99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar desert

poruka: 10
|
čitano: 2.668
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar desert

pozz dugo me iskreno nije bilo i izaso sam iz svijeta gaminga skoro potpuno i sad eto ti problemi.
naime konfa je
gpu: 3060ti

16gb ddr4

cpu rayzen 1600x

ssd samsung evo 950

Naime desava se da mi dolazi screen tear  i dropovi od kako sam uzo 3060ti.
prije sam imo 1060
Prvo sam primjetio na hogwarts legacy kada sam se prebacio sa 1060 na 3060 imo sam vise fps ali mi ne sekundu znalo zastekat.
Sjetio se da sam instalirao windowse nacisto prije 5 godina i nakon reinstalacije to je radilo ok i zaboravio sam na to.
E sad igram destiny 2 i tu mi se desava screen tear kada se brzo pomicem s misem
A na dakar desert rally imam ogromne dropove i stutering.
padne onaj 99% fps drop


Znaci sta sam probo:
locko sam fps na 60 i na stagod nepomaze.
driveri itd itd
gasio servise i game bar od windowsa
temperature su ok
stres test od aide64 prolazi.
memory test prolazi
hard diskovi su ok ( igrica je na SSD-u)
spustio postavke na high u igri i ono imam 100 fps i samo padne na 10 hahah
probo i na low

svakakve postavke i optimizacije od nvidie

 

evo neznam sta bi moglo bit ako netko ima ideju. ili mi polako umire nesto od kompa
nisam neki okorjeli gejmer ali kad mi tako padne drop  dode mi da ga zviznem u zid.
Evo i snimke bas sta se desi

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar des
Iskreno nisam čitao detaljno post ali taj procesor je spor za 3060ti. Pogotovo za Hogwarts legacy koji ubija procesore i guta po 20GB RAM-a.
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar des

Znam da sam već dosadan, ali obavezno:

https://github.com/RedDot-3ND7355/MPO-GPU-FIX

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
11 godina
offline
99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar desert

Mislim da je tu proc problem i to dosta velik problem. Koju maticnu imas ? Najvjerovatnije mozes uzet R5 5600 i stavit ga na plocu i to bi bilo top top (r5 5600 je cca 100€)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar desert

Lacko Jel ti uključen XMP? Na kojoj frekvenciji ti radi RAM?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar des
Ne postoji konfiguracija na kojoj dakar rally nema stutter. Igra je smece po tom pitanju tako da tu nije do tebe.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar desert

Mijenjaj procesor.

Bottleneck ogromni je taj procesor.

Bar se danas kupi za oko 100e stvarno dobar procesor ne vidim zašto bi se neko kažnjavao sa tim Ryzen 1600 ako igra igre.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar desert

sta se tice proca 1600x je i da jbg star je proc znam a gledo sam nekih 30posto ima botleneck ali tada sam upgrejdo se sa 1060 na 3060ti jer je bila prilika i rekoh proc budem kasnije.
XMP je upaljen i testirana je i memorija i sve tako da st ase tog dijela tice je ok.
ako je dakar neoptimiziran sve mi je jasno jer eto puko sam na zivce i kod cure sam instaliro dakar koja ima intel i5 neki i moju 1060 i na bilo kojoj postavci i tamo se desava stutering.

Sta se tice ostatka nisam imo nekih problema osim sta mi se nekad zna screen tearat slika i tjt.

za MPO nisam ni znao tako da eto probat cu i to :)

A sta se tice proca izaso sam iz toga i stvarno nemogu pratit vise koji proc je bolji od kog pogotovo kod intel-a  za amd jos i kuzim kako idu generacije. ali brate intel je zakomplicirao sve zivo i nezivo.
Nezz sta mi je long term bolje da ostajem na am4 platformi i stavim samo 5600x ili da mjenjam maticnu i idem na intel pa eto moze savjeti kome se da.
ploca je https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/prime/prime-b450-plus/

jedino po meni onda i memorija ce dosta kocit 5600x jer znam da oni traze brzu memoriju a ja imam 2666mhz od cruciala dva sticka u dual chanelu

Sta rec zastario sam xD

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar des
Lacko kaže...

sta se tice proca 1600x je i da jbg star je proc znam a gledo sam nekih 30posto ima botleneck ali tada sam upgrejdo se sa 1060 na 3060ti jer je bila prilika i rekoh proc budem kasnije.
XMP je upaljen i testirana je i memorija i sve tako da st ase tog dijela tice je ok.
ako je dakar neoptimiziran sve mi je jasno jer eto puko sam na zivce i kod cure sam instaliro dakar koja ima intel i5 neki i moju 1060 i na bilo kojoj postavci i tamo se desava stutering.

Sta se tice ostatka nisam imo nekih problema osim sta mi se nekad zna screen tearat slika i tjt.

za MPO nisam ni znao tako da eto probat cu i to :)

A sta se tice proca izaso sam iz toga i stvarno nemogu pratit vise koji proc je bolji od kog pogotovo kod intel-a  za amd jos i kuzim kako idu generacije. ali brate intel je zakomplicirao sve zivo i nezivo.
Nezz sta mi je long term bolje da ostajem na am4 platformi i stavim samo 5600x ili da mjenjam maticnu i idem na intel pa eto moze savjeti kome se da.
ploca je https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/prime/prime-b450-plus/

jedino po meni onda i memorija ce dosta kocit 5600x jer znam da oni traze brzu memoriju a ja imam 2666mhz od cruciala dva sticka u dual chanelu

Sta rec zastario sam xD

 

Kupiš R5 5600 (bez X) za 80-100€ i 2x8GB 3200MHz za 30-40€.

Prodaj 1600X za 30-40€ i taj ram za 20-25€.

 

Taj upgrade te ispadne max 100€. Više od toga ja ne bih ulagao u tu konfiguraciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 21:46 (It'sMe932).
15 godina
offline
Re: 99% fps dropovi i gpu dropovi 3060ti dakar des

Ako ćeš kupovati brži RAM, onda uzmi 32 GB (2x16). Jer bezveze ti je kupovati ponovno 2x8 GB. Jedino ako ne možeš potrošiti više, onda OK u tome slučaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice