Galaxy S8+ na Geekbenchu

poruka: 16
|
čitano: 2.741
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S8+ na Geekbenchu".
16 godina
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

Sve zakon, sve pet, ali ovaj iPhone ima nenormalan single core performance.

Mozda je cak u rangu sa Ryzenom :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

Samsung .....

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

Fotke s8. Not

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

Ako je ovo sve istina pa kakvo je to poboljšanje S835 naspram S821 - minorno, barem što se bench-eva tiče. Nadam se da mu je barem potrošnja baterije manja, ako to nije slučaj onda S835 nema nikakvoga smisla.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
ukay1000 kaže...

Sve zakon, sve pet, ali ovaj iPhone ima nenormalan single core performance.

Mozda je cak u rangu sa Ryzenom :)

 Tako je kako je.

Čip je (A10) monstrum, fizički veći od većine intelovih desktop procesora. Put koji su odabrali, novac koji ulažu (RD im je 13 milijardi US$ godišnje) se isplaćuje. Dok se ne pojavi nova paradigma, oni su u poziciji da vladaju mobilnim tržištem apsolutno bez ikakve konkurencije.

 

Bez obzira što koristim ajfone, mislim da sam potpuno realan ako kažem da je njihov uspjeh monstruozan; izvan bilo kakvih poznatih mjerila. Izdaju sedmicu koja je najdosadniji novi iphone ikad (govori vlasnik jedne takve), tri godine star dizajn, nikakve posebne novosti ako izuzmemo negativnu u vidu izbacivanja utora za analogne slušalice, a telefoni se prodaju toliko dobro da u zadnjem kvartalu prodaju više high end telefona nego samsung svih telefona uopće uključujući i žičane kefe. Brutalno. Kako biti Samsung ili bilo tko s druge strane ograde?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 20:16 (Feudalac).
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

Meni nije jasna jedna stvar, čemu to napucavanje procesora, prepirke i tako dalje, pa ja radim na S6 koji je sad navodno slab mobitel i nema toga šta on ne pokreće brzo i toga što ne mogu odigrat na njemu. Ovaj procesor je samo dokaz da tu nema velikog napretka.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

zato jer marketing tjera ljude da kupuju na godišnjoj razini nove mobitele dok im podsvijest kuca za što daju ili bacaju novac. Ako već daješ preko 600-1000 eura za mobitel očekuješ neka poboljšana zar ne? SD835 po meni je više balansirani za power saving nego temeljnu snagu možda iz razloga što su ekrani veći itd. makar treba vidjeti kada bude dostupan. Nekako sam skeptičan prema tim leak informacija pre lako izlaze, a skoro pa mjesec dana do najave te mjesec ipo do prodaje. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
PlayMaker10 kaže...

Meni nije jasna jedna stvar, čemu to napucavanje procesora, prepirke i tako dalje, pa ja radim na S6 koji je sad navodno slab mobitel i nema toga šta on ne pokreće brzo i toga što ne mogu odigrat na njemu. Ovaj procesor je samo dokaz da tu nema velikog napretka.

 Ista stvar kao i s računalima, automobila i ostalom robom koja je došla u fazu zrelosti. Novi dizajn, sitni dodaci, poboljšanja itd. Industrija to mora raditi dok kupci ne moraju mijenjati svake godine. Ja, recimo, 4 godine nisam mijenjao telefon; taman da se nakupi dovoljno poboljšanja da zamjena starog ima koliko-toliko smisla...

Ja rekoh
13 godina
offline
Galaxy S8+ na Geekbenchu

Makar je malo OT, ipak da priupitam! 

Meni se vidi da je onda dobar potez LG-a kada nije uzeo "taj najnoviji najjači" procesor ?! 

Možda se taj potez obije o glavu Samsungu, ali malo jače ovaj puta??

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
Taj novi s8 nece biti ni do koljena sedmici
Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
Feudalac kaže...
PlayMaker10 kaže...

Meni nije jasna jedna stvar, čemu to napucavanje procesora, prepirke i tako dalje, pa ja radim na S6 koji je sad navodno slab mobitel i nema toga šta on ne pokreće brzo i toga što ne mogu odigrat na njemu. Ovaj procesor je samo dokaz da tu nema velikog napretka.

 Ista stvar kao i s računalima, automobila i ostalom robom koja je došla u fazu zrelosti. Novi dizajn, sitni dodaci, poboljšanja itd. Industrija to mora raditi dok kupci ne moraju mijenjati svake godine. Ja, recimo, 4 godine nisam mijenjao telefon; taman da se nakupi dovoljno poboljšanja da zamjena starog ima koliko-toliko smisla...

Slažem se s tobom, ja sam recimo sa s3 mini skočio na s7. Između njih, razlika u poboljšanjima je ogromna. Nadam se da me s7 bude služio još barem 3 godine (pošto je star 10 mjeseci) s obzirom koliko je koštao u odnosu na s3 mini.

8 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
ATJLučko kaže...

Makar je malo OT, ipak da priupitam! 

Meni se vidi da je onda dobar potez LG-a kada nije uzeo "taj najnoviji najjači" procesor ?! 

Možda se taj potez obije o glavu Samsungu, ali malo jače ovaj puta??

 Mislim da LG uopće nije imao izbora, osim odgoditi predstavljanje uređaja.

Obzirom da se radi o kategoriji "ovo je najbolje što imamo", sve se mjeri i sve se gleda. LG je definitivno jednom nogom izvan biznisa, a drugom stoji na kori od banane.

 

Što se tiče Samsunga, osmicu možemo naslijepo ocijeniti kao vrhunski uređaj bez premca u android svijetu. Njima je jedini konkurent ionako samo Apple.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
Crljo kaže...

Slažem se s tobom, ja sam recimo sa s3 mini skočio na s7. Između njih, razlika u poboljšanjima je ogromna. Nadam se da me s7 bude služio još barem 3 godine (pošto je star 10 mjeseci) s obzirom koliko je koštao u odnosu na s3 mini.

 To je zbilja ogromna razlika, ali svejedno i pokazatelj koliko su pametni telefoni zreo proizvod. Kod sebe gledam samo da ga ne razbijem, nema nikakvog razloga očekivati da neće služiti i nakon 7-8 godina.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
Za 7-8 godina će raditi na bateriji 1 sat
13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
ATJLučko kaže...

Makar je malo OT, ipak da priupitam! 

Meni se vidi da je onda dobar potez LG-a kada nije uzeo "taj najnoviji najjači" procesor ?! 

Možda se taj potez obije o glavu Samsungu, ali malo jače ovaj puta??

 Ha,ha...ha....ali zaista gdje nalazite racionalu za konstataciju: "Možda se taj potez obije o glavu Samsungu, ali malo jače ovaj puta??".........

Imamo info da navodno S8+ sa SD835 procesorom ima bolji skor za oko 9% u single- core testu u odnosu na SD820 te da je prednost u multi-core testu oko 68% (SD 820 cetverojezgreni, a SD 835 osmojezgreni procesor). Pored toga kompanija Qualcomm navodi da je novi procesor za oko 25% energetski efikasniji od prethodnika.

Samsung moze oslabiti samo ako novi SD835 ima neki boljku kao što je to bio slučaj pregrijavanja sa SD810. No, to ce saznati tek kada krene prodaja S8...

Koliko je pogrešno to Vaše vidjenje najbolje se mozete uvjeriti na slučaju samog LG-ja koji se odlučio da svoju perjanicu(LG G6)  izbacio na tržište bar 20-tak dana ranije u odnosu na Samsung kako bi bar tu pokušao otrgnuti koji procenat trzisnog udjela od Samsunga.

Mišljenja sam da čak i da su su performanse dva procesaora podjednake da bi opet novi procesor ostavljao bolji dojam na većinu kupaca ( POV: ono što je novije to je i bolje).

8 godina
offline
Re: Galaxy S8+ na Geekbenchu
igy kaže...
Za 7-8 godina će raditi na bateriji 1 sat

 Ako mi petica 4 godine stara drži jedan dan dosta intenzivnog korištenja, nema brige ni za sedmica koja u startu drži znatno dulje od iste takve nove petice. Čak i da baterija postane problem, 100-200 kuna za novu bateriju je znatno isplativije od kupnje cijelog uređaja

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice