Mozel se racunar zapalit?

poruka: 13
|
čitano: 8.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Mozel se racunar zapalit?

Zanima me mozel se racunar zapalit? Znam da kad se procesor pregrije sam se iskljuci, sta se dogodi kad se napojna pregrije dali je moguce da dodje do zapaljenja?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?

tri sastojka gorenja: kisik, gorivo, toplina (dovoljna za zapaljenje).

-kisik imaš, -može.

-gorivo imaš, (plstika) -može.

-još se samo treba osigurati dovoljna temperatura i requirements je zadovoljen. Sve se može...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 18:19 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Mozel se racunar zapalit?

Dali se nekom to do sada dogodilo? Pitam ovo zato sto nekad negasim racunar po 30 dana.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
lolxlol kaže...

Dali se nekom to do sada dogodilo? Pitam ovo zato sto nekad negasim racunar po 30 dana.

Meni prije dvije godine staro noname napajanje od 350w nakon četiri godine je progorilo. Negdje kod prekidača došlo je do kratkog spoja prekidač skupa sa žicama se otopio nije bila neka velika vatra, prestala je nakon što sam ga potpuno isključio iz struje, jedino je smrad plastike nepodnošljiv.

 

Eh da komponente su sve ostale žive {#} jedino je napajanje bilo za smeće.

LOL EUNE: oloferno EUW: A4Teach
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 18:28 (breader).
13 godina
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
lolxlol kaže...

Dali se nekom to do sada dogodilo? Pitam ovo zato sto nekad negasim racunar po 30 dana.

15 godina
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
lolxlol kaže...

Dali se nekom to do sada dogodilo? Pitam ovo zato sto nekad negasim racunar po 30 dana.

- dali postoji nešto na svijetu što se već nije zapalilo?

- čak i 'nezapaljivo' gori na određenim temp...

Računalo se u 'normalnim' uvijetima neće zapaliti, pregorit će, rastopiti plastiku.. ako imaš loše instalacije tad npr osigurač neće izbaciti i može se desiti jednako kao s kineskim žaruljama za bor..

Plastika se topi na 200-250 C, gori na 300-600 (ovisno o spec.vrstama), tako da će se prije rastopiti nego zapaliti i obično će osigurač spasiti od veće štete.

 

npr ako imaš UPS, bateriju.. probijanje baterije vrlo lako dovede do požara (kratki spoj, nema osigurača). Nedavno jedan Tesla izgorio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 18:29 (ihush).
13 godina
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
Marko :D kaže...
lolxlol kaže...

Dali se nekom to do sada dogodilo? Pitam ovo zato sto nekad negasim racunar po 30 dana.

odmah mi to palo na pamet, zakasnio sam 3 minute :(

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
15 godina
neaktivan
offline
Mozel se racunar zapalit?

.... plus jos ako na jednu (losu) uticnicu imas vise trosila. Sto ljudi jako cesto zanemaruju.

The only thing I put before me is do re.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Mozel se racunar zapalit?

Naravno da se može zapaliti i to najčešće na konektorima i kablovima napajanja.

Čak i ako imate kvalitetne kućne instalacije, utičnice i kvalitetno napajanje. Evo primjera Corsairovim sa HX620

 
 

Često su uzrok loši Molex, SATA, VGA adapteri koji vrlo lako mogu uzrokovati probleme u radu računala, a koji na kraju mogu uzrokovati i požar.     

Zato je VRLO preporučljivo NE ostavljati računalo upaljeno bez nadzora tj. dok korisnik nije prisutan dulji period.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 21:48 (dh41400).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
lolxlol kaže...

Zanima me mozel se racunar zapalit? Znam da kad se procesor pregrije sam se iskljuci, sta se dogodi kad se napojna pregrije dali je moguce da dodje do zapaljenja?

 

  Ako imas jeftino napajanje kao sto su Hantol, JNC, Codegen i sl. moze i te kako....

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Mozel se racunar zapalit?

Lol i meni se desilo al hvala bogu samo psu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2014 18:36 (ivo0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
lolxlol kaže...

Zanima me mozel se racunar zapalit? Znam da kad se procesor pregrije sam se iskljuci, sta se dogodi kad se napojna pregrije dali je moguce da dodje do zapaljenja?

 

kao što ti naziv profila govori može ako ga poliješ s herozinom

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Mozel se racunar zapalit?
ivo0 kaže...

Lol i meni se desilo al hvala bogu samo psu.

  Los PSU nije za "lolanje" vec se mora shvatit vrlo ozbiljno

 

U Skoplju je izgorio ceo stan zbog PSU-a, pred dva mjeseca se meni licno dogodilo da "prosmrdi" P3 koji je glumio router. Taj kompjuter je radio preko 12 godina i odjednom napajanje (Codegen) je odlicilo da uradi "log off"

Dakle, nema igranja sa visokim naponom. Svako malo procitamo kako se laptop zapalio, kako je neka baterija eksplodirala itd..

Pamet u glavu i izbjegavajte no-name napajanja u sirokom luku

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice