Flashanje BIOS-a izdvojena tema

poruka: 593
|
čitano: 460.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

užas.. i s problemima nastavljaš s flashiranjem? elegantnije-konkretnije je čekićem.. Flashaš kad si siguran da će proći, ne na silu, ne kad nešto hoće-neće... .. sad, lupkaj, nešto.. vadi komponente ako prođe. Ako ne prođe, imaš ciglu.

 

npr jesi li pročitao changelog? Razlike od vrezije koju imaš-flešaš? .. Zašto pišem takve stvar? -zato.

 

povadi SVE (sve znači sve) s MBO.. kreni od nule. Samo MBO+CPU (cooler).. i sve ostalo odspojeno, struja, pališ. Ima beepa? .. ako nema, listaj cjenike..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 16:45 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a
Ako ne bude postalo jel onda samo plocu moram ili?
Fight with the best,die like the rest!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a
Svatio sam u cemu je problem...
Stariji bios(2008) koji sam instalirao ne radi samo kad stavim grafu u komp.Kad su druge komponente unutra imam beep.Nemam integrusu,samo serijski port.
Help?
Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

help? -sve ti je već rečeno. Zaključak sam možeš izvesti. (zbog VGA moraš koristiti odgovarajući noviji BIOS, ili stariju VGA .. koju ćeš recimo posuditi za fleshanje..)

Zato se čita changelog (koliko puta ponovljeno?) i zato sam ti rekao da za test ukloniš sve.. imaš sreće, radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a
ihush kaže...

help? -sve ti je već rečeno. Zaključak sam možeš izvesti. (zbog VGA moraš koristiti odgovarajući noviji BIOS, ili stariju VGA .. koju ćeš recimo posuditi za fleshanje..)

Zato se čita changelog (koliko puta ponovljeno?) i zato sam ti rekao da za test ukloniš sve.. imaš sreće, radi.

 Problem sam rijesio tako da sam sa svojom starom grafom flashao bios koji sam inace dobio od gigabyte supporta.Filozofe hvala.Dugujem ti.

Fight with the best,die like the rest!
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

pozdrav

da li se kod instaliranja nove verzije biosa mjenja i bios vga?

 

nisam obratila paznju na oznaku biosa vga pa sam sad u nedoumici da li je bilo promjene pri instaliranju novije verzije biosa laptopa

 

radi se o packard bell easynote lj71 a problem mi je bio izgleda u driverima za grafiku ati mobility radeon hd 4650

 

jednostavno zatamni ekran kod gledanja snimaka i na win10 sam uspjela pronaci odgovarajuci diver ali mu je rezolucija bila ruzna, ne znam sad koja je ali je bila slika "presiroka"

 

e sad sam se vratila na win7 i instalirala verziju 1.06 od dvije ponudjene verzije biosa sa oficijalne stranice a zanima me sta je ova druga verzija 1.07

  

BIOSPackardBell    BIOS                                  1.06    2.6 MB      2010/02/24

 

BIOSPackardBell    Adds PanelID for LPL 17.3' LP173WD1-TLA3.     1.07    3.4 MB      2010/09/13

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 12:18 (nibleri).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Jel ima mozda netko bateriju za bios za hp laptop Probook 4540s, 3pinska mi treba. Za prodat naravno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Kako misliš 3pinska?

 

Taj model ima CR2032 bateriju sa zalemljenim žicama i 2pin konektorom...

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
15 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

misli na novu-experimentalnu quantum bateriju, za OC i tak to.. njom se prži bios i kokice (valjda).

... teško da je mislio na 3voltnu :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 23:45 (ihush).
12 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Cini mi se da je 3 pinska. Svakako je spojena s kablom da.

 

Ne treba mi za kokice hvala, cisto da mi ne izabuje cmos error svaki put kad ostane bez struje :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a
Pozz ekipa
Iman pitanje
Upgradeat cu sa i3 3240 na i5 3570k
Maticna p8b75lx plus
Pa me zanima kad stavim novi cpu jel moram updateat bios?
Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a
xXZoMbIeHaCkErXx kaže...
Pozz ekipa
Iman pitanje
Upgradeat cu sa i3 3240 na i5 3570k
Maticna p8b75lx plus
Pa me zanima kad stavim novi cpu jel moram updateat bios?
Hvala

Taj CPU je podržan od verzije 0405.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Pozdrav ekipa.

 

Trebao bih na Toshibi Qosmio X70A ugasiti integriranu grafiku, što se navodno može samo iz biosa. Dok odem u Device manager i tamo stavim Disable, ne prepoznaje ni integriranu ni nvidiu.

Problem je što u biosu nemam Advanced tab u postavkama pa ne mogu staviti da radi samo na Nvidii. Može li se to riješiti kakvim modificiranim biosom ili nečim drugim?

15 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

-ne diraj (jer očigledno ne znaš što radiš, ni po temi, ni po računalu).

 

prvo, u čemu je problem, što želiš napraviti?

ako u biosu nemaš opciju za izbor aktivne vga ili dual/swichable .. tad to nemaš, ako proizvođač nije izdao noviju ver.biosa koja bi to nudila, tad ne možeš baš ništa. Potrebne podatke imaš, odeš na str. proizvođača i vidiš što neka ver.biosa mijenja, ako je to ta opcija tad možeš o tome razmišljati. 99% da nema..

a tad opet, u čemu je problem? kvar? .. jer po opisu, lap radi. Ako želiš podesiti koja vga se koristi, to je u OSu (nema veze s devicemanagerom ili biosom), performance, driver, power .. profili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Očito ni ti ne znaš o čemu govoriš, pa bih zamolio nekog tko zna da odgovori da li postoji način da se ugasi integrirana grafička ili ne, bilo iz biosa, bilo na koji drugi način.

Kod nekih laptopa se u device manageru izbrišu driveri ili isključi integrirana grafička i laptop normalno radi s odvojenom. Integriranu grafičku je moguće iz biosa na nekim Toshiba Qosmio modelima, ali eto na ovome nejde.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 17:06 (Nix666).
14 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Ne znam zasto bi uopce iskljucivao, ne bi rekao da ti smeta. Podesi da ti odvojena radi samo kad pokrenes zahtjevnije programe, a integriana ovako. 

14 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Napravi ovako kako kolega kaže. Namjesti da određene aplikacije koriste nVidiju. Čak i na Toshibinom službenom forumu kažu da se integrirana grafika ne može isključiti, već da se može pojedinačno assignati GPU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Flashanje BIOS-a
Postavljeno je tako, ali izgleda da još uvijek koristi integriranu. Konkretno, problem je u SolidWorksu
14 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Pa onda najbolje da pjeske podesis da ti Nvidija pokrece SolidWorks. Desava se to, ja sam bas skoro imao slucaj, samo sto je kod mene AMD graficka. 

6 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Pozdrav, e ovako frend je htio flashati bios na svojem laptopu (Acer Aspire 1640Z), tj. to je i napravio ali očito je skinu krivu verziju ili je nešto otišlo po zlu i sada nema ništa. Kad se laptop upali on radi ali nema ništa na njemu, crn ekran. Sada sam ja htio staviti ponovo bios putem USB-a ali ništa. Skinuo sam verziju biosa s Acerove stranice, iako nema modela laptopa 1640Z skinu sam za verziju 1640 jer sam negdje pročitao da ja isto. Napravio sam MS-DOS startup disc pomoću Rufus-a kopirao bios skinut sa interneta i sada bi navodno trebao prije nego upalim laptop držati tipke Fn+Esc i upaliti laptop i držati tike nekoloko sekundi i trebalo bi krenuti flashanje koje bi trajalo par minuta ali ništa se ne dešava ni nakom 20 min. Je li se možda netko susreo s takvim problemom, tražio sam i po internetu ali tamo samo nađem isti postupak ali bi trebao navodno koristiti floppy disc, a kako bi trebao koristiti krvavi floppy disc kad njega ni nemam na laptopu, da je komp vec bi spojio neki stari sa starog kompa. Eto pa ako netko zna nekaj nek pomaže, laptop je stariji ali posluži. Havala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Uuu flash biosa na laptopu. Ja se to baš i nebi usudio. Mislim napravio sam flash biosa na desktopu tisuću puta, čak sam i probao na svoju HD 5850 staviti bios od 5870 i naravno nije radilo. Ali na desktopu je to lako jer moderne ploče imaju po dva bios čipa. Ako napraviš sranje na jednom imaš drugi. Ako napraviš sranje na oba onda si krkan. A za laptop nisam siguran da li ima pomoći. Možda će ti netko stručniji moći pomoći. Ali zlatno pravilo je ako sve dobro radi bios ne diraj

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2017 19:07 (Baudelaire).
13 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

bok. trebao bih pomoc oko flashanja biosa na Aceru e5-575g-32L4. uglavnom ima support za win 10 a trenutno sam instalirao win 8.1. jel se moze kako flashati da ne upgradeam na win 10? tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Po tvojem pitanju zaključujem da ne znaš što je Flashanje BIOS-a niti čemu služi i kažem ti da to ne radiš. Windows 10 nema veze s flashanjem BIOS-a, nego s postavkama u OS-u.

7 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

 Imam maticnu h170m i procesor trenutno je skylake g4400. Razmisljam kupiti g4560 koji je kaby lake i zamijeniti procesore, čitao sam negdje da je moguće flashati bios na maticnoj tako da sve radi, ali da se nekima pojavljuju problemi. 
Jel ima itko iskustva s ovime i koje je vaše mišljenje dali flashati ili ne?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Kupio sam  matičnu ploču ASRock Z87 Extreme3 Sockel 1150 ATX a posjedujem procesor Intel Core i3-4160 3.60GHz, s1150 koji radi u mojoj staroj matičnoj ploči ali u ovoj neće.

Kontaktirao sam proizvođača oni su mi savjetovali da :

Dear Sir,
Thank you for contacting ASRock.
Please update BIOSto P2.40 or later version BIOS.
https://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme3/?cat=Download&os=BIOS
Best Regards,
ASRock TSD

 

Ali problem je u  tome što ja ne mogu doći do biosa... pc upalim ventilaor se na procesoru vriti ali nema video signala...

 

Moje je pitanje dali je moguće nekako napraviti nadogradnju biosa moje matičen ploče sa ovim što imam( procesorom i matičnom )...

 

Unaprijed Hvala na sugestijama.

 

Lp 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Posalji im mail da nemas procesor za flashanje, pa ce ti besplatno postom poslati BIOS chip, izmjenis ga na ploci i to je to.

12 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Tesko moguce, imao sam slicnu situaciju. Najednostavije nabavi neki stariji procesor koji je podrzan da se nebi nekim slucajem zakompliciralo

16 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Da da ... od mog zadnjeg posta nisam se pomakao ni milimetra... pretražio pola interneta, otišao u lokalnu trgovinu oni me odkantali jer sam matičnu kupio u Njemačkoj ( Computeruniverse ) ... kontaktirao Computeruniverse i oni me otkantali jer kao oni samo rade prodaju nemaju servis... kontaktirao i razmijenio desetak mailova sa ASRock TSD... pretražio njušako za nekakv jeftini CPU ništa sve skupo.... kontaktirao preko njuškala dečke koji prodaju BIOS chipove inače prodaju za 100,00 kn ali baš koji ja trebam je 150,00 + 100,00 kn dostava... 

 

sve u svemu još se borim ne odustajem...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flashanje BIOS-a

Predlazem da utroseno vrijeme radije provedes trazeci procesor na njuskalu za posudbu ili kupovinu. Iz iskustva govorim da ces tesko uspjeti. Mozda i hoces, ali oduzet ce ti puno vremena.

10 godina
protjeran
offline
Flashanje BIOS-a

Instalirao windows 10 na novi komp.

 

Izgasio ga da skinen drivere.Poskidao sve sto treba da cu 

ih instalirati i nece dalje od loga od msia kad treba stisniti f11 za bios.

 

Sad me zanima zasto ne mogu flashati bios.

Jer ekstraktiram file na usb.Ali kad ga trebam flashati otvorim mapu a u njoj nema filea.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice