Dostupnost ADSL-a

poruka: 43
|
čitano: 14.069
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Dostupnost ADSL-a
DyerMaker kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

I ja sam bio kao i vi sve do 1.6.2008 nije mogo adsl kod mene u selo i digli smo frku i napravili su centralu i to sve i evo ima cjelo selo adsl! al zato non stop neki problemi s brzinom i uploadom upload max 40kb/s a treba 256 na 4mb/s download je dobar 550kb/s al upload nas sve mući!

tako ti i treba biti upload.

Ne pogrješio si! na njihovim stranicama piše da mi treba upload biti 256kb/s za 10mb/s 768 a za 20 neznam!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:mato.lukic95
16 godina
protjeran
offline
RE: Dostupnost ADSL-a
Mato_Ivanovac kaže...

I ja sam bio kao i vi sve do 1.6.2008 nije mogo adsl kod mene u selo i digli smo frku i napravili su centralu i to sve i evo ima cjelo selo adsl! al zato non stop neki problemi s brzinom i uploadom upload max 40kb/s a treba 256 na 4mb/s download je dobar 550kb/s al upload nas sve mući!

 

Ti očito neznaš mijerne jedinice, brzine su vam dobre, a ti malo po netu surfaj i nauči kako se piše kilobit a kako kilobyte

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
neaktivan
offline
Dostupnost ADSL-a

Mene frustrira što HT ne može ili pak ne želi javiti o dostupnosti max adsl usluge ukoliko još ne postoji fiksna linija (u mom slučaju, radi se o novoizgrađenoj kući - a na HT sam nažalost osuđen zbog kvarta).

 

Dakle, iako me fiksna telefonska linija ne interesira - osim za potrebe interneta, ja bih sad trebao ili platiti 600 kuna za priključak ili potpisati 2 godine pretplate sa HT-om da bi mi poslije mogli reći da usluga adsla nije dostupna. 

 

Zar se doista to ne može unaprijed utvrditi prema adresi stanovanja ili HT ne želi davati te informacije?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupnost ADSL-a

Ja sam  adsl čekala skoro godinu dana.   Potpuno sam se pomirila da ga nikad neću dobiti, onaj mobilni internet od Vipa mi ne radi uopće,iz T-coma mi se nisu javljali.

 I  dogodilo se ugodno iznenađenje za mene, prije 4  dana  samo su mi dostavili   wlan modem. Nisam mogla vjerovati.

Sad napokon imam internet ko  normalni ljudi.

Nadam se da će  biti sličan završetak i za Vas ostale koji imate probleme  s dobivanjem adsl-a  kao što sam ja imala

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 17:15 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dostupnost ADSL-a

U ovih zadnjih mjesec dana,non stop neki kvarovi,ili izbaciva internet, ili TV.

Zovem ih non stop rekli su mi prije mjesec dana poslat operatera a niko nista.

Kad ih nazoven i kazen koji mi je kvar,njegova prva rečenica bude star ti je komp.

Ja sam prije mjiesec dana mislija da mi je zbog toga,al nakon jednog poziva dosta mi se ubrza internet na kompu.

Stvarno više neznam šta ču al znam da mi trebaju zaminit modem kojemu je istekla garancija.

BMW
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dostupnost ADSL-a

Moja borba s dobivanjem ADSL-a traje već godinama. I - izgubio sam ju. Ja čekam adsl odkako su ga počeli nudit. Bio sam tak sretan, sad će dobar internet za čas. Ali ništa od toga. Prošle su godine i godine, a oni još uvijek javljali: Ne možemo. 

 

Onda sam išao u t-com centar jednom odjaviti 2. liniju koju sam imao (zbog firme), jer sam se odlučio na VIP Homebox koji je nudio 220 što je ipak bolje od isdn-ovih 64 koje sam imao dotad. Još sam prvo pitao tipa u t-com centru jel mi mogu ponudit adsl, a on veli na žalost ne. Ja pitam kad će moći, on veli da ne zna. I tako sam odjavio liniju i odmah u nastavku išao u VIP dućan i uzeo Homebox.

 

Nakon što mi je od VIP-a istekao graceperiod od 2 tjedna u kojem možeš vratiti Homebox ako ti se nešto ne sviđa, dođe doslovno sljedeći dan tip iz T-coma po ISDN NT (jer je to njihovo, za razliku od ADSL opreme) da ga skine i ja ga pitam jel zna možda kad će ADSL u moje selo, a on veli: "Pa gle, sad ti je to u probnoj fazi, probaj za koji dan provjerit da li ti je broj dostupan!"

 

I šta sad? Jel mi nisu mogli 15 dana ranije u T-com centru na moje izravno pitanje reći da će oni to za mjesec dana omogućiti? Mislim, ludo, što ne? Sad sam ugovorom vezan za VIP dvije godine, pa mi je bezvezno obvezivat na ADSL.

 

 

No, kao savjet što mi je ipak rekao tip iz Tcentra, ima jedna fora kako ih "natjerati" da barem planiraju postavljanje opreme. Veli tip da treba ponazivati s različitih brojeva s istog područja (od svih susjeda, bez obzira da li su zapravo zainteresirani) njihovu bespla liniju 0800 9000 (mislim) i tražit informacije o ADSL-skoj dostupnosti. Jer oni bilježe sve brojeve i zbog čega je bio poziv, pa ako ima s 50-60 brojeva zanimanje za ADSL, onda njih zanima kako će zaraditi, a ako zove jedan 50 puta s istog broja, onda ih ne zanima ;)

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Dostupnost ADSL-a
Lalala33 kaže...

No, kao savjet što mi je ipak rekao tip iz Tcentra, ima jedna fora kako ih "natjerati" da barem planiraju postavljanje opreme. Veli tip da treba ponazivati s različitih brojeva s istog područja (od svih susjeda, bez obzira da li su zapravo zainteresirani) njihovu bespla liniju 0800 9000 (mislim) i tražit informacije o ADSL-skoj dostupnosti. Jer oni bilježe sve brojeve i zbog čega je bio poziv, pa ako ima s 50-60 brojeva zanimanje za ADSL, onda njih zanima kako će zaraditi, a ako zove jedan 50 puta s istog broja, onda ih ne zanima ;)

ja sam čuo da bi kod mene trebao biti dostupan od svibnja. ako nije istina to što sam čuo, prelazim na ovu metodu "natjerivanja postavljanja opreme"

 

a ovdje sam isto vidio sličnu stvar. kad dođem kuć, idem u akciju :D

Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupnost ADSL-a

Pa ne znam, kod nas je lani u siječnju negdje tip došao u centralu nešto radit, kad je odlazio pitali su ga kad će tu adsl, a on je rekao da su sad svu opremu dovezli, a kad će doći postaviti ne zna. Onda se onda s raznih strana čulo da će za mjesec dana, pa do kraja 3. pa do kraja 6. mjeseca. Na kraju je stvarno došlo krajem 10. mjeseca. Tako da ti to što si čuo ne mora baš puno značiti.

14 godina
offline
RE: Dostupnost ADSL-a
Lalala33 kaže...

Pa ne znam, kod nas je lani u siječnju negdje tip došao u centralu nešto radit, kad je odlazio pitali su ga kad će tu adsl, a on je rekao da su sad svu opremu dovezli, a kad će doći postaviti ne zna. Onda se onda s raznih strana čulo da će za mjesec dana, pa do kraja 3. pa do kraja 6. mjeseca. Na kraju je stvarno došlo krajem 10. mjeseca. Tako da ti to što si čuo ne mora baš puno značiti.

ja sam čekala oko godinu dana, prije 5 mjeseci sam uzela Vipov internet, i ništa mi ne radi od samog početka, imam ugovor na 2 godine. Prije  tjedan dana mi  je samo došla  dostava  sa  adsl modemom, i  uzela sam ipak iako imam i ovdje ugovor  koji ću uskoro raskinuti  jer mi ništa  ne  radi.

 

A  da nisam sada  uzela adsl, nebi ga dobila sljedeće 2-3  godine. Tako da  ,možda si  ipak trebao  uzeti  adsl pa plaćati  2 pretplate,a  koristiti oboje, ja  nemogu oboje koristit jer mi Vip ne radi.ALi barem sada imam normalan  internet

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupnost ADSL-a
Atomic-7 kaže...
Lalala33 kaže...

Pa ne znam, kod nas je lani u siječnju negdje tip došao u centralu nešto radit, kad je odlazio pitali su ga kad će tu adsl, a on je rekao da su sad svu opremu dovezli, a kad će doći postaviti ne zna. Onda se onda s raznih strana čulo da će za mjesec dana, pa do kraja 3. pa do kraja 6. mjeseca. Na kraju je stvarno došlo krajem 10. mjeseca. Tako da ti to što si čuo ne mora baš puno značiti.

ja sam čekala oko godinu dana, prije 5 mjeseci sam uzela Vipov internet, i ništa mi ne radi od samog početka, imam ugovor na 2 godine. Prije  tjedan dana mi  je samo došla  dostava  sa  adsl modemom, i  uzela sam ipak iako imam i ovdje ugovor  koji ću uskoro raskinuti  jer mi ništa  ne  radi.

 

A  da nisam sada  uzela adsl, nebi ga dobila sljedeće 2-3  godine. Tako da  ,možda si  ipak trebao  uzeti  adsl pa plaćati  2 pretplate,a  koristiti oboje, ja  nemogu oboje koristit jer mi Vip ne radi.ALi barem sada imam normalan  internet

Meni je radio VIP onako kako sam i očekivao, pa vjerojatno nemam osnove za raskid. Kao što sam i prije rekao, VIP ima 2 tjedna grace period u kojem možeš vratiti sve ako nisi zadovoljna. Da ništa od početka nije radilo, ja bih ga odmah drugi dan odnio nazad. 

 

Oboje plaćat mi je glupo, makar bi bilo super da mi je internet brži. Ja se na VIP ne žalim, radi onako kako su rekli. T-com mi je koma, jer sam njih izričito pitao kad će ADSL kod nas i nisu mi znali reći 3 tjedna prije nego što su pokrenuli ADSL na mojoj centrali, što bi bilo smiješno, da nije tužno.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupnost ADSL-a

Ej aj molim te ak bi mi mogo poslat taj zahtjev...na   domagojmaricic16@net.hr...hvala unaprijed..

13 godina
neaktivan
offline
Dostupnost ADSL-a

Najzalosnije je sto ja ne zivim u nikakvom selu vec 4 km od centra Osijeka...i svi okolo mene imaju internet a ja ga cekam vec otprilike 4 godine...uvijek su mi govorili da smo na cekanju i da treba neka mala nadogradnja...sad prije nekoliko dana su mi poslali pismo da ce u roku 30 dana nazvati kako bi realizirazli taj nas zahtjev...Sad cekam da vidim sto ce biti...poslat cu im i zamolbu a onda cu pocet cupat sve zice ako to nebudu htjeli napravit...Vise neznam sto da radim??????

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupnost ADSL-a
Luuka kaže...

Ufff tu imam osobna iskustva i klanje s T-Scumom :D

 

Ako ti na njihovoj stranici piše da su u mogućnosti pružiti uslugu, ali je potrebna dodatna mdifikacija telekomunikacijske mreže onda se pripremi za borbu. (još posebno ako se modem spaja sa 28.8 ili 31.2). To znači da imaš PCM uređaj na liniji. Taj uređaj je korišten davnih dana, i služi da se preko tvoje parice spoji još netko na telefon (do 4 ljudi mislim). Taj uređaj je sada po nekim zakonskim regulativima ilagalan, i moraju ti ga doć maknut. No, to moraju se može odužit, ja sam ih preko 2.5 godine čeko.

 

Uglavnom, ono to trebaš napravit je poslat mail sa zahtjevom za uklanjanje tog čuda, pa onda ponovljeni zahtjev nakon koji tjedan kaj je odgovore, zvat ih itd, i onda na kraju im priprijetit da ćeš sve kablove strgat  da više nitko ne bu telefon imo. I to par puta. Onda dođu :D

 

Ako ti treba zahtjev, imam ga ja na kompu, samo mi mail pošalji na pm pa ti ga pošaljem.. Unutra se citriraju zakoni i svašta.

 

Sretno :D

 

 

 

 

 

ajde molim te da mi posaljes taj zahtjev na   domagojmaricic16@net.hr...hvala

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice