Excel pomoć

poruka: 12
|
čitano: 5.776
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Excel pomoć

 Može li mi netko pomoći ili preporučiti izvore iz kojih mogu učiti za Excel 7.r osnovne jer su knjige blagorečeno sranje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Excel pomoć
Daddy_Filip kaže...

 Može li mi netko pomoći ili preporučiti izvore iz kojih mogu učiti za Excel 7.r osnovne jer su knjige blagorečeno sranje.

 ovisi koliko ti dobro ide engleski (imaš kao PDF na netu različite, od for dummies do naprednih). hrvatska je literatura pomalo siromašna (a ako se i nađe - zastarjela i dozlaboga nepismena). ne piše se, ne prevodi se (ne plaća se). za osnovnu školu (početak) klikni na link iz ovog posta (rezultati pretraživanja) i odaberi u ponudi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 17:23 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Excel pomoć

Vidi uz prethodni odgovor, može li ti pomoći web www.ic.ims.hr (na HR, osnovini koraci u excelu sa dodatnim slikovitim primjerima)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
Pozdrav,
trebam malu pomoć.
Trebala bi formulu za slijedeću situaciju.
sve brojeve do 0,4 (1.3, 2.4...)da zaokružuje na manji puni broj, sve brojeve od 0,6 na veći a sve brojeve između na 0,5.
Hvalaaaaa :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Dosta si nejasna (bar za mene)
Možda da napišeš očekivane rezultate.

0,1 =?
0,2 =?
0,3 =?
0,4 =?
0,5 =?
0,6 =?
1,1 =?
1,2 =?
1,3 =?
1,4 =?
1,5 =?
1,6 =?
2,1 =?
...
14 godina
offline
Re: Excel pomoć

dupli post

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 19:02 (IvanC).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
Juric83 kaže...
Pozdrav,
trebam malu pomoć.
Trebala bi formulu za slijedeću situaciju.
sve brojeve do 0,4 (1.3, 2.4...)da zaokružuje na manji puni broj, sve brojeve od 0,6 na veći a sve brojeve između na 0,5.
Hvalaaaaa :)

 Formula: =IF((A1-INT(A1))=0,5;A1;INT(A1+0,5))

8 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Pozdrav svima,

 

treba mi jedna pomoć. Kreiram si tablicu s troškovima pa bi mi trebala formula kako da zbrojim kriterije (imat ću sheet-ove od siječnja do prosinca sa trgovinama gdje sam kupio stvari i iznosima koje sam potrošio u tim trgovinama). Sa lijeve strane imam razvrstano gdje mi koji iznos pripada.

 

Ono što meni treba je formula kako bi mogao zbrojiti sve iznose od npr. "Mlin i pekare" i da mi zbroji samo u redu gdje je "Osnovne namirnice" i tako za svaki red pojedinačno.

 

Nadam se da sam uspio pojasniti

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Pozdrav svima,

 

treba mi jedna pomoć. Kreiram si tablicu s troškovima pa bi mi trebala formula kako da zbrojim kriterije (imat ću sheet-ove od siječnja do prosinca sa trgovinama gdje sam kupio stvari i iznosima koje sam potrošio u tim trgovinama). Sa lijeve strane imam razvrstano gdje mi koji iznos pripada.

 

Ono što meni treba je formula kako bi mogao zbrojiti sve iznose od npr. "Mlin i pekare" i da mi zbroji samo u redu gdje je "Osnovne namirnice" i tako za svaki red pojedinačno.

 

Nadam se da sam uspio pojasniti.

 

Sheet Siječanj

Sheet Ukupno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 14:48 (ByteLord).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Excel pomoć
Juric83 kaže...
Pozdrav,
trebam malu pomoć.
Trebala bi formulu za slijedeću situaciju.
sve brojeve do 0,4 (1.3, 2.4...)da zaokružuje na manji puni broj, sve brojeve od 0,6 na veći a sve brojeve između na 0,5.
Hvalaaaaa :)

 Ne znam jesi li već pronašla rješenje, ali u takvim slučajevima se koristi ROUND funkcija uz to da joj za broj decimala staviš 0. Znači ako želiš zaokružiti broj u ćeliji A1 formula ide: =ROUND(A1,0)

 

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
ByteLord kaže...
(imat ću sheet-ove od siječnja do prosinca sa trgovinama gdje sam kupio stvari i iznosima koje sam potrošio u tim trgovinama). Sa lijeve strane imam razvrstano gdje mi koji iznos pripada.

 Vidi m ogu li ti pomoći primjeri na ovim linkovima

- Planiranje, evidencija i vođenje troškova financijskog budžeta

- Kućni proračun

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
ByteLord kaže...
 

Ono što meni treba je formula kako bi mogao zbrojiti sve iznose od npr. "Mlin i pekare" i da mi zbroji samo u redu gdje je "Osnovne namirnice" i tako za svaki red pojedinačno.

 Formula u ćeliji 'H16' za tvoj zahtjev bi mogla biti (ovo je ARRAY formula 

i završavaš je sa Ctrl+shift+Enter)


=SUMPRODUCT((Siječanj!$B$4:$B$23=$B16)*(Siječanj!$M$2:$O$2=H$2)*(Siječanj!$M$4:$O$23))


Prilagodi raspone ćelija prema tvojoj potrebi. (obrati pažnju da relativne i apsolutne adrese odgovaraju ponuđenoj formuli)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 18:59 (IvanC).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice