Skupi razvoj

poruka: 13
|
čitano: 2.570
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skupi razvoj".
16 godina
offline
Skupi razvoj
Nema đabe ni u stare babe!

\o/
Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Skupi razvoj

Istina, lose, ali ima i druga strana novcica:

- VS 2010 Express edicije su i dalje dostupne

- za bilo koji ozbiljniji razvoj developeri su i do sada kupovali VS, nisu koristili besplatne verzije

 

iako mislim da Ms mora dati vise besplatnih razvojnih alata ako misli popularizirati Win8, i nadam se da ce napraviti nesto po tom pitanju.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi razvoj

Da li je istina da sve što se kompjlira sa VS 2011  (C#, C++ i sl.) neće moći pokrenuti na Windows XP, Server 2003 ili točnije na Windows OS-ovima kojima je "major" verzija manja od 6.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 11:56 (ivo_svetrice).
15 godina
neaktivan
offline
Skupi razvoj

Ja ne znam jel samo ja imam takav osjećaj ili Microsoft donosi sve jednu za drugom loše odluke. Prvo prisiljavanje na Metro (iako se da prebacivati između standardnog i metro načina rada, meni se čini, koliko sam isprobao, da je to poprilično traljavo i nekonzistentno urađeno). Nemam ja ništa protiv Metra, samo njemu nije mjesto na non-touch uređajima, i kada hoću klasični desktop, hoću da je to full-blown desktop, a ne neki hibrid.

Onda je tu izbacivanje Aera, koje mi nikako nije jasno. Nisu ga imali razloga izbaciti, ako se nekome ne sviđa mogao se isključiti i sve je ok.

Evo sad i okljaštrivanje Visual Studia, imam neki osjećaj da će porasti količina korištenja besplatnih rješenja i piraterije u razvoju aplikacija.

 

Nimalo mi se ne sviđa smjer u kojem su krenuli...

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
11 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skupi razvoj
ivo_svetrice kaže...

Da li je istina da sve što se kompjlira sa VS 2011  (C#, C++ i sl.) neće moći pokrenuti na Windows XP, Server 2003 ili točnije na Windows OS-ovima kojima je "major" verzija manja od 6.

Nije istina : http://www.microsoft.com/visualstudio/11/en-us/products/compatibility (platform targeting)

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
12 godina
neaktivan
offline
Skupi razvoj

Ako će VWD biti tu (u expressu) - super.

Jedino mi je žao C#-a.
Ali pošto sam školarac, tu je DreamSpark, sa kojega sam već preuzeo VS11 professional, tako da mi ova vjest, za sada, ne pretstavlja problem.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skupi razvoj

Hmmm da, vrlo interesantno. Od sada, VS11, besplatno samo za Metro, a ostalo moras platiit ili koristiti VS10. Nesto previse MS gura taj Metro i na desktope. Jako mi se cini da se povijest ponavlja - Win8 bit ce nova Vista, Win2K, WinME, tj drugim rijecima zanemariti dok ne dodje Win9.

I kao sto i drugi kaznu, gasenje Aeara!? Iz verzije u verziju Win su bili lijepsi i lijepsi (kao i ostali OSovi) jer je to sto ih prodaje. No, danas uz toliko jake procove gasiti Aero je glupost. Jedino, ako im je prioritet izbaciti mobilni OS (tableti) koji bi bio identican i na desktopu. To bojasnjava gasenje Aera i guranje Metroa i na desktop. Totalna glupost koja ce ih kostati!

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi razvoj
Drazen kaže...

 Jako mi se cini da se povijest ponavlja - Win8 bit ce nova Vista, Win2K, WinME, tj drugim rijecima zanemariti dok ne dodje Win9.

 aj ne lupetaj, niti je Vista loš OS a Windows 2000 je još manje loš OS

 

(WinMe je priča za sebe)

 

kod mene normalno radi.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi razvoj
Drazen kaže...

Hmmm da, vrlo interesantno. Od sada, VS11, besplatno samo za Metro, a ostalo moras platiit ili koristiti VS10. Nesto previse MS gura taj Metro i na desktope. Jako mi se cini da se povijest ponavlja - Win8 bit ce nova Vista, Win2K, WinME, tj drugim rijecima zanemariti dok ne dodje Win9.

I kao sto i drugi kaznu, gasenje Aeara!? Iz verzije u verziju Win su bili lijepsi i lijepsi (kao i ostali OSovi) jer je to sto ih prodaje. No, danas uz toliko jake procove gasiti Aero je glupost. Jedino, ako im je prioritet izbaciti mobilni OS (tableti) koji bi bio identican i na desktopu. To bojasnjava gasenje Aera i guranje Metroa i na desktop. Totalna glupost koja ce ih kostati!

 

windows 2000 je jedan od najboljih OS-eva koji je MS izdao, uzevsi u obzir kad je to bilo i performanse ondasnjih racunala

500USD za licencu VS-a i nije nesto prestrasno nekome tko misli ozbiljno razvijati i zaradjivati na softveru

aero bas i nisu morali ugasiti, a sto se metro-a tice, vjerujem (nadam se to jest :)) da ce se do finalne verzije osmice moci najnormalnije odabrati izmedju metro sucelja i klasicnog desktopa..

15 godina
odjavljen
offline
Skupi razvoj

I onda kad se sve više malih developera okrene polako, ali sigurno rastućem Linux tržištu, piratstvo će im biti krivo što se Windowsi ne prodaju!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi razvoj
MrBlc kaže...

I onda kad se sve više malih developera okrene polako, ali sigurno rastućem Linux tržištu, piratstvo će im biti krivo što se Windowsi ne prodaju!

Koja glupost...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi razvoj
MrBlc kaže...

I onda kad se sve više malih developera okrene polako, ali sigurno rastućem Linux tržištu, piratstvo će im biti krivo što se Windowsi ne prodaju!

 vidi kaj hudo kaže

hudo kaže...

Istina, lose, ali ima i druga strana novcica:

- VS 2010 Express edicije su i dalje dostupne

- za bilo koji ozbiljniji razvoj developeri su i do sada kupovali VS, nisu koristili besplatne verzije

 

iako mislim da Ms mora dati vise besplatnih razvojnih alata ako misli popularizirati Win8, i nadam se da ce napraviti nesto po tom pitanju.

 

ovo me je cilj ionako poplarizirati razvoj metro aplikacija i ne bi me čudilo da verzija nakon ponovno bude free

kod mene normalno radi.....
16 godina
protjeran
offline
Skupi razvoj

Mislim da je to bilo samo pitanje vremena kada će ugasiti neke Express verzije. Iako limitirane nudile su više nego ostali besplatni IDE. A opet bile su previše limitirane za pro. razvoj. Ipak sam siguran da će 2010 Express verzije još par godina biti jako popularne. Posebno C++ jer ima implementiran velik dio c++11 funkcionalnosti. Usput jel netko zna što će biti s WebMatrixom?? I dalje besplatan?? 

Programko http://programko.bloger.hr
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice