Popravak matične u pećnici

poruka: 207
|
čitano: 143.329
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Aliovaj vido od nasega forumasa odlican je svaka cast kako mu je uspjelo a ja bas imam jedan laptop acar aspire a htio bih ga seki osposobiti da moze na internet jer sam uzeo njeno racunalo i5 :P pa makar da to sredim a neznam ako je forumas iz zagreba da skokne do mene pa da probamo skupa puricu ispeci kod mene :P
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
crackcood2 kaže...
Svaka cast :) Imam acer aspire 5520 isto maticna riknula imsli kojim slucajem kakav prijedlog ?????

Pročitaj:

POST 1

POST 2

POST 3

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
crackcood2 kaže...
Aliovaj vido od nasega forumasa odlican je svaka cast kako mu je uspjelo a ja bas imam jedan laptop acar aspire a htio bih ga seki osposobiti da moze na internet jer sam uzeo njeno racunalo i5 :P pa makar da to sredim a neznam ako je forumas iz zagreba da skokne do mene pa da probamo skupa puricu ispeci kod mene :P

Ovom majstoru tu je to usjelo, mada to je rijetkost, ako ga ne misliš nosit nikuda u servis onda nemaš kaj izgubit, samo pazi kad ga otvaraš da ga ne strgaš.

 

Mada moj savjet je da sutra probaš nazvat ovaj MOJ SERVIS i malo ima opisat kvar, možda te nebi skupo došal popravak.

Valentin
12 godina
protjeran
offline
Re: Popravak matične u pećnici
A probati cu al je problem stone planiram nekakve bjesne cijene platiti,al nemam staizgubiti svakako cu vidjeti kako i sta stoji vec skoro 4 mjeseca nisam ga koristio otkako su ustanovili da je riknula maticna :(
12 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici

Tako isto i ovaj moj laptop nije dugo bio korišten i onda isprobali ovo. Za par sati truda dobili smo laptop koji ponovo radi ko nov ;)

 

Gledao sam bio neke servise u Zagrebu u Dubravi šta nude po tjedan dana garancije za popravak matičnih ploča i imam neki osjećaj da popravljaju upravo na ovaj način.. Jer uvijek je napomena "samo ako možemo našim metodama popraviti"..

 

Ako ti dečki u servisu sve slože i sve ti radi, onda ti je vrijedilo truda, a ako ne uspiju popraviti, opet ti ostaje ono zadnje da sam probaš, mada tad čisto sumnjam ako oni nisu uspjeli da ćeš ti baš ovim načinom uspjet..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

Ja imam isti model računala i matičnu koja mi je već jednom krepala pa sam je dao na popravak u servis. Ugl sad mi je opet krepala po drugi put pa se pitam je li je moguće poraviti na ovaj način ili je sad kasno s obzirom da je već popravljana??

14 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Prije nego što počnete ispeči matičnu ploču i da OBAVEZNO odlemiti CMOS Bateriju ali kod nekih modeli laptopa kojima se može lako izvadit uložak baterije.

 

Zašto je važno izvaditi CMOS Bateriju kojima nekih modeli zalemljen na ploči?

 

Zato što ukoliko da ne odleme CMOS bateriju jer će taj način će u pečnicama od vručine uništi napone i kasnije postaje neupotrebljen.

 

Sama CMOS baterije kojima se leme na ploči a nova košta preko 100kn što baš nije jeftin !!!!

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Nello kaže...

OBAVEZNO odlemiti CMOS bateriju ili je izvaditi.

Nello je u pravu. @EchoOne, uvrsti ovo u prvi post.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
ja iman jedan IBM t22 prilicno star, maticna crkla pa bih ovo oprobao pa me interesira ovo:
Jel se mora maticna cijela umotat u foliju, prepostavljam da je to samo mjera opreza da se zastiti pecnica..
One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
majstorSZ kaže...
ja iman jedan IBM t22 prilicno star, maticna crkla pa bih ovo oprobao pa me interesira ovo:
Jel se mora maticna cijela umotat u foliju, prepostavljam da je to samo mjera opreza da se zastiti pecnica..

Nemoraš cijelu zamotat, dovoljno je da na tepsiji staviš alufoliju i par kuglice od alufoliju koju lako napraviš ko loptica pa njega staviš matičnu tako da vruči zrak cirkulira donji i gornji ploče. Ona što spominjem kuglicu od alufolije to ti je zapravo kao nogice  da ti matična bude uzvišen.  Razumiješ?

14 godina
protjeran
offline
Popravak matične u pećnici

sta ce biti sljedece {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

kuzim sada..
Hvala :)
p.s. Sutra javim rezultate

EDIT: ispekao sam je u pecnici po uputama ali nisam pazio na RAM utor koji je bio okrenut prema dole i kako su se lemovi otopili tako mi ispao RAM utor..
pokusat cu se malo igrat sa lemilicom, valjda cu uspit zalemit :D

One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 17:20 (majstorSZ).
12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

pozdrav svima! Evo šogor jučer hoće baciti laptop u smeće (HP 6735s) matična ne radi a nova je 2320,00kn, a meni frend pokazivao ovo "pečenje matične" nedavno. Sjetio sam se toga i još vidim da je za isti model rađeno. Nemam hrabrosti to sam napravit jer stvarno ne znam niš o laptopima. možda bi ga frend znao rastavit,ali to ga moram pitat. Jel ima tko da doma peče matične pa da mu donesem, možda bi laptop proradio. Pogledao sam sve i probat ću to napravit, ako ima još kakav savjet na što da posebno obratim pažnju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:12 (Dado1_zg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Dado1_zg kaže...

šogor jučer hoće baciti laptop u smeće (HP 6735s) matična ne radi a nova je 2320,00kn, a meni frend pokazivao ovo "pečenje matične" nedavno. Sjetio sam se toga i još vidim da je za isti model rađeno. Nemam hrabrosti to sam napravit jer stvarno ne znam niš o laptopima. možda bi ga frend znao rastavit,ali to ga moram pitat. Jel ima tko da doma peče matične pa da mu donesem, možda bi laptop proradio. Pogledao sam sve i probat ću to napravit, ako ima još kakav savjet na što da posebno obratim pažnju.

  • Nije isplativo kupovati matične ploče u servisima, inače se kupuje novi laptop.
  • Naravno da je za isti jer sam ja radio video pečenja te matične ploče i upravo se s njega i javljam, svakodnevno ga koristim.
  • Lagano je za rastaviti, imašovdje opisane sve korake
  • Mogu ti ja ispeći kod sebe, samo bi trebao poslati matičnu ploču poštom s tim da ju dobro zaštitiš. Ili ako ima tu netko iz ZG-a da ti pomogne.
  • Sve ti je opisano u mome videu, koja temperatura i ostalo, a imaš i u ovome postu
  • Na isti način sam ispekao i matičnu od HP6735b, pogledaj post

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Dado1_zg kaže...

pozdrav svima! Evo šogor jučer hoće baciti laptop u smeće (HP 6735s) matična ne radi a nova je 2320,00kn, a meni frend pokazivao ovo "pečenje matične" nedavno. Sjetio sam se toga i još vidim da je za isti model rađeno. Nemam hrabrosti to sam napravit jer stvarno ne znam niš o laptopima. možda bi ga frend znao rastavit,ali to ga moram pitat. Jel ima tko da doma peče matične pa da mu donesem, možda bi laptop proradio. Pogledao sam sve i probat ću to napravit, ako ima još kakav savjet na što da posebno obratim pažnju.

Ako neznaš rastavit a imaš na linku kojim se vrlo lako rastavit laptopa. Klikni na KLIK i tamo imaš slike sve što lako rastavlja ali mora se oprezno radit.

 

 

 

12 godina
offline
Popravak matične u pećnici

A najteže je rastavit i sastavit laptop, najlakše je matičnu šibnut u pećnicu. Kad već rastaviš laptop i izvadiš matičnu, nema smisla slat je nekom poštom. Ubaciš je u rernu i gotovo ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
EchoOne kaže...

A najteže je rastavit i sastavit laptop, najlakše je matičnu šibnut u pećnicu. Kad već rastaviš laptop i izvadiš matičnu, nema smisla slat je nekom poštom. Ubaciš je u rernu i gotovo ;)

Zavisi kako kome se da sredit pa ima osobe koji nisu spretni pa lako zezne tj može neš oštetit jer ruke drhte a nisu sigurne u rad jer su za rad potrebne mirne ruke i koje zna rastavit laptopa i to bez teškoče.

 

Ako nezna rastavit a ima slike s neta samo treba guglat to upiše disassemble naziv laptopa i pročita par slike i onda vidjet ćeš da lako svlada kod rastavljanja laptopa. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

imam laptop hp6715b i nisam 100% siguran da je problem u matičnoj,pa da ne rastavljam cijelog bezveze imam pitanje-tokom rada se iz čistog mira ugasi-koda ga ištekaš iz struje,skroz...nekad nakon minutu,nekad nakon 10-15...sve drugo sam eliminirao (ram,pregrijavanje,...).jel moguće da bi pečenje pomoglo kod ovih simptoma??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
r1_team kaže...

imam laptop hp6715b i nisam 100% siguran da je problem u matičnoj,pa da ne rastavljam cijelog bezveze imam pitanje-tokom rada se iz čistog mira ugasi-koda ga ištekaš iz struje,skroz...nekad nakon minutu,nekad nakon 10-15...sve drugo sam eliminirao (ram,pregrijavanje,...).jel moguće da bi pečenje pomoglo kod ovih simptoma??

koliko ga imas dugo?

 

po meni je to baterija stara i ne drzi nis vise..tako isto drzao compaq nakon 2-3 godine koristenja..na punjacu deri i to je to nema druge..osim nova baterija..

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
r1_team kaže...

Imam 2 ista takva laptopa. Problem kod tebe možđe biti, ako si rastavljao i čistio laptop, da ti se bakreni hladnjak nije dobro usjeo na procesor i grafički čip (što je bio slučaj pregrijavanja kod mene na HP6735s). Samo šarafe dobro zategni. Ukoliko nije to, može biti zbog stare baterije, ako ga iskopčaš s naponskog kabla, brzo se baterija isprazni. Može biti da zbog nekog softvera se ruši tj. iznenada gasi. Probaj instalirati Speedfan te prati temp kako se kreću. Ako si ga već rastavljao, rastavi ponovno da provjeriš jesi sve konektore spojio (naravno i ventilator). Ukoliko ništa od navedenog ne pomaže, ispeci matičnu.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Evo još jednom pečenje kod mene uspjelo,frend doneo asus eee PC valjd tak ide ime,ono malo sralo,i uzeo fen za vruči zrak i par minuta ga zagrijavo vamo tamo i sklepali ga i radi.

 

edit

Fen za vruči zrak onaj što može do 500C zagrijati.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2012 12:50 (kruskar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

nije baterija,nije punjač,nije rastavljan,a star je oko 3,5 god,mislim da nije ni pregrijavanje jer se nekad ugasi nakon par sekundi...a i mjerio sam temp...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2012 11:56 (r1_team).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
r1_team kaže...

nije baterija,nije punjač,nije rastavljan,a star je oko 3,5 god,mislim da nije ni pregrijavanje jer se nekad ugasi nakon par sekundi...a i mjerio sam temp...

kako mozes bit siguran da nije baterija??

po meni jedino to moze bit, star je 3.5godine...

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
r1_team kaže...

nije baterija,nije punjač,nije rastavljan,a star je oko 3,5 god,mislim da nije ni pregrijavanje jer se nekad ugasi nakon par sekundi...a i mjerio sam temp...

Savjetujem da izvadiš hard disk i ubaci u čitač hirens cd boot jer tamo ima alate koji provjeravaš memoriju, ako na laptopu ako imaš više rama memorije tad izvadiš sve i ostavi samo jednu provjeravaš jel ima errore, ako nema onda vadiš i staviš drugi i isto provjeravaš jel ima errore pa ako otkrije da ima errore znači da ram pravi probleme i makni na stranu i staviš ispravnog rama i a hdd možeš stavit natrag a isto tako ima u alati da provjeriš jel se hard disk zagrijava i dali ima bad sector. Ako hard disk jače zagrijava do 55 jer se i on sam restarta.

 

Ja sam imao jedan slučaj kad malo surfam i iznenada restarto i opet ok i ali se ponovi slučaj imao i ja lijepo vadim hard disk kad ono jako vruč i skoro opekao. I našo uzrok problema. Stavio drugi hard disk i odonda poslije sve ok i više nije jako zagrijao hdd i sve OK.

 

 

Kažeš da nije rastavljen jesi kad očistio oko venta tj oko hladnjaka pa vjerovatno zaštopan pa nemože nikako puhat vruč zrak van...

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

pa zato jer se to događa i kad radi bez baterije,na punjaču...jedino ako ne mislis na CMOS bateriju (neznam cemu ona sluzi i dal se zbog nje moze gasiti)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

rame sam probao zamijeniti iz ispravnog laptopa i opet isto,a za disk ne vjerujem da se zagrije nakon 5 sekundi rada...dal je moguće da se  gasi zbog bad sectora?a temperature sam mjerio i ne pregrijava se,tako da ne vjerujem da je zaštopan...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
r1_team kaže...

pa zato jer se to događa i kad radi bez baterije,na punjaču...jedino ako ne mislis na CMOS bateriju (neznam cemu ona sluzi i dal se zbog nje moze gasiti)

CMOS baterija služi  za pamćenja postavke u BIOS i kod sata. Ako se sata pokazuje stalno na nuli znači da je baterija pražnjena.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
r1_team kaže...

rame sam probao zamijeniti iz ispravnog laptopa i opet isto,a za disk ne vjerujem da se zagrije nakon 5 sekundi rada...dal je moguće da se  gasi zbog bad sectora?a temperature sam mjerio i ne pregrijava se,tako da ne vjerujem da je zaštopan...

Ako vadiš hard disk s laptopa i što se događa kad pali i jel se još sam gasi?

15 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Isti slucaj kod mene, crkla maticna n alapu, nakon nekoliko zalijevanja pivom presudilo joj je vrijeme, naime interesantno je to da je laptop radio tu noc kad je zalijen, sve 5, drugi tjedan ga pokusam upalit (buduci da radim vikendom samo s njime) i kad ono nista, pa me zanima dali bi ovim zagrejavanjem u pecnici,otopio tu pivu u bambuse sta su se slijepili ispos tipkovnice i ko zna sve gdje? Hvala autoru teme na ideji za zagrejavanje maticne.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Dj_Jelak kaže...

Isti slucaj kod mene, crkla maticna n alapu, nakon nekoliko zalijevanja pivom presudilo joj je vrijeme, naime interesantno je to da je laptop radio tu noc kad je zalijen, sve 5, drugi tjedan ga pokusam upalit (buduci da radim vikendom samo s njime) i kad ono nista, pa me zanima dali bi ovim zagrejavanjem u pecnici,otopio tu pivu u bambuse sta su se slijepili ispos tipkovnice i ko zna sve gdje? Hvala autoru teme na ideji za zagrejavanje maticne.

Rastavi laptop pa da vidiš samo ako nije oksidiralo vodiće, oksidacija je ona kiselina što nagrize vodiće i lako prepozna boja je kao bijela. Ako nema oksidacije onda i možeš svakako ispećit pa isprobaš dali radi...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice