Kako ste zaradili za svoj kompjuter? zaključana tema

poruka: 41
|
čitano: 6.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Pozdrav,

 

evo jedno pitanje, kako ste zaradili za svoje (prvo) računalo?
ovo se ne odnosi na one kojiimaju stalna primanja i posao.

 

evo, ja ću početi od sebe, prvi kompjuter su mi kupili roditelji,   drugi sam složio nakon prodaje prvog i uložene nešto ušteđevine, a sad skupljam / radim za IT časopise honorarno i nadam se da ću za jedno godinu dana imati dovoljno novca za 27'' iMac :D... malo po malo - kompjuter po želji.

 

A vi?

15 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Imao sam 2 kompa - laptop i stolni(star 10 god) koje su kupili roditelji, al nisu bili moji, a  svoj komp sam ja kupio sa svojom ušteđevinom.

12 godina
protjeran
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Dobio sam ga u nagradnoj igri PC chip časopisa {#}

Osamina supruga je tužna !
13 godina
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

prvi komp su mi roditelji kupili nakon sta mi je krepao cura mi kupila drugi XD

al da ne bi bilo ja cu taj komp isplacivati cijeli zivot(u krevetu) XD

 

14 godina
protjeran
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Baš moj komp(ne od roditelja) je ovaj trenutno koji imam, prošle godine ga kupio svojim novcima (ne zarađenim), skupilo se to novci od 2-3 rođendana- 2400 kn, došo neki stric koji me nije vidio par godina- 300 eura-2100 kn i krizma- 2500 kn sve skupa 7000 kn i eto ga odličan pc sa svom periferijom, također odličnom

 

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86 Ante Gotovina --- HEROJ
14 godina
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

hmm za prvi komp su mi starci kupili,a za ovaj koji imam sam zaradio kad sam bio na krizmi pa mi je svako dao nešt novaca pa se skupilo :)

http://balcanclubsoundno1.tk/ besplatno skidanje rmx-a,mixeva :)) dj darac (ja) i dj knezo admini :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 21:29 (crni pauk).
14 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Išao sam redovito na mise od prvog razreda i do osmog se je skupilo...sbio sam vrijedan i ostao uvijek nakon mise sa vlč. :)

 

WTF is this?! {#}

PRODAJEM SVOJ KOMP! INFORMACIJE NA PP!
15 godina
protjeran
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Odradio jednu finu damu.

http://aixtended.com/
13 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Radio u baušteli(naravno odvajao lovu za komp) i nakon 3mj rada dobio nogu{#}{#} i falilo mi novaca 500-600kn da bih mi stara pozajmila za ovaj komp pod moj pc i kasnije uštedio a i radio fuš(na crno) da joj vratim i superičke{#}{#}

13 godina
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Prvi sam dobio od pokojnog djeda {#} (10 years ago)

Drugi od staraca, od kojeg su neki dijelovi u trenutnom kompu (MBO, cas i 160 GB HDD), a ostalo sam s vremenom kupovao od ušteđevine, prodanog hardwera, itd.

** Live 4 Music **
15 godina
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Prvi su mi kupili starci, drugi sam dobio od uđteđevine od krizme, treći sam radio preko ljeta nesto, nešto starci dodali i tako, a ova zadnja dva izdanja uklavnom na kladionici{#}

14 godina
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Prvi pc su mi kupili starci, 486-icu, i drugi isto pentium II 333 Mhz ....{#}

 

Otkada sam se zaposlio kupujem sebi...a i njima{#}

Nekada sam bio ljudsko bice... a onda sam dobio modem.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 21:34 (EraserHead).
15 godina
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Prvi komp kupio sam nakon što sam dobio privremeni posao za koji je trebala informatička pismenost, a ja bio totalni noob al sam znao dobro lagat pa se isplatilo. Sa drugim je već bilo puno lakše.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
dobio \o/
2.770 Posts! And counting...
16 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

sa 16 godina odselio sam se u ameriku gdje sam prvi posao imao cisteci jedan lokalni ducan, i skupljao pare... + je bio sta sam zivio kod tipa koji je bio vlasnik ducana pa mi je stanarina bila jeftinija

nakon toga zaposlio sam se kao perac suda u jednom poznatijem restoranu i tu je bila fina lova, a kad sam postao pomocni kuhar kupio sam si od prve place Macbook....

nakon toga je usljedio posao pomocnog kuhara 2 stepenice do glavnog, i tu sam uz taj posao poceo snimati i montirati vjencanja... prodao macbook i kupio macbook pro, kojeg i dan danas imam

potpis :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 22:14 (Hacker-ri).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
ziiicer.
2.770 Posts! And counting...
16 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

djecacicu, moras naucit da ne mogu svi na svijetu sve dobiti na poklon od roditelja (neki ih nemaju od 10te godine), da ne mogu svi ladit jaja i dobivat sve sta im se prohtje...

naucit ces, ima vremena... (nadam se da nece bit bolno prizemljenje)

 

potpis :D
15 godina
odjavljen
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Prvi komp kupio 2007. od para koje sam uštedio+krizma. Ovaj drugi je cca 16000-17000 kn uloženo. Sve sam zaradio od biznisa sa mobitelima. {#}

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
13 godina
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Prvog sam platio 30%, od malih nogu sam imao kasicu i oko 7 godine bilo oko 2k kn u njoj.

PS2 i volan kupio sam od love s pričesti.

Laptop stari dobio na poklon od firme, ali periferiju sam sam kupio.

 

Sada skupljam za PS3, GT5 i g27. Od rođendana ima 1k kn, brat će dat toliko pošto se i on igra. Na ljeto na benzinsku zaradit 4,5k kn pranjem stakla, + ako se posreći stipendija u školi za prosjek iznad 4,8 u iznosu od 400kn.

 

Starci tvrd orah za tehnologiju, ako ne'š sam ne'š nikako.

I don't give a fu*k
14 godina
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

prvi su starci kupili,nakon sto je odradio svoje,nekih 6 godina kasnije,sam uzeo novi.

neke dijelove tog starog kompa sam poklonio braticu a sebi kupio druge,s tim da sam postepeno nadogradijvao stari,prvo je dosla periferija (tipkovnica,mis i slusalice) i napajanje,i onda mi je ponestalo love,pa sam se morao strpit godinu dana da skupim koju tisucicu za novi,koji sam uzeo prije godinu i par mjeseci i tu sam uzeo sve ostalo.

 

uglavnom,taj zadnji komp sam svojim radom i stednjom kupio,i jos ga nastavljam nadogradjivat.

prije koji mjesec je pala nova graficka (ati 6850) i prije 2 dana sam si uzeo novi cooler.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
15 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

1. sam dobio na poklon od bratića prije cca. 7-8 god(ja sam ga isto prosljedio dalje)  drugi su mi starci kupili prije 4-5 god tim se moj stari sad koristi za internet i poso ak zaatreba

ovaj trenutno koji imam sam si kupio sa parama koje sa skupljo cca 2-2,5 godine(rđendani,božići,uskrs i skupilo se) kupio prek tetine firme ..a monitor dobio za rođendan :)

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 22:50 (teo7).
14 godina
neaktivan
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Meni su starci kupili ovaj trenutni komp prije 3.5-4godine(ja sam dao 500kn :P) komp je koštao nekih 2500kn...Al' jbg nema se para...Sada idem na firmu,al' reko sam kumu da mi nista nemora kupiti ni dati :)

Programer,3D artist i web dizajner
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
vexx5555 kaže...

Prvi komp kupio 2007. od para koje sam uštedio+krizma. Ovaj drugi je cca 16000-17000 kn uloženo. Sve sam zaradio od biznisa sa mobitelima. {#}

Objasni nama malo taj biznis s mobitelima, pa da i mi kupimo tu mrcinu ko šta ti imaš ;)

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86 Ante Gotovina --- HEROJ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
Hacker-ri kaže...

djecacicu, moras naucit da ne mogu svi na svijetu sve dobiti na poklon od roditelja (neki ih nemaju od 10te godine), da ne mogu svi ladit jaja i dobivat sve sta im se prohtje...

naucit ces, ima vremena... (nadam se da nece bit bolno prizemljenje)

 

Pusti ga prijatelju lako je njemu kad mu starci kupuju a ni nepita jel imaju čim kupit i dali imaju za kruh sutra{#}..

 

A s tobom se slažem prijatelju najbolje je golim rukama-zavuč ih i nešto si priuštit i kupit{#}..

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 23:28 (dragec0).
13 godina
online
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Ovaj komp što imam zarađen u potpunosti od kartanja pokera!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
itomic009 kaže...

Ovaj komp što imam zarađen u potpunosti od kartanja pokera!

to je to :D

milina i muka ;D

koliko ti je trebalo? 5 godina ...

ja sam probao jednom i zaradio 10$ i odustao ...

potpis :D
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
gjurki kaže...

Objasni nama malo taj biznis s mobitelima, pa da i mi kupimo tu mrcinu ko šta ti imaš ;)

 Recept je jednostavan- odeš u servis elektronike i tamo učiš popravljati mobitele (pošto se učiš, uvaljuju ti one koji su bili u školjci, dječjim ustima i blatu). Nakon što ispečeš zanat i proglase te najboljim mladim kolegom ikad, odeš i radiš kao freelancer. {#}

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
14 godina
protjeran
offline
Kako ste zaradili za svoj kompjuter?

Joj ajde šta ste napali dečka? Jel normalno da on koji je 98 godište, 13 godina i sad biste vi da on radi po Americi, zarađuje i kupuje si PC-e itd. na njemu je trenutno da se školuje i uči da bi poslje sve to sam radio i zarađivao. Jeste u ku*cu.

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86 Ante Gotovina --- HEROJ
14 godina
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
dragec0 kaže...

Pusti ga prijatelju lako je njemu kad mu starci kupuju a ni nepita jel imaju čim kupit i dali imaju za kruh sutra{#}..

 

A s tobom se slažem prijatelju najbolje je golim rukama-zavuč ih i nešto si priuštit i kupit{#}..

 

a ne kazat:

ma zašt da ja trošim imam ja moju staru ona će mi kupit(lako je tako imat sve{#})

ajd nemojmo sad zaspamat ovu temu ovakvim komentarima.tema je tu da se lijepo kaze kako je tko dobio komp...neki su ga dobili kad su imali ni 10 godina,pa nemozes bas rec da starci ispastaju financijski za sve.nije da su tad,kao djeca,mogli radit ista cime bi zaradili koju paru za nesto skuplje od sladoleda...

 

 

uostalom,da nemaju za kruh,sumnjam da bi im prvo na pameti bilo da moraju ic kupovat kompjuter.

 

a oni koji imaju neka trose,bio to novac njihovih staraca ili njih,to se tebe NE tice,pa tako ni mene,ni ikog drugog osim njih samih.

 

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 23:12 (lollik91).
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako ste zaradili za svoj kompjuter?
dragec0 kaže...
Hacker-ri kaže...

djecacicu, moras naucit da ne mogu svi na svijetu sve dobiti na poklon od roditelja (neki ih nemaju od 10te godine), da ne mogu svi ladit jaja i dobivat sve sta im se prohtje...

naucit ces, ima vremena... (nadam se da nece bit bolno prizemljenje)

 

Pusti ga prijatelju lako je njemu kad mu starci kupuju a ni nepita jel imaju čim kupit i dali imaju za kruh sutra{#}..

 

A s tobom se slažem prijatelju najbolje je golim rukama-zavuč ih i nešto si priuštit i kupit{#}..

 

a ne kazat:

ma zašt da ja trošim imam ja moju staru ona će mi kupit(lako je tako imat sve{#})

Gle decki, smirite se malo ima ovdje i male djece od 13-14 godina koji ne mogu zarađivat za svoj PC pa naravno da če im kupit mama,tata. Okej je benzinska al to ide samo preko ljeta, nisu ovo 60-ti  pa kad ti roditelji nisu imali za cokoladu,novu robu itd..i jos si po cijele dane moro bit vani i orat ko lud.

Dvije stvari su beskrajne: svemir i ljudska glupost. Albert Einstein
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice