Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dosegnut

poruka: 6
|
čitano: 3.760
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dosegnut".
16 godina
offline
Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dosegnut

Naravno da neće, ali niti ne treba.

Ostavimo pravi AI za budućnosti (jer LLM-ovi to nisu i nikada neće biti), ali u međuvremenu će svatko tko si može priuštiti novi telefon auitomatski imati svoju vlastitu tajnicu. Good enough for me.

 

Već sada postoje izvrsni načini upotrebe LLM-ova, a osobno mislim da je MS na pravom putu guranjem SLM-ova. Čini mi se da baš žele silom izgurati iz igre i Apple (toliki su fokus na AI u spjeli staviti da Apple po prvi puta svoj vlastiti proizvod tretira kao "consumer" uređaj) i Google (ubacujući lokalne SLM-ove na računala, ne bih se čudio da pokrenu i proizvodnju telefona opet, para imaju). Sad je samo pitanje koje su gornje granice mogućnosti tih lokalnih SLM-ova, jer za GPT 4o vidimo što sve može.

Gledam te!
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dosegnut

Ako ne možeš instalirati Win 11 bez interneta, kako ćeš onda instalirati SLM na Win 11 bez interneta?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2024 10:24 (gpd).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dose

Zelis reci da kad upalis racunalo s win11 i iskljucis sve veze na net, win11 odbijaju rad i SLM nece raditi?

Jer iskreno sumnjam.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dose
gpd kaže...

Ako ne možeš instalirati Win 11 bez interneta, kako ćeš onda instalirati SLM na Win 11 bez interneta?

Malo je nezgodno ovako kada editiraš postove i ne znam zašto me trolaš bezveze al ajmo...

Zašto bi instalirao SLM bez interneta i zašto zbog toga ne bi mogao koristiti SLM oflline naknadno?

Pa ja već sada koristim SLM lokalno, radi potpuno offline, a instaliran je putem interneta.

Gledam te!
6 godina
offline
Re: Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dose
Veliki Brat kaže...
gpd kaže...

Ako ne možeš instalirati Win 11 bez interneta, kako ćeš onda instalirati SLM na Win 11 bez interneta?

Malo je nezgodno ovako kada editiraš postove i ne znam zašto me trolaš bezveze al ajmo...

Zašto bi instalirao SLM bez interneta i zašto zbog toga ne bi mogao koristiti SLM oflline naknadno?

Pa ja već sada koristim SLM lokalno, radi potpuno offline, a instaliran je putem interneta.

Nije da trolam, nego primječujem da SLM na windowsima 11 , ne možeš instalirati bez interneta. (osim ako ne koristiš onaj hack za offline instalaciju)

 

A zašto bi netko htio instalirati offline windowse 11? zbog sigurnosti. Ako komp nije na internetu , otpada 95% attack surface.

 

16 godina
offline
Re: Yann LeCun i budućnost AI-a: LLM-ovi neće dose

A gle, naravno da je to MS i naravno da ako uspiju u naumu da će sve vezat na cloud ili ti komp uoopće ne radi....

Ali za sada guraju lokalnu inferenciju (link) i jako veliki naglasak stavljaju na sve što ih može izgdignuti iznad najbliže konkurencije (što je i logično).

A što se instalacije tiče, pa treba ti net i za (komotno) instalirati bilo koji linux, pa ga više nikad ne moraš koristiti nakon toga. Bilo bi glupo odreći se jednostavnosti instalacije putem neta.

Gledam te!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice