Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu zaključana tema

poruka: 365
|
čitano: 70.968
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
toxic kaže...
Arnold Layne kaže...


Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

 

Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

samo me zanima to vase reinstaliravanje windowsa 
Cije windowse uzimate i jesu li svi bili ogrinalni ? Znaci za winodws 7 i do 1000kn placa vasa musterija ,ako ga slucajno nema ? 

Pitao sam to koju stranicu ispred? Što sa korisnicima koji nemaju originalne Windowse

sry nisam vidio 

al to je stvarno dobro pitanje jer ako hoda okolo i instalirava piratke windowse(za sto ga jos i placaju) onda bi mogo imat problema 

http://x264blog.org/
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 

 Linux za servere možda i svakako

ali za krajnje korisnike jedva i nikako

Isuse ali ga ti lupaš.

Čitam ovo i pitam se tko je luđi, ljudi koji ti pokušavaju nešto objsniti i trude se maksimalno ili ti koji očito prcaš sa svojim izjavama?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 

 

 Linux za servere možda i svakako

ali za krajnje korisnike jedva i nikako

{#}{#}

 

Ajme majko izjava.

Znaci ovdje imamo same strucnjake i servisere?

Pa jel ti znas kolko ljudi ovdje ima Linux kao jedini os?

Iliti kao primarni os?

 

Dakle oni su svi serviseri i strucnjaci?

 

Konkurenciju imas sada...

 

 

hmmm kad bolje razmislim... ............. i moj sin ti je konkurencija {#}

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
15 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
www.bug.hr/_cache/0497d289d4a3558c8b9d013ddc981281.jpg

Evo mog linux desktopa, konfiguracija je trajala ravno sat i pol vremena ukljucujuci install i instaliranje drivera, a brzi je od windowsa 3x.

Ajde samo, molim te navedi mi 5 nedostataka linuxa koje ja nemogu opovrgnut.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Linux za servere možda i svakako

ali za krajnje korisnike jedva i nikako

Koje ti gluposti valjaš to je milina. Evo pišem od doma s Ubuntu 12.04, imam samo instaliran Linux (u dual bootu je i openSUSE 12.1), sve što mi treba imam na njemu. Nakon izdanja DraftSighta za crtanje cijeli krug je zatvoren. Jednostavno doma ne trebam Windowse, sve što želim i hoću raditi mogu na Linux-u.

 

I da napomenem, nisam stručnjak za hardver i softver.{#}

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

ali za krajnje korisnike jedva i nikako

Moja baka od 78 godina ima Ubuntu sa Skypeom, LibreOfficeom i još par programa i sasvim je zadovoljna te je sve brzo skopčala, brže nego Windowse.

Mijenjam Origin account sa BF3 Limited Edition (Back to Karkand i Physical Warfarea Pack) i Bad Company 2 za Diablo III key. Ponude na PP
12 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

hmmm kad bolje razmislim... ............. i moj sin ti je konkurencija {#}

i moja mala sestra haha :D bas sam joj neki dan stavio Lubuntu i nema nikakvih problema s njim ,ako je ona za servisera onda sam ja jaci od Gates-a 

http://x264blog.org/
15 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Nije rekao za servisere btw. nego za servere. Ako si predočite profil njegovih mušterija, što mislite, koliko njih uopće zna što je to Linux?

 

Uopće ne želim ulaziti u priču o stručnosti, samo želim reći da je to potpuno nevažno njegovim mušterijama... Čovjek je biznismen, a tu su pravila igre takva kakva jesu.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 21:40 (Minoza).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Minoza kaže...

Nije rekao za servisere btw. nego za servere. Ako si predočiš profil njegovih mušterija, što misliš, koliko njih uopće zna što je to Linux?

pa ljudi koji doma koriste npr. ubuntu kao primarni os imaju server ?

Nije bitno dal oni znaju sta je Linux ,ali on ne zna i siri dezinformacije

http://x264blog.org/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Minoza kaže...

Nije rekao za servisere btw. nego za servere. Ako si predočiš profil njegovih mušterija, što misliš, koliko njih uopće zna što je to Linux?

Kakve veze ima znaju li što je Linux?

Ako je jednostavan za rad, može se zvat Swirnnys ako treba, opet će ga moći koristiti.

Mijenjam Origin account sa BF3 Limited Edition (Back to Karkand i Physical Warfarea Pack) i Bad Company 2 za Diablo III key. Ponude na PP
12 godina
protjeran
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Kordy kaže...
apoteka kaže...

reinstalacija rjesenje za sve probleme

Pa jbt ja sam mislio da je ovo neka parodija... ovaj lik nije normalan

1:25 do 1:31   lik je  SVE rekao kako radi hahahaha

13 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Gle ja sam isto jedan stariji ciko i kazem ti fino ne lupetaj.O kompjuterima imam osnovno znanje i mogu ti reci da ono sto si govorio u ona dva videa je totalna glupost!

Nemoj se brukati i definitivno sramotiti na takav nacin,ako si gazda firme,pusti mlađe i obrazovanije ljude da te reklamiraju inace ako nastavis tako ode ti firma u PM.

 

I da...ja probao-mozes sa Linuxom na Face i slati mail!

14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Cuj lik linux nemoze na net, face, mail.
Wtf?!
Aj treba neko nazvat da dođe server s linuxom popvravit i snimat to :)
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Unix kaže...
Minoza kaže...

Nije rekao za servisere btw. nego za servere. Ako si predočiš profil njegovih mušterija, što misliš, koliko njih uopće zna što je to Linux?

Kakve veze ima znaju li što je Linux?

Ako je jednostavan za rad, može se zvat Swirnnys ako treba, opet će ga moći koristiti.

 

Naravno da ima veze... Stavi se u poziciju informatičkog tukca koji je do sada radio sa Winsima, a od jednom mu ti tu spominješ neki "Linux", a on samo želi imati negdje pohraniti slike u "My Pictures" i sliku od "Interneta" da se može spojiti... Tebi i meni je možda jednostavan za rad ali takvoj osobi je to nešto strano, a promjena mu narušava rutinu. Tu se ovaj gospodin super snašao vjerovatno te pokrio takvu klijentelu.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 21:45 (Minoza).
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Milka30 kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

Gle ja sam isto jedan stariji ciko i kazem ti fino ne lupetaj.O kompjuterima imam osnovno znanje i mogu ti reci da ono sto si govorio u ona dva videa je totalna glupost!

Nemoj se brukati i definitivno sramotiti na takav nacin,ako si gazda firme,pusti mlađe i obrazovanije ljude da te reklamiraju inace ako nastavis tako ode ti firma u PM.

 

I da...ja probao-mozes sa Linuxom na Face i slati mail!

Ma NEMOGUĆE????

Kako si samo uspio? {#}

16 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Ma uopće mi nije čudo da ovakvi uspijevaju u "nerazvijenoj našoj", kad vidim što sve ljudi misle o računalima...

Inače sam koristim i linux i windowse, ali čudna stvar je što je sad linux trenutno (mislim na prilagođene distre) čak jednostavniji za shvatiti nego recimo Windowsi (govorim onima koji prije nisu ništa koristili).

Sam sa svoje roditelje naučio da koriste Ubuntu, čisto za gledanje vijesti na netu, razmjena mail-ova, eventulano skype tu i tamo...

Sestri, koja sad ima 14 godina, sam jednom (!!!) pokazao linux (također se radi o ubuntu distri), i od tad ga koristi cijelo vrijeme...

 

To je čisto moje viđenje stvari. kad bi drugi ljudi tako gledali, puno bi se lakše razvijala IT industrija u Hrvatskoj.

Inače, jel se netko sječa one baš Hrvatske verzije linux-a, mislim da je ta distra čak jednom bila prestavljena i na BOL-u {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 

 Linux za servere možda i svakako

ali za krajnje korisnike jedva i nikako

 

Da ali ja radim na poslu na Windows 2008 server i Windows 2003 server ( eto zadnji smo iskeširali malo više od 40.000 kuna za novi server od čega je skoro 20.000 kuna otišlo na licence za SQL Server i Windows Server ) i ne bih ga mijenjao za Linux ( Red Hat npr. )  i prezadovojan sam Windowsima, ALI mi ne pada na pamet reč da Linux nije za ovo ili za ono.

 

Da, problem još jedan zašto ne bih mijenjao Windows server za neki Linux upogonjeni ekvivalent veže se na jedan moj post od prije , a to je da cjelokupna programska podrška unutar firme i ERP nažalost Winows only.

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
amater_2 kaže...
Milka30 kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

Gle ja sam isto jedan stariji ciko i kazem ti fino ne lupetaj.O kompjuterima imam osnovno znanje i mogu ti reci da ono sto si govorio u ona dva videa je totalna glupost!

Nemoj se brukati i definitivno sramotiti na takav nacin,ako si gazda firme,pusti mlađe i obrazovanije ljude da te reklamiraju inace ako nastavis tako ode ti firma u PM.

 

I da...ja probao-mozes sa Linuxom na Face i slati mail!

Ma NEMOGUĆE????

Kako si samo uspio? {#}

Coprije stari moj coprije {#}

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Minoza kaže...
Unix kaže...
Minoza kaže...

Nije rekao za servisere btw. nego za servere. Ako si predočiš profil njegovih mušterija, što misliš, koliko njih uopće zna što je to Linux?

Kakve veze ima znaju li što je Linux?

Ako je jednostavan za rad, može se zvat Swirnnys ako treba, opet će ga moći koristiti.

 

Naravno da ima veze... Stavi se u poziciju informatičkog tukca koji je do sada radio sa Winsima, a od jednom mu ti tu spominješ neki "Linux", a on samo želi imati negdje pohraniti slike u "My Pictures" i sliku od "Interneta" da se može spojiti... Tebi i meni je možda jednostavan za rad ali takvoj osobi je to nešto strano, a promjena mu narušava rutinu. Tu se ovaj gospodin super snašao vjerovatno te pokrio takvu klijentelu.

Spomenuo sam gore svoju baku, koristila Windowse 3 godine i onda prešla na Linux prije par mjeseci. Odma je sve pohvatala.

Mijenjam Origin account sa BF3 Limited Edition (Back to Karkand i Physical Warfarea Pack) i Bad Company 2 za Diablo III key. Ponude na PP
13 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
amater_2 kaže...
Milka30 kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

Gle ja sam isto jedan stariji ciko i kazem ti fino ne lupetaj.O kompjuterima imam osnovno znanje i mogu ti reci da ono sto si govorio u ona dva videa je totalna glupost!

Nemoj se brukati i definitivno sramotiti na takav nacin,ako si gazda firme,pusti mlađe i obrazovanije ljude da te reklamiraju inace ako nastavis tako ode ti firma u PM.

 

I da...ja probao-mozes sa Linuxom na Face i slati mail!

Ma NEMOGUĆE????

Kako si samo uspio? {#}

Ma de slucajno stisnuo neku kuvertu na tipkovnici{#}

15 godina
protjeran
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Moj frend je preko njih kupio komp za 15k po njihovoj preporuci, otisli zajedno u Links i sve.. da bi Hitna to slozila i dostavila mu komp..nakon 10 dana ovaj skuzio da nekaj ne stima - lik je zamjenio MBO, CPU i VGA za svoje komponente. Nije ni cudo jer je isti taj lik odabrao komponente, te 3 u vrijednosti od 10k (Asus Extreme, GTX 680, 2600k), da bi ih onda SEBI ugradio a mom frendu uvaljao svoje osjetno slabije i naravno jeftinije. Nakon nekog natezanja, lik je fala bogu pristao vratit komponente.

Da prica bude bolja, onda se ispostavilo da Links ima takoder usluge na terenu. Doso im je covjek iz Linksa doma unutar sat vremena i na licu mjesta slozio komp, provjerio da sve radi i svi sretni i zadovoljni.

Malo sam gledo po njihovoj stranici, imaju Links@Home .. bacite pogled, mogli bi napokon rjesit PC Hitnu Sluzbu s nekom postenom konkurencijom.

 
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Minoza kaže...
Unix kaže...
Minoza kaže...

Nije rekao za servisere btw. nego za servere. Ako si predočiš profil njegovih mušterija, što misliš, koliko njih uopće zna što je to Linux?

Kakve veze ima znaju li što je Linux?

Ako je jednostavan za rad, može se zvat Swirnnys ako treba, opet će ga moći koristiti.

 

Naravno da ima veze... Stavi se u poziciju informatičkog tukca koji je do sada radio sa Winsima, a od jednom mu ti tu spominješ neki "Linux", a on samo želi imati negdje pohraniti slike u "My Pictures" i sliku od "Interneta" da se može spojiti... Tebi i meni je možda jednostavan za rad ali takvoj osobi je to nešto strano, a promjena mu narušava rutinu. Tu se ovaj gospodin super snašao vjerovatno te pokrio takvu klijentelu.

varas se skroz 
to su samo ljudi koji imaju takvu osobinu da ne prihvacaju nesto novo sto nema veze sa tukcom :)

Kao sto sam rekao moja sestra koristi linux trenutno Lubuntu i ne zali se na nist sve sta joj treba zna i nema problema

bolje neg da joj dam windowse pa skine tisucu i jedan virus 

http://x264blog.org/
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Unix kaže...

Spomenuo sam gore svoju baku, koristila Windowse 3 godine i onda prešla na Linux prije par mjeseci. Odma je sve pohvatala.

 

Ma kul, ne osporavam da čovjek može naučiti ali čemu da serviser ide obučavati klijenta kako koristiti Linux ako ovaj već koristi Win. Btw. koliko bi Linuxaša uopće zvalo ovakvog majstora? Njegova poruka je IMO bila totalno druge namjene, iako dezinformacija, mislim da u slučaju njegove klijentele to uopće nije važno. Ne opravdavam ja njega da se razumijemo. Mislim da se jednostavno previše uzbuđujete oko toga.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 21:50 (Minoza).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Minoza kaže...
Unix kaže...

Spomenuo sam gore svoju baku, koristila Windowse 3 godine i onda prešla na Linux prije par mjeseci. Odma je sve pohvatala.

 

Ma kul, ne osporavam da čovjek može naučiti ali čemu da serviser ide obučavati klijenta kako koristiti Linux ako ovaj već koristi Win. Btw. koliko bi Linuxaša uopće zvalo ovakvog majstora? Njegova poruka je IMO bila totalno druge namjene, iako dezinformacija, mislim da u slučaju njegove klijentele to uopće nije važno. Ne opravdavam ja njega da se razumijemo. Mislim da se jednostavno previše uzbuđujete oko toga.

Stvar je u tome da ovaj dezinformira narod, priča loše o Linuxu ovdje i na TV-u.

Klevete i laži.

Mijenjam Origin account sa BF3 Limited Edition (Back to Karkand i Physical Warfarea Pack) i Bad Company 2 za Diablo III key. Ponude na PP
15 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
F1-IVO kaže...

Ovo mi je uljepšalo dan. Suze mi idu.{#} 

Karama: -1 {#}

 

Sad čitam i gramatika na stranici je gora nego prosjek nekog foruma. Samo na osnovu ovoga firmi nikad ne bih vjerovao. A da ne spominjem dizajn stranice i ostale gluposti.

 

I da, njegovi klijeniti (ako je vjerovati ovim tragičnim životnim ispovjestima), polupismeni dr.mr.sc koji uredno platili svoje diplome, ali su im osnovni kompjuterski termini fancy speek za preseratore, jer nedaj bože da predpostaviš da čovjek nešto zna o uređaju s kojim svakodnevno radi pa da mu pokušaš objasniti u čemu je problem, a takvih očito ima i previše jer čovjek uspješno posluje. Kad pomislim koliko ljudi s koima sam završio srednju ne moža naći pošten posao bude mi zlo.

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Minoza kaže...
Unix kaže...

Spomenuo sam gore svoju baku, koristila Windowse 3 godine i onda prešla na Linux prije par mjeseci. Odma je sve pohvatala.

 

Ma kul, ne osporavam da čovjek može naučiti ali čemu da serviser ide obučavati klijenta kako koristiti Linux ako ovaj već koristi Win. Btw. koliko bi Linuxaša uopće zvalo ovakvog majstora? Njegova poruka je IMO bila totalno druge namjene, iako dezinformacija, mislim da u slučaju njegove klijentele to uopće nije važno. Ne opravdavam ja njega da se razumijemo. Mislim da se jednostavno previše uzbuđujete oko toga.

radi ovakvih likova i Linux ima tako malen postotak 

uvjerava ljude da je to nesto s cime se ne moze nista

http://x264blog.org/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Darky kaže...

ivo, ti ne bi vjerovao koliko ljudi ide tom tipu

pogledaj samo njegove web stranice

 

prije nekoliko godina u tri časopisa ako se ne varam u godišnjem testiranju

Bug, PC Chip i Vidi su njegove stranice proglasili uvjerljivo najlošijima na balkanu (i to je valjda jedina stvar u kojem su ta tri časopisa ikada bila jedinstvena)

 

 

Ideš,stranica napravljena pomoću tableova.Čak sam i mislio da koriste frameove za layout ali ih ipak nema.Uglavnom,prastaro...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Evo zašto treba u informatičku struku uvesti ispite kao što imaju pravnici ili farmaceuti...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Arnold Layne kaže...

radi ovakvih likova i Linux ima tako malen postotak 

uvjerava ljude da je to nesto s cime se ne moze nista

 

Heh, sad generaliziraš. Puno je tu čimbenika, rekao bih da je ovaj lik najmanje uzrok, prije neobrazovanost ljudi. Netko tko je iole upućen, neće pušiti ove spike. To je ko kad te prevare na placu, sam si si kriv u principu jer se nisi informirao. Tim više, što su te sve informacije dostupne svima koji imaju pristup internetu.

I possess a skill to google.
15 godina
neaktivan
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Mislim da je ova reklama bila čak i na bug-u :)

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice