kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

poruka: 17
|
čitano: 5.915
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
Konkretno, znima me mogu li vidjeti ip adresu pošiljatelja pm poruke na forumu? Vrlo mi je bitno.
Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
bjede kaže...
Konkretno, znima me mogu li vidjeti ip adresu pošiljatelja pm poruke na forumu? Vrlo mi je bitno.
Hvala!
 
Nemam nikakve veze s osobljem buga niti foruma, ali nagađam da ne možeš.
16 godina
neaktivan
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

Nikako ako nisi admin

Lenovo Thinkpad SL500 OSTAVITE SE PM-ova NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

Napiši mu da ti mail pošalje pa vidi iz maila Namigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
bjede kaže...
Konkretno, znima me mogu li vidjeti ip adresu pošiljatelja pm poruke na forumu? Vrlo mi je bitno.
Hvala!
Nikako.
Domagoj
15 godina
neaktivan
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

ok. hvala na odgovorima.

15 godina
neaktivan
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
bjede kaže...

ok. hvala na odgovorima.

 Možeš saznati IP adresu osobe koja ti šalje nešto (npr. dopisuješ se s njom) na ovom forumu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
Kalea kaže...
bjede kaže...

ok. hvala na odgovorima.

 Možeš saznati IP adresu osobe koja ti šalje nešto (npr. dopisuješ se s njom) na ovom forumu.
 Prosvjetli nas. Kako?
15 godina
neaktivan
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

Mene zanima jel se i kod drugih koji koriste ovaj forum IP adresa stalno mjenja svaka dva-tri dana. Kad se prijavim na forum ispod slike mi se stvori tekst prošla prijava danas u 18.45 s IP adrese 22.333.444.555 (brojke su samo primjer) brojke koje su podvučene crtom stalno se mjenjaju.



 

Intel core 2 duo E4500,2x2.2 ghz Mb gigabyte 945P-DS3,s775 Ram 2GB PC5300,667Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.10 250GB,16MB GF 8500 GT 512MB Thermaltake VE7000BWS Soprano DX FortroN BlueStorm 500w Samsung SM 940NW 19" LCD
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

IP adresa ti se mijenja svaki puta kada se tvoj ruter ili modem spoji na internet. Osim ako imaš statičnu IP adresu, što nemaš. :)

 

Dakle, svima nam se mijenja IP barem svaka 24 sata.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

kako onda objasnjavate ip banove? ako je svaki dan drugacija..

 

nije mi jasno Neodlučan

Mcx Rexxar
15 godina
neaktivan
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

Ban po IP-u nema smisla jer većina nema statički IP i čim ugasi restarta konekciju novi IP od providera dobije.

Banovanjem po IP postoji velika mogućnost da se banuje netko nevin koji banovanu adresu dobije kad upali komp.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
pa zato se banuje User account i IP adresa...naravno i to se moze zaobici ali mu barem skracujes mogucnosti ...
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

Probajte ovo:

 

Ako želite saznati IP adresu, učinite sljedeće:

Otvorite Notepad i upišite:

 

@echo.

@color 09

@netstat -n

@echo.

@pause 
 

zatim spemite tekst (SaveAS) "GetIp.cmd" (bez navodnika). Dobili ste vrlo jednostavan alat za prikaz IP adrese.

Skriptu možete primjeniti bilo gdje na internetu. Vodite računa da točno prepišete tekst ili još bolje copy paste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?

IP adresu je moguće uhvatiti jedino ukoliko postoji direktna veza (recimo p2p, IM, ...) ili ako postoji log o tome (ili ako ti se pošiljatelj nalazi u tvom subnetu, a ti imaš hakerskih sklonosti Cool). U slučaju foruma prvo sigurno ne postoji, a za drugo sigurno(*) nemamo (legalan) pristup. Tako da nema načina da drugome očitaš IP adresu, osim ako ga ne navedeš da koristi neki drugi servis na kojem možeš iskoristit neke od nabrojanih metoda (npr. ICQ, mail, p2p, vlastiti http, ftp...).

 

(*)  Ako Bugovci nisu napravili neki sigurnosni propust u softveru ovog foruma - nitko ne bi trebao imati pristup logovima IP adresa (ako nije mod/admin).


Netstat je alat koji može pomoći ako postoji direktna veza, jer taj alat to i radi: ispisuje sve direktne konekcije i rute na računalu na kojem je pokrenut.  Namigiva

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 14:07 (4ndY).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
MEGATON kaže...

Mene zanima jel se i kod drugih koji koriste ovaj forum IP adresa stalno mjenja svaka dva-tri dana. Kad se prijavim na forum ispod slike mi se stvori tekst prošla prijava danas u 18.45 s IP adrese 22.333.444.555 (brojke su samo primjer) brojke koje su podvučene crtom stalno se mjenjaju.



 

 IP adresa moze biti samo do broja 255 (254).
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
offline
RE: kako vidjeti ip adresu pošiljatelja?
Psiho246 kaže...
MEGATON kaže...

Mene zanima jel se i kod drugih koji koriste ovaj forum IP adresa stalno mjenja svaka dva-tri dana. Kad se prijavim na forum ispod slike mi se stvori tekst prošla prijava danas u 18.45 s IP adrese 22.333.444.555  (brojke su samo primjer) brojke koje su podvučene crtom stalno se mjenjaju.



 

  IP adresa moze biti samo do broja 255 (254).
  Možda je mislio na neki oblik preformatirane IPv6 adrese  Smijeh
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 14:40 (4ndY).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice