Novosti za MySQL

poruka: 12
|
čitano: 3.602
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novosti za MySQL".
15 godina
neaktivan
offline
Novosti za MySQL

Seriously oracle? Fuck you.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Novosti za MySQL

U biti to je ok! Konacno ce marginalizirani PostgreSQL dobiti na vaznosti, i ljudi ce vidjeti da je to i vise nego dostojna zamjena za MySQL. Dokle i to ne kupi Oracle ...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novosti za MySQL
Zar MySQL nije forkan?
Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
protjeran
offline
Novosti za MySQL

Vrijeme je da se počne raditi na PostgreSQL-u.

 

A dobro, nitko ne može kriviti kompaniju jer želi zaraditi na svojem software-u. Zato uvijek imamo izvrsne opensource alternative poput odličnog postgresql-a.

( ˘͡ -˘͡)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novosti za MySQL

Postgres je dobar, ali tko će čitave projekte prebacivati na novi SQL. Najviše razlike između tih baza su DATE/TIME funkcije koje naveliko koristim...

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novosti za MySQL

Ma baš me briga. Ako će mi dić performanse 3-20 puta, plaćam!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novosti za MySQL
kowach kaže...

Postgres je dobar, ali tko će čitave projekte prebacivati na novi SQL. Najviše razlike između tih baza su DATE/TIME funkcije koje naveliko koristim...

 

Pa lijepo stsines CTRL+F i replace sve na novu sintkaksu. Bar to nije tesko.
15 godina
offline
Novosti za MySQL

Ja sam prije dosta koristio mySQL, ali sam odustao. To je toliko bugavo i usrano smece od SW-a da to nisu istine.

I am creationist. I believe man created god.
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novosti za MySQL
syncmaster245b kaže...
Zar MySQL nije forkan?

 

Je, MariaDB i to radi odlično, testirano na jednom projektu sa 16 frontend mašina koje udaraju po jednom db serveru (48 core, 64 GB RAM)

 

zlayer kaže...

Ma baš me briga. Ako će mi dić performanse 3-20 puta, plaćam!

 

U nekim rubnim slučajevima na jakom hardwareu, a opće je poznato da MySQL nije znao dobro iskoristiti više jezgri :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Novosti za MySQL
3xPAM kaže...

 

U nekim rubnim slučajevima na jakom hardwareu, a opće je poznato da MySQL nije znao dobro iskoristiti više jezgri :)

 

znas li kako stoje stvari sa postgresom?

16 godina
offline
Novosti za MySQL

što će biti sada sa mysql-om?
mislim sad je već ukomponiran u PHP (funkcije i to), hoće li se to maknuti iz php-a pošto je on open source, a mysql više nije/uskoro neće biti

(jer će dijelovi zavisiiti o zatvorenom kodu)

 

pa ako može objašnjenje MariaDB - sličnosti i razlike sa sql-om, naravno ukratko?

+ sa stajališta, korištenja PHP+MySQL na prelazak PHP+MariaDB koje su razlike jel, da li php ima podršku za to, da li se query-i moraju mijenjati

(kontam ne, jer je mariadb valjd SQL jezik).

 

i btw, što znači da je MySQL forkan? :)

 

thx

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 3:15 (mata).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novosti za MySQL
mata kaže...

i btw, što znači da je MySQL forkan? :)

 

thx

 

 

Kada je neki softver forkan, znaci da recimo ti razvijas nekakav svoj softver otvorenog koda. S obzirom da je kod dostupan ja mogu uzeti tvoj kod i nastaviti ga razvijati u drugom smjeru, iako ti dalje razvijas svoj softver. U tom slucaju moj softver bi bio fork tvog softvera. S pravne strane najcesce se radi o softveru sa GPL licencom pa je sve legalno.

 

Najpoznatiji primjer ove relacije ti je Open Office koji ima svoj fork Libre Office.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice