Ulazak u EU - za ili protiv? zaključana tema

poruka: 1.108
|
čitano: 174.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...

ZA!

 

Ima mnogo pogodnosti, a uostalom, kad si sami ne znamo napraviti reda u država - znati će drugi.

 

Kao što rekoh, poanta ulaska i motiv ulaska ne bi smio biti sređivanje naših socijalno-gospodarsko-političkih stvari unutar države od strane EU, već samostalna prilagodba sustava sustavu EU-a.

 

14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tiksa kaže...

Mislim da prvo treba odlucit gdje ces spavati a tek onda posteljinu pripremit.

ako se ovo odnosi na ono sa referendumom i kad on dolazi,mislim da krivo shvaćaš samo značenje referenduma.

Referendum nije neko bezvezno glasanje da se vidi tek tako jeli narod za ili protiv ulaska pa da se riješava prije nego li riješimo uopće sa EU,nego je to službeno i konačna odluka ulazimo li ili ne,i referendum uvijek dolazi kad se sve stvari riješe sa EU,tako je bilo u svim zemljama,tako će biti i kod nas.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Anketa stavljena u prvi post radi lakšeg snalaženja.

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...

nick54312 kaže...

Da imamo svoju proizvodnju, da ne uvozimo ništa ili jako malo EU bi bila prava stvar za nas..

Upravo tako. A i ovo malo sto proizvodimo ce biti unisteno uvozom jeftine robe iz EU. Ugl veliki broj firmi u HR nije konkurentno, te su vrlo vjerovatno mrtve ako udjemo u EU.

Baš to. Firme propadaju, dolaze ljudi koje će radi za 5kn na sat, puno veći broj nezaposlenih, Hrvatska samo propada?!

www.key-storm.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...
TracerCPP kaže...

ZA!

 

Ima mnogo pogodnosti, a uostalom, kad si sami ne znamo napraviti reda u država - znati će drugi.

Kao sto su to drugi napravili i u Grckoj, Italiji i Spanjolskoj? Oni su vec dugo u EU pa su u banani. Mislis da ce EU moci srediti ovaj nas kupus. Nema sanse.

nije grčkoj kriva EU, već su si sami krivi, isto kao i što smo si sad mi sami krivi za sve što se događa.

 

zadužuješ se i onda ti jedna sezona podbaci i ode sve u bananu

15 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Sto se tice unije... ja bih je pretvorio u slobodnu trgovinsku zonu izmedju clanica. Ove gluposti o medjusobnom financiranju i slicno nemaju smisla. Gluposti o istim zakonima takodjer.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tomo007 kaže...
tnakir kaže...
TracerCPP kaže...

ZA!

 

Ima mnogo pogodnosti, a uostalom, kad si sami ne znamo napraviti reda u država - znati će drugi.

Kao sto su to drugi napravili i u Grckoj, Italiji i Spanjolskoj? Oni su vec dugo u EU pa su u banani. Mislis da ce EU moci srediti ovaj nas kupus. Nema sanse.

nije grčkoj kriva EU, već su si sami krivi, isto kao i što smo si sad mi sami krivi za sve što se događa.

A Spanjolska, Portugal, Italija?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
antimadridista kaže...
tiksa kaže...

Mislim da prvo treba odlucit gdje ces spavati a tek onda posteljinu pripremit.

ako se ovo odnosi na ono sa referendumom i kad on dolazi,mislim da krivo shvaćaš samo značenje referenduma.

Referendum nije neko bezvezno glasanje da se vidi tek tako jeli narod za ili protiv ulaska pa da se riješava prije nego li riješimo uopće sa EU,nego je to službeno i konačna odluka ulazimo li ili ne,i referendum uvijek dolazi kad se sve stvari riješe sa EU,tako je bilo u svim zemljama,tako će biti i kod nas.

 

 

U pravu si , imo sam krivo shvacanje referenduma, kad sam u krivu priznam no sad sam nesto novo naucio.

http://www.forum-drugaciji.com
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
nick54312 kaže...

Baš to. Firme propadaju, dolaze ljudi koje će radi za 5kn na sat, puno veći broj nezaposlenih, Hrvatska samo propada?!

U Englesku su ulaskom u EU navalili Poljaci koji su bili spremni raditi za manje od Engleza. Ipak, nije se desilo to da su Englezi propali, već su jednostavno bili prisiljeni ponuditi više.

Poslodavcu je bitnije da ima nekoga tko zna raditi nego nekoga tko će raditi za malo, ali falše. Zato bilo tko tko zna raditi svoj posao može više manje biti siguran da će ga i imati.

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

@tknakir Ako ćemo gledati samo negativne primjere onda je najbolje da se odmah upucamo. Što misliš onda kako bi im tek bilo da nisu u EU? A dolaskom u EU trgovina će napokon procvasti. Ukinuti će se carine na tisuće stvari i tržište više neće biti monopol neke firme u HR već ćeš auto bez carine moći kupiti i prevesti i iz njemačke i sl. S obzirom na toliku konkurenciju pad cijena je neizbježan (na što se domaći monopolisti žale da će propasti). Usto, gomila para je u pitanju (EU fondovi) kojima će se napokon imati pristup, a ako ikada, sada nam ta lova treba.

 

Molio bih ove pesimiste da se bar informiraju prije nego što počnu biti negativni jer da je EU toliko loša nitko se ne bi trudio da u nju uđe (bez obzira na sve probleme koji su u njoj). Pogledajte samo Srbiju. Sve će rasprodati, pa i vlastite ljude, a uskoro i granicu s Kosovom samo da bi bili kandidat za članstvo. Najlakše je reći "ja sam protiv" bez razmišljanja dok činjenica je da smo mi nesposobni da se sami brinemo o sebi i da to vodi u propast, a ovako u EU bar iza leđa imati zemlje koje su nas spremne čupati.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 9:20 (TracerCPP).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
woodgamesfx kaže...

Kao što rekoh, poanta ulaska i motiv ulaska ne bi smio biti sređivanje naših socijalno-gospodarsko-političkih stvari unutar države od strane EU, već samostalna prilagodba sustava sustavu EU-a.

 

Kao što rekoh, mi smo dokazano nesposobni da se sami brinemo o sebi - nažalost. Dug je sve veći i samo tonemo. Ovako uskoro samo možemo čekati PDV od 35%.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...
tomo007 kaže...
tnakir kaže...
TracerCPP kaže...

ZA!

 

Ima mnogo pogodnosti, a uostalom, kad si sami ne znamo napraviti reda u država - znati će drugi.

Kao sto su to drugi napravili i u Grckoj, Italiji i Spanjolskoj? Oni su vec dugo u EU pa su u banani. Mislis da ce EU moci srediti ovaj nas kupus. Nema sanse.

nije grčkoj kriva EU, već su si sami krivi, isto kao i što smo si sad mi sami krivi za sve što se događa.

A Spanjolska, Portugal, Italija?

eu je smatrao da će pumpanjem love u grčku uspjet spasit zemlje koje si nabrojao. U vremenu dok su pumpali lovu, ove zemlje su se trebale oporaviti i onda bi bio cilj pustit grčku da propadne i gotovo, ali to se nije dogodilo.

13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

ljudi kao što je nigel farage rekao .. its a done deal {#} referendum će biti tu samo da izgleda legit..

 

inače farage je legenda.. pravi euro-skeptik-vidovnjak {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
nine kaže...

ljudi kao što je nigel farage rekao .. its a done deal {#} referendum će biti tu samo da izgleda legit..

 

inače farage je legenda.. pravi euro-skeptik-vidovnjak {#}

 

Ma lik je teatralan do bola.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

hahaha {#} dobar je.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...

hahaha {#} dobar je.

 

Da prati informativne trendove, a to su plasiraj crnu kroniku, pljuj i seri po svemu , ispadni mudrac i nedaj rješenje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
woodgamesfx kaže...
TracerCPP kaže...

hahaha {#} dobar je.

 

Da prati informativne trendove, a to su plasiraj crnu kroniku, pljuj i seri po svemu , ispadni mudrac i nedaj rješenje.

Upravo to - svi pametni kad treba pljuvati po nečemu a nitko dovoljno pametan da ponudi rješenje. Najobičniji licemjeri.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
15 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Evo malo materijala: 

 

 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Kad udjete u EU mogu da dolazim da kupujem kod vas jer ne placamo vise carinu na racunare iz EU. 

Sada ce mrtvaci Kine da izvrse kolekltivno samoubistvo. Teror crne trojke je zavrsen izgleda. ASUS, MSI, GA i Saphire ponekad a CM kada su druge stvari u pitanju.

Mada mozda ni sada ne bi naplacivali. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 9:56 (Vlada011).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tiksa kaže...

prelazak na Euro ce nas unistiti...

Najveća je šteta što će na referendumu odlučivati ovakvi ljudi, koji ne znaju da postoji razlika između Europske Unije i Eurozone.

 

Mišljenja sam da bi uvjet za izlazak na referendum bio prethodni ispit iz poznavanja EU, tko prođe ispit - može izaći na referendum. Iz jednostavnog razloga - kako bi netko mogao odlučivati o nečemu o čemu nema pojma?

 

Ja sam kao prvo pročitao Lisabonski sporazum na 400-tinjak stranica, tonu brošura i materijala, počevši od općih informacija, pa do nekih konkretnih programa za poduzetnike i slično, pa još uvijek nisam sam sebi mogao odgovoriti na neka pitanja, a ljudi su skloni odlučivati o nečemu tako važnom na temelju nekakvih debilnih kampanja (sjetimo se samo one kako u je u EU zabranjen sir i vrhnje).

14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Da se mene pita, ja sam PROTIV. Nemam baš neke razloge, samo mi se to ne sviđa.

I ovako smo u gov*ima, i ne treba nam još EU da nam da neke veće obaveze koje nemožemo ispuniti. 

I eto te kao Grčka ili tako neka država.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
hardrock kaže...

Da se mene pita, ja sam PROTIV. Nemam baš neke razloge, samo mi se to ne sviđa.

AA-d00d kaže...

Ja sam protiv.

Nemam baš neke argumente za to

 

Evo, o ovome pričam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 11:22 (macak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
macak kaže...

(sjetimo se samo one kako u je u EU zabranjen sir i vrhnje).

 

Jedna od jačih :)

Inaće svaka čast za trud {#}

15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Suradnja i povezivanje na intelektualnoj i gospodarskoj razini - većinom da, povezivanje i intergriranje na političkoj (iako je ovo praktički nemoguće) - većinom ne

etikete, ovo je nacija etiketa!
14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
macak kaže...
hardrock kaže...

Da se mene pita, ja sam PROTIV. Nemam baš neke razloge, samo mi se to ne sviđa.

Evo, o ovome pričam.

Kažem da nisu baš neki razlozi, al ih ipak navedem :D

13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Definitivno sam protiv ulaska u EU na "KOLJENIMA".
Stoljecima smo se borili za odcjepljenje i smostalnost Hrvatske drzave.
Sad kada je konacno imamo opet srljamo u neko novo "BRATSVO I JEDINSTVO".
Opet cemo postati zila kucavica na koju ce se priljepit europski krpelji da nam isisu i ovo malo bogastva sto nam je ostalo(Voda,Šume,...)

EU pod ovim uslovima ulaska definitivno NE

Evo kako su Vatrogasci opisali ulazak u EU(sto i nije daleko od stvarnosti):





Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 10:25 (tadic).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
torrente kaže...
ZA! samo zbog sprovodjenja zakona..posebno remecenja idile nepotizmu i rodjackim vezama. nista se nebi do sada poduzelo oko lopovluka,da nije bilo pritiska iz vana. zakoni,zakoni i samo sprovodjenje zakona.
vec ako od silnih rodjaka nemozete dobiti posao, trazite ga u eu.

Kako su Rumunjska i Bugarska napredovale po tom pitanju?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Koliko se sjećam za njih je i rečeno da su prerano ušli u EU bez da su napravili dovoljno reformi u svojoj zemlji. S druge strane nas su prisilili da se primimo posla. Zato je USKOK non stop na vijestima. To je ipak napredak. Da nije bilo pritiska EU nikada se lopovi ne bi maknuli s vlasti a kamoli sudili.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ja sam neutralan {#}

Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

 

Ovo je gorka istina

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice