Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

poruka: 21
|
čitano: 3.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Flash uefi-a na GA-Z68X-UD3H-B3

Skinem uefi bios za navedenu ploču, napravim boot usb...bootam...flash krene---radi---sve ok...veli restart i unplug power...napravim...uključim, ponudi mi uefi mali izbornik, load default, enter bios, load optimi. Odaberem load default, restart---ništa. Resetiram CMOS, odaberem enter bios, pokaze mi malo izbornika pri vrhu, miš na sredini smrznut, cijeli komp ne reagira. Rest CMOS pustim ga (ovaj put mi ne izbaci ništa) loada mi win preko nekakvog paragona magica koji mi je ostao na disku na kojem nisu windowsi...uđem u win sve normalno, instalira mi drivere, sve kao normalno nakon flas uefi-a. Restartam udarim DEL sve smrzne..opet sve iznova. Znači mogu na neki čudan način ući u win ali u bios nikako. Googlam, nađem neku metodu reverta na standardni bios (iz win-a preko CMD-a), restart i sve 5, stari BIOS je tu.

 

E sad me zanima jel netko zna zašto neće UEFI, sve sam napravio kako treba. 

 GA-Z68X-UD3H-B3 rev.1.3...

ps.

jel moguće da mi na kutiji piše rev. 1.3 a da je matična 1.0...pošto sam preko neta kupovao (novo je ali opet...)?

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Nije ni prvi ni zadnji put da noviji BIOS ne radi kako treba. Čekaj noviju stabilnu verziju. Na PCB matične ploče trebalo bi da piše verzija ploče.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 19:14 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Skroz dole lijevo tam di pise designed in taipei ti pise koja je revizija ploce pa pogledaj.

Werdum Combat Team
16 godina
offline
Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

uh danas još problema...znači ponovim sve ovo navedeno danas, opet isto, nece u uefi bios. Preko cmd-a napravim revert i sve 5 do awardova biosa, u njemu krenem postavljati IDE to AHACI ali komp. se smrzne. Napravim restart kad odjednom UEFI bios poruka ''main bios is corrupted, sistem will repair it bla bla, pls. don't shutdown or restart...i krene on s oporavkom...kad  na nekih 10 % komp se restarta...nakon toga nište neće. Resetiram cmos, vadim bateriju. Uključim samo zavrti vente na sec. i ništa, gasi se i opet tako, vent na sec. i ugasi se. Ja već mislio otišla oba biosa. Nakon nekih pola sata vratim se uključim, isto, zarola ga i ništa, ostavim ga ja tako da ''rola''...nakon nekih 5-6 puta sam se uključi. I vidi čuda opet uefi bios poruka kako je main bios corrupted. Krene on s oporavkom ali bez restarta ovaj put. Oporavi ga, boota se normalno samo što ovaj put imam UEFI bios, sve postavke i sve radi...

 

Prvi i zadnji put da kupujem Gigu...zlatni moj ABIT...

Mako
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 20:03 (Mako).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

No cekaj, sad ti radi sve? i imas uefi bios ?

Nemoj gigabyte dobri su oni....{#}

Werdum Combat Team
16 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3
KrpaZG kaže...

No cekaj, sad ti radi sve? i imas uefi bios ?

Nemoj gigabyte dobri su oni....{#}

ma vraga, cijeli internet sam pregledao i nitko nije imao ovaj prob. Kod Abit-a sam uspio naci novi BIOS 2 godine nakon što je tvrtka propala...Ljudi koji su radili za tvrtku su sami napravili novi BIOS :D

Mako
14 godina
offline
Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Ako imaš originalni CD/DVD koji ti diđe sa pločom samo njega treba da ubaciš u drive restartaš računar. On resetuje BIOS na originalnu verziju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3
imas dual bios ilitiga dva cipa gdje je bios pohranjem... jedan cip je aktualni bios a sekundarni cip pohranjuje zadnju stabilnu verziju... da nisi imal dual bios mbo sad bi mbo bacal u smece zato ne pljuj po GB
ubuduce kad ces imat takve probleme upali komp i pusti ga da se sam recovera :D
16 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

da, samo što se nije htio upalit...

Mako
12 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3
Mako kaže...
KrpaZG kaže...

No cekaj, sad ti radi sve? i imas uefi bios ?

Nemoj gigabyte dobri su oni....{#}

ma vraga, cijeli internet sam pregledao i nitko nije imao ovaj prob. Kod Abit-a sam uspio naci novi BIOS 2 godine nakon što je tvrtka propala...Ljudi koji su radili za tvrtku su sami napravili novi BIOS :D

to je pozitivno za Gigabyte :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Malo si nagooglaj, ako se sjećam, možeš stisnuti ALT+F11 ili ALT+F12 da flashaš curent UEFI u rezerni EEPROM,

te i u primarni EEPROM, jer meni se znalo desiti ako imam dva različita, recimo F2 za EEPROM2 i F7 za EEPROM1,

da mi se EFI često "corupta", te vrati F2 ponovno u primarni.

 

Ako ništa, možeš force-flashati iz Windowsa, s tim da sa spajalicom spojiš na primaru pin2 i pin7,

tako će ti EEPROM1 biti "read only/write protected" hardwareski, i neće ti ga moći flashati, pa će flashanje automatski prebaciti novi EFI u EEPROM2.

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

sad boota win normalno ali nece u uefi bios...:(

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Delete?

 

Skini si @BIOS:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/mb_utility_atbios.exe

 

I EFI BIOS file:

http://download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/mb_bios_ga-z68x-ud3h-b3_u1h.exe

 

Napomena - moraš deinstalirati slijedeće stvari prije flashanja:

Smart6

Dynamic Energy Saver

Smart TPM

Touch BIOS 

 

Ako ne budeš mogao sa @BIOS flashati, onda si napravi bootabilni DOS USB stick,

na njega natrpaj sve šta dođe sa EFI fileom,  bootaj ga sa F12,

i pokreni autoexec.bat i to je to.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

sve sam to već radio...znam kako se BIOS flasha, ali ovdje je neki bug...ili na neki način trebam flashat oba biosa...po svim tutorialima na netu kažu da ne treba.

 

i da...nemoguće je stavljat uefi sa @biosom..mora se sa bootabilim usb-om, čan ni q-flash u biosu neće.

 

evo ovako sam napravio

 

 

samo što njemu bude sve ok dok kod mene banana.

Mako
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 16:52 (Mako).
16 godina
offline
Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

danas skinuo beta uefi bios, isti bug...

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3
ako nijedan bios ne sljaka mislim da ti je jedan cip u banani (bios cip), ak imas garancije nosi na reklamaciju
16 godina
offline
Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

dal' bi pomoglo da isključim sve osim SSD-a?

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3
nema to veze s tim kaj ti javlja da je bios corruptan... al probaj se igrat s komponentama
14 godina
protjeran
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Probaj flashati sa drugog USB medija. Obavezno formatiran u FAT32 (ili exFAT).

 

Možda ti je USB stick u banani i određeni bit ne prolazi -> BIOS corupted.

 

Napravi slow-format USB sticka prije flashanja.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3

Probao sam s drugim usb-om i nije prošlo, ali sad ću probati taj slow format, malo mi je to hvatanje za slamku ali eto probat ću. 

Još jedno pitanje, imam onboard sata priključke s intelovim controlerom i njih uredno očitava kad ih stavim u ahaci, dok dva marvelova stavim u ahaci ali komponente na njima očitava kao IDE (nebitno dal stavim cd-rom ili HDD)...jel to normalno?

Mako
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2013 1:37 (Mako).
16 godina
offline
Re: Flas uefi na GA-Z68X-UD3H-B3
Don Kihoty kaže...

Probaj flashati sa drugog USB medija. Obavezno formatiran u FAT32 (ili exFAT).

 

Možda ti je USB stick u banani i određeni bit ne prolazi -> BIOS corupted.

 

Napravi slow-format USB sticka prije flashanja.

RADIIIII...znači slow format (istina sad sam ga ukopčao pozadi u matičnu dok sam do sad radio preko fron panela)...sad 1 od ta dva je :D

 

kolega hvala :D

Mako
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice