Neovlašteni upad na kompjuter ili...?

poruka: 4
|
čitano: 7.382
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje?

Ovako..pitanje je malo cudno..ugl imam osjecaj da mi cjelo vrijeme netko upada u komp preko interneta pogotovo navecer i sve se uspori i iskopcam LAN kabel iz komp ili restartam router i sve je normalno brzo i onda opet nakon nekog vremena pogledam na mjerac prometa (od zonealarm-a) koji mi je u taskbaru i vidim upload na max.u..pa sam mislio dal itko zna ako mi netko tako upadne u komp(imam firewall) dal se u task manager-u pokaze kao neki novi proces pa da ga mogu izgasit il sta da radim..helpSramim se

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Pitanje?

Ako ti netko uspio zaobici ZoneAlarm, onda je stvarno mestar, ili si ga sam pustio, Svejedno, resetiraj warnings na ZoneAlarm-u tako da te pita za svaku komunikaciju, pa onda ukljuci internet (router), i kreni raditi normalno. Kod svakog pokusaja komunikacija ZoneAlarm ce te pitati da dopustis ili odbijes a onda fino provjeris o kojem se servisu radi i zasto zeli komunicirati na van.


Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje?

Ok.budem probo..hvalaBelji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje?
Lion King kaže...

Ovako..pitanje je malo cudno..ugl imam osjecaj da mi cjelo vrijeme netko upada u komp preko interneta pogotovo navecer i sve se uspori i iskopcam LAN kabel iz komp ili restartam router i sve je normalno brzo i onda opet nakon nekog vremena pogledam na mjerac prometa (od zonealarm-a) koji mi je u taskbaru i vidim upload na max.u..pa sam mislio dal itko zna ako mi netko tako upadne u komp(imam firewall) dal se u task manager-u pokaze kao neki novi proces pa da ga mogu izgasit il sta da radim..helpSramim se

Pitanje je stvarno čudno?
Logičnije je da imaš spyware (trojan) proces, nego da ti neko "upadne" u komp.
i pritom skida podatke s tvog kompa. Kakve to zanimljive podatke imaš na kompu, možda
tajne račune, home sexi video...nuklearne ciljeve u Iranu....ispitna pitanja iz hrvatskog jezika....itd.
Kakvu vrstu zaštite imaš na routeru, koliko korisnika mreže imaš?

 



 

I am a Bad Motherfucker
You fuck with me, you fuckin' with the best!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2008 11:36 (Verbatim).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice