira što možete više puta glasati, vaš glas je zabilježen i prvi put, tako da nemojte više puta glasati.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Meni je proradila,stavim slike uskoro.(već u ponedjeljak,samo što mi se nije dalopisat)

 

 

 

http://i.imgur.com/AJoi3.jpg

http://i.imgur.com/IP0vo.jpg

 

 

http://i.imgur.com/8nCbV.jpg

Iz "naznačenog" dijela se dimilo,zadnjih minutu i neš sitno u pečnici.Ostavio nek' se dimi i eto...

 

http://boss-game.com/forum2/index.php
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2013 16:53 (Paradox1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

imam hp probook 4515s , star 3 god, pokvario mi se pred 3mj , jednostavno je izgubio sliku na ekranu , spajanjem na drugi monitor, tv .... nisam nista dobio isto crnu sliku i sada sam ga raskopao do najmanje sitnice i sutra cu maticnu stavit u pecnicu , pa cemo vidit kaj ce bit

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Već sam ti odgovorio na YouTube komentar :) Nadam se da će ti proraditi.
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

i da proradio je hvala ti punoOOO :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

jucer lijepo ugasim laptop , odem van , tekma pivica i to ... vratim se natrag i ne radi vise .... opet 5 puta blica lampica na capsu ... a pred 8 dana sam spekao maticnu ... sta da mu ja sad radim ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici

pa ako si ju pekao vec onda je riknula....probaj ju opet spec ali to nije dugotrajno rjesenje...

Werdum Combat Team
13 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
cropunisher kaže...

jucer lijepo ugasim laptop , odem van ......

Lijepo na ebayu kupi drugu matičnu za taj laptop, ako misliš da ti se to ne isplati kupi novi laptop, jednostavno jel da. {#}

 

Nisi valjda mislio da je pečenje matične trajno riješenje!{#}

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 17:00 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
cropunisher kaže...

jucer lijepo ugasim laptop , odem van , tekma pivica i to ... vratim se natrag i ne radi vise .... opet 5 puta blica lampica na capsu ... a pred 8 dana sam spekao maticnu ... sta da mu ja sad radim ?

Popravi pečenjem ako uspiješ i prodaj laptop nekome ko će ga prodati u djelove. Ili ako ti se da, sam to napravi. Po djelovima možeš dobiti dosta više nego u kompletu...

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

al kuš ono mislio sam da nece odma riknut :D haha ko ga **be, stavljen je na njuškalo 1000kn , ako ko oce nek se javi .... moram novi kupit

12 godina
offline
Popravak matične u pećnici
Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici
Pozdrav! Htio bih da Vas pitam sta bih moglo biti sa HP compaq laptopom..? Laptop je normalno je radio do neki dan, normalno sam ga iskljucio.. Ali priliko sledeceg paljenja nije mi poslao sliku na display, ja sam ga na prekidac ugasio i vise mi ne daje nikakve znakove zivota..
Osim toga sto kad ukljucim kabal od punajca okrece mi cooler koji je ukljucen na usb Hvala unaprijed!!
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Popravak matične u pećnici

HP 6735s vraćen u život ovom metodom (poznata stvar sa grafičkom i 5 x blinkanja caps lock svjetla). 9,5 minuta, 200 stupnjeva, hlađenje pola sata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Acer aspire kav 60 ploca vjerovatno otisla..sta mislite hoceli uspit pecenje ? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Damir1908 kaže...

Acer aspire kav 60 ploca vjerovatno otisla..sta mislite hoceli uspit pecenje ? 

- Budeš vidio kad probaš, ovako ti to nitko ne može reći.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Valentin17 kaže...
Damir1908 kaže...

Acer aspire kav 60 ploca vjerovatno otisla..sta mislite hoceli uspit pecenje ? 

- Budeš vidio kad probaš, ovako ti to nitko ne može reći.

pada al i profesor mi je reko da se ti mini laptopi stvarno kvare .. to nije normalno

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
14 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Evo da se i ja javim. Malo prije sam ispekao matičnu ploču Acer aspire 5520. Prije simptoma kvara je: dvd pržilica nije prepoznala, a tokom igre na facebooku ( Live pool tour) i kad se igram i odjedno crn ekran i tako stoji sve dok ne resertiram. Odlučio sam ispečit ploču i nakon pečenja sve radi kako treba, dvd pržilica sad se vidi i prepoznala. Nebi ste vjerovali ta ploča preživjela nekoliko puta pečenja ( otprilike 6-7 puta) .  Čudni je ta serija pogađa zbog kvarova. Kodgod da je to napravio na heatsink potpin FAIL! Zašto? Kad sam vadio ploču i stavi heatsink i vidim ima lufta na chipsetu a hladi samo processor zato se kvari. Uzmem ja bakreni limić debljine 0,3mm, prije toga pastu nanesem i stavljam bakreni limič i stavljam pastu i na njega stavljam heatsink i zašarafi. Stanje se popravlja i više ne grije jako. :) Toliko od mene nadam ce da će izdržat bez kvarova.

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Nello

 

- Nije to nikakav fail, to je kod većine laptopa tako, na chipset se ne stavlja termalna pasta, nego thermal pad (ima za kupit na Ebayu), ovako stavljat bakrene limiće nije preporučljivo (iako si to sigurno vidio na youtube kako to neki idiot radi), bakar vodi struju i ako ti se slučajno kod montaže hladnjaka taj limić malo pomakne, imaš kratki spoj, onda nema te pećnice koja će pomoć.

 

- Inače na takve stvari kao taj povećani razmak između chipseta i hladnjaka treba pazit, ako se nema za thermal pad, treba dat laptop na servis i oni će tamo staviti thermal pad i neće biti problema, većina ljudi thermal pad samo izbac iz igre i samo nanesu termalnu pastu, onda se čude kad ima se laptopi pregrijavaju.

 

Damir1908

 

- Kvari se sve ako se ne održava prema planu održavanja i ako se ne koristi u skladu s uputama proizvođača.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2013 19:57 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Evo samo da podjelim i ja svoje iskustvo ... pozitivno {#}

 

U pitanju je HP Qompaq 615 ... Mrtav, samo crni ekran i blinkanje 'Caps Lock' tipke. Bio na servisu i rečeno mi je da je popravka nesiplativ jer je otišla matična ploča. Jučer sam slučajno naišao na ovu temu i obzirom da nisam imao što izgubiti probao sam odraditi 'pečanje' prema uputama iz prvog posta i gle čuda ... lap ponovno radi ... do kada nitko ne zna niti za to postoji garancija, ali sam mu bar malo produžio život ... {#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

Sve se da rijesit pecnicom, maticna, graficka, maticna od ps3, od mobitela...ali nije vjecno, metoda tek toliko da radi dok se neskupi lova za drugo...osobna iskustva :D

16 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Compaq 615, simptomi: upali se, ventilator radi, Caps lock blica, nema slike

Pečenje matične na 180, 10 min - proradio

 

Radi vec 7 dana bez problema :D

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Ovako,imam Hp probook 4525s

laptop radi, međutim kada se instalira driver za grafičku zablokira.

Navodno da je otišao kontroler napajanja,

pošto je integriran na matičnoj ne može se mijenjat.

Jedino riješenje nova matična što je neisplativo.

Dali ova metoda pečenja važi za ovaj problem.

 

Unaprijed Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Ja imam problema sa svojim laptopom (jednostavno nema struje u njemu) !

Sad sam ga ostavio na servisu na dijagnostici pa cemo vidjet ako je ploca otisla u vjecna lovista onda cu probat ovako u pecnici!

Kresimir
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Na hp G6000 upalilo dva puta i poslije više ne.

Na DV9500 dosad mi uspjelo na tri različita i još rade. Inače, na jednom od njih mi prije toga nije radila integrirana web kamera. Problem poznat vlasnicima ovakvih laptopa. Nije je prepoznavao u "device manager"-u. Zanimljivo, ali odmah nakon pečenja je i ona proradila automatski. 

Mislim da je vrlo važno ne pretjerati s temperaturom i vremenom pečenja. Bilo bi dobro termometrom utvrditi stvarnu temperaturu pećnice pošto zna odstupati od one na dugmetu. Isto tako, niža temperatura ne daje željeni rezultat. Radi nekoliko dana ili sati, pa opet isto. I naravno, treba si dati truda pa otkloniti uzrok kvara. Popraviti hlađenje i držati se svih već izrečenih uputa o korištenju laptopa. Uzalud je popravitn u pećnici ili u servisu ili čak staviti novu matičnu, ako ga ponovo izložiš pregrijavanju.

U svakom slučaju hvala onom tko se toga dosjetio! Ako ništa drugo daje vremena da smisliš trajnije rješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Nego imam nekih problema sa laptopom i nakon višesatnog testiranja mislim da imam problema sa grafičkom karticom i da bi se to dalo riješit reflow-om ili reballom.

Zanima me koliko servisi naplaćuju reballing ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak matične u pećnici

300-400  kn  kako  koji  servis !

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Popravak matične u pećnici
AmonZero kaže...

Nego imam nekih problema sa laptopom i nakon višesatnog testiranja mislim da imam problema sa grafičkom karticom i da bi se to dalo riješit reflow-om ili reballom.

Zanima me koliko servisi naplaćuju reballing ?

 

 Javi se u IT Elektronika.. vjerovatno najbolji servis u hr

15 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Problem je bio u GPU i trebalo ju je reball-at.

400kn sam dao sad radi kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Valentin17 kaže...

Nello

 

- Nije to nikakav fail, to je kod većine laptopa tako, na chipset se ne stavlja termalna pasta, nego thermal pad (ima za kupit na Ebayu), ovako stavljat bakrene limiće nije preporučljivo (iako si to sigurno vidio na youtube kako to neki idiot radi), bakar vodi struju i ako ti se slučajno kod montaže hladnjaka taj limić malo pomakne, imaš kratki spoj, onda nema te pećnice koja će pomoć.

Bakar je vodić el. struje ali isto tako kao materijal ima visoku toplinsku provodljivost. Toplinska provodljivost bakra je oko 400 w/mk dok je termalnih padova oko 6w/mk u najboljem slučaju. Razlika u kvaliteti i standardno popraćeno razlikom u cijeni između termalnih padova s ebay-a (30usd) i onih od renomiranih proizvođača je poprilično velika(500-ak kuna). Tu ipak treba pripaziti, posebno ako je riječ o čipovima s većim TDP-om.

Što se bakrenih pločica tiče, pogodne su za određene modele ali pod uvjetom da je debljina adekvatna i to mora biti precizno u 0.1mm. Ako je pretanka moglo bi se desiti upravo ono na što upozoravaš, odnosno ako je predebela tada podiže hladnjak te neće nalijegati punom površinom. U konkretnom slučaju s 5520 bakrena podloška i nije najsretnije riješenje jer hladnjak se fiksira samo na procesoru a i debljina pločice bi morala biti 0,5mm ne 0,3mm.

El vodljivost nije problem ako se podrazumijeva da postoji potrebna vještina i znanje, ipak neki proizvđači preferiraju hlađenje direktno hladnjak na sve čipove koji se aktivno hlade, primjer takvog riješenja dizajna hlađenja vidimo kod Apple prijenosnika.

 

12 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Evo ekipa da i ja dam svoj doprinos zajednici ;) 

 

Jučer mi je laptop krepal, i nakon poduže dijagnostike shvatio sam da je otišla grafička + još nešto na matičnoj. Tako da sam danas lijepo ispekao matičnu, 200°C na 9 minuta točno i rezultat je da vam sad pišem s tog laptopa .

 

Po meni, nikakav strašan postupak ako je matična za otpis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice