Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

poruka: 17
|
čitano: 6.066
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol".
8 godina
offline
Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

 

Meta je spijunsko teroristicki alat od pocetka, hidra koja usisava sve moguce podatke o korisnicima, a u tom procesu bitnije je ne-propitkivati sadrzaj vakcina ili bilo koji proxy rat nego suzbiti prevare i ponzi sheme (slika vrlo related). Kako vise vjerovati vladama ili MSM/SocNetwork kabali je pravo pitanje. TikTok je los, ali ne okrecimo glave od ostalih gospodara realnosti koji su isto toliko losi ili gori, jer TikTok je samo kopija onoga sto su vidjeli na zapadu.

 
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

ja stvarno ne znam što ljude tjera na te platforme. sjećam se onog zanosa kad sam i sam koristio FB, ali kad skužiš da si postao rob toga, i kad se odlijepiš od svega osjetiš veliko olakšanje. a još mi nije jasno kako ljudi tako olako ostavljaju kojekakvim kompanijama broj svoje kartice. ja niti u ludilu neću ostaviti ni googlu ni nikome broj kartice u nekom tamo walletu, a ako baš nešto trebam platiti i ide samo preko te njihove integrirane usluge, tu dajem aircash karticu kojoj lupim limit na čim niže. a u slučaju da netko ukrade taj broj ili ga pokuša zloupotrebiti, neće se nešto s njim okoristiti, a najmanji je problem kupiti drugu karticu na kiosku.

 
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
guslac kaže...

ja stvarno ne znam što ljude tjera na te platforme. sjećam se onog zanosa kad sam i sam koristio FB, ali kad skužiš da si postao rob toga, i kad se odlijepiš od svega osjetiš veliko olakšanje. a još mi nije jasno kako ljudi tako olako ostavljaju kojekakvim kompanijama broj svoje kartice. ja niti u ludilu neću ostaviti ni googlu ni nikome broj kartice u nekom tamo walletu, a ako baš nešto trebam platiti i ide samo preko te njihove integrirane usluge, tu dajem aircash karticu kojoj lupim limit na čim niže. a u slučaju da netko ukrade taj broj ili ga pokuša zloupotrebiti, neće se nešto s njim okoristiti, a najmanji je problem kupiti drugu karticu na kiosku.

 Prije 15 dana neko mi je provalio na Alixpress i narucio 2 iphone 13 na adresu u brazil. Dosla mi poruka sa pin kodom. Ne mogu skinuti pare jer je kartica blokirana po defaultu i treba pin kod ali ovo je prvi put da se to desi za alixpress. A ovo za metu ja ne mogu vjerovati. Ja sam mislio da im je sigurnost najvaznija plus objavio sam post u kojem im branim da se tako ponasaju ;)

6 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Posmatrač kaže...
guslac kaže...

ja stvarno ne znam što ljude tjera na te platforme. sjećam se onog zanosa kad sam i sam koristio FB, ali kad skužiš da si postao rob toga, i kad se odlijepiš od svega osjetiš veliko olakšanje. a još mi nije jasno kako ljudi tako olako ostavljaju kojekakvim kompanijama broj svoje kartice. ja niti u ludilu neću ostaviti ni googlu ni nikome broj kartice u nekom tamo walletu, a ako baš nešto trebam platiti i ide samo preko te njihove integrirane usluge, tu dajem aircash karticu kojoj lupim limit na čim niže. a u slučaju da netko ukrade taj broj ili ga pokuša zloupotrebiti, neće se nešto s njim okoristiti, a najmanji je problem kupiti drugu karticu na kiosku.

 Prije 15 dana neko mi je provalio na Alixpress i narucio 2 iphone 13 na adresu u brazil. Dosla mi poruka sa pin kodom. Ne mogu skinuti pare jer je kartica blokirana po defaultu i treba pin kod ali ovo je prvi put da se to desi za alixpress. A ovo za metu ja ne mogu vjerovati. Ja sam mislio da im je sigurnost najvaznija plus objavio sam post u kojem im branim da se tako ponasaju ;)

1. Uvijek nakon svake kupovine obrišeš podatke o kartici sa tog site-a.

2. I kada kupuješ online radi to sa virtualnom revolut karticom koju odmah nakon transakcije deaktiviraš.

3. Svugdje, gdje je moguće, aktiviraj 2fa autentifikaciju računa (aliexpress to još nema koliko znam).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2024 14:30 (simontemp).
14 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Ili, još bolje, koristi Revolut jednokratne kartice.
16 godina
offline
Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

Masu puta sam Facebooku reportao sponsored postove sa prevarama i čak i trojancima, zamaskirane kao oglasi za prave kompanije (u nekoliko navrata čak i za OpenAI koji je nudio na download rar file sa šifrom u kojem je bio trojan).

I svaki puta su mi odgovorili da se to ne kosi sa njihovim pravilima ili čime god.

 

Facebook je teško smeće od platforme, prepun fejk AI slika, spamerskih videa i navlakuša.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
11 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Bitanga kaže...

Masu puta sam Facebooku reportao sponsored postove sa prevarama i čak i trojancima, zamaskirane kao oglasi za prave kompanije (u nekoliko navrata čak i za OpenAI koji je nudio na download rar file sa šifrom u kojem je bio trojan).

I svaki puta su mi odgovorili da se to ne kosi sa njihovim pravilima ili čime god.

 

Facebook je teško smeće od platforme, prepun fejk AI slika, spamerskih videa i navlakuša.

 Upravo to, to je najveci problem,  oni kao da poticu prevare umjesto da ih blokiraju.

 Isto ne znam koliko sam puta prijavio prevare, accounte lažne i sadržaje i apsolutno svaki put je odgovor bio da ne krše nikakve regulative bla bla i da i mogu blokirati ako mi se sadržaj ne svidja. 

 

Pa kakva u im to prava ako dozvoljavaju account koji je napravljen iskljucivo s ciljem prevare ovcito je da je fake account  i pokusava te prevariti, ako o nije razlog za micanje  onda stvarno ne znam što im je. 

 

Treba dignut tužbu protiv njih jer zapravo poticu prevare umjesto da ih blokiraju.

 

6 godina
offline
Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

3 milijarde mjesečno aktivnih korisnika ima Facebook.

Kad bi postojali redari na Facebook-u ,  moralo bi biti 300 000 redara, (ako osvaki brine o 10 000 računa.)

ako platiš svakom redaru minimalac mjesečno to je cca € 900 milijuna mjesečno.

 

Dakle to nije tako. Nego ste vi ekipa slali pritužbe botovima i/ili volonterima

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2024 16:47 (gpd).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
gpd kaže...

3 milijarde mjesečno aktivnih korisnika ima Facebook.

Kad bi postojali redari na Facebook-u ,  moralo bi biti 300 000 redara, (ako osvaki brine o 10 000 računa.)

ako platiš svakom redaru minimalac mjesečno to je cca € 900 milijuna mjesečno.

 

Dakle to nije tako. Nego ste vi ekipa slali pritužbe botovima i/ili volonterima

 

 

To što si napisao je potpuno jasno. No to ih ne opravdava. 

 

Neka poprave onda algoritam i sustav prijava.

Nije isto ako netko prijavljuje psovku, ili opasnu prevaru svjetskih razmjera. Treba im biti jasno da ljudi koriste fejs za širenje "virusa". Neka dodaju posebne kategorije kod prijave za to, neka dozvole upis teksta da se pojasni i sl.

I ako netko to prijavi pa nek bar uzmu u obzir.

 

Meni je nevjerojatno da dva puta prijavim prisustvo posta kojim se dijeli trojan, a oni kažu da je sve ok.

S druge strane blokirali su mi oglas za prodaju Pokken Tournamenta za Nintendo Switch jer su detektirali iz slike da ilegalno prodajem puške, pištolje i životinje (pokemone).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

The company globally has a workforce of 30,000 employees working on safety and security areas, about half of these are content moderators. The majority of the moderation used to be based in developing countries like Philippines (Manila) and the recently expanded operations in the US. On its home soil, the most notable among these professional vendors (and the better documented) is Cognizant. Why outsource? Simply put, contract labor is about 10 times cheaper. The average content moderator in the US gets paid $28k opposed to the Facebook employee’s $240k per annum.

Aha , evo podaci (iz 2020 g.), 30,000 moderatora, dakle svaki u prosjeku brine o 100,000 korisničkih računa.

Outsorsaju filipincima, itd...

 

Potvrda da Facebook nije logistički dorastao tom zadatku.

Vjerojatno zato i imaju toliko afera.

 

[link1]

[link2]

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2024 18:41 (gpd).
 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
simontemp kaže...
Posmatrač kaže...
guslac kaže...

ja stvarno ne znam što ljude tjera na te platforme. sjećam se onog zanosa kad sam i sam koristio FB, ali kad skužiš da si postao rob toga, i kad se odlijepiš od svega osjetiš veliko olakšanje. a još mi nije jasno kako ljudi tako olako ostavljaju kojekakvim kompanijama broj svoje kartice. ja niti u ludilu neću ostaviti ni googlu ni nikome broj kartice u nekom tamo walletu, a ako baš nešto trebam platiti i ide samo preko te njihove integrirane usluge, tu dajem aircash karticu kojoj lupim limit na čim niže. a u slučaju da netko ukrade taj broj ili ga pokuša zloupotrebiti, neće se nešto s njim okoristiti, a najmanji je problem kupiti drugu karticu na kiosku.

 Prije 15 dana neko mi je provalio na Alixpress i narucio 2 iphone 13 na adresu u brazil. Dosla mi poruka sa pin kodom. Ne mogu skinuti pare jer je kartica blokirana po defaultu i treba pin kod ali ovo je prvi put da se to desi za alixpress. A ovo za metu ja ne mogu vjerovati. Ja sam mislio da im je sigurnost najvaznija plus objavio sam post u kojem im branim da se tako ponasaju ;)

1. Uvijek nakon svake kupovine obrišeš podatke o kartici sa tog site-a.

2. I kada kupuješ online radi to sa virtualnom revolut karticom koju odmah nakon transakcije deaktiviraš.

3. Svugdje, gdje je moguće, aktiviraj 2fa autentifikaciju računa (aliexpress to još nema koliko znam).

 

 

 Hvala na dobronamjernim savjetima ali vec dugi niz godina kupujem on line i znam sve trikove ;) Ovo gore sam napisao radi drugih a ne radi sebe. Meni nisu skinuli novac jer znam sta radim ali nekom drugom mozda hoce...

U BiH nema revoluta....

13 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R

Sve vise servisa prepozna i odbija Revolut jednokratne (disposable - single use virtual) kartice .

Virtualna može ali ona... nepromijenjiva.

!B
16 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Halo#Bing kaže...

Sve vise servisa prepozna i odbija Revolut jednokratne (disposable - single use virtual) kartice .

Virtualna može ali ona... nepromijenjiva.

 

Samo oni koji rade prvo jednu probnu transakciju na 0€ ili 1€ koju refundaju. Inače ne vidim kako bi mogli prepoznati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Bitanga kaže...
Halo#Bing kaže...

Sve vise servisa prepozna i odbija Revolut jednokratne (disposable - single use virtual) kartice .

Virtualna može ali ona... nepromijenjiva.

 

Samo oni koji rade prvo jednu probnu transakciju na 0€ ili 1€ koju refundaju. Inače ne vidim kako bi mogli prepoznati.

 Ko to jos radi osim paypala? barem je radio tako nekad davno.....

16 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Posmatrač kaže...
Bitanga kaže...
Halo#Bing kaže...

Sve vise servisa prepozna i odbija Revolut jednokratne (disposable - single use virtual) kartice .

Virtualna može ali ona... nepromijenjiva.

 

Samo oni koji rade prvo jednu probnu transakciju na 0€ ili 1€ koju refundaju. Inače ne vidim kako bi mogli prepoznati.

 Ko to jos radi osim paypala? barem je radio tako nekad davno.....


Radi ih dosta kod prvog korištenja nove kartice, ili kod aktiviranja nekih subscriptiona, kao testnu transakciju da provjere jel ti account ok i da se može nešto chargeati prije pravog chargea.

 

Ali vjerojatno i bez toga mogu saznati da je kartica disposable, možda se to u zadnje vrijeme sve češće pojavljuje pa svi polako dodaju da odbija disposable kartice neovisno o tom testnom chargeu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 8:06 (Bitanga).
15 godina
offline
Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz Revol

pa i banke su leglo prijevara i navlakuša pa nema baš nekog otpora (osim udruge "franak", a i oni slabo). o politici da i ne govorimo (a i to košta više nego većina ima na kartici čitav život), pa trgovci, crkva ... takav život (reče on i slegne ramenima, uz obavezno "jebga") 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 16:53 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Metine platforme leglo su prijevara, kažu iz R
Ajar kaže...

pa i banke su leglo prijevara i navlakuša pa nema baš nekog otpora (osim udruge "franak", a i oni slabo). o politici da i ne govorimo (a i to košta više nego većina ima na karitici čitav život), pša trgovci, crkva ... takav život (reče on i slegne ramenima, uz obavezno "jebga") 

 

Molim ne usporedjuj austro konjusarski mentalitet hodanja okolo spustenih gaca i rupom na izvol'te s nekim drugim nacijama koje se bore za sebe. Npr Francuzi kojima kada dirnes u cijenu mlijeka za za 3 centa imas dan D u Parizu s jurisem traktor konjice na policiju, spricanjem gnojiva na drzavne zgrade itd. Nisu svi mi, Bogu hvala. Kod nas samo repka puni gradski trg, bilo koji drugi prosvjed je truba. Ne racunam pojedine kamikaze kojima pregori osigurac pa odu na markov s kalasem i opet napadnu pogresnu osobu jer ta policija nije kriva za rodjake u Saboru i sva sranja koja rade.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice