Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?

poruka: 11
|
čitano: 2.759
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?
Pitanje za sve ovdje, vidim da proizvođači ne trude previše da podrže čim više smartphoneova.

Dali vam je bežićno punjenje bitan kriterij?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?
T700 kaže...
Pitanje za sve ovdje, vidim da proizvođači ne trude previše da podrže čim više smartphoneova.

Dali vam je bežićno punjenje bitan kriterij?

 Jok..... Sta ce mi kad mi se telefon napuni za 20 minuta a za deset prebaci debelo preko 50% sa nule.....Dok operem zube napuni se ;)

13 godina
offline
Re: Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?
T700 kaže...
Pitanje za sve ovdje, vidim da proizvođači ne trude previše da podrže čim više smartphoneova.

Dali vam je bežićno punjenje bitan kriterij?

 Da, bez toga više ne kupujem uređaj. Samo iznimno spajam mobitel kablom na punjač. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?
Nisam koristio ali kažu da takvo punjenje zagrijava uređaj pogotovo ako je jači punjač i ako je se puni kroz maskicu, jer veća udaljenost zahtjeva više struje a to generira toplinu.Moguće je da to vrijedi za neke jake b. punjače. Onako povremeno i na kraće ne može štetiti.
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 9:47 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?

Jedino gdje bežično punim mobitel je u autu. Za kućnu upotrebu nemam čak ni kupljen bežični punjač, ali kažem za auto sam uzeo i tu mi dobro dođe, jer ionako mi mobitel bude u držaču, a ovako uspust i puni.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?
ZdravkoZ kaže...
Nisam koristio ali kažu da takvo punjenje zagrijava uređaj pogotovo ako je jači punjač i ako je se puni kroz maskicu, jer veća udaljenost zahtjeva više struje a to generira toplinu.Moguće je da to vrijedi za neke jake b. punjače. Onako povremeno i na kraće ne može štetiti.

 Koristim svaku večer (supruga i ja  -punjača dva 10/15W). Mobitel hladniji nego kada ga punim brzim punjačem. Oba imaju tanke gumene maskice. Kad se napuni završi s punjenjem, a novo nije moguće započeti bez odvajanja telefona od punjača, dakle nema efekta punjenja i pražnjenja na punjaču. Stari mobitel (Samsung Note 10+) još koristim kao drugi (5godina.),  95% punjenja je proveo na bežičnom punjaču - baterija je po mojoj procjeni na 70% nove.

15 godina
offline
Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?

Ja sam se navukao općenito na sve magsafe stvari od iphone-a - od punjača, powerbankova, do držača za stativ i sl. Jednostavno praktičnije kada samo naslonim mobitel na magnet, odmah se ulovi i krene puniti i jednako tako ga samo skineš. Također iPhone ima i onaj standby mode koji mi je isto super jer mi onda mob pored kreveta služi kao sat+widgeti (kalendar, stanje baterija uređaja i sl.)

 

Imam doma već 3 komada ovog 3-u-1 punjača (mob, sat, slušalice) i rade fantastično - KUXIU X55 3-In-1 Foldable Magnetic Wireless Charger & Stand

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?

S24 se baš zagrije tijekom bežičnog punjenja, nešto manje dok je na žici. Općenito je Samsung katastrofa kod punjenja.

Ali izbjegavam wireless jer je užasno sporo.

Tako da brzo žično punjenje FTW...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?

Čitam da Google priprema vlastitu verziju Magsafe punjača, a

i Googleov Magsafe će u startu podržavati QI 2.0 novi standard punjenja koji bi trebao omogučit brže punjenje. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?

Ne koristim pa mi je to nebitan kriterij. Mozda je samo stvar navike? Netko se naviknuo puniti tako posao, auto itd pa mu je bitno. S ovim nacinom zivota meni totalno nebitan kriterij.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dali je QI bežićno punjenje još aktualno?
Meni je to jedan od temeljnih kriterija zbog navike. Uostalom, to je dosad bila granica između flagshipa i mid-range modela
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice