Univerzalna SIM kartica

poruka: 30
|
čitano: 25.755
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Univerzalna SIM kartica

Ako je već bila ova tema ispričavam se.

Ovako: imam mobitel na Vip-u i sad bih htio prijeći na Simpu jer mi je jedan veliki dio ljudi koji me "okružuju" na 098 tako da se ne isplati niti meni, niti njima. Umjesto otključavanja uređaja koje u Vipu dođe 488 kn (nisam siguran ali mislim da je to prava cifra) ili kod neovlaštenih šalabajzera po cijeni u prosjeku od 100 do 200 kn razmišljam o kupovini univerzalne SIM kartice s kojom se mogu koristiti sve mreže. Koliko sam uspio vidjeti iz reklame, radi se o tankoj foliji koja se stavlja ispod željene SIM kartice i time se ne gubi garancija jer prilikom micanja univerzalne SIM-ice uređaj je opet zaključan na određenu mrežu. I da cijena te folije je 130 kn. To mi se čini kao isplativo rješenje jer bih htio zadržati garanciju.

 

Zanim me kako to u praksi funkionira, da li je netko imao priliku isprobati, da li zaista rade sve mreže, ima li negativnih posljedica i sl. Pišite!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

http://www.njuskalo.hr/oglas174616

 

evo što da ti velim ja sam danas naručio od ovog tipa dva komada za nokie, pa ću vidjet dali radi!Namigiva

 

 

 

Ako neće radit otići kod tipa u zg i riješit to u četri okaSmijehlol

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 19:27 (kostolomac).
14 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica
kostolomac kaže...

http://www.njuskalo.hr/oglas174616

 

evo što da ti velim ja sam danas naručio od ovog tipa dva komada za nokie, pa ću vidjet dali radi!Namigiva

 

 

 

Ako neće radit otići kod tipa u zg i riješit to u četri okaSmijehlol

 Onda mi obavezno javi da li to šljaka i kako se ponaša. Ima li tko ikakvog iskustva?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 23:51 (Stimulans).
14 godina
offline
Univerzalna SIM kartica

Narucih ja univerzalnu SIM karticu. I dobih je. Radi se i malom komadiću folije na koju su smješteni mali čipovi slični kao na samoj SIM-ici. Oblik univerzalne SIM-ice je jednak običnoj SIM kartici te se umeće zajedno s njom u utor namjenjen za SIM karicu u mobilnom uređaju. Isprvo sam zabunom nekako uspio krivo umetnuti dotične kartice i već me obuzela panika i hladan znoj kad mi uređaj nije mogao pronaći nikakvu mrežu. Srećom odmah sam shvatio o čemu se radi, umetnuo obe SIM-ice zajedno, samo ovaj put pravilno i evo sve radi za 5. Odmah sam probao nekog nazvati i funkcionira.

 

Sa Vip-a sam bez ikakvih problema prešao na T-mobile i vrlo sam zadovoljan. Prije svega jer mi je ostala garancija (2 godine a s tim se nije za šaliti), a ostao mi je i stari broj. Eto preporučio bih ljudima koji planiraju otključavanje mobitela da razmisle o ovoj opciji jer time ne gube garanciju a mogu koristit bilo koju SIM-icu na bilo kojoj mreži.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

cek znaci ti si kupio tu univerzalnu sim karticu i ostao ti je broj 091 al si na t mobilu? i sad kad sam oso na taj oglas i pise da je neaktivan sta to znaci da vise nesalje to ili nesto drugo?

da narucim od ovog lika? znaci to bi me doslo 150 kn sve ukupno tamo pise samo LG KP500 cookie dal to moze i na KP502 cookie?

Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 21:50 (Jebasu123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

Da, od tog lika sam ja uzeo. Gle ja sam se vratio na stari Simpa broj iako mi sad radi i vip i tele2. ZNači ubaciš tu mali foliju (univerzalnu simicu) ispod SIM kartice i sve 5. Radi bilo koja SIMica, tj sve su ti mreže podržane.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Univerzalna SIM kartica
Stimulans kaže...

Da, od tog lika sam ja uzeo. Gle ja sam se vratio na stari Simpa broj iako mi sad radi i vip i tele2. ZNači ubaciš tu mali foliju (univerzalnu simicu) ispod SIM kartice i sve 5. Radi bilo koja SIMica, tj sve su ti mreže podržane.

 aha kontam znaci mogu kupit samo sim karticu na kiosku od t coma i samo to zaljepim na nju il tak nes kak se vec to radi i mob mi radi na t comu a kako da ja njemu to platim pošto sam jos maloljetan i tako to oce mi postom doc taj neki listic da uplatim u banci ili?
Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
14 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

Dođe ti preko pošte na kućnu adresu najobičniji paket. Pljuneš pare i vozi! A lik mi djeluje ne-muljatorski jer se htio naći sa mnom (u slučaju da sam iz zg) jer nije bio siguran da li radi na KP502 a nije me htio zajeb, pa je htio da to na licu mjesta probamo. I još je nudio da mi u slučaju neispravnosti SIMice vrati pare i čini mi se da je pri tome bio iskren.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Univerzalna SIM kartica
Stimulans kaže...

Dođe ti preko pošte na kućnu adresu najobičniji paket. Pljuneš pare i vozi! A lik mi djeluje ne-muljatorski jer se htio naći sa mnom (u slučaju da sam iz zg) jer nije bio siguran da li radi na KP502 a nije me htio zajeb, pa je htio da to na licu mjesta probamo. I još je nudio da mi u slučaju neispravnosti SIMice vrati pare i čini mi se da je pri tome bio iskren.

 znaci dodje mi postom ja dam postaru 20 kn za postarinu i 130kn za karticu i svi sretni?
Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
14 godina
offline
Univerzalna SIM kartica

Upravo tako! A ono što je najbolje da ti garancija ostaje jer vađenjem folije mobitel je opet zaključan na vip.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Univerzalna SIM kartica
Stimulans kaže...

Upravo tako! A ono što je najbolje da ti garancija ostaje jer vađenjem folije mobitel je opet zaključan na vip.

 je to je dobro npr bude ti nes sa mobitelom i ides ga vodit na garanciju skines tu foliju stavis negdje na sigurno i kad ti dodje opet na simpu i voziCool
Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
15 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

evo ja sam isto dobio navedenu karticu tj. dva komada ( zaboravih se javiti ovdje Namigiva ) i odmah stavio u nokiu E51 (zaključanu, radi samo sa T -mobile karticom ) i odmah je uhvatilo vip mrežu što znači da funkcionira . još sam isprobao s nekim modelima nokie, sonny erricson itd. i na svakom je radila bez poteškoća, tako da mogu pohvalit dotičnu univerzalnu karticuCool

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 11:43 (kostolomac).
15 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

ok znaci to sljaka sa kp502 cookie i radi bez problema i nacin placanja je jednostavan hvala

Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

A da li je netko probao da li radi s iPhoneom? Npr. vip kartica u t-mobileovom iPhonu ili nekom kupljenom vani a neotključanom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica
john blackson kaže...

A da li je netko probao da li radi s iPhoneom? Npr. vip kartica u t-mobileovom iPhonu ili nekom kupljenom vani a neotključanom.

 Kaže mi prijatelj da radi, od njega sam i dobio preporuku univerzalne SIM kartice a čini mi se da sam i na stranicama gdje se reklamira univerzalna simica vidio da podržava i iphone. ova moja podržava i 3g
15 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

ima tko iskustva s tom universal sim karticom na nokiji 5800, dali normalno radi jer si planiram uzti zbog u-s-r-a-n-o-g t-mobile-a koji je preskup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Univerzalna SIM kartica
nokia.fan kaže...

ima tko iskustva s tom universal sim karticom na nokiji 5800, dali normalno radi jer si planiram uzti zbog u-s-r-a-n-o-g t-mobile-a koji je preskup.

 Nisam siguran, gledao sam listu uređaja ali ga tamo nema, no ne mora te to previše brinuti, kontaktiraj čovjeka i popričaj s njim. Meni je također trebalo za uređaj koji nije na listi i bez ikakvih problema radi. Pogledaj si za mail ovdje
The sands of time for me are running low
14 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

e ljudi,zanima me da li ta kratica moze na samsung s5230 star?molin vas odgovorite sto prije,jer mi je hitno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

e,i takoder me zanima di je mogu narucit?HITNO,molim vas

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

Pa, čuj ako je kartica univerzalna, što ti to govori? Zašto bi bilo problema ako je sve to isto.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

a nije,neg na internetu gledam popis jel ima mobitel taj a podrzava i nigdi ga nema,a na par foruma sta san gleda kazu da se moze,pa mi nije jasno?

i je l znas di je mogu narucit?

14 godina
offline
Univerzalna SIM kartica

Pogledaj ovdje. I ovdje. Imaš popis mobitela i modela. Ukoliko tvog nema na listi, obrati se liku na mail i pitaj prije kupovine.

They took our jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Univerzalna SIM kartica

a nisan procita da ima,sad san posla ovom drugom mail,pa cu vidit

svejedno hvala

15 godina
odjavljen
offline
Univerzalna SIM kartica

Ta kartica se može programirat i onaj tko prodaje, ako ima programator može ubacit podatke za novi mobitel kad budu dostupni.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica
Ja sam radije pljunuo 60 kn i otključao mob. Ostao sam bez garancije ali nema veze. Sve radi super: tele, t-com i vip.
evo par prednosti otključavanja:
-foliju izgleda krhko
-imaš otkljuĉan mob i nemoraš se gnjaviti s folijom koju lako zagubiš
-košta manje
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

    Ekipa ima samo jedno pitanje,a to je da li se na nokiu X6 može umetnutu universal sim/turbo sim da je odblokiram????  Pomagaj te....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Univerzalna SIM kartica

Guglaš Turbo SIM i na njihovoj stranici ti sve piše.

 

I još nešto: "The most common purpose of the Turbo SIM is to spoof the IMSI number and authentication key (Ki) supplied by the SIM card to the network, allowing phones locked to use only a particular network (SIM locked) such as the Apple iPhone[2][3], and more recently NTT DoCoMo and SoftBank phones, to be used on any mobile network with which they are technically compatible."

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

zanima me dal se ta kartica moze kupit u nekom ducanu npr.technomax ili technomarket itd...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Univerzalna SIM kartica

Vrijedi li ta kartica na HTC Desire uredjau,i kopja je najbolja.

Trenutno se nalazoim u USA i ako netko zna koja je ajbolja da mi kaze da sei je narucim preko AMAZONa

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Univerzalna SIM kartica

zanima me dal to jos uvijek postoji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice