IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

poruka: 49
|
čitano: 19.486
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Nadam se da je ovo dozvoljeno posto je moj autorski rad al sam objavio u drugoj sekciji foruma pa se tek onda sjetio da mogu i ovdje.

 

Evo konacno je i to doslo u Bih. U petak 26.06.2010 konacno sam dobio IPTV od Mtel-a i kao sto sam obecao pisem prve utiske o toj usluzi. Poucen iskustvom sa Mtelom koja su do sada uglavnom losa sto se tice podrske i brige o korisnicima do dobre sto se tice kvaliteta ADSL usluge.

 

1.Paketi

Dostupna su tri paketa. Dva su klasicna triple play dok je najeftiniji samo paket IPTV I telefonija. Cijena paketa se ne moze gledati globalno vec samo u odnosu na mjesecnu potrosnju telefona. Sto je veca potrosnja unutar fiksne mreze realna cijena je manja jer paketi ukljucuju flat rate razgovore unutar fiksne mreze Mtela.Sve detalje mozete vidjeti na linku koji je dat ranije.

 

2. Programi

 

Dostupna su 4 paketa programa i to osnovni paket Koji ukljucuje 54 programa i to 20 "domacih" i 34 strana programa od kojih je 8 sa titlom ili komentarom na nasem jeziku i to Eurosport, Eurosport2, MiniMax, National Geographic, Discovery Channel, Discovery Animal Planet, Discovery Travel&Living i Travel TV. Namjerno kazem nasem a ne srpskom da ne izazivam flame war.Po meni vrlo zanimljivi programi i definitivno bolja ponuda od Total TV-a. Mana je sto ni u jednom paketu za sada nema HD programa. Unutar dodatnog paketa open IPTV plus ni jedan program nije sa prevodom. Open IPTV sport ima 4 sportska kanala koji uglavnom imaju samo reprize i americke sportove tipa basebal, americki footbal i sl. HBO je svima poznat i sva tri kanala su sa prevodom.

 

3. Kvaliteta signala.

 

Ovo mi je bila najveca strepnja u neku ruku. Kazem u neku ruku zato sto Mtel nudi 30 probnog perioda unutar kojeg imate sve programe i dodatne usluge u ponudi i otkljucane. Ako vam se ne svidi otkazete i naplate vam samo 5 KM+PDV.

za divno cudo kvaliteta signala je perfektna. Niti jedno smrzavanje, artefakti niti bilo sa slicno. Perfektno. Da li je to zato sto je usluga stvarno kvalitetno odradjena poucena istom uslugom u Srbiji ili je to zato sto jos sistem nije opterecen ne bih znao. Uglavnom Zvuk i slika 5+. Zvuk mi ide na moje Z-5500 pa to jos vise dize kvalitet svega toga.

 

4. Oprema

 

Citajuci divnu kolumnu jednog od omiljenih novinara BUG-a mislio sam da ce isto tako biti i kod Mtel-a. Za divno cudo uredjaj koji su mi instalirali daje utisak kvalitete. Tehnicke karakteristike mozete procitati na tom linku ali utisak je da je kvalitetno napravljen i vjerujem da i to doprinosi kvaliteti same usluge. Uredjaj se pali u dvije sekunde i programi su vam dostupn za razliku od uredjaja za odstrel iz kolumne Drage Galica (obavezno procitati). Daljinski je klasicni univerzalni daljinsski koje je srednja zalost ali opet bolji od daljinskog iz spomenute kolumne. Ionako imam Logijev Harmony i sve ide na logija. Software je jasan, pregledan brz koliko software od IPTV-auopste moze biti brz. Prebacivanje unutar softwarea ili kanala ima zadrsku od 1-1,5 sek i nije nepodnosljivo. Nudi dosta funkcija ali ga ne mogu porediti sa ostalim IPTV sistemima jer nisam imao dodira sa njima. Nudi pretrazivanje po imenu ili zanru, automatsko prebacivanje na kanal koji oznacite za to, listu omiljenih kanala i sl. U ponudi je i videoteka koja je trenutno vrlo oskudna al vjerujem da ce se vremenom to popunjavati. Meni nezanimljivo jer imam svoju videoteku a za ostalo tu su torrenti ;).

Unutar softwarea mozete upravljati svojim nalogom, imate pregled trenutnog zaduzenja pa vas racune ne bi trebao iznenaditi.

 

5. Zakljucak

 

Po meni ocjena je vrlo pozitivina pogoto ako se uzme u obzir da je to usluga koja je tek u povojima na nasim prostorima. Vrlo vjerovatno cu je zadrzati i uzeti jos jedan set top box za roditelje jer to kosta po meni vrlo prihvatljivih 6 KM+pdv.

 

Za sva pitanja stojim na raspolaganju.

 

:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 18:13 (logic).
Moj PC  
1 0 hvala 6
15 godina
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

pitanjce, jesu li ti povećali propusnost interneta?

 

tj. provjeri ga, kad sam uzeo tv od t-coma digli su mi brzinu na nešto više od 8 megabita download pa kad ne gledam tv komotno skidam kao da imam 8 megabitnu vezu koje inače nema u ponudiCool

http://www.gricni.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 18:39 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Nominalno je brzina 8 Mb/s. Kad testiram speedtestom prikazuje oko 6,5. Medjutim nisam primijetio neko ubrzanje u svakodnevnom radu. Testirao sam download sa ftp.mtel.ba i prikazuje 2 Mb/s kako i imam placeno. Nisam se jos time bavio kad je IPTV ugasen. Probacu i to pa javim.

:)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Logic hvala MNOGO!

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Ma nema frke. Ako te jos sta interesuje pitaj slobodno. Ako zelis mozes doci i pogledati. Nisam ja daleko od tebe ;)

:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 22:42 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
logic kaže...

Ma nema frke. Ako te jos sta interesuje pitaj slobodno. Ako zelis mozes doci i pogledati. Nisam ja daleko od tebe ;)

 Smijeh Kako znaš gdje sam ja?

 

 

Nego jel ima ikakve veze internet sa TV,tj da li će mi ići full brzina download dok gledam TV (sry ako je glupo pitanje Smijeh)

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Ne vjerujem. Meni ne ide baremja ne primjecujem iako speedtest pokazuje puno vise nego sto bi trebao. A pise ti u profilu banja luka.

:)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Evo jedno pitanjce :)

Ja bih to uzeo sebi u sobu...znaci ono oko 50KM net,telefon i iptv....

E sada ne znam sta za dnevni boravak,tamo imam total tv..to bih ukinuo i tu bih da uzmem iptv,samo ne znam da li to moze i koliko bi me kostala ta kao jos jedna pretplata(ti si gore naveo da bi roditeljima uzeo dodatnu pretplatu za nekih 6KM,jel se u toj pretplati dobiju isti kanali koje cu ja imati u sobi?)

Hvala

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Hoce mi neko odgovoriti!?

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
stevan94 kaže...
jel se u toj pretplati dobiju isti kanali koje cu ja imati u sobi?

Da.

znam koliko neznam
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
maks-rs kaže...
stevan94 kaže...
jel se u toj pretplati dobiju isti kanali koje cu ja imati u sobi?

Da.

hvala...

znaci uzmem iptv,adsl i fiksni tel za 55KM + pdv,a onda mogu za jos 6KM + pdv dobiti jos jedan iptv(mislim da mogu imati sve kanale na 2 TV,nezavisne jedne od drugih ako ja gledam sport klub,da mama u dnevnom boravku moze gledati neku seriju :D )

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
da. Kao da si uzeo dva ista paketa s tim da je to jedna pretlata jedan telefon i jedan internet. Svako gleda svoj kanal po izboru bez obzira na drugog. Preporucujem ti da uzmes probni period da vidis kvalitet signala jer to varira od kvaliteta linije.
:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
logic kaže...
da. Kao da si uzeo dva ista paketa s tim da je to jedna pretlata jedan telefon i jedan internet. Svako gleda svoj kanal po izboru bez obzira na drugog. Preporucujem ti da uzmes probni period da vidis kvalitet signala jer to varira od kvaliteta linije.

Hvala! Recimo kod bake mi total tv radi perfektno...dok kod kuce uvijek imam neke smetnje

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

a moze li se to prikljciti u svakom gradu u BiH..ja sam iz bihaca i placam net 40 km i imam brzinu kao 3.0 mb/s...vidim tu se nesto spominje 8 ?
ako je to 50 km isplatnije mi je to prikljuciti..imas neki link gdje imaju cijene i sta se nudi--sry ako ima gore pa sam preskocio....

edit.nasao sam cijene...onda mi je isplatnije uplatiti ovo od 80 km--imam i tv i net i telefon jel?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 2:58 (_DuX_91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Sve ti je ukljuceno s tim da su ti besplatni razgovori unutar fiksne mreze Mtela i prvih 100 minuta prema drugim fiksnim mrezama. Razgovore prema mobilnim mrezama placas kao i do sada. 

:)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Koliko sam ja razumio brzina neta na pretplati od 55KM je 1,5 Mb/s a ne 8Mb/s.

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
Upravo tako. Ukupna propusnost je 8 Mb/s ali za net je 1,5 Mb/s a ostalo je za IPTV. Isto je koristio ti ili ne IPTV ali se desava jedna zanimljiva stvar. Kad ne koristis IPTV speedtest pokazuje brzinu od oko 6,5 Mb/s ali u koristenju mas 1,5 Mb/s tj 2 posto sam u probnom periodu.
:)
15 godina
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
logic kaže...
Upravo tako. Ukupna propusnost je 8 Mb/s ali za net je 1,5 Mb/s a ostalo je za IPTV. Isto je koristio ti ili ne IPTV ali se desava jedna zanimljiva stvar. Kad ne koristis IPTV speedtest pokazuje brzinu od oko 6,5 Mb/s ali u koristenju mas 1,5 Mb/s tj 2 posto sam u probnom periodu.

hmm baš me zaniumalo dali će ti pustiti da koristiš kompletnu, propusnost veze.

http://www.gricni.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
logic kaže...
Upravo tako. Ukupna propusnost je 8 Mb/s ali za net je 1,5 Mb/s a ostalo je za IPTV. Isto je koristio ti ili ne IPTV ali se desava jedna zanimljiva stvar. Kad ne koristis IPTV speedtest pokazuje brzinu od oko 6,5 Mb/s ali u koristenju mas 1,5 Mb/s tj 2 posto sam u probnom periodu.

jedva cekam ponedeljak pa da i ja uzmem iptv!

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
sokre kaže...
logic kaže...
Upravo tako. Ukupna propusnost je 8 Mb/s ali za net je 1,5 Mb/s a ostalo je za IPTV. Isto je koristio ti ili ne IPTV ali se desava jedna zanimljiva stvar. Kad ne koristis IPTV speedtest pokazuje brzinu od oko 6,5 Mb/s ali u koristenju mas 1,5 Mb/s tj 2 posto sam u probnom periodu.

hmm baš me zaniumalo dali će ti pustiti da koristiš kompletnu, propusnost veze.

Naravno da nece ako su imalo sposobni. A nisu al izgleda da su ovdje uboli.

:)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Sutra uzimam iptv,adsl i fiksni telefon,sve to za 55KM + pdv. Ja sam bas sada isao na mtel-ove stranice i nigdje nisam nasao taj dodatni paket za koji si mi ti govorio da kosta 6KM + pdv. Ako mogne uzecu sa dodatnim paketom,ako ne onda necu uopste uzimati,jer sta ce mi kada ja necu imati u sobi nijednogh kanala. Jesi ti siguran u vezi tih dodatnih paketa?

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

To care! Hvala puno :)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Sad sam bio kod mtel-a. Popunio sam zahtjev,i prvih mjesec dana cu imati probno i to u mojoj sobi Smijeh,posto u dnenom jos uvijek imam total.... ;)

Uzeo sam i onaj dodatni paket,da mogu na dva tv-a. Ukupno bez pdv-a,mjesecno ce me doci malo vise od 70KM.

A koliko se placa ovaj probni period,znam da mi ovaj probni mjesec ide samo iptv a ne i adsl i fiksni?

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Ja sam mislio da se placa 5KM u slucaju da se otkaze iptv...

Sad sam sve saznao ;)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
13 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

logic,

posto vidim da ti i u test fazi koristis internet, interesuje me da li si ti prije IPTV-a koristio mtel adsl ili nisi...?

Pitam ovo jer su meni rekli da u test fazi necu dobiti da testiram i internet...

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
Tačno tako. U testnoj fazi dobijes sve pakete IPTV-a na probu. Sve ostalo e kao i do tada. Prije testne faze potpisujes ugovor u kojem kazes sta tacno zelis i koji se aktivira tek poslije testne faze ako u oku 30 ne otkszes Iptv.
:)
14 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Meni jos nisu dosli da prikljuce iptv,a davno sam podnio zahtjev. Logic,koliko si ti cekao?

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

4 dana ;)

Hehehehehe

inace sam ljut na njih i napiao sam im mail, vrlo ostar. Nece niko procitati al da dusu olaksam ;)

Koliko sam cuo nemaju 4-portnih modema pa je tu zastoj ;)

:)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice