Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 184.797
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Poz. Što se tiče nove verzije Fre mc boot-a 1.93 uradio sam  po ovom

  tutorijalu ali sam izgubio ostale programčiće isto sam sve uradio prateći ovog lika.Mada nisam sve dobro razumio {#} ali ako nešto već zna o ovome bio bi puno zahvalan.Znači da li sve u paketu koji dolazi da uradim kao i predhodni free mc boot?U svakom slučaju hvala vam na trudu i dosadašnjoj pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 23:05 (Chypito).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Koristi li ko od vas gledanje filmova na PS2 preko usb-a sticka ili externog hdd-a i koji program je best opcija za tu namjenu da je instaliran na MC, oni dzojstici su bili sivi nasao sam od drugara 2 crna orginal dual shock2 plavim slovima pise i radi na njima igrica dok na sivim nece

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Chypito kaže...

Poz. Što se tiče nove verzije Fre mc boot-a 1.93 uradio sam  po ovom

  tutorijalu ali sam izgubio ostale programčiće isto sam sve uradio prateći ovog lika.Mada nisam sve dobro razumio {#} ali ako nešto već zna o ovome bio bi puno zahvalan.Znači da li sve u paketu koji dolazi da uradim kao i predhodni free mc boot?U svakom slučaju hvala vam na trudu i dosadašnjoj pomoći.

Programi se instaliraju isto kao kod 1.8 verzije FMCB-a. Nisam siguran, ali mislim da su čak neki programi izbačeni iz 1.93 verzije FMCB-a, a nalaze se u 1.8. Meni nešto ne želi raspakirati ispravno FMCB 1.93, pa bih trebao naći drugi link i skinuti s njega.

skyline1984 kaže...

Koristi li ko od vas gledanje filmova na PS2 preko usb-a sticka ili externog hdd-a i koji program je best opcija za tu namjenu da je instaliran na MC, oni dzojstici su bili sivi nasao sam od drugara 2 crna orginal dual shock2 plavim slovima pise i radi na njima igrica dok na sivim nece

Ja koristim SMS (Simple Media System), a ima ih još. Recimo Reality Media Player koji meni nije radio kada sam ga bio stavio, ali nisam pokušao sa drugom/novom verzijom, ako je izašla.

 

EDIT: Ovdje ih ima dosta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 18:19 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Probaj raspakovati ovako Desni klik pa 7-zip ideš na izdvoji (13104)FMCB tako kod mene raspakuje.

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

pozdrav ekipa,

ne znam da li je iko uspio da rijesi problem za przenjem na dvd. FMCB je verzija 1.8 i nikako da uspijem da sprzim cd. Skinem ISO fajl igrice sa netapatchujem ga preko ESR i preko imageburn sprzim na dvd na najmanjoj dozvoljenoj brzini za dati dvd ali kad ga ubacim ili pise unknown media u ESR a ako ga pokrenem samo taman ekran. vec me glava vise boli a ne znam gdje grijesim {#}

ima li iko kakav savjet, ne znam vise ni gdje da trazim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Poz i tebi.Kao prvo kažeš da pržiš na CD gdje ESR patcher neće da reaguje jer je samo za patchovanje igri koje su na DVD.2.Nema najmanje ponuđene brzine jer se igre u najboljoj opciji preže na brzini 4x.Najbolji DVD za prženje je Verbatim DVD-R(ne ako je dvd+r)

3.Ako si već sve uradio kako treba a i dalje neće da ućita.....

Možda igre nisu kompatabilne za FMCB

Problem u instalaciji FMCB

Problem lasera.    Nadam se da si pročitao cijelu instalaciju FMCB 1.8?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 9:36 (Chypito).
15 godina
online
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Probao sam prije godinu dana, a možda i manje ima, snimiti patchiran ISO i isto mi ESR nije htio očitati igru.

Ne znam u čemu je problem, ali zapravo se nikada nisam ni interesirao za to jer imam čipiran PS2 i mogu igrati piratske igre bez potrebe da ih patchiram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Dali je neko igrao Super Mario na ps2?? Skino sam sa torenta kolekciju http://thepiratebay.sx/torrent/6219494/Super_Mario_Collection_NTSC___PS2_ medjutim nemogu da je pokrenem. Koristim OPL za igranje preko mreze ali neznam koji je ID igre da bih je upisao i igrao kao na primjer "SLUS_211.53.dynastywarriors5_ps2_ntsc.iso" ima li neko jos kakvu ideju?? Znam da je offtopic ali nisam znao gdje da pitam, pa se nadam da admini nece zamjeriti :) , jos da dodam, lodujem image sa virtualnim cd/dvd, sa usb extreme to instaliram na externi hdd i nece da se pokrene

 

pozz...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 17:39 (skyline1984).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Otvori .ISO i potraži "SYSTEM.CNF".  Taj file otvori sa Notepadom.

Tamo mora biti stavka "BOOT2 = cdrom0:\GameCode;1". GameCode je kod koji tražiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Ja ga Alkaline nevidim, osim ako nemislis na ovo http://prtscreen.net/j6lv a to je shortcut, unutra su sve .smc extenzije, ako je neko od vas igrao odgovara meni i link da mi posalje samo sam htio provozati mario karting ili kako se vec bjase zvao

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 18:16 (skyline1984).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Da, na taj file sam mislio. Nije shortcut (iako ga Win vidi tako). Samo Drag&Drop u notepad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

heheheh to bi onda bilo ovo:

 

BOOT2 = cdrom0:\SNES_EMU.001;1
VER = B.01
VMODE = NTSC

 

i iz tog bi trebalo da se zove naziv igre : SNES_EMU.mario.iso naravno ako negrijesim

 

probao sa tim natpisom i nevidim na listi igara, moze mala pomoc ako ti nebi bio problem??

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 21:38 (skyline1984).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

A jesu ga nazvali, svaka im čast. Službeni game code mora imat SLxS_123.45 format. Ova kolekcija je naravno neslužbena zato i je tak zbrda zdola.

Tebi se ne prikazuje jer fali ta druga točka. Probaj sa "SNES_EMU.001".

 

No, rađe bi preporučio "Snes Station" kojeg staviš na stick skupa sa ROMovima i pokreneš preko uLaunchELFa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 22:32 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Probao sam sa vise varijanti prvo je islo "SNES_EMU.mario.iso" , onda "SNES_EMU.001.mario.iso" i na kraju "SNES_EMU.001;1.mario.iso" naravno bez navodnih znakova i nisam uspio da ga dobijem na listi igara, samo imam dynasty warrirors 5, a mario mi treba zbog "gang bang" ( u cetvoro oni autici) :) . Neznam sta je taj Snes Station, nesto sam nasao 2.3 verzija sa 526MB pa cu da probam, svakako nemam nesto posla ovde u servisu pa cu da prelistam google

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

To je SNES emulator za PS2. Ne bi se čudio da je ovaj paket koji si skinuo ustvari prepakirani Snes Station.

2.4 je čini se najnovija verzija. Nemoj skidati .iso jer koliko vidim ne rade.

 

Nađi u .ELF formatu i pokreći sa sticka. Kod mene tako radi bez greške.

 

A za igru, na Mario Kart misliš?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 14:26 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Ma da bolan mario kart ili sta vec autici oni poklasmo se zena i ja sa dynasty warriors 5 pa reko malo da maria odigramo a ujedno i prijatelji kad nam dodju da mozemo u cetvoro vozati autice jer se sjecam na nintendo 64 da je moglo ici u cetvoro (zato napisah gang bang :) )

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Hvala ti, proradio je :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

E bog opet ja u ovoj temi.Pito me jucer prijatelj dali mu mogu to napraviti na spch 90004.I ako je netko rekao da se nemoze ja uspio iz prve samo da kažem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Pa ako ima oznaku 8A ili 8B raditi će.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Probao sam prije godinu dana, a možda i manje ima, snimiti patchiran ISO i isto mi ESR nije htio očitati igru.

Ne znam u čemu je problem, ali zapravo se nikada nisam ni interesirao za to jer imam čipiran PS2 i mogu igrati piratske igre bez potrebe da ih patchiram.

Ja se lično bavim sa prženjem(narezivanjem)igara za ps2 i da naglasim sve igre koje su na listi tj.koje podržava FMCB a u to ulazi i ESR 100% rade.Igre koje su patchovane ESR-om kod mene lično rade na čipovanom ps2 bez problema.Znači kada izvadim karticu na kojoj je instaliran FMCB moj čipovani ps2 očita ESR Patchovanu igru.

Ali ja imam problem sa učitavanjem bilo koji fajlova sa USB bilo to da je film ili igra, e tu mi neće sve sam ponovo instalirao a prijevod mi radi ako sam fajl uradio sa format factory.Što se tiče igre neće nikako.

12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav nisam dugo bio prisutan vidim ima dosta novih stvari

prvo da odgovorim vezno sto sam postavio pitanje za igre ps1 na free mcboot nikako nisam uspio pokrenuti fudbal neke igre rade a neke jednostvno buu usporene i to je to mozda ce se to ispraviti ali za sada je jako mali broj ps1 igara koje se igraju sa usb sticka/hdd-a

drugo kartice rade i preko 8mb ako su orginalne jer imam kod kuce orginalnu od 32mb i radi na svakom ps2 i free mcboot radi dok imam par od 16 i 64 koje nisu orginal i na vecini ne rade ili da bi se free mc boot pokrenu treba se restartovati ps 10-tak puta i dosta bolje rade na debelom ps nzm zasto ali eto kod debeljka nekad rade normalno

trece ako vam ne radi igra koju ste patchovali pa narezali probajte taj iso file otvoriti sa magic iso iskopirajte sve iz njega pa vi napravite iso file meni se nekada desavalo da taj iso nije pravilno napravljen pa ga esr patcher ne patchuje kako treba kada patchujete otvorite taj iso preko magi iso i provjerite da li je patch uspio jer ce onda biti kao dvd film

cetvrto dzojstici moraju biti orginal jer neke igre ne rade na šnj dzojsticima meni recimo dzojstik od ps1 koji je vrh ne radi na moto gp2 nazalost jer je stvarno vrh dzojstik

i da pitanje iznan vezano za titlove probaj preimenovati titl i film u ime a recimo da ti bude "a.avi" i "a.srt" pa probaj tako pokrenuti titl

eto nada se da sam nekom pomogao i izvinite na smaranju i pametovanju ali samo sam htio da podjelim svoje greske i iskustva da ih vi odmah unaprijed znate

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Izzy imam problem, naime nece svaki put da pokrene film sa stika odradio sam ovu varijantu sa mrezom, svaki film pokrece ali mi koci slika, i na kraju zablokira u mjestu stoji i cuje se kao hiltovka kad udara tako stema na zvucnicima. prvo sam pomislio da mi je problem sa mrezom posto mi je wlan kartica 54mb/s onda sam spojio kablom i ista stvar. Imas li koju pametnu za ova moja dva problema. Stik je 4GB nekad stik cak i nevidi pa moram istekati i ponovo ustekati, stisnem X na film koji bi da gledam i nece da krene, vecinom pokusava da provjeri koji je film i tu vrti u mjestu a nekad prodje sve loduje titl i onda onaj crveni krug sa crnim ekranom samo vrtii tako beskonacno. Sa istim stikom igram igricu tako da nije do hardwera (stik ili sam usb konektor na konzoli)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Evo, pa malo eksperimentiraj sa drugim verzijama SMS-a, a možeš isprobati i neki drugi program za tu svrhu. I imaš li koji drugi stick, pa da ubodeš njega?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 22:41 (Izzy).
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Nekada sam imao karticu sa free mcboot-om i ostalim programcicima koju sam izgubio,sada sam ponovo kupio ali u meniju ne postoji free mc boot configurator,niti ulanch,izgleda da su zakljucani.Dali neko zna kako mogu to da sredim posto sam hteo da ubacim emulatore i jos po nesto?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Gdje si je nabavio? Što sve uopće imaš u meniju? uLaunchELF nije niti instaliran, ako ga ne vidiš, a FMCB configurator je možda zaključan i/ili skriven.

 

Baš sam sada pročitao da, ako ne vidiš configurator postoji mogućnost da je taj tko ti je instalirao FMCB  namjerno onemogućio ulaženje u FMCB postavke. Kao razlog je taj da ti ne bi mogao dalje instalirati FMCB na druge memorijske kartice.

Sada, stvarno ne znam je li je to istina.

 

EDIT: Reci još jednu stvar - kapacitet? 8 MB ili više?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2013 17:35 (Izzy).
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Krtica je 64mb,nabavio sam je na netu.U meniju postoji samo open ps2 loader,sms i ne znam kako se zove onaj za citanje diskova.Ja bi da ubacim usb advance i one emulatore,e sad to cu sigurno moci kad instaliram ulanchELF ali ako nemam FMCB configurator ne mogu nista  da postavim u meniju.Tako da ne znam sta da radim. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Da, ako ne možeš ući u postavke FMCB-a, onda ništa od instaliranja drugih programa. A još ti treba i već instaliran uLaunch.ELF...

 

Tako da na žalost ne znam kako bi mogao riješiti tu situaciju.

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Hvala u svakom slucaju,instaliracu sve ponovo samo da nadjem nekoga ko ima cipovan ps.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

To je najbolja opcija. Nadam se da će sve biti ok kada instaliraš.

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav! imam problem, naime sve je napravljeno po tutorialu i na zadnjem koraku kada treba ucitat igru, na usb advanceu stisnem start i nista se ne dogodi ne ude u igru? http://www.bug.hr/_cache/e6e9fee1d8d4763c2aa21a3af935ab28.jpg?rand=712256312 

E sad u cemu je problem i do cega je stvar!? Na Hd-u je napravljena particija u fat 32 igre preko usb extrema uradene! I jos nesto ako je disk spojen odmah na ps2 freemcboot se ne podigne, ekran je crn ne uđe mi u u biranje postavki, moram otpojiti usb startati ps2 i tek onda mi ude u postavke e onda spojim disk i tek onda biram usb advance! Ne znam vise šta bi napravio da proradi....

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice