Ulazak u EU - za ili protiv? zaključana tema

poruka: 1.108
|
čitano: 174.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...

Koliko se sjećam za njih je i rečeno da su prerano ušli u EU bez da su napravili dovoljno reformi u svojoj zemlji. S druge strane nas su prisilili da se primimo posla. Zato je USKOK non stop na vijestima. To je ipak napredak. Da nije bilo pritiska EU nikada se lopovi ne bi maknuli s vlasti a kamoli sudili.

Uskok je non stop na vijestima sa koliko pravomocnih osuda i koliko novaca vracenih u proracun?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

 

Pogledati na 4:39 i dalje. KOMEDIJA {#}

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Protiv.

Zadnje što mi treba jest da živim u njemačkoj koloniji.

 

Vrijeme je za promjene...
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Ako uđemo u EU, u 2014. će se iz Europe u naš proračun sliti milijarda eura (ista cifra koliko sada mora se srezati proračun). Yeah, I really wonder which side to take...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...
TracerCPP kaže...

Koliko se sjećam za njih je i rečeno da su prerano ušli u EU bez da su napravili dovoljno reformi u svojoj zemlji. S druge strane nas su prisilili da se primimo posla. Zato je USKOK non stop na vijestima. To je ipak napredak. Da nije bilo pritiska EU nikada se lopovi ne bi maknuli s vlasti a kamoli sudili.

Uskok je non stop na vijestima sa koliko pravomocnih osuda i koliko novaca vracenih u proracun?

A što bi ti? Da se na silu ljudima otima imovina i puni proračun samo zato jer ih se sumnjiči za nešto? Što god netko mislio o tome ja sam uvjerenja da ljudima prvo treba dokazati krivnju, osuditi ih pa tek onda donijeti presudu. Ako ćemo postupati kao rulja željna krvi onda nismo ništa drukčiji od vremena iz srednjeg vijeka. Neka stvari idu svojim tokom. Možda je pravda spora no baš me zanima tko će ju uspjeti izbjeći.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 11:16 (TracerCPP).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Bukva kaže...

Ako uđemo u EU, u 2014. će se iz Europe u naš proračun sliti milijarda eura (ista cifra koliko sada mora se srezati proračun). Yeah, I really wonder which side to take...

 

Da ali za dobar dio njih treba izraditi projekte, to je ona barijera koju moramo prevalit, jer za čudo iz EU se ne mogu dobiti novci na lijepe oći , krve veze isl.

15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
woodgamesfx kaže...

 

Da ali za dobar dio njih treba izraditi projekte, to je ona barijera koju moramo prevalit, jer za čudo iz EU se ne mogu dobiti novci na lijepe oći , krve veze isl.

Naravno, i sve mora biti 110% transparentno. Znam iz prve ruke jer je jedna frendica uspjela povući lovu iz fondova EU. Svaku lipu mora imati dokumentirano gdje, kada i na što je potrošila. 

Sposobni će dobiti lovu... Oni ne baš sposobni će propasti. Što prvi korak k boljem sutra (pa makar to bilo i cjelokupna HR industrija, jbg, ako ne generiraš dobit, nemaš što raditi na tržištu).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
protjeran
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Da ili ne???? naravno da ne.

1. Što se tiče studiranja i toga to neznam jer se nisam raspito
2: stvar posao pogledajte italiju.... 12% povečana ne zaposlenost, grčku da ne komentiram
Dalo bi se o eu puno pričat

Jednostavno i kratko NE jer pogledajte ko ima vlast u EU.... Njemačka i Francuska, "propale" su 15. puta veče zemlje od RH , jedino preživile Francuska i Njemačka koje nisu ni osjetile pravu krizu na koji način.... moja predpostavka uzmi susjedu da sebe izvučeš

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Cvik kaže...

1. Što se tiče studiranja i toga to neznam jer se nisam raspito

 

Informiraj se. (PDF)

 

Cvik kaže...

2: stvar posao

101 pitanje o utjecaju EU na živote građana. (PDF)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
macak kaže...
Cvik kaže...

2: stvar posao

101 pitanje o utjecaju EU na živote građana. (PDF)

Vezano za posao...

 

 

"Države članice Europske unije mogu ograničiti pristup svom tržištu rada za hrvatske građane na razdoblje od dvije, pet ili najviše sedam godina. Odluku o tome donose države članice samostalno i pojedinačno."

 

"U zadnjem proširenju jedino su Austrija i Njemačka odlučile zadržati prijelazno razdoblje od sedam godina"

 

edit: dodana slika

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 11:44 (tomo007).
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Da, i?
I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?
ZA!
12 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tomo007 kaže...

Vezano za posao...

 

 

"Države članice Europske unije mogu ograničiti pristup svom tržištu rada za hrvatske građane na razdoblje od dvije, pet ili najviše sedam godina. Odluku o tome donose države članice samostalno i pojedinačno."

 

"U zadnjem proširenju jedino su Austrija i Njemačka odlučile zadržati prijelazno razdoblje od sedam godina"

 

edit: dodana slika



Kakve sad to veze ima ja kažem kako je italija prošla, i sumnjam da čemo mi bolje

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

NE

 

Ulazak u EU će najvjerojatnije dokrajčiti i ovo malo što imamo (govori se o zatvaranju većine brodogradilišta o kojima izravno ili neizravno ovisi možda nekih 20+ tis. radnih mjesta).

Tu su i kvote za poljoprivredu (npr. šećer koji je glavni i najbitniji izvozni proizvod naše poljoprivrede moći ćemo proizvoditi u količinama koje nisu dovoljne ni za domaće potrebe,a kamoli za izvoz).A tu su još i članarine i kojekakve "takse" koje će HR kao članica morati plaćati itd itd.

Zanimljivo je i to što je iz ovakve Unije vrlo teško izaći u slučaju da se (a tako će,vjerujem,i biti) članstvo u njoj pokaže gorim nego što su ljudi očekivali.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 11:49 (Loz).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tomo007 kaže...
macak kaže...
Cvik kaže...

2: stvar posao

101 pitanje o utjecaju EU na živote građana. (PDF)

Vezano za posao...

 

 

"Države članice Europske unije mogu ograničiti pristup svom tržištu rada za hrvatske građane na razdoblje od dvije, pet ili najviše sedam godina. Odluku o tome donose države članice samostalno i pojedinačno."

 

"U zadnjem proširenju jedino su Austrija i Njemačka odlučile zadržati prijelazno razdoblje od sedam godina"

 

edit: dodana slika

I mi isto tako imamo ta prava.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
A i nasli smo pravo vrijeme kad treba uc. Cijela EU se raspada. BTW ja sam protiv.
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...

I mi isto tako imamo ta prava.

 Samo se mi damo guzit kako oni kažu...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Loz kaže...

NE

 

Ulazak u EU će najvjerojatnije dokrajčiti i ovo malo što imamo (govori se o zatvaranju većine brodogradilišta o kojima izravno ili neizravno ovisi možda nekih 20+ tis. radnih mjesta).

Tu su i kvote za poljoprivredu (npr. šećer koji je glavni i najbitniji izvozni proizvod naše poljoprivrede moći ćemo proizvoditi u količinama koje nisu dovoljne ni za domaće potrebe,a kamoli za izvoz).A tu su još i članarine i kojekakve "takse" koje će HR kao članica morati plaćati itd itd.

Zanimljivo je i to što je iz ovakve Unije vrlo teško izaći u slučaju da se (a tako će,vjerujem,i biti) članstvo u njoj pokaže gorim nego što su ljudi očekivali.

 

 

Da dok se sufinancira sa milijardskim inekcijama .

Poljoprivreda, da slažem se da se poljoprivrednici moraju prekultivirat tj. sijat-uzgajat ono što se traži, a ne ono što oni misle i za to dobivat poticaj. Moraju shvatiti svijet se ne vrti oko njih.

Može se izać samo se mora vratit ono što se pojelo i popilo.

12 godina
protjeran
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ja kažem o padu zaposlenih, ne pričam o tome da neče neko kod nas ili da čemo mi ič tamo radit. To ispada da se nama povečo broj nezaposlenih zato što su neki otišli radit van????

Naravno da ne nego zbog loše politike. a to zapošljavanje. ko će nas zaposlit??? svugdje vlada kriza svako gleda svojega.

Da ti imaš firmu jel bi ti nekog stranca prije zaposlio nego prijatelja kojeg znaš???? Naravno žalosno je al istinito da svi imamo barem jednog nezaposlenog rijatelja

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Diplomat kaže...
TracerCPP kaže...

I mi isto tako imamo ta prava.

 Samo se mi damo guzit kako oni kažu...

Nemojmo mudrovati na taj način {#}. Razgovarajmo argumentirano a ne na način "oni su ovakvi" ili "onakvi" itd. Te subjektivne ocjene nikoga ne zanimaju.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
12 godina
odjavljen
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Onda češ vidjeti kolka čemo mi ograničenja staviti...

 

To nije mudrovanje nego bolne činjenice koje ne želite vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 11:56 (Diplomat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
woodgamesfx kaže...

 

 

Da dok se sufinancira sa milijardskim inekcijama .

Poljoprivreda, da slažem se da se poljoprivrednici moraju prekultivirat tj. sijat-uzgajat ono što se traži, a ne ono što oni misle i za to dobivat poticaj. Moraju shvatiti svijet se ne vrti oko njih.

Može se izać samo se mora vratit ono što se pojelo i popilo.

 

Dobrim dijelom  zbog tih "prijatelja" pošteni ljudi nemaju posla.

15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Loz kaže...

 

Ulazak u EU će najvjerojatnije dokrajčiti i ovo malo što imamo (govori se o zatvaranju većine brodogradilišta o kojima izravno ili neizravno ovisi možda nekih 20+ tis. radnih mjesta).

A koliko se radnih mjesta moglo otvoriti da se ta količina novca koja je bačena u brodogradilišta uložila u gospodarstvo? Al, jbg, morali su se kupovati politički poeni. Ako si nesposoban za ostati na tržištu - doviđenja!

 

Kako to da, npr, brodogradnja luksuznih jahti cvjeta kod nas i ne mogu proizvesti dovoljno? U njih država nije kune uložila, a, s druge strane, škverovi su rupe bez dna.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Diplomat kaže...

To nije mudrovanje nego bolne činjenice koje ne želite vidjeti.

Koje činjenice? Da si bar jednu rekao pa bi imali o čemu razgovarati, nego pričaš u stilu "život seljaka je težak".

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...
tnakir kaže...
TracerCPP kaže...

Koliko se sjećam za njih je i rečeno da su prerano ušli u EU bez da su napravili dovoljno reformi u svojoj zemlji. S druge strane nas su prisilili da se primimo posla. Zato je USKOK non stop na vijestima. To je ipak napredak. Da nije bilo pritiska EU nikada se lopovi ne bi maknuli s vlasti a kamoli sudili.

Uskok je non stop na vijestima sa koliko pravomocnih osuda i koliko novaca vracenih u proracun?

A što bi ti? Da se na silu ljudima otima imovina i puni proračun samo zato jer ih se sumnjiči za nešto? Što god netko mislio o tome ja sam uvjerenja da ljudima prvo treba dokazati krivnju, osuditi ih pa tek onda donijeti presudu. Ako ćemo postupati kao rulja željna krvi onda nismo ništa drukčiji od vremena iz srednjeg vijeka. Neka stvari idu svojim tokom. Možda je pravda spora no baš me zanima tko će ju uspjeti izbjeći.

Ja samo tvrdim da su sve ove optuznice i gluposti mazanje ociju. 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...

Ja samo tvrdim da su sve ove optuznice i gluposti mazanje ociju. 

Pa meni se to baš i ne čini. USKOK je fino udario gdje god je stigao i koga god je stigao. Država je već svima njima zaključala imovinu i osigurala se da naplati u slučaju osude. Svakim danom je sve više toga i vidi se da se napokon nešto radi. Bolje nego prije kad je svatko radio sve što je mogao, a danas i premijer na optuženičkoj klubi. Dovoljno da se svi (pa i oni koji misle da su nedodirljivi) zamisle kad rukom idu na pekmez.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...
Diplomat kaže...

To nije mudrovanje nego bolne činjenice koje ne želite vidjeti.

Koje činjenice? Da si bar jednu rekao pa bi imali o čemu razgovarati, nego pričaš u stilu "život seljaka je težak".

 Jesmo koji put popustili Slovencima ili Talijanima pred EU?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Diplomat kaže...

 Jesmo koji put popustili Slovencima ili Talijanima pred EU?

Nismo niti prvi niti zadnji koji smo sa susjedima imali graničnih problema na ulasku u EU. Bolje tek pogledaj Srbiju i Kosovo. Oni samo mudro čekaju kada da odigraju svoje karte. Tako su u pravom trenutku predali ratne zločince (iako su godinama ih pratili i znali gdje su) i tek će u pravom trenutku odustati od Kosova - kada budu sigurni da će im to kupiti ulaz u EU. Sve su to tek asevi u rukavima.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 12:10 (TracerCPP).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...
Diplomat kaže...

 Jesmo koji put popustili Slovencima ili Talijanima pred EU?

Nismo niti prvi niti zadnji koji smo sa susjedima imali graničnih problema na ulasku u EU. Bolje tek pogledaj Srbiju i Kosovo. Oni samo mudro čekaju kada da odigraju svoje karte. Tako su u pravom trenutku predali ratne zločince (iako su godinama ih pratili i znali gdje su) i tek će u pravom trenutku odustati od Kosova - kada budu sigurni da će im to kupiti ulaz u EU.

 Ali smo dali guz za EU, isto će napraviti Srbija ( očekuju se neredi )...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Diplomat kaže...

 Ali smo dali guz za EU, isto će napraviti Srbija ( očekuju se neredi )...

 

Hehe znaći cca 2 jutra zemlje i 150 litara mora za par milijardi eura potpora nija baš niti loš deal , da smo u svem tak uspješni hrvatska bi bila do Saturna.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice