Povratak izbornika Start?

poruka: 207
|
čitano: 20.490
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povratak izbornika Start?".
13 godina
protjeran
offline
Povratak izbornika Start?

Ipak ima istine u onome da su svaki drugi windowsi dobri

http://www.soundstream.com/
 
41 2 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Povratak izbornika Start?

Ukoliko to ne naprave, onda stvarno ignoriraju u potpunosti trziste i veliku vecinu svojih korisnika. No ukoliko udovolje ovim zahtjevima, onda priznaju svoju veliku pogresku. Dilema? :)

 

No nekako mi je bolja ova druga solucija. Puno bolja. Samo sta ce onda raditi lokalna ekipa koja je na sav glas branila metro sucelje?

 
22 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
jumboY kaže...

Ukoliko to ne naprave, onda stvarno ignoriraju u potpunosti trziste i veliku vecinu svojih korisnika. No ukoliko udovolje ovim zahtjevima, onda priznaju svoju veliku pogresku. Dilema? :)

 

No nekako mi je bolja ova druga solucija. Puno bolja. Samo sta ce onda raditi lokalna ekipa koja je na sav glas branila metro sucelje?

Instalirati software koji će omogućiti rad u Windows 8 modu.Smijeh

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Vrag je odnio šalu, prvo naprave cirkus i onda kao ispravljaju, jedino pravo rješenje je da prilikom instalacije dopuste odabir classic desktop (PC) ili modernUI za tablete odnosno za one kojima se baš taj sviđa. Proklet bio dan kad je izmišljen taj tablet koji je uništio PC jer se sad sve njima prilagođava. To je jedino rješenje na koje se ljudi neće žalit, bilo koje drugo rješenje je kao da nisu ništa niti napravili.

 
34 0 hvala 3
15 godina
offline
Povratak izbornika Start?

-klasična urbana legenda.. (svaki je odličan, samo je noviji bolji, vidi pod Apple)

fascinantno je to, kao izvađena rečenica iz konteksta, ''..a funkcionalnost će biti dostupna kao opcija.'' (uz to ponovo VIČEM!!! daj te nam butončiće, StarTrekovske) ;-)

kao i ''.. a istovremeno će u prozorima biti moguće koristiti više aplikacija.'', kad govorimo o windosima upravo to je jedno od elementarnih svojstava -prozori (forme).. ne jedna app, nego više.

-nije OS loš (ispod haube je odličan), nego je PR katastrofalno presudio (silovanjem desktop usera tamagootchijem), sad se to samo ispravlja. Skeen-deep (GUIevski), istovremeno, čak možda i profitabilnije, dovoljan razlog za ponovnu kupnju licence, novu rundu i izbjegavanje da se ponovi XP koji traje-traje-traje... long time ago in galaxy far far away.. Retro je in. Butončići??

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 10:40 (ihush).
 
9 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Moram priznati da sam tek nedavno instalirao Windows 8 i tada se prvi puta susreo s njime!

Imao sam problema skoro sa svime (ne baš, ali ajde).

Npr. ikona Recycle Bina je bila odmah na desktopu (a također je opcionalna), a za dobiti "pravu" ikonu Computer sam morao potražiti pomoć na YouTubeu.

Uz to što nije bilo Starta ispada da je Windows najprepoznatljiviji po Recycle Binu! {#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
3 16 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
jumboY kaže...

Ukoliko to ne naprave, onda stvarno ignoriraju u potpunosti trziste i veliku vecinu svojih korisnika. No ukoliko udovolje ovim zahtjevima, onda priznaju svoju veliku pogresku. Dilema? :)

 

No nekako mi je bolja ova druga solucija. Puno bolja. Samo sta ce onda raditi lokalna ekipa koja je na sav glas branila metro sucelje?

Da, jednom velikanu nije lako priznati gresku no nastave li se ovako gubiti u pokusajima sirenja na trzista u kojima su nitko i nista a na ustrb onoga u kojem su bog i batina u blizoj buducnosti predvidjam dijeljenje Windowsa besplatno kako bi bar Office i Visual imali kome prodati. U zadnjih 5 godina su vise pogresnih odluka (i to onih za koje se u startu vidjelo da su pogresne) nego uprava splitskog škvera.

14 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

8 je bio prevelika promjena, tatu sam naučio kako tako na Windows 7 osnove i stavio sam 8.1 Windowse na 1 dan dok nisam bio doma čisto da ima neki OS dok se ne vratim doma, zvao me na mobitel sa pitanjem "Kako se gasi PC", na Windows 8 moram priznat i sam nisam znao kako se gasi, dok nisam vidio na googleu, stvarno ne znam šta im znači skrivanje te opcije sa strane.

 
11 7 hvala 0
13 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ne treba mi Start, onaj klasični.
Zar je toliko teško napraviti opciju pri instaliranju Windowsa:

  • Želite li instalirati Klasični, zastarjeli Start? - pritisnite Ovdje
  • Želite li instalirati brži, napredniji Modern UI Start - pritisnite Ovdje.

 

Stvar riješena.
Ovako, kompliciraju život i nama i sebi.

 

 

Trebate li vi klasični Start? 

107 Da, ne mogu bez njega.
49 Ne, nipošto.
Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
5 14 hvala 0
16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
soundstream kaže...

Ipak ima istine u onome da su svaki drugi windowsi dobri

Baš sam neki dan razmišljao o tome ;) 

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
offline
Povratak izbornika Start?

Ekipa iz Microsofta izgubljena u vremenu i prostoru. Nikako da se odluče u kom smjeru će ići.

 
6 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
godo kaže...

Moram priznati da sam tek nedavno instalirao Windows 8 i tada se prvi puta susreo s njime!

Imao sam problema skoro sa svime (ne baš, ali ajde).

Npr. ikona Recycle Bina je bila odmah na desktopu (a također je opcionalna), a za dobiti "pravu" ikonu Computer sam morao potražiti pomoć na YouTubeu.

Uz to što nije bilo Starta ispada da je Windows najprepoznatljiviji po Recycle Binu! {#}

Pričaš gluposti, opcije za dodavanje My Computera, My Documentsa i Recycle Bin ikona se nalaze na istom mjestu i u Win7 i u Win8.

HTC 8X :)
13 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Ok su novi windowsi i na taj start se čovijek s vremenom navikne... al da im je to bilo nužno potrebno uvaliti u desktop os - nije! I podržavam tu odluku da se vrate na staro...

 
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Problem je što se svi mogu naklapat i prepirat ovdje koliko hoće ali postotak 7 i 8(8.1) govori sve. Windowsi nisu prihvaćeni, s obzirom da ga uvaljuju i na tablete i sve ostale stvari 9,5% je mizeran postotak. Windows 7 nema niti tablete niti ništa pa je zabolježio veći rast ovaj mjesec nego 8(8.1) a to sve govori.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 11:13 (PlayMaker10).
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
ROADRUNNER kaže...

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

tocno to, metro nema kaj raditi na server verziji

16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Ne treba mi Start, onaj klasični.
Zar je toliko teško napraviti opciju pri instaliranju Windowsa:

  • Želite li instalirati Klasični, zastarjeli Start? - pritisnite Ovdje
  • Želite li instalirati brži, napredniji Modern UI Start - pritisnite Ovdje.

 

Stvar riješena.
Ovako, kompliciraju život i nama i sebi.

 

 

Trebate li vi klasični Start? 

Mozda bi neko napravio opcije drugacije?

Npr.

- Zelite li instalirati normalni Start izbornik - pritisnite ovdje.

- Zelite li instalirati glupavi Start sa ogromnim djetinjastim buttonima - pritisnite ovdje.

 

;)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
Aldo kaže...
ROADRUNNER kaže...

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

tocno to, metro nema kaj raditi na server verziji

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mfrankovic kaže...
Aldo kaže...
ROADRUNNER kaže...

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

tocno to, metro nema kaj raditi na server verziji

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

i s tim se slažem :)

16 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Bez uvrede, no koja je razlika u win 8 između toga da mišem dožem do izbornika start ili tipkom na tipkovnici start. Nikakva, jer moglo se naviknut da sa tipkovnice pritisnu start, jer je brže i jednostavnije nego mišem. Ovako sami sebi kompliciramo.

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mfrankovic kaže...

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

 

Objasni to vojsci MS sistemaša kojima je Microsoft 15 godina forsirao GUI. Bit će to duga i bolna tranzicija, koja traje već 5 godina i nije se puno odmakla.

15 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

E sad kad mi netko kaže da su u Microsoftu izgubljeni u prostoru i vremenu. Pa dajte se vi ovdje na forumu dogovorite kako bi trebali izgledati. Da vas je staviti skupa negdje uživo kokodakali bi ko kokoši svi u isti glas , potukli i otišli kući bez riješenja. Ako odrede fixno, nevalja, ako daš da se konfigurira u beskraj opet cijeli koncept ode u bananu.

Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Ne treba mi Start, onaj klasični.
Zar je toliko teško napraviti opciju pri instaliranju Windowsa:

  • Želite li instalirati Klasični, zastarjeli Start? - pritisnite Ovdje
  • Želite li instalirati brži, napredniji Modern UI Start - pritisnite Ovdje.

 

Stvar riješena.
Ovako, kompliciraju život i nama i sebi.

 

 

Trebate li vi klasični Start? 

 

Po cemu je stari Start izbornik zastario, a ovaj novi je napredniji? Moze objasnjenje?

Ja novi start izbornik vidim slicno kao stari. Samo bespotrebno zauzima cijeli ekran, ikone su povecane, i nema apsolutno nikakva opravdanost istoga. IMHO naravno. 

12 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
sudy_freak kaže...

Ne treba mi Start, onaj klasični.
Zar je toliko teško napraviti opciju pri instaliranju Windowsa:

  • Želite li instalirati Klasični, zastarjeli Start? - pritisnite Ovdje
  • Želite li instalirati brži, napredniji Modern UI Start - pritisnite Ovdje.

 

Stvar riješena.
Ovako, kompliciraju život i nama i sebi.

 

 

Trebate li vi klasični Start? 

Ma krasno si to postavio. A sto da pri instalaciji upitaju ovako:

 

  • Zelite li instalirati klasicni, provjereni Start na kojeg ste navikli i koji izvanredno sluzi onome cemu je namijenjen
  • Zelite li instalirati odvratni Modern Start koji ce uciniti da vas ekran izgleda ko igracka tj. tablet a da istovremeno nema funkcionalnost tableta

 

Vidis, isti izbor ko u tebe.

 

Trebam li klasicni start? Start trebam (rijetko,) a klasicni ne izgleda debilno.

15 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?
svakak kaže...
mfrankovic kaže...

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

Objasni to vojsci MS sistemaša kojima je Microsoft 15 godina forsirao GUI. Bit će to duga i bolna tranzicija, koja traje već 5 godina i nije se puno odmakla.

Upravo tako...

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Povratak izbornika Start?

Možda misle stavljati mali touchscreen na prednju masku servera? Ili uvesti touchscreen KVM ? Ili ona ideja o wireless server sobi, pa tablet upotrebljavaš kao touchscreen konzolu...

12 godina
protjeran
offline
Povratak izbornika Start?

Konačno dobre vijesti. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Povratak izbornika Start?

- Pomičemo se malim koracima, u win 8.1 su nas zaje..., tražili smo start, dobili smo start, ali ne onaj koji smo htjeli, nego jedan drugi.

- Ajde barem nešto, da se iprave (izvuku) iz šume u kojoj su se izgubili i da nakon dugo vremena ugledaju svjetlo dana.

- Samo se nadam da neće sve ostati na riječima nekog tamo novinara.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Povratak izbornika Start?

Jel planiraju vratiti i normalni classic start menu ili samo ovaj novi iz XP/7?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak izbornika Start?
mfrankovic kaže...
Aldo kaže...
ROADRUNNER kaže...

Iskreno meni je veća glupost od forsiranja ovakvog starta na win 8 forsiranje istog na Windows server 2012.  Stvarno ne vidim smisao toga. Osim možda lijenosti da se za server izmijeni sučelje ili će i serveri koristiti touchscreen.

tocno to, metro nema kaj raditi na server verziji

GUI nema što tražiti na server verziji OS-a.

 

Malo radikalan stav za MVP-a koji dosta često koristi GUI na prezentacijama serverske platforme Microsofta :)

Stvar je navike i tko se u čemu bolje snalazi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice