Ulazak u EU - za ili protiv? zaključana tema

poruka: 1.108
|
čitano: 174.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Očekuje se strmoglav pad cijena.  {#}

14 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

I prihoda

14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Dragon23288 kaže...

I prihoda

 Kojih prihoda?!  Svega ti, reci koliko si do sada u svom životu platio poreza u državni proračun?!

12 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...
Mew kaže...
skyreeper kaže...

pitati ču sve vas koji ste glasali za ulazak kad se dogodi scenarij Litve pa kad budete kruha gladni..............

Nisam za rata bio gladan kruha, necu ni sada nebaljazgaj.

 

Danas je ocito ljudima biti gladan kada nemogu kupit vise 590 GTX il iPhone 4S il sta zi ja znam sta...

Stari moj nebaljezgam,i nemam gtx 590 i nemjerim to sa tim standardom ,ako ti plaća ostane ista onda smo u debelim go....jeli znaš da će ti sad kruh i osnovne namirnice skočiti 15-30 posto ja sa 2.600 kuna nema šanse da preživim,iovako jedva krpam kraj sa krajem,objasni mi kako da preživim sa tom plaćom,pa i auto sam proda jer ga nemogu registrirati

U takvo te stanje nije dovela EU. Hrvatska je brod koji tone a ti si zadovoljan tim stanjem? Imali smo 20 godina za napraviti ono na sto se vecina euroskepricara poziva - ostvariti potencijal. Ti razmisljas ko putnik na tom tonecem brodu koji ne zna plivati a mora birati hoce li skociti sa palube i pokusati otplivati ili zivjeti malo duze i ostati na brodu koji ga vuce u sigurnu smrt. Sto je najgore, stavljas se na stranu interesnih skupina kojima nije u cilju uci u EU jer tada se vise nece moci bogatiti na tebi i davati ti 2600kn mjesecno.

Sto se tice rezultata internet anketa i rezultata izbora to je apsolutno jasna stvar. Da postavis anketu hocemo li baciti atomsku bombu na srbiju, budi siguran da bi pobijedila opcija "za" iako vecina ljudi u hrvatskoj ne razmislja tako. Zasto? Zato jer bi ti ljudi zanemarili tu glupu anketu i ako bi bio referendum o tome, izasli bi i glasali protiv. Kao referentne, uzmi ankete koje su se provodile odabirom slucajnog uzorka a na takvima opcija za ulazak u EU vodi od samog pocetka i to vodstvo se iz dana u dan povecavalo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
phoenix2003 kaže...
Dragon23288 kaže...

I prihoda

 Kojih prihoda?!  Svega ti, reci koliko si do sada u svom životu platio poreza u državni proračun?!

Pa imam 24 godine a radim od 18-te..ni mjeseca na crno, tako da ajmo reći uplatio sam najvise sto sam mogao..

 

Krivo sam se izrazio, doći će do povećanja stednje,  poreza i raznoraznih ekonomskih reformi a ne pada prihoda.

16 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Čestitam, komšije, nadam se da ćete, kako god da ste danas pojedinačno glasali, za koju godinu biti zadovoljni ishodom.  {#}

16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Random. kaže...

Očekuje se strmoglav pad cijena. {#}

A gdje to zapravo na Plutonu možda jel,{#} a s druge strane eto sad če poskupit i komunalije pa struja pa opet i hrana pa onda i gorivo itd. Na Burzi ništa novo pune su a posla nema itd, glavno da smo mi u EU usput ovaj dole video Gospon ispitivač je recimo oličenje EU-a a ovaj kog se ispitiva je oličenje kak se Hrvatska snašla u svemu tome bez greške.{#}{#}

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
rambox kaže...
Random. kaže...

Očekuje se strmoglav pad cijena. {#}

A gdje to zapravo na Plutonu možda jel,{#} a s druge strane eto sad če poskupit i komunalije pa struja pa opet i hrana pa onda i gorivo itd. Na Burzi ništa novo pune su a posla nema itd, glavno da smo mi u EU usput ovaj dole video Gospon ispitivač je recimo oličenje EU-a a ovaj kog se ispitiva je oličenje kak se Hrvatska snašla u svemu tome bez greške.{#}{#}

 

 Za pocetak bi bilo lijepo da se opismenis. Kad netko ima cijeli post u jednoj recenici, kad "ispitiva" umjesto da ispituje, pitam se koliko je kritika vjerodostojna... {#}

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?
16 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Moja procjena je da bi zapravo sve trebalo pojeftiniti. Jer ako ovo udruživanje sjebe naše trgovce, u startu je to dobro. Redovito putujem u Beč i tamo je hrana oko 10% jeftinija, odjeća i više, benga košta jednako.  A to je bitno zar ne? 

Skupi su rad (što ovisi o prosječnoj plaći, pa kod nas ne bi smjelo rasti) i osiguranja.

14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Zaplakao je za hrvatskom... DAA {#}

Nothing lasts forever
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
funat kaže...

Moja procjena je da bi zapravo sve trebalo pojeftiniti. Jer ako ovo udruživanje sjebe naše trgovce, u startu je to dobro. Redovito putujem u Beč i tamo je hrana oko 10% jeftinija, odjeća i više, benga košta jednako.  A to je bitno zar ne? 

Skupi su rad (što ovisi o prosječnoj plaći, pa kod nas ne bi smjelo rasti) i osiguranja.

Ja sam bio pet puta gore u zadnjih 5g. i svaki put sam se vratio kući bez gaća, nosio sam novca koliko inače trošim u HR u tom periodu (cca. 5-7 dana). Ne da je skupo spram HR, nego su neke stvari (kava = 3e više nego duplo skuplje), pogotovo normalan ručak sa pićem, gdje ispod 15-20e nemaš što tražiti.

 

Za jednu osobu govorim, a kad smo bili na konferenciji gore otišli smo 50m dalje valjda od one mariehilfnerstrasse kako se već zove, kod nekog turčina i za 7,90 drmali po bečkom, piće dobili u pola cijene {#}, to se već da, bečki i piće za 60tak kn, ali Boga mi 5min pjehe dalje - dupla cijena.

 

Treba baš paziti na novac, a Prag, da se nadovežem na Beč, nimalo ne zaostaje po tom pitanju. Posve prosječan restoran usput, kakvih u Zagrebu ima mala stotina, tipa Nokturno u Skalinskoj (koji je turbo-jeftin btw. a ok je klopa) itd.

 

Pitam se kakav je tek njihov Dubravkin put, Šestinski lagvić itd..

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 9:47 (thedream).
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
thedream kaže...
tipa Nokturno u Skalinskoj (koji je turbo-jeftin btw. a ok je klopa)

Nokturno je jeftin, ali da je klopa dobra... i nije... Iako, za tu lovu je dobra.

 

OT: http://www.index.hr/vijesti/clanak/medmlijeko-eu-ni-bugari-ni-rumunji-iako-najsiromasniji-nikad-se-nisu-docepali-novca-iz-fondova/595187.aspx

 

Evo malo o lovi iz EU fondova na koju se toliko kacite.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 11:16 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Za tu lovu..

Cemetary gates
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...
..

Evo malo o lovi iz EU fondova na koju se toliko kacite.

- naši su do sad povlačili cca 15% od mogućih sredstava (neka brojka iskočila na 44% IPR.. statistička čuda). Tako da smo tu slični...

-problem je što za ta sredstva treba imati (napraviti) kvalitetan projekt, imati ideju za investiciju (biznis ili neprofitno.. samo da je ideja i plan OK). ... i tu nastaje problem (naših političara) koji nemaju ideje za nešto napraviti (osim dignuti PDV, za što nema poticaja..). Čudo od deteta ima 'Plan 21', ima slinića i zgazimira, istina ima i Kajina koji jedini ne pjeva sinkrono zborno... je 'blesav', al' nije budala.

 

-to je nesposobnost institucija, kradeze već u 'nazivu' otpada za te fondove (nema predviđenih fondova za krađu), kukurikavci trebaju pokazati (napraviti) nešto osim kukurikanja, ništa drugo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

 

Nisam znal da je većina forumaša s meni susjedne općine Preseke {#} 

 

Večernji list:

Od 556 gradova i općina u Hrvatskoj, samo u njih 18 većina birača glasovala je protiv ulaska Hrvatske u Europsku uniju. Najveći postotak protiv EU, čak 63,24 posto, zabilježen je u općini Preseka u Zagrebačkoj županiji, u kojoj je protiv ulaska u Uniju većinski glasovala i općina Rakovec. 

 

izvor:

http://www.vecernji.hr/vijesti/analiza-kako-je-glasovala-hrvatska-protiv-eu-bilo-18-opcina-clanak-368801

15 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

dakle svi znate da sam se deklarirao za EU, no evo prilike euroskepticima da mi dokažu da sam u krivu

 

dakle molim da pronađete (svi ste očito dobro informirani)

  1. veleprodajnu cijenu svinjetine u RH
  2. veleprodajnu cijenu svinjetine u državama EU
  3. veleprodajnu subvencioniranu cijenu koju dobivaju države van EU

 

zašto vas to pitam?

 

znači saznajte koliko seljak u njemačkoj, austriji ili engleskoj dobije po kg svinjetine

i koliko dobija u RH?

pa vidite, sad kada smo u EU ova 3. točka više neće biti moguća za RH

što bi značilo da će se svinjetina ponovo morati kod nas proizvoditi jer će biti jeftinija od uvozne, a to je ono što treba našim seljacima

 

e sad euroskeptici evo terena da izvučete tešku artiljeriju i prave dokaze da li se isplati ostati van EU.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:10 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Darky kaže...

dakle svi znate da sam se deklarirao za EU, no evo prilike euroskepticima da mi dokažu da sam u krivu

 

dakle molim da pronađete (svi ste očito dobro informirani)

  1. veleprodajnu cijenu svinjetine u RH
  2. veleprodajnu cijenu svinjetine u državama EU
  3. veleprodajnu subvencioniranu cijenu koju dobivaju države van EU

 

zašto vas to pitam?

 

znači saznajte koliko seljak u njemačkoj, austriji ili engleskoj dobije po kg svinjetine

i koliko dobija u RH?

pa vidite, sad kada smo u EU ova 3. točka više neće biti moguća za RH

što bi značilo da će se svinjetina ponovo morati kod nas proizvoditi jer će biti jeftinija od uvozne, a to je ono što treba našim seljacima

 

e sad euroskeptici evo terena da izvučete tešku artiljeriju i prave dokaze da li se isplati ostati van EU.

 

 

 

U mom selu možeš svinje nabrojat na prste dvije ruke, isto tako i krave, dok prije recimo 10 godina svako kućanstvo je imalo po par svinja, danas gotovo više nitko ne uzgaja svinje za prodaju , tu i tamo tko shrani prasicu do 150 kg za vlastitu prehranu.

Razlog zašto, zato što se jednostavno ne isplati, ispadne da proizvodnja izađe dvostruko više od prodajne cijene, pa ljudi koji i siju kukuruz isti prodaju po kili i kupe gotovo meso u supermarketu. 

U mojem zavičaju su općenito  manja poljoprivredna gospodarstva propala, eventulano ljudi se bave poljoprivredom da pokrpaju kučni buđet , ali da bi im poljoprivreda bila glavna grana djelatnosti to je otišlo u zaborav u prošlost.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:18 (woodgamesfx).
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Darky kaže...

dakle svi znate da sam se deklarirao za EU, no evo prilike euroskepticima da mi dokažu da sam u krivu

 

Koliko si ti naivan, toga nema nigdje.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Zanimljivo, danas u školi nismo imali grijanje( prvi put u 2 godine otkad sam u toj školi), pa smo imali samo 3 sata.

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest. Igram Starcraft 2(Plankton), Battlefield 3(CRO-Plankton), League of Legends-east(Plankton996)
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
cinco44 kaže...
Darky kaže...

dakle svi znate da sam se deklarirao za EU, no evo prilike euroskepticima da mi dokažu da sam u krivu

 

Koliko si ti naivan, toga nema nigdje.

to kaj si napisao je čisto trolanje

ili daj argument ili šuti

postavio sam pitanje, ako nisi u stanju odgovoriti, ne javljaj se

16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Fino ti je napisao wood iznad...

I ti mene sad uvjeravaš da će se sad odjednom isplatiti svinjogojstvo? Vidi se da nisi nikada to radio niti imaš pojma o tome.

Ali, ako se to dogodi, prvi ću reći da si imao pravo.

 

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
cinco44 kaže...

Fino ti je napisao wood iznad...

I ti mene sad uvjeravaš da će se sad odjednom isplatiti svinjogojstvo? Vidi se da nisi nikada to radio niti imaš pojma o tome.

Ali, ako se to dogodi, prvi ću reći da si imao pravo.

 

ti i dalje trolaš

ja se jesam bavio svinjogojstvom 10 godina dok me nisu uništili sa jeftinim subvencioniranim 6 kn/kg uvozom iz EU

 

16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Dečko, ti trolaš...

Ali, ako ti znaš da će biti bolje, ja se samo nadam da si u pravu.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Darky kaže...

..što bi značilo da će se svinjetina ponovo morati kod nas proizvoditi jer će biti jeftinija od uvozne, a to je ono što treba našim seljacima

 

e sad euroskeptici evo terena da izvučete tešku artiljeriju i prave dokaze da li se isplati ostati van EU.

 

 

 -nisam EU skeptik, samo skeptik, ali pošto ti druga strana ne odgovara, (advocatus diaboli).

 

woodgamesfx kaže...
..

Razlog zašto, zato što se jednostavno ne isplati, ispadne da proizvodnja izađe dvostruko više od prodajne cijene, pa ljudi koji i siju kukuruz isti prodaju po kili i kupe gotovo meso u supermarketu. ..

 -odgovor je u igrama s fondovima, trgovcima koji (jedan  cvjećar) dobija i poticaje.. dok 'seljo' naravno nema pristup tim poticajima (mada bi imao formalno pravo).

 

-danas je hrana kod nas skuplja nego na istoku (generalno niži standard, pa je i logično) ali i na zapadu (pa je nelogično).

-jučer je koda nsa bilo skuplje (i unazad nekoliko mjeseci)..

-prije nekoliko godina je kod nas bilo skuplje...

prije nekoliko desetljeća je kod nas bilo skuplje.. nego na istok-zapadu.

-zašto? Zašto je nama uvjek bilo jeftinije shopingirtati nego proizvesti? Zbog uređenja i malverzacija (uređenje koje dozvoljava takve malverzacije, ne socijalizam-kapitalizam ili neki izam).

 

bili smo dobri lugari i konjušari, nismo poznati kao dobri svinjari. Nismo ni proizvođači šećera (to su npr mađari), mi imamo prerađivačku ind šećera, vezanu na njihovu repicu ili kubansku trsku. Bili smo čak i svjetska velesila u šećeru (naravno, muljažom, prepakiravanjem ''made in cuba croatia'')... pa smo dobili po prstima. (btw, koincidencija, ministar prezimena Šuker {#})

 

Situacij danas. Proizvodnja bilo čega što je višak u (važnim) članicama EUa je demotivirana njihovim subvencijama i takvom izvoznom cijenom koju mi ne možemo pokriti našim subvencijama. Tako su francuzi koji proljevaju mlijeko kupili luru, ne jer im mlijeko treba, nego da nam mogu izvesti svoj višak, povući poticaje iz fondova i imati sretnog seljaka. Istovremeno mi to ne možemo jer nemamo kravice, svinje, kukuruz... ali imamo trgovce i trgovačke lance, imamo strane banke. Svi oni (manje-više) štite interese u svojoj matičnoj zemlji. Rezultat da nema bitnih promjerna koje će doći 'sutra' u kontekstu hranjenja pajceka i prehranjivanja europe (floskula, izraubovana do boli).

 

Stvarno, preporuka pogedati staru britiš seriju Da ministre (i prime-premijeru). Spominje se i to na vrlo šaljiv način, pa čak i smiješan, dok se ne shvati istinitost u tim vicevima kao u ostalom i svakom vicu.... samo su artikli drugi, jabuke, kobase, šljive... ali tad je još postajala EZ.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Darky kaže...

dakle svi znate da sam se deklarirao za EU, no evo prilike euroskepticima da mi dokažu da sam u krivu

 

dakle molim da pronađete (svi ste očito dobro informirani)

  1. veleprodajnu cijenu svinjetine u RH
  2. veleprodajnu cijenu svinjetine u državama EU
  3. veleprodajnu subvencioniranu cijenu koju dobivaju države van EU

 

zašto vas to pitam?

 

znači saznajte koliko seljak u njemačkoj, austriji ili engleskoj dobije po kg svinjetine

i koliko dobija u RH?

pa vidite, sad kada smo u EU ova 3. točka više neće biti moguća za RH

što bi značilo da će se svinjetina ponovo morati kod nas proizvoditi jer će biti jeftinija od uvozne, a to je ono što treba našim seljacima

 

e sad euroskeptici evo terena da izvučete tešku artiljeriju i prave dokaze da li se isplati ostati van EU.

 

 

Sve bi to imalo logike,da nije normi koje ce sad biti nalozene(i koje vec jesu,ali se nismo na vrijeme adaptirali i prilagodili njima)

Sad ce za prizvodne pogone te iste svinjetine trebat ispunit "mali milijun normi" HC5N35210888.....(i do sada je trebalo ali smo to uzimali zdravo za gotovo)

I sam bih volio da ce to ici tako glatko,ali iskreno ne vjerujem.

Nasi seljaci vec su na koljenima zbog svih tih prilagodbi.Je istina da se sada otvara trziste,ali dosli smo ne spremni na njega i opet necemo moci konkurirat.

Nema vise prizvodnje svinjetine za prodaju po drvenim svnjcima,i kojekakvim supama.

Zbog slabe organizacije i nesposobnog vodstva,ostali su ne iskoristeni pristupni fondovi kojima smo trebali modernizirati poljoprivredu.

Zbog same takve poljoprivrede opet nismo konkuretni....

I opet se prica vrti u krug.

Takva nam je situacija i u ribarstvu,ratarstvu...

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
ihush kaže...

 

Sječam se ko klinac da su ljudi prije 20> godina masovno tovili bikove za kombinate tipa pik, danas ne znam nikoga da to radi, danas kada prolazim zavičajem stjećem dojam da nitko ništa ne radi, zemlja se obrađuje da ne ostane prazna te da ne raste "trnje i kupinje"  , eventualno još svi hrane kokoši i race, tu i tamo tko purane ili guske, ali fuck ne možemo mala poljoprovredna gospodarstva temeljit na 20 kokoši i eventualno 5 purica.

 

 

PS.

ja sam za EU, ali nisam euforičan

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 13:05 (woodgamesfx).
16 godina
moderator
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Čiča-miča gotova je priča.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice